Oleje i olejki do włosów część VII - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-29, 08:19   #1681
andziasi
Rozeznanie

Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

hej dziewczynki
Jestem nowicjusz w tej kwestii a skuszona pozytywnymi opiniami, wczoraj po raz pierwszy nałożyłam olej na włosy Mam włosy bardzo suche, łamliwe i strasznie mi wypadają, dość często prostuję co prawda bardzo dobrą prostownicą ale cóż z tego.
Pomieszałam olej rycynowy z oliwą z oliwek i nałożyłam na suche włosy i trzymałam ok. 4 godz. Kurcze, nie wiem ale czy możliwe że po pierwszym nałożeniu były efekty?? Wygładzone fajnie włosy, takie mięsiste, dużo mniej mi wypadło po umyciu ich i po dzisiejszym prostowaniu, no i przede wszystkim rano jak wstałam to nie były splątane tylko nawet nie musiałabym ich czesać
Już nie wiem czy to chęć posiadania pięknych włosów zamydliła mi rzeczywistość czy to naprawdę się dzieje
Mam pytanie czy mogę przez jakiś tydzień codziennie olejować włosy (a potem już dwa razy w tygodniu) czy lepiej robić jednak jakieś przerwy?
andziasi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 08:22   #1682
daggmara
Z deszczem w butach

Czysto wizualne efekty również zauważyłam od razu po pierwszym stosowaniu
Ostatnio np. 3 dni z rzędu używałam olejku kokosowego i było super, potem olejek łopianowy i włosy już nie były tak lśniące. Także w moim odczuciu od razu widać, co dobrze służy, ale wiadomo, na razie nie jest to długotrwały efekt
daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 08:33   #1683
andziasi
Rozeznanie

to dobrze że nie jestem sama bo już myślałam że mi się coś z główką robi Na tą chwilę jestem baaardzo pozytywnie nastawiona do tego zabiegu Spróbuję na razie codziennie przez jakiś tydzień nakładać taką mieszankę żeby mi się porządnie nawilżyły a później zmniejszę częstotliwość do 2 x w tygodniu żeby nie przedobrzyć
andziasi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 08:57   #1684
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jeszcze pewnie zależy, w jakim kraju jesteś. Ja będąc w Holandii kupowałam takie buteleczki w prawie każdej drogerii. Inna opcja to kupić jakiś tani kosmetyk w sprayu np odżywkę i wykorzystać taką flaszkę.

A kozieradki to już w ogóle sobie nie wyobrażam nakładać polewając całe włosy.
Bardzo dobry jest psikacz po Radicalu z Farmony Sama kupuję na chemiku, koszt jednej butelki to dwa złote z groszami.
201704240919 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 13:32   #1685
Mangorantka
BAN stały

Hej, olejuje już od dłuzszego czasu ale chciałabym coś zmienić na inny olej. Mam chyba) wysokoporowate włosy, długie grube i mocne, ale troche zniszczone... suche juz nie są raczej (tzn teraz właśnie im coś się znowu dzieje i mma wrażenie że olejek powinnam zmienić) zaczynałam od Baby dreama dla dzieci, wchłaniał się jak gabka! ale po jakims czasie rpestrał byc ok, później kokosowy ale nie jest dła mnie ok puszą się strasznie.. Arganowy tez im się przejadł a działał za☠☠☠iście. Teraz robiłam z olejkiem słonecznikowym i było ok (zawsze uzywam w wersji z maską) i teraz same już Baby dream fur mama. I chciałabym coś innego... Jak myslicie bedzie ok?znalazłam Marion, Olejki orientalne albo jakich olejków powinnam używać?
Mangorantka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 13:36   #1686
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez andziasi Pokaż wiadomość
hej dziewczynki
Jestem nowicjusz w tej kwestii a skuszona pozytywnymi opiniami, wczoraj po raz pierwszy nałożyłam olej na włosy Mam włosy bardzo suche, łamliwe i strasznie mi wypadają, dość często prostuję co prawda bardzo dobrą prostownicą ale cóż z tego.
Pomieszałam olej rycynowy z oliwą z oliwek i nałożyłam na suche włosy i trzymałam ok. 4 godz. Kurcze, nie wiem ale czy możliwe że po pierwszym nałożeniu były efekty?? Wygładzone fajnie włosy, takie mięsiste, dużo mniej mi wypadło po umyciu ich i po dzisiejszym prostowaniu, no i przede wszystkim rano jak wstałam to nie były splątane tylko nawet nie musiałabym ich czesać
Już nie wiem czy to chęć posiadania pięknych włosów zamydliła mi rzeczywistość czy to naprawdę się dzieje
Mam pytanie czy mogę przez jakiś tydzień codziennie olejować włosy (a potem już dwa razy w tygodniu) czy lepiej robić jednak jakieś przerwy?
Rycyna może wysuszać więc uważałabym z tym codziennym nakładaniem.
Stary 2013-10-29, 17:30   #1687
andziasi
Rozeznanie

Skarfejs, chyba masz rację co za dużo to nie zdrowo, nie będę przesadzać przecież jak ma mi pomóc to pomoże jak będę ją dwa razy w tygodniu nakładać.
Ale dzisiaj normalnie cały dzień w pracy głaskałam się po tych śliskich mięsistych włosach normalnie rewelacja
Szkoda tylko że obciełam dwa miesiące temu włosy bo były zniszczone a może dałoby się je naprawić
Stary 2013-10-29, 17:59   #1688
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Szkoda tylko że obciełam dwa miesiące temu włosy bo były zniszczone a może dałoby się je naprawić
Zniszczonych włosów tak naprawdę nic nie jest w stanie naprawić
Stary 2013-10-31, 09:46   #1689
Mangorantka
BAN stały

zgadzam sie cieżko jest naprawić ja walczę 10 miesięcy z wlosami już i tak są prawie dobre chociaż zawsze może być lepiej wiadomo ale wcześniej długo rozjaśnialam a potem rpzyciemniłam no i zapewne te wysuszone były pod spodem bo nie obcinałam..
Mangorantka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 12:01   #1690
swan999
Zakorzenienie

Dzisiaj pierwszy raz będę olejować na maskę. Zawsze nakładałam oleje na suche włosy i było ok, ale bez wow. Mam nadzieję, że będzie fajny efekt

http://DKMS.pl
swan999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 13:38   #1691
andziasi
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez swan999 Pokaż wiadomość
Dzisiaj pierwszy raz będę olejować na maskę. Zawsze nakładałam oleje na suche włosy i było ok, ale bez wow. Mam nadzieję, że będzie fajny efekt
tzn. jak?? że na skórę głowy czy jakoś inaczej ?

ja wczoraj znów nałożyłam olejek... normalnie jestem w siódmym niebie po tych zabiegach że ja wcześniej tego nie znalazłam... ale lepiej późno niż wcale, teraz to już olejowanie włosów zagości u mnie na dobre a przy okazji to i na paznokcie nakładam i na rzęsy (o.rycynowy) bo czytałam że też dobrze działa
Stary 2013-10-31, 13:58   #1692
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Cytat:

ja wczoraj znów nałożyłam olejek... normalnie jestem w siódmym niebie po tych zabiegach że ja wcześniej tego nie znalazłam... ale lepiej późno niż wcale, teraz to już olejowanie włosów zagości u mnie na dobre a przy okazji to i na paznokcie nakładam i na rzęsy (o.rycynowy) bo czytałam że też dobrze działa
Właśnie, kładłam chwilę rycynę na rzęsy, ale nieregularnie, muszę się porządnie za to wziąć, bo mam naturalnie słabe, jasne i krótkie, że bez tuszu praktycznie ich nie widać.

Olej z kiełków pszenicy po 2 użyciach doprowadził moje przeproteinowane włosy do porządku Dziś na noc znowu olejuję
Stary 2013-10-31, 19:11   #1693
swan999
Zakorzenienie

Cytat:
Chodziło mi o to, że wymieszam maskę z olejem i tak nałożę tylko na włosy zamiast samego oleju

No i właśnie z tym siedzę na głowie. Zmieszałam kokosa z maską, która pachnie wanilią. Co za cudowny zapach Ciekawe co z tego wyjdzie...

Stary 2013-11-01, 07:31   #1694
Sowa06
Zadomowienie

A ktoś próbował oleju ryżowego? Zmieszałam go z olejem z pestek winogron i z taką mieszanką poszłam spać. Jestem ciekawa co z tego wyniknie.
Sowa06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 08:50   #1695
czokled
Wtajemniczenie

GG do czokled

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
A ktoś próbował oleju ryżowego? Zmieszałam go z olejem z pestek winogron i z taką mieszanką poszłam spać. Jestem ciekawa co z tego wyniknie.
Ja probowalam ale tez chyba w mieszance a nie solo wiec ciezko stwierdzic ale wydaje mi sie ze tak nie do konca mi podszedl

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
czokled jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 09:40   #1696
sylwka37
koci świat

Cytat:
hej i jakie efekty ???
Stary 2013-11-01, 09:57   #1697
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Też ciekawi mnie efekt po oleju ryżowym, nie miałam go, ale kusi mnie choć mała buteleczka na przetestowanie

Choć na razie muszę wykończyć moje 150ml kiełków pszenicy i 100ml pestek dyni
Stary 2013-11-01, 11:38   #1698
ckin2u
Zakorzenienie

ja jutro aktakuje biedronke i kupuje winogronowy
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 11:53   #1699
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Też ciekawi mnie efekt po oleju ryżowym, nie miałam go, ale kusi mnie choć mała buteleczka na przetestowanie

Choć na razie muszę wykończyć moje 150ml kiełków pszenicy i 100ml pestek dyni
Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
hej i jakie efekty ???
Był on w mieszance więc ciężko określić, powiem tak: w połączeniu z olejem z pestek winogron włosy są mięciutkie i lśniące Następnym razem użyję samego ryżowego i zobaczę, jak zadziała solo

A nie, błąd! Po raz pierwszy zdarzyło mi się, że olej został niedokładnie zmyty!
Kurde, a muszę wychodzić niedługo... Cóż, można ewentualnie zrobić koczka...

Coś nie mogę się zebrać, by kupić Heenarę, Vatikę i Sesę...

Edytowane przez Sowa06
Czas edycji: 2013-11-01 o 12:04
Stary 2013-11-01, 11:54   #1700
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie solo nie dawał żadnych efektów. Butlę zużyłam w kuchni
Stary 2013-11-01, 13:02   #1701
_Angelina_
Zadomowienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
U mnie solo nie dawał żadnych efektów. Butlę zużyłam w kuchni
a ja zerkam na niego ostatnio w tesco. Zastanawiam się nad kupnem hmm
_Angelina_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 13:30   #1702
swan999
Zakorzenienie

Cytat:
Używałam go już kilka razy solo i byłam z niego zadowolona

Stary 2013-11-01, 16:01   #1703
madzia0007
Zadomowienie

Cytat:
hej dziewczynki
Pomieszałam olej rycynowy z oliwą z oliwek i nałożyłam na suche włosy i trzymałam ok. 4 godz.
Gdybym ja nalozyla taka zabojcza (tlusta i ciezka) mieszanke i to na suche wlosy to chyba nie zmylabym juz tego z glowy Ja rycyny wogole nie daje na wlosy bo wysusza a oliwa z oliwek sie u mnie nie sprawdzila (wlosy zniszczone rozjasnianiem, wysokoporowate).

Cytat:
Napisane przez swan999 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że wymieszam maskę z olejem i tak nałożę tylko na włosy zamiast samego oleju
Tez olejuje w ten sposob, mieszam olej z odzywka i czasem spirulina i nakladam na glowe, po 2 godzinach zmywam. Wczesniej kladlam sie z tym spac ale w koczku mi nie wygodnie a mokry, zimny warkocz tez nie byl zbyt komfortowy szczegolnie w kontakcie z szyja Moim zdaniem nie warto olejowac na noc, w dwie godziny mozna uzyskac ten sam efekt.
Tez mam olej ryzowy ale mam tyle olejow ze uzylam go raz czy dwa i juz nie pamietam jak na mnie zadzialal. Dzisiaj bede olejowac wlosy, chyba czas sobie o nim przypomniec

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kikierra Pokaż wiadomość
Witajcie Jestem tu nowa. Bardzo długą drogę przeszłam, żeby w końcu móc napisać :p Mam nadzieję, że mnie poratujecie... :/

Dziewczyny, jakie olejki polecały byście dla mnie :/ Jestem w totalnej depresji!! Mam cienkie włosy, od zawsze farbowane na jasny blond (mimo iż z natury jestem blondynką) Mimo farbowania, zawsze moje włosy nie były jakoś mocno zniszczone, bo farbowanie nie było nigdy katowaniem ( łatwo, szybko nabierały kolory, przez co farba nigdy nie była długo na włosach, tylko u fryzjera) Ostatni raz farbowałam w styczniu. Jestem w ciąży, na początku włosy były ok, ale od jakiś dwóch miesięcy jest totalna masakra!! Wypadają jak cholera, przesuszone, szorstkie, łamliwe siano, tak teraz wyglądają Tylko u nasady, gdzie są odrosty, są jeszcze w miarę. Nigdy nie miałam takich włosów Zdecydowałam, że obetnę włosy, mimo iż zapuszczałam długo :/ Ale wiem, że z tymi końcami to już się chyba nic nie da zrobić...

Proszę polećcie mi jakie olejki powinnam zastosować i w jaki sposób.
Kupię wszystko, byle by było ok.

Tez mam rozjasniane wlosy i mnie nie sprawdzila sie
oliwa z oliwek
olej kokosowy
olej arachidowy
olej migdalowy

najlepsze byly chyba (kolejnosc nieprzypadkowa)
1 olej musztardowy
2 olej arganowy
3 olej sezamowy
4 z orzechow wloskich, laskowych
madzia0007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 17:21   #1704
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie warto olejowac na noc, w dwie godziny mozna uzyskac ten sam efekt.
Nie każdy uzyskuje taki sam efekt. Jednym wystarczy godzinna, a inni potrzebują 10 godzin.

Edytowane przez Skarfejs
Czas edycji: 2013-11-01 o 19:06
Skarfejs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 17:28   #1705
czokled
Wtajemniczenie

GG do czokled

Ja zaraz będę miała trzeci raz z kozieradką, od której, wg.mojej mamy, pachnę bulionem
Ale w końcu jakaś normalna aplikacja, dostałam od babci strzykawkę i taki aplikator do farby

A na długość chyba sobie makadamię nałożę...
Stary 2013-11-01, 21:10   #1706
andziasi
Rozeznanie

madzia007, ja zaczełam od oliwy z oliwek bo wyczytałam gdzieś że to najlepsze na moje włosy a że mi dodatkowo wypadają to dodałam rycynowy. Na szczęście zmyć to mogę nawet bez problemu a po za tym ta mięsistość włosów strasznie mi się podoba Może włosy potrzebowały maksymalnego odżywienia i jest to chwilowy efekt, nie wiem. Ale nie wykluczam że użyje innych olejków jak doczytam więcej na ten temat Spróbuje tak jak piszecie z odżywką na zwilżone włosy nałożyć teraz, sama jestem ciekawa czy jest różnica
Jedno jest pewne: olejowane fajna sprawa i mam nadzieję że mi pomoże choć trochę przy tych bidnych włosiskach a jakby mi jeszcze urosły i się nie łamały to bym była w niebo wzięta
Stary 2013-11-01, 21:30   #1707
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Ja zaraz będę miała trzeci raz z kozieradką, od której, wg.mojej mamy, pachnę bulionem
Ale w końcu jakaś normalna aplikacja, dostałam od babci strzykawkę i taki aplikator do farby

A na długość chyba sobie makadamię nałożę...
Kozieradkę polecam już tutaj wszystkim od jakiegoś czasu. Żywa reklama
Jak dla mnie jeden z najlepszych środków do pojawienia się baby hair i przeciw wypadaniu włosów. Szybszego porostu nie odnotowałam.
Stary 2013-11-01, 21:57   #1708
czokled
Wtajemniczenie

GG do czokled

Cytat:
Kozieradkę polecam już tutaj wszystkim od jakiegoś czasu. Żywa reklama
Jak dla mnie jeden z najlepszych środków do pojawienia się baby hair i przeciw wypadaniu włosów. Szybszego porostu nie odnotowałam.
Mam wieeelką nadzieję, że u mnie zadziała, bo włosy mi wypadają tragicznie
Stary 2013-11-01, 22:17   #1709
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Mam wieeelką nadzieję, że u mnie zadziała, bo włosy mi wypadają tragicznie
Ja aktualnie używam soku z brzozy, ale włosy zaczęły mi straszliwie wypadać, ale to prędzej od bardzo złej diety trzeba będzie ją w końcu zmienić, a szkoda, rozstać się ze słonymi przekąskami i fast foodami nie jest łatwo
Stary 2013-11-01, 23:04   #1710
czokled
Wtajemniczenie

GG do czokled

Cytat:
Ja aktualnie używam soku z brzozy, ale włosy zaczęły mi straszliwie wypadać, ale to prędzej od bardzo złej diety trzeba będzie ją w końcu zmienić, a szkoda, rozstać się ze słonymi przekąskami i fast foodami nie jest łatwo
A ja z kolei od pół roku jestem na zdrowej diecie, i co, i też mi masakrycznie zaczęły wypadać, więęęc... Chociaż w moim przypadku to może efekt sporego spadku masy ciała. No w każdym razie w kozieradce nadzieja Ewentualne efekty pewnie tak gdzieś po miesiącu-dwóch zauważę dopiero, niiee?
Odpowiedz

Tagi
chili, maseczka, olej, oleje, olejek, olejowanie, olejowanie włosów, pielęgnacja, porost, rycynowy, włosy, wypadanie, wzrost

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości