Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-07, 10:50   #2011
pikari
Raczkowanie

Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dziewczyny, od pewnego czasu gdy nakładam na włosy olej one go "piją" w ekspresowym czasie - czy to oznacza, że są bardzo przesuszone?
pikari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 10:56   #2012
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez pikari Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od pewnego czasu gdy nakładam na włosy olej one go "piją" w ekspresowym czasie - czy to oznacza, że są bardzo przesuszone?
Oelej są schnące, półschnące i nieschnące, od tego też zależy jak szybko się olej wchłonie.

kosmetyki [urlhttp://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 10:59   #2013
pikari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Oelej są schnące, półschnące i nieschnące, od tego też zależy jak szybko się olej wchłonie.
Ale cały czas nakładam Sesę, kiedyś się tak nie wchłaniała. Do tego włosy zaczęły schnąć ekspresowo.
pikari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 11:16   #2014
NinaSimone
Zakorzenienie

Jest tu ktos zadowolony z Amli Gold i uzywa Vatiki kaktusowej np? Jak wrazenia? Moje wlosy uwielbiaja Amle Gold i Khadi- stosuje ten duet na zmiane. A czasem tylko ta co mam pod reka. Jednak szukam innego duetu, bo Gold zmierza ku koncowi. Wlosy bardzo nie lubia klasyczna Amle Dabur i KTC- siano
NinaSimone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 15:48   #2015
karla_t
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny!

Po dlugim czytaniu Waszego watku planowalam zaczac olejowac wlosy(na poczatek olejek rycynowy na Skalp i oliwa z oliwek na dlugosc) kupilam juz specjalny szampon i odzywke bez SLS i wielkie przygotowania niestety polegly... ostatnio sama 'bawilam' sie swoimi wlosami,czego efektem byla 'jajecznica' na gorze glowy. wprawdzie wlosy zaraz podratowalam u fryzjerki,ale mimo wszystko zolc nadal przebija :/ dlatego moim kolejnym zakupem byl szampon Joanna z fioletem + odzywka niwelujaca odcien zolci. I teraz pyatnie brzmi czy jesli zaczne olejowac wlosy dzis (zostawie na noc) i jutro normalnie umyje tym szamponem i odzywka z joanny (naturalnie szampon z dodatkiem sls) to bedzie jakies efekt?? Oczywiscie nie mowie tu o odrazu o efektach widocznych golym okiem , tylko o samo dzialanie oleju po 'joannie'...
karla_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 16:08   #2016
NinaSimone
Zakorzenienie

Wink Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez karla_t Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!

Po dlugim czytaniu Waszego watku planowalam zaczac olejowac wlosy(na poczatek olejek rycynowy na Skalp i oliwa z oliwek na dlugosc) kupilam juz specjalny szampon i odzywke bez SLS i wielkie przygotowania niestety polegly... ostatnio sama 'bawilam' sie swoimi wlosami,czego efektem byla 'jajecznica' na gorze glowy. wprawdzie wlosy zaraz podratowalam u fryzjerki,ale mimo wszystko zolc nadal przebija :/ dlatego moim kolejnym zakupem byl szampon Joanna z fioletem + odzywka niwelujaca odcien zolci. I teraz pyatnie brzmi czy jesli zaczne olejowac wlosy dzis (zostawie na noc) i jutro normalnie umyje tym szamponem i odzywka z joanny (naturalnie szampon z dodatkiem sls) to bedzie jakies efekt?? Oczywiscie nie mowie tu o odrazu o efektach widocznych golym okiem , tylko o samo dzialanie oleju po 'joannie'...

Mysle, ze poczujesz roznice
Stary 2014-01-07, 18:32   #2017
Takajakaya
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
A próbowałaś oleju kokosowego?
To był mój pierwszy olej, czyli ze dwa lata temu go próbowałam, jak wtedy tylko o takim olejowaniu się słyszało. Ja już wiele olei przerobiłam, ale wszystkie na rozjaśnianych, wysokoporowatych włosach. Od kiedy moje włosy się zmieniły to niebardzo wiem w co celować, bo przy olejach które ostatnio stosowałam jest dobrze, ale nie bardzo dobrze.

Takajakaya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 17:04   #2018
Must
Rozeznanie

Zakupiłam dziś Babydream for mama.
Kończe już powoli babydream zwykły i teraz wypróbuję ten.
Ktoś stosował ? Jak efekty ?
Zamierzam mieszać z rycyną na skalp i dawać sam na długość.
Must jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 21:06   #2019
Takajakaya
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Must Pokaż wiadomość
Jak miałam rozjaśniane włosy to go uwielbiałam, chyba najlepsza mieszanka na jaką trafiłam. Nie mieszałam go już z niczym.

Takajakaya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 10:30   #2020
zywieczdroj
Zakorzenienie

Hej dziewczyny, mam do Was szybkie pytanie. Czy znalazłyście olej do włosów który zarazem je przyciemnia, pogrubia i likwiduje łojotok?
zywieczdroj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 15:13   #2021
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pikari Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie masz włosy wysokoporowate albo zaczynają się takie robić i to przez to Jeśli jednak nie masz, to nie wiem co może być przyczyną.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam do Was szybkie pytanie. Czy znalazłyście olej do włosów który zarazem je przyciemnia, pogrubia i likwiduje łojotok?
Olej rycynowy przyciemnia trochę włosy, jednak lepiej nie używać go solo - może trochę przesuszyć, ponadto ciężko się go spłukuje.
Żaden olej nie pogrubia włosów, może zagęścić przez baby hair jednak jest to proces, który trwa nawet do kilku lat. Pogrubić może henna.
Przetłuszczanie mogą ograniczyć oleje na skalp, rycynowy na przykład albo Sesa.

A u kogoś Sesa poradziła sobie z wypadaniem? Bo szczerze mówiąc, u mnie nie bardzo
Sowa06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 15:40   #2022
NinaSimone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie masz włosy wysokoporowate albo zaczynają się takie robić i to przez to Jeśli jednak nie masz, to nie wiem co może być przyczyną.

Olej rycynowy przyciemnia trochę włosy, jednak lepiej nie używać go solo - może trochę przesuszyć, ponadto ciężko się go spłukuje.
Żaden olej nie pogrubia włosów, może zagęścić przez baby hair jednak jest to proces, który trwa nawet do kilku lat. Pogrubić może henna.
Przetłuszczanie mogą ograniczyć oleje na skalp, rycynowy na przykład albo Sesa.

A u kogoś Sesa poradziła sobie z wypadaniem? Bo szczerze mówiąc, u mnie nie bardzo
U mnie. Sesa na włosy średnio, ale na skorę-po tygodniu 2 włosy na grzebieniu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-01-09, 15:50   #2023
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
U mnie. Sesa na włosy średnio, ale na skorę-po tygodniu 2 włosy na grzebieniu

Ojeju, zazdroszczę
Stary 2014-01-10, 08:34   #2024
stokrotenka18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Dziewczyny co myślicie o TYM?

Wczoraj dostałam
Stary 2014-01-10, 10:53   #2025
klatka
Zakorzenienie

Kremuje któraś z Was włosy balsamem Isana z Urea 5,5%?
Stary 2014-01-10, 11:25   #2026
EbonyLuna
Zakorzenienie

Po dość długiej przerwie wracam do 'olejowania'
Na dzień dniach ukręcę sobie mieszankę:
masło babassu, olej z czarnuszki, sezamowy oraz avocado. Dwa w jednym, tzn i na skalp i na długość. Wciąż borykam się z wypadaniem i walczę o odbudowę, a że czarnuszka i sezam rozgrzewa, pobudzą krążenie A babassu, wiadomo... Jak zostanie miejsca w butli, to uzupełni samorobym z wyciągami
Zamierzam także ukręcić macerat rumiankowy na winogronowym oleju do mieszanki rozjaśniającej włosy.
Nie będę jednak nakładać olei częściej niż raz w tygodniu, bo jednak obciążają moje włosy po przejściach.
Stary 2014-01-10, 12:13   #2027
biia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Must Pokaż wiadomość
ja stosuję dokładnie w taki sposób i bardzo sobie chwalę.
zamówiłam ten polecany heenara i już się nie mogę doczekać wypróbowania

biia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 21:49   #2028
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Po dość długiej przerwie wracam do 'olejowania'
Na dzień dniach ukręcę sobie mieszankę:
masło babassu, olej z czarnuszki, sezamowy oraz avocado. Dwa w jednym, tzn i na skalp i na długość. Wciąż borykam się z wypadaniem i walczę o odbudowę, a że czarnuszka i sezam rozgrzewa, pobudzą krążenie A babassu, wiadomo... Jak zostanie miejsca w butli, to uzupełni samorobym z wyciągami
Zamierzam także ukręcić macerat rumiankowy na winogronowym oleju do mieszanki rozjaśniającej włosy.
Nie będę jednak nakładać olei częściej niż raz w tygodniu, bo jednak obciążają moje włosy po przejściach.
Ciekawa mieszanka Również mieszam oleje jednak nie ma już takich efektów jak kiedyś, więc chyba przydałoby się je w końcu zmienić.
Stary 2014-01-12, 06:36   #2029
EbonyLuna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Ciekawa mieszanka Również mieszam oleje jednak nie ma już takich efektów jak kiedyś, więc chyba przydałoby się je w końcu zmienić.
Ja jakoś wolę robić własne, niż kupować gotowce, bo wiem, co dodaję od początku do końca I dobieram wg potrzeb włosów wszelkie składniki.
Ja pokochałam Sesę, bo naprawdę zahamowała wypadanie włosów i od tamtej pory sięgałam po oleje raczej często, ale zmieniłam jakiś czas temu kurację odbudowującą włosy i odpuściłam, ale po przerwie wracam do używania olei w pielęgnacji
Stary 2014-01-12, 11:19   #2030
Glaamour
Raczkowanie

Tak się naczytałam, że sama zaczynam kurację olejkową. Zaczynam od olejku kokosowego Parachute. Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie stosowałam olejków na włosy, dlatego ciekawa jestem efektów!
Moje słabe, cienkie i wypadające włoski stanowczo potrzebują ratunku...
Glaamour jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 11:24   #2031
NinaSimone
Zakorzenienie

Gdzie stacjonarnie kupię olej musztardowy? On sie nada do średnio porowatych włosów?

Stary 2014-01-13, 08:25   #2032
Sysia_A
Raczkowanie

Hej

Widzę tu wiele mądrych olejowanych głów więc liczę na pomoc z waszej strony.
Włosów zawsze miałam sporo, ale jakieś 3-4 miesiące temu zaczęły bardzo wypadać, do tego stopnia, że jest ich mniej o jakieś 25-30%.
W pierwszym rzucie używałam szamponu Radical - mimo pewnych niedogodności w użytkowaniu wypadanie doszło do znośnego poziomu (nie wyciągam włosów garściami), włosy były całkiem przyjemne.
Zakupiłam teraz specjalistyczne mydełko do włosów, ale mam wrażenie, że chyba jestem ułomna i nie umiem nim się posługiwać.
W składzie ma: Aloes, czarnuszkę, oliwę z oliwek, mirt, włosy po nim są matowe i klapnięte, ciut lepszy efekt daje wcześniejsze umycie szamponem (kupiłam BabyDream).
Co mogę zrobić, żeby w ogóle pojawiły się jakieś baby hair? już nie mam pomysłu...mam też olejek rycynowy, ale zestawem wymienionym powyżej za Chiny go nie zmyję
Sysia_A jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 08:38   #2033
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sysia_A Pokaż wiadomość
Hej

Włosów zawsze miałam sporo, ale jakieś 3-4 miesiące temu zaczęły bardzo wypadać, do tego stopnia, że jest ich mniej o jakieś 25-30%.
W pierwszym rzucie używałam szamponu Radical - mimo pewnych niedogodności w użytkowaniu wypadanie doszło do znośnego poziomu (nie wyciągam włosów garściami), włosy były całkiem przyjemne.
Zakupiłam teraz specjalistyczne mydełko do włosów, ale mam wrażenie, że chyba jestem ułomna i nie umiem nim się posługiwać.
W składzie ma: Aloes, czarnuszkę, oliwę z oliwek, mirt, włosy po nim są matowe i klapnięte, ciut lepszy efekt daje wcześniejsze umycie szamponem (kupiłam BabyDream).
Co mogę zrobić, żeby w ogóle pojawiły się jakieś baby hair? już nie mam pomysłu...mam też olejek rycynowy, ale zestawem wymienionym powyżej za Chiny go nie zmyję

Mnie baby hair kiełkuja po:
- kuracji z Joanny z czarną rzepą,
- ampułkach Radical,
- suplemencie Revalid.

Ogólnie do produkcji baby hair najlepsze są wcierki A jeśli już chcesz sie ich dorobić przy pomocy olejków to bardzie polecałabym oleje z ziołami w składzie typu Sesa, Bringraj czy Vatika kokosowa.

MassieDran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 08:44   #2034
NinaSimone
Zakorzenienie

Cytat:
Hej

Stosuj Amle Khadi np. Co do wizualnej kwestii włosów mydło zostawia osad. Stosowalam mydło Sesy, ale dla pewności zmywalam je szamponem. W
Stary 2014-01-13, 12:36   #2035
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja jakoś wolę robić własne, niż kupować gotowce, bo wiem, co dodaję od początku do końca I dobieram wg potrzeb włosów wszelkie składniki.
Ja pokochałam Sesę, bo naprawdę zahamowała wypadanie włosów i od tamtej pory sięgałam po oleje raczej często, ale zmieniłam jakiś czas temu kurację odbudowującą włosy i odpuściłam, ale po przerwie wracam do używania olei w pielęgnacji
Jak pisałam wcześniej - u mnie Sesa na wypadanie niezbyt się sprawdziła, za to na porost i długość... Cud miód

Cytat:
Napisane przez Glaamour Pokaż wiadomość
Tak się naczytałam, że sama zaczynam kurację olejkową. Zaczynam od olejku kokosowego Parachute. Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie stosowałam olejków na włosy, dlatego ciekawa jestem efektów!
Moje słabe, cienkie i wypadające włoski stanowczo potrzebują ratunku...
Uważaj z olejem kokosowym, bo wiele dziewczyn po jego użyciu na pierwszy raz zraża się do olejowania. Kokos sprawdza się najczęściej na włosach niskoporowatych, a u pozostałych może powodować puszenie się.

Cytat:
Hej

Przecież jest mnóstwo wcierek które pomogą przy baby hair
Woda pokrzywowa, brzozowa, wcierka Jantar, Radical, kozieradka, Garnier Neril, Seboradin, olej łopianowy...
Stary 2014-01-13, 13:57   #2036
trihomonas
Zadomowienie

Czesc dziewczyny Prosze doradzcie mi,czy do mojego koloru wlosow moge stosowac zwykla amle,czy powinnam stosowac amle gold Jak widzicie (avatar )nie mam ciemnych wlosow ale tez nie sa jakies jasne i dlatego mam dylemat
trihomonas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 15:38   #2037
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny Prosze doradzcie mi,czy do mojego koloru wlosow moge stosowac zwykla amle,czy powinnam stosowac amle gold Jak widzicie (avatar )nie mam ciemnych wlosow ale tez nie sa jakies jasne i dlatego mam dylemat
Spokojnie możesz używać zwykłej amli... Jeśli tylko lubisz oleje na bazie parafiny

Stary 2014-01-13, 15:51   #2038
trihomonas
Zadomowienie

Cytat:
Spokojnie możesz używać zwykłej amli... Jeśli tylko lubisz oleje na bazie parafiny
Dziekuje za odp. Nigdy nie uzywalam olejkow na bazie parafiny..Wlasnie wrocilam ze sklepu z Amla i Vatika kaktusowa Zobacze jak moje wlosy zareaguja na te olejki ale to dopiero jak sezamowy skoncze
Stary 2014-01-13, 16:40   #2039
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
Dziekuje za odp. Nigdy nie uzywalam olejkow na bazie parafiny..Wlasnie wrocilam ze sklepu z Amla i Vatika kaktusowa Zobacze jak moje wlosy zareaguja na te olejki ale to dopiero jak sezamowy skoncze

Moje włosy bardzo dobrze reagowały na Vatikę migdałową, ale nie chcę używać parafiny wolę naturalne oleje (kokos )

Stary 2014-01-13, 19:16   #2040
trihomonas
Zadomowienie

Cytat:
Moje włosy bardzo dobrze reagowały na Vatikę migdałową, ale nie chcę używać parafiny wolę naturalne oleje (kokos )
Ja unikam parafiny ale w kosmetykach do skory a do wlosow nigdy nie probowalam oby mi podpasowalo,bo zapach boski Kiedys uzywalam tylko kokosa ale znudzil mi sie i smarowalam nim kanapki
Odpowiedz

Tagi
chili, maseczka, olej, oleje, olejek, olejowanie, olejowanie włosów, pielęgnacja, porost, rycynowy, włosy, wypadanie, wzrost

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości