Oleje i olejki do włosów część VII - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-04, 19:07   #721
*Basia*
Mod-Śnieżynka

Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Ja muszę kupić olej ze słodkich migdałów Ciekawa jestem efektu, bo ten olej jest w masce którą używam a włosy po niej są na prawdę super, więc muszę dość, co na nie tak dobrze wypływa
Bardzo go lubię, jest lekki, nie obciąża. Miałam kilka razy i wracam do niego często.

*Basia* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 14:07   #722
biia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
nie wiem czy tu jest odpowiedni wątek, ale kupiłam olejek KHADI, u mnie jednak się nie sprawdził. Jest go jeszcze ponad 3/4 w buteleczce. Gdyby ktoś z Warszawy był zainteresowany to sprzedam za 25zł

u mnie niestety jeszcze nic nie przyśpieszyło przyrostu, a największe nadzieje pokładałam w jantarze i khadi. Włosy rosną jak krew z nosa. Niby 1cm miesięcznie, ale w ogóle tego nie widać:-(
ja byłabym zainteresowana. a który dokładnie khadi?

biia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 17:57   #723
jusianek
Raczkowanie

Hej dziewczyny
Podczytuję Was od dawna, ale dopiero dziś stwierdziłam, że muszę porządnie zabrać się za olejowanie, stąd moje pytanie do Was.
Mam włosy wysoko porowate i należę do tych osób, które nie cierpią kokosa. Teraz (po pół roku małego doświadczenia z olejami) już wiem, że kokos nie jest dla mnie, ale z niewiedzy był pierwszym olejem, który kupiłam i zalega mi 3/4 tego oleju plus tyle samo Heenary, która jest na bazie kokosa...

Pomóżcie: czy mogę coś zrobić z tymi olejami, z czymś je zmieszać (z innym olejem? czy może jakąś maskę skombinować z nich?) żeby je wykorzystać? Szkoda mi tyle produktu wywalić do kosza, ale nie mam doświadczenia z tworzeniem własnych
Podpowiedzcie proszę czego mogę dodać i w jakich proporcjach, żeby moje wysokopory się z nimi polubiły
jusianek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 18:48   #724
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Podczytuję Was od dawna, ale dopiero dziś stwierdziłam, że muszę porządnie zabrać się za olejowanie, stąd moje pytanie do Was.
Mam włosy wysoko porowate i należę do tych osób, które nie cierpią kokosa. Teraz (po pół roku małego doświadczenia z olejami) już wiem, że kokos nie jest dla mnie, ale z niewiedzy był pierwszym olejem, który kupiłam i zalega mi 3/4 tego oleju plus tyle samo Heenary, która jest na bazie kokosa...

Pomóżcie: czy mogę coś zrobić z tymi olejami, z czymś je zmieszać (z innym olejem? czy może jakąś maskę skombinować z nich?) żeby je wykorzystać? Szkoda mi tyle produktu wywalić do kosza, ale nie mam doświadczenia z tworzeniem własnych
Podpowiedzcie proszę czego mogę dodać i w jakich proporcjach, żeby moje wysokopory się z nimi polubiły
Skoro nie cierpisz kokosa, to nie ma sensu się z nim męczyć. Oddaj je w wątku wymiankowym w zamian za jakiś inny olej, innego wyjścia tu za bardzo nie widzę.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 19:29   #725
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro nie cierpisz kokosa, to nie ma sensu się z nim męczyć. Oddaj je w wątku wymiankowym w zamian za jakiś inny olej, innego wyjścia tu za bardzo nie widzę.
Też właśnie myślałam o wymianie, w takim razie chyba tak zrobię, skoro nie da się wykorzystać go do niczego innego.
jusianek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 20:46   #726
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Też właśnie myślałam o wymianie, w takim razie chyba tak zrobię, skoro nie da się wykorzystać go do niczego innego.
ja mój zużyłam jako balsam do ciała
Stary 2013-06-08, 21:32   #727
Nieszka__
Zadomowienie

Warto używać raz takiego, a raz drugiego oleju? Np. raz winogronowy, za drugim razem oliwę z oliwek czy też lepiej najpierw zużyć jeden i potem następny? ;D
Nieszka__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:20   #728
moonmonster
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Warto używać raz takiego, a raz drugiego oleju? Np. raz winogronowy, za drugim razem oliwę z oliwek czy też lepiej najpierw zużyć jeden i potem następny? ;D
Jak dla mnie lepiej zuzyc najpierw jeden a potem drugi, zeby wiedziec jak dzialaja. Chyba, ze obydwa masz wyprobowane, to nie widze prroblemu
Stary 2013-06-11, 16:18   #729
TakaSamaInna
live your passion

Dzisiaj przepłaciłam za olej ze słodkich migdałów. Za 100ml dałam aż 15,50 zł. Zobaczymy jak się sprawdzi. Przy nakładaniu był przyjemny i wydajny, mniej więcej łyżka oleju starczyła na moje włosy o długości około 70cm, więc nie jest źle.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 16:43   #730
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie

A ja dzisiaj nakładałam sezamowy, ale się dobrze nie zmył Dobrze, że już dzisiaj nigdzie nie wychodzę
Perfekcj0nistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 20:30   #731
Nikor
Przyczajenie

A ja wczoraj zaolejowałam się olejem z migdałów z dodatkiem lawendowego i rozmarynowego - eh włosy jak marzenie loczki (niestety tylko w spodniej warstwie) ale jeśli już tam się pojawiają to po długich latach eksperymentów znalazłam swój ideał... dlaczego wcześniej po niego nie sięgnęłam???
Nikor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 13:02   #732
madzia0007
Zadomowienie

Czesc, można dołączyć? Jestem poczatkujaca wlosomaniaczka. Moja przygoda z Olejami zaczęła sie jakieś pól roku temu z szeroko chwalonym olejem kokosowym - który tak samo jak u wielu z was kompletnie nie sprawdził - moje zniszczone rozjasnianiem końcówki były spuszone, szorstkie i niepodatne na układanie. Po tym myślałam ze olejowanie jest nie dla mnie i dałam sobie z tym spokój. Jakiś czas temu zaczęłam kombinować z oliwa z oliwek która i tak miałam w domu i efekt był odrobine lepszy od oleju kokosowego. Stwierdziłam więc ze dla pewności wypróbuje wiecej olei i w tej chwili mój zbiór składa sie z oleju: kukurydzianego, ryzowego, sezamowego, arachidowego , z orzechów włoskich, orzechów laskowych, arganowego, jasminowego, musztardowego, kokosowego, migdalowego, slonecznikowego i oliwy z oliwek w wersji czosnkowej i z papryczka chilli (zrobione wcześniej na potrzeby spożywcze). Wczoraj nałożyłam na skalp arganowy z musztardowym a na długość kukurydziany z ryzowym, dzis rano umylam raz głowę delikatnym szamponem a w pracy kiedy włosy trochę mi już podeschly okazało sie ze włosy wciąż są tłuste. Było tego wszystkiego 3 łyżki stołowe. Czytalam wiele opinii ze pojedyncze mycie odzywka albo szamponem bez sls wystarczy zeby zmyc olej ale u mnie nie ma o tym mowy, za chwile bede ponownie bede myla glowe. Jak wy dziewczyny zmywacie te oleje? Tak nawiasem mówiąc to na dobre zaczęłam olejowowac włosy w zeszłym tygodniu - nakładam olej na noc co drugi dzień a rano zmywam i widzę już pozytywne rezultaty

Edytowane przez madzia0007
Czas edycji: 2013-06-12 o 13:04
madzia0007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:37   #733
Bananalama
jestę wieszczę

Wpisy w blogu: 2

siedzę właśnie z kokosowym na głowie, uwielbiam zapach kokosa i ogólnie wszystko co kokosowe.
Póki co najlepiej zmiękczał mi włosy olej palmowy. Włoski po nim miałam jak dziecięce kłaczki mojej 2-letniej siostrzenicy .

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:38   #734
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
siedzę właśnie z kokosowym na głowie, uwielbiam zapach kokosa i ogólnie wszystko co kokosowe.
Póki co najlepiej zmiękczał mi włosy olej palmowy. Włoski po nim miałam jak dziecięce kłaczki mojej 2-letniej siostrzenicy .
Mi kokos nie służy, moje włosy są z natury miękkie i lekkie jak u dziecka, a nie chcę pogłębiać tego efektu kokosem. Ale na szczęście służy mi dużo innych olejów

Kokoska używam za to czasem do ciała, żeby napawać się cudownym zapachem.
Stary 2013-06-13, 09:07   #735
JudytaKas
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Mi kokos nie służy, moje włosy są z natury miękkie i lekkie jak u dziecka, a nie chcę pogłębiać tego efektu kokosem. Ale na szczęście służy mi dużo innych olejów

Kokoska używam za to czasem do ciała, żeby napawać się cudownym zapachem.
To najlepszy przykład na to, że u każdego inaczej działa.
Ja mam z natury takie "dziecięce" włosy, a po kokosie nie są takie lekkie Ale moje podejście do kokosa zmieniało się wraz z postępami pielęgnacji, na początku odstawiłam bo puszył mnie i włosy były właśnie jeszcze bardziej lekkie, teraz nakładam bo puch minął i fajnie mi się z nim współpracuje

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:24   #736
violetdaisy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Czesc, można dołączyć? Jestem poczatkujaca wlosomaniaczka. Moja przygoda z Olejami zaczęła sie jakieś pól roku temu z szeroko chwalonym olejem kokosowym - który tak samo jak u wielu z was kompletnie nie sprawdził - moje zniszczone rozjasnianiem końcówki były spuszone, szorstkie i niepodatne na układanie. Po tym myślałam ze olejowanie jest nie dla mnie i dałam sobie z tym spokój. Jakiś czas temu zaczęłam kombinować z oliwa z oliwek która i tak miałam w domu i efekt był odrobine lepszy od oleju kokosowego. Stwierdziłam więc ze dla pewności wypróbuje wiecej olei i w tej chwili mój zbiór składa sie z oleju: kukurydzianego, ryzowego, sezamowego, arachidowego , z orzechów włoskich, orzechów laskowych, arganowego, jasminowego, musztardowego, kokosowego, migdalowego, slonecznikowego i oliwy z oliwek w wersji czosnkowej i z papryczka chilli (zrobione wcześniej na potrzeby spożywcze). Wczoraj nałożyłam na skalp arganowy z musztardowym a na długość kukurydziany z ryzowym, dzis rano umylam raz głowę delikatnym szamponem a w pracy kiedy włosy trochę mi już podeschly okazało sie ze włosy wciąż są tłuste. Było tego wszystkiego 3 łyżki stołowe. Czytalam wiele opinii ze pojedyncze mycie odzywka albo szamponem bez sls wystarczy zeby zmyc olej ale u mnie nie ma o tym mowy, za chwile bede ponownie bede myla glowe. Jak wy dziewczyny zmywacie te oleje? Tak nawiasem mówiąc to na dobre zaczęłam olejowowac włosy w zeszłym tygodniu - nakładam olej na noc co drugi dzień a rano zmywam i widzę już pozytywne rezultaty

Cześć A jakiej długości masz włosy? Wydaje mi się, że 3 łyżki stołowe to stanowczo za dużo. Moje włosy mają około 67 cm i niecała łyżka stołowa mi na nie wystarcza. Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ilością oleju na głowie, on nie ma kapać z włosów. Niektóre dziewczyny mówią, że czym mniej tym lepiej. Ja na początku olejowania, jak zmywałam olej myłam włosy dwa razy i nakładałam odżywkę, więc wszystko bez problemu się spłukiwało. Teraz nawet myję włosy raz + odżywka i nic mi nie zostaje. Na początek spróbuj ograniczyć ilość oleju.
violetdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:31   #737
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
To najlepszy przykład na to, że u każdego inaczej działa.
Ja mam z natury takie "dziecięce" włosy, a po kokosie nie są takie lekkie Ale moje podejście do kokosa zmieniało się wraz z postępami pielęgnacji, na początku odstawiłam bo puszył mnie i włosy były właśnie jeszcze bardziej lekkie, teraz nakładam bo puch minął i fajnie mi się z nim współpracuje
Myślę właśnie, czy nie dać mu jeszcze jednej szansy, bo widzę małą różnicę we włosach przed ciążą i po ciąży, zmieniły im się chyba potrzeby i muszę spróbować starych patentów, a nuż teraz się spiszą
Stary 2013-06-13, 15:37   #738
madzia0007
Zadomowienie

Mam długość za łopatki, położyłam 1 łyżke na skalp i dwie na długość, następnym razem spróbuje dać w sumie 1,5 łyżki
madzia0007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 17:56   #739
Bananalama
jestę wieszczę

Myślicie, że jaśminowy nada się do jasnego blondu ?

*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Stary 2013-06-13, 19:19   #740
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Myślicie, że jaśminowy nada się do jasnego blondu ?
Musisz sprawdzic ja myslalam, ze lopianowy nie jest zolty, wiec nada sie do bialych wlosow...niestety

O cholera, to ja kladlam za duzo oleju bo ok 20 ml oczywiscie wcieralam w skore glowy, a reszte na wlosy (mam raczej krotkie, prawie do ramion), ale bardzo zniszczone, wiec chlonely olej w niesamowitym tempie, a po nocy wlosy mialam suche o_o
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 20:00   #741
lagoena
Raczkowanie

Pozwolę sobie do Was dołączyć
Olejuję włosy od ponad roku, jak większość zaczynałam od kokosa (Vatika), u mnie również okazał się porażką. Jestem w stu procentach pewna, że moje włosy kochają olej z kiełków pszenicy. Co do innych - jedne lubią bardziej, inne mniej, ale takiego efektu wow jak po pszenicy nie miewam zbyt często.
W mojej kolekcji mam: olej z kiełków pszenicy, Meadowfoam, olejek Alverde migdał i argan, olejek do włosów Yver Rocher, łopianowy ze skrzypem z Green Pharmacy, rycynowy. Wczoraj odebrałam paczkę z ZSK, zamówiłam jeszcze arganowy, makadamia, z nasion malin i z linianki siewnej, najmniejsze pojemności (15-30 ml). Dopiero jak je wypisałam, to przeraziłam się ilością
Olejuję długość raz w tygodniu, na noc, albo na 2 godziny przed myciem. Skalp 2 razy w tygodniu, GP na 30 min przed myciem.
Zostanę przyjęta?
lagoena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 22:14   #742
TakaSamaInna
live your passion

U mnie kokos nie robił nic, a ze słodkich migdałów powoduje puch. Dziwne te moje włosy. Dam migdałowemu jeszcze jedną szansę, ale w mieszance albo na krócej.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 06:55   #743
Bananalama
jestę wieszczę

po kokosie mam wrażenie, że moich włosów jest więcej, są puszyste i pięknie pachną. W przyszłym tygodniu biorę się za jaśminowy może . Ale takiego efektu miękkich, gładkich włosów jak po palmowym to nie mam po żadnym

Stary 2013-06-14, 21:21   #744
syla929
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Przyłączam się Bywałam tu kilka części wstecz, ale zapomniałam sub.i jakoś tak przeleciało.
Przyszła dziś do mnie vatika i olej palmowy.
Vatika była moim pierwszym olejem, teraz drugi raz po 2-3 latach go zamówiłam. Mmm obłędny zapach Ciekawe czy się sprawdzi.

1,02 - 56cm
12.03 - 58,5cm
12.04 - 60cm
12.06 - 62cm
Cel: hmmm, 65 a może 70cm?
syla929 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 14:00   #745
miss90
Zadomowienie

Muszę coś zrobić ze swoimi włosami bo są zniszczone.
Więc jaki olejek polecacie dla długich, zniszczonych farbowaniem, rozdwajających, łamiących i cienkich włosów?
miss90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 17:34   #746
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
Muszę coś zrobić ze swoimi włosami bo są zniszczone.
Więc jaki olejek polecacie dla długich, zniszczonych farbowaniem, rozdwajających, łamiących i cienkich włosów?
zapewnie jak zniszczone to porowate więc pewnie kokos i np masła moga cie puszyć, ale musisz wypróbowac sama

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:17   #747
miss90
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
zapewnie jak zniszczone to porowate więc pewnie kokos i np masła moga cie puszyć, ale musisz wypróbowac sama
to od jakich powinnam zacząć?
dodam ze bez odżywki moje włosy sie bardzo kołtunią.
miss90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:19   #748
creatives
Zadomowienie

GG do creatives

Hej, próbowała któraś metody olejowania na odżywkę? Bo właśnie zmyłam, na Garniera z Avocado nałożyłam olej z pestek winogron ale nie miałam za bardzo czasu i trzymałam tylko godzinę, nie wiem czy to wystarczająco...
creatives jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:32   #749
czokled
Wtajemniczenie

GG do czokled
Odp: Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
to od jakich powinnam zacząć?
dodam ze bez odżywki moje włosy sie bardzo kołtunią.
Ekspertka nie jestem, ale ja bym na Twoim miejscu poprobowala z sezamowym/macadamia/arganowym...nawet z oliwa z oliwek jesli masz w kuchni. Kazde wlosy lubia co innego, ale mi akurat odpowiadaja te o ktorych napisalam a mam podobne problemy z wlosami jak Ty

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
czokled jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 20:44   #750
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Hej, próbowała któraś metody olejowania na odżywkę? Bo właśnie zmyłam, na Garniera z Avocado nałożyłam olej z pestek winogron ale nie miałam za bardzo czasu i trzymałam tylko godzinę, nie wiem czy to wystarczająco...
ja tak od jakiegoś czasu olejuję ale ja zostawiam na noc i rano zmywam. O dziwo udaje mi się zmyć samą odżywką i włosy są świetne
Każdy włos lubi co innego - jednym wystarcza godzina innym dłużej musisz sama wyczuć
Odpowiedz

Tagi
chili, maseczka, olej, oleje, olejek, olejowanie, olejowanie włosów, pielęgnacja, porost, rycynowy, włosy, wypadanie, wzrost

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości