Uczulenie na twarzy-pierwszy raz w życiu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-08, 19:06   #1
sylzgr
Raczkowanie

Uczulenie na twarzy-pierwszy raz w życiu

Witam Panią serdecznie. Nie wiem, czy będzie Pani w stanie pomóc mi w tej kwestii, ale spróbuję Od zeszłego poniedziałku stosuję maść robioną w aptece i zapisaną mi przez dermatologa na łojotokowe zapalenie skory (maści używałam codziennie). Jednocześnie od tego dnia stosuję tabletki antyalergiczne Zyx, tabletki na kręgosłup Naproxen oraz Belissę na włosy itp. Dziś rano przed pracą posmarowałam sobie twarz kremem rozświetlającym z Ziaji, którego używałam już kilka razy przed maścią i nic mi po nim nie było. Po południu dostałam strasznego uczulenia na twarzy-mnóstwo czerwonych krosteczek (nie pryszczy) i nie wiem co jest grane. Czy jest mi Pani w stanie powiedzieć, co nagle mogło mnie uczulić? czy może jakiś związek tabletek? nie zmieniłam ani sposobu żywienia ani napojów. Jeśli wie Pani, co powinnam odstawić, to proszę o pomoc. Pozdrawiam
sylzgr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 11:38   #2
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Uczulenie na twarzy-pierwszy raz w życiu

Cytat:
Napisane przez sylzgr Pokaż wiadomość
Witam Panią serdecznie. Nie wiem, czy będzie Pani w stanie pomóc mi w tej kwestii, ale spróbuję Od zeszłego poniedziałku stosuję maść robioną w aptece i zapisaną mi przez dermatologa na łojotokowe zapalenie skory (maści używałam codziennie). Jednocześnie od tego dnia stosuję tabletki antyalergiczne Zyx, tabletki na kręgosłup Naproxen oraz Belissę na włosy itp. Dziś rano przed pracą posmarowałam sobie twarz kremem rozświetlającym z Ziaji, którego używałam już kilka razy przed maścią i nic mi po nim nie było. Po południu dostałam strasznego uczulenia na twarzy-mnóstwo czerwonych krosteczek (nie pryszczy) i nie wiem co jest grane. Czy jest mi Pani w stanie powiedzieć, co nagle mogło mnie uczulić? czy może jakiś związek tabletek? nie zmieniłam ani sposobu żywienia ani napojów. Jeśli wie Pani, co powinnam odstawić, to proszę o pomoc. Pozdrawiam
...
mozliwe,że to reakcja skóry na jednoczesne zastosowanie maści aptecznej i kremu...a jak skóra zachowuje się tylko po samej maści?

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 07:44   #3
sylzgr
Raczkowanie

Też o tym pomyślałam, ale już sama nie wiem czy to leki (Naproxen i Zyx mają w skutkach ubocznych właśnie wysypkę, pokrzywkę lub świąd), czy krem. Wczesniej jak stosowałam tą Ziaję to nic mi nie było, pierwszy raz dostałam uczulenia i to jeszcze tak mocnego Jak stosowałam przez pięć dni samą maść, to nic mi nie było właśnie.
Stary 2013-04-10, 10:49   #4
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Też o tym pomyślałam, ale już sama nie wiem czy to leki (Naproxen i Zyx mają w skutkach ubocznych właśnie wysypkę, pokrzywkę lub świąd), czy krem. Wczesniej jak stosowałam tą Ziaję to nic mi nie było, pierwszy raz dostałam uczulenia i to jeszcze tak mocnego Jak stosowałam przez pięć dni samą maść, to nic mi nie było właśnie.
...
od leków to raczej nie jest,stawiałabym na ziaje...ja bym ci poleciła krem Bepanthen <w tubce,tez do kupienia w aptece>koi i leczy oraz slicznie nawilża..nie ma w sobie nic co może szkodzić,ziaja natomiast ma troszkę fatalne składy,nie dokopałam się do składu tego kremu rozswietlającego ale coś mi swita,że mia on parafine lub trójglicerydy....Należy pamiętac również,że skóra cały czas się zmienia i może inaczej zareagowac nawet na cos co było wcześniej juz stosowane...możesz to tego łykac tez wapno musujące takie dla alergików. Sama mam problem z alergią i przeciwiczyłam juz mase kombinacji leków z kosmetykami i kosmetyków z lekami . pozdrawiam

wizażowo&pazurkowo
Stary 2013-04-11, 07:46   #5
sylzgr
Raczkowanie

Bardzo bardzo dziękuję za obszerną wypowiedź ziaję już odstawiłam, spróbuję ten Bepanthen o którym piszesz, mam nadzieję, że mi pomoże. Uczulenie nadal mam niestety i stosuję na nie Hydrokortyzon, ale mogę tylko przez trzy dni, więc zobaczymy Pozdrawiam
Stary 2013-04-11, 08:56   #6
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo bardzo dziękuję za obszerną wypowiedź ziaję już odstawiłam, spróbuję ten Bepanthen o którym piszesz, mam nadzieję, że mi pomoże. Uczulenie nadal mam niestety i stosuję na nie Hydrokortyzon, ale mogę tylko przez trzy dni, więc zobaczymy Pozdrawiam
...
no tak,ale to uczulenie równie dobrze może być od tej maści od lekarza,czasami nizły ''syf'' siedzi w takich maściach,a jak to jest na parafinie to już w ogóle poprostu może cię regularnie zapchało...ja bym rozpatrzyła taką opcje,kupiła Bepanthen i odstawiła na kilka dni tę maść jeżeli uczulenie ustąpi znaczy,że coś ci w niej szkodzi...nie namawiam cie do tego ,ale nic innego nie przychodzi mi to głowy,,bo jeżeli to jednak maśc to i Bepanthen tylko troszke to ewentualnie zaleczy.

wizażowo&pazurkowo
Stary 2013-04-12, 07:55   #7
sylzgr
Raczkowanie

Maść też odstawiłam właśnie, bo od poniedziałku skupiłam się wyłącznie na wyleczeniu uczulenia, które wciąż mi nie schodzi hydrokortyzon wczoraj zrobił mi większą masakrę - wysypało na drugim policzku i szczypało. Kupiłam Alantan bo w aptece genialnej nie mieli Bepanthemu. Posmarowałam się nią trzy razy i chociaż nie szczypie po niej. Zażywam też wapno, ale sama nie mam pomysłu, co dalej. Ta maść od lekarza to nie wiem czy ma parafinę, nie kojarzę, ale spojrzę na skład i napiszę. Miała mi pomóc na łojotokowe zapalenie skóry, bo nic wcześniej nie pomagało jak się okaże że to ona mnie uczula i będę musiała ja na stałe odstawić, to się trochę wkurzę, bo już nie wiem co stosować na to moje ŁZS. A to uczulenie co mam to nie pryszcze ale mnóstwo krosteczek - taka czerwona kaszka na twarzy, więc nie wiem czy to przez zapchanie. Ręce mi opadają już
Stary 2013-04-12, 09:34   #8
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Maść też odstawiłam właśnie, bo od poniedziałku skupiłam się wyłącznie na wyleczeniu uczulenia, które wciąż mi nie schodzi hydrokortyzon wczoraj zrobił mi większą masakrę - wysypało na drugim policzku i szczypało. Kupiłam Alantan bo w aptece genialnej nie mieli Bepanthemu. Posmarowałam się nią trzy razy i chociaż nie szczypie po niej. Zażywam też wapno, ale sama nie mam pomysłu, co dalej. Ta maść od lekarza to nie wiem czy ma parafinę, nie kojarzę, ale spojrzę na skład i napiszę. Miała mi pomóc na łojotokowe zapalenie skóry, bo nic wcześniej nie pomagało jak się okaże że to ona mnie uczula i będę musiała ja na stałe odstawić, to się trochę wkurzę, bo już nie wiem co stosować na to moje ŁZS. A to uczulenie co mam to nie pryszcze ale mnóstwo krosteczek - taka czerwona kaszka na twarzy, więc nie wiem czy to przez zapchanie. Ręce mi opadają już
...
spokojnie,odstaw maść,postaraj się kupić Bepanthen krem,bo Alantan jest na parafinie własnie....z innych specyfików może tez pomóc Cicialfate od Avene,lub http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,50...-baume-b5.html ,
lub a najbardziej http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...our-creme.html

Po odstawieniu maści uczulenie stopniowo ustąpi,łykaj wapno i ten lek na alergie samruj Bepanthenem i najlepiej czymś co ci wylinkowałam.
Po ustapieniu uczulenie Bepanthen możesz stosowac nadal jako krem łagodząco nawilżający,a pozostałe środki docelowo jak będzie potrzeba.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-04-12 o 09:35
Stary 2013-04-13, 18:21   #9
sylzgr
Raczkowanie

Ta maść nie ma parafiny, sprawdzilam.Ma hydrocortizon i jakieś jeszcze rzeczy, których nie mogę rozszyfrować. Nie używam jej cały czas. Uczulenie nie schodzi wciąż. A myślisz, że do tej maści nie powinnam już wrócać jeśli nie ma parafiny?A może ten hydrocortyzon mnie w niej uczulił...Jeśli pozbędę się uczulenia to jak mam walczyć z ŁZS? tymi kremami z LRP lub Avene? Mialam Kerium DS z LRP na łojotokowe zapalenie skóry i mi nie pomógł. Czy coś jest mi w stanie pomóc?
Stary 2013-04-13, 18:44   #10
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Ta maść nie ma parafiny, sprawdzilam.Ma hydrocortizon i jakieś jeszcze rzeczy, których nie mogę rozszyfrować. Nie używam jej cały czas. Uczulenie nie schodzi wciąż. A myślisz, że do tej maści nie powinnam już wrócać jeśli nie ma parafiny?A może ten hydrocortyzon mnie w niej uczulił...Jeśli pozbędę się uczulenia to jak mam walczyć z ŁZS? tymi kremami z LRP lub Avene? Mialam Kerium DS z LRP na łojotokowe zapalenie skóry i mi nie pomógł. Czy coś jest mi w stanie pomóc?
....
hydracortizon należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest naturalnym hormonem ludzkim, wydzielanym przez korę nadnerczy. Działa przeciwzapalnie (zmniejsza zaczerwienienie i swędzenie skóry). więc hmmm.... mi się wydaje,że najlpszym wyjsciem będzie pójsc z tym spowrotem do lekarza,byc moze jest to reakcja po steroidzie...ale to juz cięższy kaliber...nikt na forum raczej nie wezmie odpowiedzialności za stawianie Ci diagnozy.

wizażowo&pazurkowo
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości