Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-29, 09:57   #1
maarzenaa
Raczkowanie

dieta białkowa

czy ktras z was ja stosowala? tzn. diete SB bo ona jest w sumie bardzo podobna, ale o taka diete bialkowa gdzie jednak jest troche tych weglowodanow ale w duzej mierze przewaza bialko....czytalam,ze mozna jesc ile sie chce ( oczywiscie duo bialek malo wegli) i sie chudnie nie patrzac na zjedzone kalorie...jesli ktoras z was ma jakies doswiadcznie prosze o wypowiedz i jakies pomysly na jedzonko, bo ja nie wiem za co sie zabrac pozdrwiam
maarzenaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 10:21   #2
suzana
Zakorzenienie

GG do suzana
Dot.: dieta białkowa

bylam na diecie bialkowej ponad jakies 2 lata temu, sama ja komponowalam. wystarczy znac sklad pozywienia nie pamietam ile schudlam akurat jedzac wiecej bialka niz wegli. pozniej doszlam do wniosku, ze nie da rady intensywnie cwiczyc i odzywic sie "tylko" bialkiem. gdzies juz tu pisalam o negatywnym wplywnie zbyt duzej ilosci bialka na organizm wiec nie bede sie powtarzac. wiec nie mozna jesc ile sie chce, najzwyczajniej w swiecie mozna sie zakwasic

suzana

Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

suzana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 10:50   #3
maarzenaa
Raczkowanie

ale mi chodzilo o to czy mozna jesc "ile sie chce" potraw bialkowych ale uwzgledniajac tez troche wegli bo bez nich to bym padla na ziemie :P
maarzenaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:42   #4
suzana
Zakorzenienie

GG do suzana

wiem wiem

to byla dieta, ktora jako pierwsza i jedyna zrobila cos u mnie ze zbednym balastem

suzana

Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Stary 2005-09-13, 07:21   #5
mila2005
Raczkowanie

Bardzo mnie zaciekawiła ta dieta chciałabym zocav\bzyc przykładowy jadłospis no i jakie są efekty,ile udało ci się zrzucic? chciałabym spróbowac ale jestem kompletnie zielona ....
mila2005 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 08:38   #6
inch
Zakorzenienie

Apropo's nadmiaru białka wklejam to,co już kiedyś zamieszczałam

Czy nadmiar białka może zaszkodzić?

Oczywiście jak ze wszystkim - co za dużo to niezdrowo. Białko pokarmowe podlega w ustroju człowieka bardzo złożonym procesom metabolicznym, w efekcie czego jego nadmiar może obciążać organizm i przyczyniać się do dysfunkcji narządów odpowiedzialnych za jego przemiany, szczególnie wątroby i nerek. W wątrobie odbywa się zasadniczy proces rozkładu białek pokarmowych, nerki z kolei usuwają powstałe produkty metabolizmu. Z tego tytułu, dieta wysokobiałkowa jest szczególnie przeciwwskazana przy ostrej lub przewlekłej niewydolności nerek, oraz poważnych schorzeniach wątroby.

Nadmiar spożywanego białka nasila także proces filtracji w kanalikach nerkowych, co może być przyczyną znacznej utraty wapnia z organizmu. Z wysoką podażą białka należy więc szczególnie uważać u kobiet po 35 roku życia, gdyż w ich organizmie na skutek zmian hormonalnych dochodzi do zwiększonej demineralizacji kośćca (osteoporozy). W takich przypadkach, stosowanie diety wysokobiałkowej, może ten problem jeszcze wyraźniej nasilać. Kobiety wkraczające w wiek średni, powinny więc spożywać więcej produktów bogatych w wapń ( mleko i jego przetwory) lub stosować farmakologiczne preparaty tego pierwiastka.

Nadmiar spożywanego białka może być nie tylko przyczyną komplikacji w układzie moczowym, wątrobie i kościach, ale także powodować zmiany patologiczne w naczyniach krwionośnych oraz prowadzić do zakłóceń w systemie nerwowym.

Ale podaż białka w granicach 2g/kg należnej masy ciała nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Nie zaleca się jednak zbyt wysokiego spożycia tego składnika przez dłuższy okres czasu ( dotyczy to szczególnie kobiet stosujących diety odchudzające). Po uzyskaniu zadowalających wyników w procesie redukcji masy tłuszczowej ciała, powinno dążyć się, aby podaż białka wróciła do wartości prawidłowych, stanowiących 12-15% ogólnej energetyczności diety.
inch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 10:05   #7
mila2005
Raczkowanie

no to ja juz nie wiem czy to taki dobry sposób.. to jak to ma wygląda taka dieta żebym sobie więcej krzywdy nią nie zrobiła? zresztą krzywde to sobie zrobiłam tak tyjąc... a teraz by się chciało szybko iłatwo zrzucic....czy uważacie że można ją zastosowac?mam 27 lati jakies 15kg nadwagi....specjalnych problemów nie mam ze zdrowiem....ale jak ma ta dieta wyglądac?proszę oprzykładowe menu....
Stary 2005-09-13, 14:35   #8
suzana
Zakorzenienie

GG do suzana

ja nie jestem zwolenniczka diety wysokobialkowej, ale podam Ci Milu, pare informacji i produktow z wysoka zawarotsc bialka

DIETA TA POLEGA NA ODTLUSZCZENIU- organizm przy bialku zachowuje sie tak "jakby go nie widzial" i pobiera energie z zgromadzonego tluszczu.

zapotrzebowanie na bialko u osoby zalezne jest od jej aktywnosci fizycznej. u osoby malo aktywnej wynosi od 0,8 do 1 grama na kilogram masy ciala.

nie wyobrazam sobie by kiedykolwiek znowu przechodzic przez ta dieta, bialko bowiem nie jest tak dobrym zrodlem energii jak weglowodany. czlowiek czuje sie po prostu oslabiony.

najpopularniejsze zrodla bialka:

1/ mieso biale np kura indyk

2/ ryby np tunczyk

3/wedliny np poledwica - tu trudno czasem okreslic ich prawdopodobny dokladny sklad ...

4/ jaja - trzeba ich jednak zjesc wiele by dostarzyc odpowiednai ilosc bialka. 1no srednei bialko jaja kurzego to okolo 3gramy bialka. ja jaja uwielbiam

5/ nabial - sery- zawieraja znaczna ilosc tluszczu, twarogi- chudy bialy!

6/produkty roslinne - maja duzo blonnika, ale tez i tluszczu - soja, fasola itp.

ktos tu gdzies wkleil cala lista takich produktow, wiec zapewnie mozna ja znalezc na jakiejs stronce

wplec te produkty w swoja dieta, ale nie radzilabym opierac jej jedynie na nich. bedzie dobrze

suzana

Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Stary 2005-09-13, 15:02   #9
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba

Uważam, że taka dieta na krótki czas nie jest zła, pomaga troszkę rozpedzić metabolizm. Na pewno jest lepsza niż większosc diet gazetowych
Jednak na dłuższą metę lepiej znaleźć po prostu złoty środek.

Dobrze jest w kazdym posiłku uwzględnić produkt białkowy a z węglowodanów wybierać raczej te złożone.

Pamiętajmy, że organizm może zbudować mięśnie tylko z białka, natomiast każdy składnik stanowi źródło energii.
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 21:06   #10
mila2005
Raczkowanie

Bardzo ci droga suzano dziękuję za menu juz wiem co mam jesc opowiem jakie efekty za jakis tydzień może 2 pozdrawiam
Stary 2005-09-14, 15:22   #11
suzana
Zakorzenienie

GG do suzana

alez prosze bardzp. chetnie przeczytam o Twoim sukcesie

suzana

Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Stary 2010-01-04, 16:06   #12
ppaulina89
Przyczajenie

Droga Suzano czy i ja moge cie prosic o taki jadlospis poniewaz zaczelam stosowac ta diete niedlugo slub takze trzeba jakos wygladac.... Moj email to ppaulina89@o2.pl Z Gory Dziekuje
ppaulina89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 18:14   #13
suzana
Zakorzenienie

GG do suzana

Paulinko niestety jest to niewykonalne, ponieważ w 2005r posługiwałam się innym komputerem i nie mam już plików w nim zapisanych. Pozdrawiam!

suzana

Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Stary 2010-01-04, 20:19   #14
ppaulina89
Przyczajenie

No kurcze wlasnie za pozno popatrzylam na date tylko zastanawiam sie co tak naprawde moge jesc a najbardziej to z warzyw i owocow??? Bo ryby to chyba mozna???? jesli cos jeszcze pamietasz to bylabym naprawde wdzieczna
ppaulina89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 23:45   #15
Wyrak
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
Smaczny profil Wyrak
Smaczne przepisy1

Cytat:
Napisane przez ppaulina89 Pokaż wiadomość
No kurcze wlasnie za pozno popatrzylam na date tylko zastanawiam sie co tak naprawde moge jesc a najbardziej to z warzyw i owocow??? Bo ryby to chyba mozna???? jesli cos jeszcze pamietasz to bylabym naprawde wdzieczna
Zamiast sie w to bawic, jedz wg 10PZ:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: http://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 21:41   #16
mniej kg
Przyczajenie

Witam wszystkich
jestem mama 3 i pół letniego synka przytyłam sporo nie mogę zgubić wiec zaczęłam dietę białkową 6 dzień diety i 6 kg za mną mojego męża ciocia schudła 30 kg w ciągu 3 miesięcy
tylko obawiam się jednego słyszę od niektórych kobiet że ta dieta jest szkodliwa szybko się gubi łatwo się zaczynają komplikacje czy to prawda?? pozdrawiam
mniej kg jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości