w jaki sposób pokreślić oczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-12, 14:19   #1
Aniaaaxd
Raczkowanie

w jaki sposób pokreślić oczy?

mam długie blond włosy, lekko opalona karnację (wpadającą w czerone odcienie) i chciałabym podkreślic oczy. Dodam, ze rzęsy mam bardzo krótkie, wiec nie udaje mi się ich podkreślić nawet najlepszym tuszem. Nie chcialabym używać "ajlajnera" (nie wiem jak to się pisze ) ani cieni do powiek. Zalezy mi na pokreśleniu górnej powieki najlepiej czarnym kolorem co radzicie?

Zapuszczam włosy i dbam o paznokcie
Aniaaaxd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 18:07   #2
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: w jaki sposób pokreślić oczy?

Cytat:
Napisane przez Aniaaaxd Pokaż wiadomość
mam długie blond włosy, lekko opalona karnację (wpadającą w czerone odcienie) i chciałabym podkreślic oczy. Dodam, ze rzęsy mam bardzo krótkie, wiec nie udaje mi się ich podkreślić nawet najlepszym tuszem. Nie chcialabym używać "ajlajnera" (nie wiem jak to się pisze ) ani cieni do powiek. Zalezy mi na pokreśleniu górnej powieki najlepiej czarnym kolorem co radzicie?
Skoro nie chcesz używać eyelinera ani cieni, to jakim sposobem chcesz uzyskać czerń na powiekach? Nic innego do tego celu jeszcze nie wymyślono. Chyba że chodzi Ci tylko o rzęsy i szukasz mocno wydłużającego tuszu, ale tu już każdy ma swoje typy i dużo zależy od budowy oka.
Przy jasnych włosach i zazwyczaj jasnej oprawie oczu położenie samego cienia czy linera na powiekę (zwłaszcza czarnego) da raczej biedny efekt i konieczne będzie pomalowanie rzęs. Na "gołe" rzęsy + pomalowane powieki raczej mogą sobie pozwolić posiadaczki naturalnych i ciemnych "firanek", których nie trzeba malować, bo i tak są wyraziste.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 23:06   #3
Kocik123
Wtajemniczenie

Jeżeli nie chcesz używać wymienionych rzeczy to już nic nie pozostaje.
Może przedłużanie rzęs?
Kocik123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 23:37   #4
katusek
Raczkowanie

kredka

dlaczego nie chcesz używać cieni?
dlaczego upierasz się przy czerni, a nie użyjesz np. czekoladowego brązu?
katusek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:07   #5
Aniaaaxd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
kredka

dlaczego nie chcesz używać cieni?
dlaczego upierasz się przy czerni, a nie użyjesz np. czekoladowego brązu?
nie chcę używać cieni, gdyż z natury jestem minimalistką, będę się źle czuła mając pomalowane powieki. Gdy raz na rok zdarza mi się je pomalować, czuje się "na widoku" najchętniej wybrałabym czarną kredkę, gdyż ubieram się elegancko, moje ubrania się zazwyczaj czarne, białe, beżowe i ostatnio mam pojedyncze rzeczy fuksjowe i chabrowe staram się "nie mieć" na sobie ubrań i dodatków w większej ilości niż 2 kolory, dlatego automatycznie pomyślałam o czarnym myślę, że kredka jest dobrym rozwiązaniem, uda mi się pokreślić jedynie samą oprawę oka i rzęs dziękuje za pomoc!

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro nie chcesz używać eyelinera ani cieni, to jakim sposobem chcesz uzyskać czerń na powiekach? Nic innego do tego celu jeszcze nie wymyślono. Chyba że chodzi Ci tylko o rzęsy i szukasz mocno wydłużającego tuszu, ale tu już każdy ma swoje typy i dużo zależy od budowy oka.
Przy jasnych włosach i zazwyczaj jasnej oprawie oczu położenie samego cienia czy linera na powiekę (zwłaszcza czarnego) da raczej biedny efekt i konieczne będzie pomalowanie rzęs. Na "gołe" rzęsy + pomalowane powieki raczej mogą sobie pozwolić posiadaczki naturalnych i ciemnych "firanek", których nie trzeba malować, bo i tak są wyraziste.

na studniówkę kosmetyczka pomalowała mi dolną część powieki na czarny i musze przyznać, że wyglądałam dobrze, pasowało mi to rzęsy chce malować, nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez pomalowanych rzęs.

Stary 2013-04-13, 17:39   #6
Jisoua
Raczkowanie

Mogłabyś używać wszystkich ciepłych odcieni. Ale skoro nie chcesz umalować się kosmetykami, ale być umalowana to pozostaje chyba makijaż permanentny?
Jisoua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 20:04   #7
katusek
Raczkowanie

Cytat:
nie chcę używać cieni, gdyż z natury jestem minimalistką, będę się źle czuła mając pomalowane powieki. Gdy raz na rok zdarza mi się je pomalować, czuje się "na widoku" najchętniej wybrałabym czarną kredkę, gdyż ubieram się elegancko, moje ubrania się zazwyczaj czarne, białe, beżowe i ostatnio mam pojedyncze rzeczy fuksjowe i chabrowe
wierz mi lub nie, ale jeśli masz typ urody taki jaki jak opisujesz to z bardzo dużym prawdopodobieństwem używając trzech cieni - jednego w kolorze ciemnego brązu do podkreślenia linii rzęs, jednego w kolorze zbliżonym do koloru Twojej skóry, minimalnie jaśniejszego (czyli ciepłego beżu) na całą powiękę i jednego minimalnie ciemniejszego do załamania powieki będziesz wyglądać dużo bardziej naturalnie i minimalistycznie niż po zabawach czarną kredką, którą zostawiłabym na wyjścia

To w czym wygląda się naturalnie i co "robi" ultra delikatny, naturalny efekt zależy od typu urody

Jeśli upierasz się przy kredce też rekomendowałabym ciemny brąz, a czarną na szczególne okazje wieczorne.

Inglot ma w swojej ofercie kwadratowy cień typu rainbow, gdzie znajdziesz trzy kolory za 15 zł na pewno jest coś coś w kolorach o których mówię, do tego pędzelki essence do eyelinera i kuleczkowy i śmigasz. jakiś pędzelek przydałby Ci się nawet jeśli zdecydujesz się tylko na kredkę. polecam zaopatrzyć się więc w pędzelek albo szukać kredki która ma z drugiej strony taką gąbeczkę do roztarcia. Roztarta linia narysowana kredką wygląda lepiej, no i kreska nie musi być mega precyzyjna.

Pozdrawiam

PS jeszcze dwa lata temu miałam takie samo zdanie jak Ty o cieniach
katusek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 15:18   #8
Aniaaaxd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
wierz mi lub nie, ale jeśli masz typ urody taki jaki jak opisujesz to z bardzo dużym prawdopodobieństwem używając trzech cieni - jednego w kolorze ciemnego brązu do podkreślenia linii rzęs, jednego w kolorze zbliżonym do koloru Twojej skóry, minimalnie jaśniejszego (czyli ciepłego beżu) na całą powiękę i jednego minimalnie ciemniejszego do załamania powieki będziesz wyglądać dużo bardziej naturalnie i minimalistycznie niż po zabawach czarną kredką, którą zostawiłabym na wyjścia

To w czym wygląda się naturalnie i co "robi" ultra delikatny, naturalny efekt zależy od typu urody

Jeśli upierasz się przy kredce też rekomendowałabym ciemny brąz, a czarną na szczególne okazje wieczorne.

Inglot ma w swojej ofercie kwadratowy cień typu rainbow, gdzie znajdziesz trzy kolory za 15 zł na pewno jest coś coś w kolorach o których mówię, do tego pędzelki essence do eyelinera i kuleczkowy i śmigasz. jakiś pędzelek przydałby Ci się nawet jeśli zdecydujesz się tylko na kredkę. polecam zaopatrzyć się więc w pędzelek albo szukać kredki która ma z drugiej strony taką gąbeczkę do roztarcia. Roztarta linia narysowana kredką wygląda lepiej, no i kreska nie musi być mega precyzyjna.

Pozdrawiam

PS jeszcze dwa lata temu miałam takie samo zdanie jak Ty o cieniach

kurcze, może wypróbuje te cienie... 15 zł to nie dużo, najwyżej strace dziękuje za rady, podoba mi się połączenie tych cieni dziekuje raz jeszcze )))

Stary 2013-04-15, 20:17   #9
agacio
Zadomowienie

A to zależy też od budowy Twojego oka. Jeśli jest wypukłe spokojnie możesz obrysować górną powiekę tu,ż nad linią rzęs czarną kredką eyeliner też się nada a żeby nieco złagodzić jej rysy możesz "rozdymić" ja delikatnie pędzelkiem. Ale jedna z przedmówczyń miała rację. Klasyczny makijaż dzienny możesz wykonać w dwóch kolorach cielistym (na całą powiekę ruchomą), a zew. kącik zaznacz literą V w ten sposób< i delikatnie rozcieniuj w kierunku załamania, możesz użyć czarnego cienia, delikatnie podkreśl dolną powiekę i gotowe najprostrzy w świecie makijaż

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 20:40   #10
Aniaaaxd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agacio Pokaż wiadomość
A to zależy też od budowy Twojego oka. Jeśli jest wypukłe spokojnie możesz obrysować górną powiekę tu,ż nad linią rzęs czarną kredką eyeliner też się nada a żeby nieco złagodzić jej rysy możesz "rozdymić" ja delikatnie pędzelkiem. Ale jedna z przedmówczyń miała rację. Klasyczny makijaż dzienny możesz wykonać w dwóch kolorach cielistym (na całą powiekę ruchomą), a zew. kącik zaznacz literą V w ten sposób< i delikatnie rozcieniuj w kierunku załamania, możesz użyć czarnego cienia, delikatnie podkreśl dolną powiekę i gotowe najprostrzy w świecie makijaż
wypróbuje wszystkie wasze pomysły! Dziewczyny jesteście kochane ) dziękuje

Stary 2013-04-16, 08:47   #11
Olandia94
Raczkowanie

może spróbuj zagęścić lub przedłużyć rzęsy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości