Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-31, 09:25   #2341
Sowa06
Zadomowienie

Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy próbowałyscie olejowania takim sposobem http://www.blondhaircare.com/2011/11...enna-rada.html jak wrażenia?

Druga kwestia, czy macie poleconego allegrowicza, który sprzedaje oleje? Wczesniej uzywalam sese i kokos, teraz chce spróbowac arganowego, na co zwrócic uwagę?
O jeny. Za dużo roboty. I mleka szkoda.

A ja zmywałam oleje Alterrą, czyli stosunkowo łagodnym szamponem - olej zawsze się zmywał
Sowa06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 09:45   #2342
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Poza tym przy tej metodzie "włosy zaczynają "puchnąć" i po wysuszeniu są 2 x grubsze", co pewnie dla wielu osób z cienkimi włosami będzie zaletą, ale są osoby z kudełkami grubymi, jak np ja, i wtedy ten efekt wcale nie jest pożądany, bo ciężko sobie potem z włosami poradzić.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 09:54   #2343
Medussaa
Raczkowanie

Wiem,że zgrzeszę ale tak mnie korci na kupno olejku z orzechów Makadamia Omia Laboratoires.
Zależy mi na połysku bo kolor się już troszeczkę "wypłukał" a farbować nie chce Może ten olejek w sprayu ładnie by podkreślił właśnie kolor
Medussaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 11:46   #2344
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Medussaa Pokaż wiadomość
Wiem,że zgrzeszę ale tak mnie korci na kupno olejku z orzechów Makadamia Omia Laboratoires.
Zależy mi na połysku bo kolor się już troszeczkę "wypłukał" a farbować nie chce Może ten olejek w sprayu ładnie by podkreślił właśnie kolor
To może podkreśl go henną albo jakąś płukanką?
Stary 2014-01-31, 12:03   #2345
mikasa5
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Poza tym przy tej metodzie "włosy zaczynają "puchnąć" i po wysuszeniu są 2 x grubsze", co pewnie dla wielu osób z cienkimi włosami będzie zaletą, ale są osoby z kudełkami grubymi, jak np ja, i wtedy ten efekt wcale nie jest pożądany, bo ciężko sobie potem z włosami poradzić.
Jestem posiadaczką grubych włosów i żadnego "puchnięcia" nie zauważyłam, a włosy po wyschnięciu były cudne
Stary 2014-01-31, 12:59   #2346
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Jestem posiadaczką grubych włosów i żadnego "puchnięcia" nie zauważyłam, a włosy po wyschnięciu były cudne
Ja właściwie nie mam pewności czy zauważyłam cokolwiek w te czy wewtę, ale stosowałam tę metodę nie więcej niż dwa razy, no i trzeba wziąć poprawkę na to, że moje włosy w ogóle na oleje niespecjalnie reagują.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 20:50   #2347
Medussaa
Raczkowanie

Cytat:
To może podkreśl go henną albo jakąś płukanką?
Płukana to sama nazwa mnie odstrasza. Może faktycznie ta henna się spisze.
Stary 2014-01-31, 20:52   #2348
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Płukana to sama nazwa mnie odstrasza. Może faktycznie ta henna się spisze.
Hahahaha czemu? Płukanką można w miarę ładnie kolor podkreślić, oczywiście trzeba jej używać regularnie.
Stary 2014-02-01, 07:02   #2349
ckin2u
Zakorzenienie

A jak moge sprawdzic czy dany olejek jest jescze wazny? Mam olej kokosowy ale nie ma na nim daty waznosci (dostalam go kiedys od kogos w osobnym, nie oryginalnym pudelku) i kiedys kokoswy mi nie sluzyl a teraz chcialabym sprobowac i nie wiem czy moge go jeszcze uzyc czy powinnam kupic nowy. Pachnie niby nadal tak samo.
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 11:37   #2350
Jigoku
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
A jak moge sprawdzic czy dany olejek jest jescze wazny? Mam olej kokosowy ale nie ma na nim daty waznosci (dostalam go kiedys od kogos w osobnym, nie oryginalnym pudelku) i kiedys kokoswy mi nie sluzyl a teraz chcialabym sprobowac i nie wiem czy moge go jeszcze uzyc czy powinnam kupic nowy. Pachnie niby nadal tak samo.
Jak nie ma nalotu, nie zmienił barwy ani zapachu to możesz zaryzykować jak daty ważności nie ma to inaczej zazwyczaj nie sprawdzisz

kosmetyki [urlhttp://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 11:52   #2351
Floria
Zadomowienie

Cytat:
Możesz jeszcze wysmarować sobie nim ręce i sprawdzić, czy nic się nie dzieje (nie szczypie, nie ma bąbli). Jak nie ma takich reakcji, to pewnie włosom też krzywdy nie zrobi.
Floria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 12:43   #2352
ckin2u
Zakorzenienie

dziekuje
Stary 2014-02-01, 13:13   #2353
xxxCoCoxxx
Raczkowanie

Cytat:
dziekuje
A nie pamiętasz od jakiego czasu go masz? Bo mogłabyś sobie przynajmniej w internecie poszukać uśrednionego czasu przydatności

maski i oleje na etapie testów zbyt dużo fajnych
maska: aloes naturvital, z efektem laminowania z mango
szampon: babydream, z pomarańczą i chilli,
Olej: ze słodkich migdałów, bdfm, łopianowy, lniany(także do picia)

www.pustamiska.pl
xxxCoCoxxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 13:19   #2354
mamaAmelka
Zakorzenienie

Ja wczoraj poeksperymentowałam z nawilżającym olejkiem do twarzy z oliwą z oliwek, który zapychał mnie i rzuciłam go kiedyś w kąt.
Nałożyłam go na noc na suche włosy, po umyciu są miękkie, lecz trochę elektryzują się.
Stary 2014-02-01, 13:34   #2355
Medussaa
Raczkowanie

Pierwszy raz mnie coś takiego spotkało niemiłego jeżeli chodzi o babydream fur mama
Nałożyłam olejek wysiedziałam w nim dzisiaj 3 godz. i umyłam Alterrą z papai i bambusa. O matko jedyna moje włosy śmierdziały spalonym olejem spożywczym! Cały czas mnie mdliło od tego zapachu i musiałam umyć włosy jeszcze raz już innym szaponem.
Co jest grane

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Hahahaha czemu? Płukanką można w miarę ładnie kolor podkreślić, oczywiście trzeba jej używać regularnie.
Pamiętam z dawnych czasów jak moja znajoma robiła częste płukanki,a potem jej włosy wyglądały jak wieloletnia używana miotła
Stary 2014-02-01, 13:59   #2356
xxxCoCoxxx
Raczkowanie

Cytat:
Pierwszy raz mnie coś takiego spotkało niemiłego jeżeli chodzi o babydream fur mama
Nałożyłam olejek wysiedziałam w nim dzisiaj 3 godz. i umyłam Alterrą z papai i bambusa. O matko jedyna moje włosy śmierdziały spalonym olejem spożywczym! Cały czas mnie mdliło od tego zapachu i musiałam umyć włosy jeszcze raz już innym szaponem.
Co jest grane
A może źle reaguje z Alterrą? Bo ja już nałożyłam go któryś raz na całą noc, w sumie poprzednim razem wyszło ok. 10 h i jest naprawdę fajnie, raz miałam ok. 12 h i to juz było za dużo. Używałam z Radicalem i z szamponem z Yves Rocher i wszytsko było ok.

Zauważyłam, że włosy lepiej jednak wyglądają w połączeniu bdfm z YR.

www.pustamiska.pl
Stary 2014-02-01, 14:03   #2357
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Co jest grane

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Pamiętam z dawnych czasów jak moja znajoma robiła częste płukanki,a potem jej włosy wyglądały jak wieloletnia używana miotła
Pewnie używała zakwaszających, ale w jakiej ilości i stężeniu, matko Trzeba znać umiar.
Stary 2014-02-01, 22:21   #2358
paulitka88
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny, czy powie mi któraś z Was gdzie można kupić olej sezamowy? Nie spotkałam go w żadnym hipermarkecie, ani w drogeriach... No może w marketach są jedynie na chińskiej żywności oleje sezamowe Ewentualnie byłabym wdzięczna za namiar na jakiś konkretny, wypróbowany olej, który mogę zamówić przez internet, ponieważ jest tego wszędzie pełno, a nie wiem jaki nadaje się do olejowania włosów. Z góry dziękuję!
paulitka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 22:27   #2359
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:

A ja zmywałam oleje Alterrą, czyli stosunkowo łagodnym szamponem - olej zawsze się zmywał
Ciekawa metoda Te "włosy 2x grubsze" strasznie mnie kuszą, ciekawe na ile jest w tym prawdy Chętnie spróbuję przy najbliższej okazji
Stary 2014-02-02, 00:49   #2360
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulitka88 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, czy powie mi któraś z Was gdzie można kupić olej sezamowy? Nie spotkałam go w żadnym hipermarkecie, ani w drogeriach... No może w marketach są jedynie na chińskiej żywności oleje sezamowe Ewentualnie byłabym wdzięczna za namiar na jakiś konkretny, wypróbowany olej, który mogę zamówić przez internet, ponieważ jest tego wszędzie pełno, a nie wiem jaki nadaje się do olejowania włosów. Z góry dziękuję!
Ja swój sezamowy kupiłam w SuperPharm
Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Ciekawa metoda Te "włosy 2x grubsze" strasznie mnie kuszą, ciekawe na ile jest w tym prawdy Chętnie spróbuję przy najbliższej okazji
Może jutro, tzn w sumie to dziś wypróbuję to płukanie w "mleku".
Stary 2014-02-02, 09:47   #2361
201607231711
Konto usunięte

Ostatnio zachwycam się olejem z czarnuszki. Fajny do twarzy (leczy zmiany, ale jest dość ostry, jak ktoś wrażliwy to lepiej go zmieszać) i skalpu (radzi sobie z suchą i swędzącą skórą)
201607231711 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 10:35   #2362
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
dziekuje
No wlasnie nie moge sobie przypomniec
Stary 2014-02-02, 10:42   #2363
Sowa06
Zadomowienie

Nie olejowałam od jakiegoś czasu, ale w piątek się farbowałam, więc też trzeba poczekać
Stary 2014-02-02, 10:44   #2364
AjssTii
Przyczajenie

Ja chcę zacząć przygodę z olejowaniem, ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy po nałożeniu olejku trzeba go zmyć jakimś specjalnym szamponem czy można takim zwykłym ?
AjssTii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 11:09   #2365
xxxCoCoxxx
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AjssTii Pokaż wiadomość
Ja chcę zacząć przygodę z olejowaniem, ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy po nałożeniu olejku trzeba go zmyć jakimś specjalnym szamponem czy można takim zwykłym ?
Taki zwykły bez sls nie zawsze zmyje. Wtedy najlepiej ok. pół godziny przed myciem nałożyć odżywkę, która zemulguje ten olej i łatwiej będzie go zmyć.

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Ostatnio zachwycam się olejem z czarnuszki. Fajny do twarzy (leczy zmiany, ale jest dość ostry, jak ktoś wrażliwy to lepiej go zmieszać) i skalpu (radzi sobie z suchą i swędzącą skórą)
Ja też zakupiłam ostatnio kilka olei i między innymi właśnie z czarnuszki. Muszę go wypróbować koniecznie, ale narazie spróbuje się wstrzymać, bo i tak już mam 3 oleje otwarte, jeden pasowałoby w końcu zdenkować

www.pustamiska.pl
Stary 2014-02-02, 11:40   #2366
Medussaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xxxCoCoxxx Pokaż wiadomość
A może źle reaguje z Alterrą? Bo ja już nałożyłam go któryś raz na całą noc, w sumie poprzednim razem wyszło ok. 10 h i jest naprawdę fajnie, raz miałam ok. 12 h i to juz było za dużo. Używałam z Radicalem i z szamponem z Yves Rocher i wszytsko było ok.

Zauważyłam, że włosy lepiej jednak wyglądają w połączeniu bdfm z YR.
Nie mam pojęcia. Wcześniej zmywałam ten olejek Alterrą i żadnego smrodku na głowie nie było. Postanowiłam odpuścić sobie na jakiś czas bdfm krótki czas bo skupie się teraz na innych olejach.

A henna już do mnie jedzie
Stary 2014-02-02, 12:11   #2367
201607231711
Konto usunięte

Cytat:
Nie olejowałam od jakiegoś czasu, ale w piątek się farbowałam, więc też trzeba poczekać
Tylko jeśli chcesz olejować wnikającymi. Każdym niewnikającym możesz od razu

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:

A henna już do mnie jedzie
Henna jest cudowna. Ja hennowałam BAQ z neem. Cudowny kolor. o taki.Ale chciałam przejść na blond, przeszłam i teraz używam cassi
201607231711 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:14   #2368
czekoladka3
Zakorzenienie

Cytat:
Zalezy jakie masz włosy. Niektórzy myją łagodnym szamponem lub odzywką i już za pierwszym razem schodzi olej, inni muszą używać mocniejszych szamponów. Na Twoim miejscu najpierw spróbowałabym zmyć olej czymś delikatnym, a jeżeli po wyschnięciu włosy nadal będą tłuste to dopiero wtedy czymś mocniejszym z SLES
Stary 2014-02-02, 14:18   #2369
Sowa06
Zadomowienie

Cytat:
Jakim chcesz.
Stary 2014-02-02, 15:01   #2370
daggmara
Z deszczem w butach

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Tylko jeśli chcesz olejować wnikającymi. Każdym niewnikającym możesz od razu

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Henna jest cudowna. Ja hennowałam BAQ z neem. Cudowny kolor. o taki.Ale chciałam przejść na blond, przeszłam i teraz używam cassi
O wow, bardzo intensywny kolor, nie wypłukiwał się? Mi henna khadi dość szybko się wypłukała, choć szwagierka, która nie widziała mnie 1,5 tyg (tydzień temu kładłam hennę) zauważyła różnicę, pytała nawet czy byłam u fryzjera

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez xxxCoCoxxx Pokaż wiadomość
Taki zwykły bez sls nie zawsze zmyje. Wtedy najlepiej ok. pół godziny przed myciem nałożyć odżywkę, która zemulguje ten olej i łatwiej będzie go zmyć.

Ja też zakupiłam ostatnio kilka olei i między innymi właśnie z czarnuszki. Muszę go wypróbować koniecznie, ale narazie spróbuje się wstrzymać, bo i tak już mam 3 oleje otwarte, jeden pasowałoby w końcu zdenkować
Czy zamiast odżywki może być maska? Ja cierpię na nadmiar masek
daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
chili, maseczka, olej, oleje, olejek, olejowanie, olejowanie włosów, pielęgnacja, porost, rycynowy, włosy, wypadanie, wzrost

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości