Efekty olejowania paznokci - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-01-21, 20:59   #3271
Anesthesia
Wtajemniczenie

Dot.: Efekty olejowania paznokci

Świetna robota z FAQ! Co do ceny rybek GAL to ok. 10-15zł.

W czwartek idę sobie kupić Alterrę brzoza i pomarańcza! Nie mogę się doczekać nowego olejku w kolekcji

Moje paznokcie, tfu tfu odpukać, mają się ostatnio bardzo dobrze, odrosły po grudniowych złamaniach i znów są długie i mocne

I chyba zacznę sobie "zdrapywać" masło shea, bo mam, bo właśnie nie wiedziałam jak je wprowadzić pod paznokieć bez rozpuszczania i wcierałam tylko w skórki
Anesthesia jest offline  
Stary 2014-01-21, 21:01   #3272
patuska18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
A co z Regenerum? To prawie same olejki, też można wpisać na listę . W zależności od apteki kosztuje około 19zł.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Wiesz może czy przyniesie "cuda" jeżeli będę go używać na paznokcie pomalowane odżywką?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Franuś ?

patuska18 jest teraz online  
Stary 2014-01-21, 21:04   #3273
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Wiesz może czy przyniesie "cuda" jeżeli będę go używać na paznokcie pomalowane odżywką?

Myślę, że jeżeli wetrzemy go w skórki i pod paznokieć, to coś na pewno zdziała. Sama tak go używam, bo staram się nie mieć nigdy gołych paznokci. Odżywka czy lakier to zawsze jakieś mechaniczne zabezpieczenie

zetuzetia jest offline  
Stary 2014-01-21, 21:23   #3274
Ms_E
Zadomowienie

Ja bym jeszcze dorzuciła budowę paznokcia z grafiki googla, gdzie zaznaczona jest płytka, wolny brzeg itp.

Ms_E jest offline  
Stary 2014-01-21, 22:17   #3275
Justyna0827
Raczkowanie

GG do Justyna0827

Super sprawa z tym FAQ.

U mnie jeszcze wczoraj fascynowałam się moimi paznokciami, bo już wieki temu nie były takie długie i równe...planowałam zrobić dziś zdjęcie, bo miałam ściągnąć lakier. A tu rano...jak zwykle dzięki psu mój paznokieć został na drzwiach. I to z kciuka. Najtwardszy i najłdanieszy: pala:

Od kiedy olejuję nie rozdwajają mi się paznokcie a one uwielbiały to robić i zawsze, ale to zawsze pękał mi kciuk w jednym i tym samym miejscu. Skórki 100% poprawy.
Przyrost się pojawia.
Co więcej widzę że płytka, ta nowa która rośnie od kiedy olejuję skórki jest "inna" ma ładny kolor i mam wrażenie że jest grubsza. Ale może to sobie wmawiam??

W każdym bądź razie, spodziewam się po całkowitym odrośnięciu starego paznokcia efekty będą powalające

9/40
Justyna0827 jest offline  
Stary 2014-01-21, 22:38   #3276
mmonyka1
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 11

Jak dobrze, że trafiłam na ten wątek!

Stan moich paznokci od około miesiąca jest OPŁAKANY ;(
Rozdwajają się jak szalone, z boku płytki powstają zadziory, które powodują, że muszę paznokieć ściąć bardzo głęboko, ponieważ boję się jego bolesnego zerwania, gdy np. zahaczę tym zadziorem o coś. Skórki są przesuszone, podobnie jak skóra dłoni.

Nie wiem czy to kwestia okresu grzewczego, detergentów czy zmian hormonalnych... Fakt jest taki, że stosowana od miesiąca odżywka - z wielkim bólem, gdyż nie można przy niej malować paznokci - nie daje żadnych efektów...

Od jutra zaczynam moją wielką WALKĘ o piękne, długie i mocne paznokcie, takie jakie pokazujecie na zdjęciach. Za jakiś czas wrzucę zdjęcia, mam nadzieję z paznokciami w lepszej formie.

Tymczasem obnażam się przed Wami i dzielę fotkami ze stanu obecnego. UWAGA! Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Proszę, trzymajcie kciuki za moją systematyczność i wytrwałość!

Walkę zaczynam od zakupu olejku Alterra "Migdał i papaja". Chyba, że polecacie inny, lepszy o szybszym i mocniejszym działaniu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lewa dłoń.jpg (93,1 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Prawa dłoń.jpg (92,4 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Najnowszy zadzior1.jpg (112,8 KB, 139 załadowań)

w którym znajdziecie porady, DIY, kulinaria, modę i wiele innych

Najnowsze posty:
Ulubieńcy - krem brzozowy i nagietkowy.
Cukier wanilinowy, czyli co tak naprawdę jemy?
Mydło z Aleppo - naturalna i ekologiczna pielęgnacja skóry.

Edytowane przez mmonyka1
Czas edycji: 2014-01-21 o 22:50
mmonyka1 jest offline  
Stary 2014-01-21, 22:41   #3277
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Napisane przez mmonyka1 Pokaż wiadomość

Rozdwajają się jak szalone, z boku płytki powstają zadziory, które powodują, że muszę paznokieć ściąć bardzo głęboko, ponieważ boję się jego bolesnego zerwania, gdy np. zahaczę tym zadziorem o coś. Skórki są przesuszone, podobnie jak skóra dłoni.

Nie wiem czy to kwestia okresu grzewczego, detergentów czy zmian hormonalnych... Fakt jest taki, że stosowana od miesiąca odżywka - z wielkim bólem, gdyż nie można przy niej malować paznokci - nie daje żadnych efektów...

Od jutra zaczynam moją wielką WALKĘ o piękne, długie i mocne paznokcie, takie jakie pokazujecie na zdjęciach. Za jakiś czas wrzucę zdjęcia, mam nadzieję z paznokciami w lepszej formie.

Tymczasem obnażam się przed Wami i dzielę fotkami ze stanu obecnego. UWAGA! Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Walkę zaczynam od zakupu olejku Alterra "Migdał i papaja". Chyba, że polecacie inną, lepszą o szybszym i mocniejszym działaniu?
Smaruj ręce kremem. Teraz, w okresie grzewczym i przy kiepskiej pogodzie ekspresowo się wysuszają.
I polecam Regenerum, dużo dziewczyn je chwali, mnie też pasuje

zetuzetia jest offline  
Stary 2014-01-21, 23:12   #3278
lanavera
Zadomowienie

Cytat:

Walkę zaczynam od zakupu olejku Alterra "Migdał i papaja". Chyba, że polecacie inny, lepszy o szybszym i mocniejszym działaniu?
Hej, myślę, że masz paznokcie z potencjałem jak oleje się nimi zajmą, to będą cudne - kształt płytki już masz bardzo sympatyczny Miej ze sobą w torebce cały czas krem do rąk i smaruj ile wlezie. I polecam w łazience na umywalce obok dozownika z mydłem postawić też taki dozownik z pompką z kremem do rąk i wyrobić sobie nawyk kremowania po każdym myciu ja kupiłam taki w NeoNails, krem cytrynowy. Dobre opakowanie i krem się szybko wchłania. A na noc nakładałabym jakiś tłusty, meeeega nawilżający krem na całe dłonie i wtedy olejki na paznokcie. Do Alterry dodałabym jeszcze arganowy, bo jest bardzo nawilżający a to ta suchość jest w zasadzie twoim największym problemem. Powodzenia

Edytowane przez lanavera
Czas edycji: 2014-01-21 o 23:37
lanavera jest offline  
Stary 2014-01-21, 23:19   #3279
(:Iza:)
Wtajemniczenie

Cytat:

Witaj w klubie moje tak samo wyglądają, tylko że są zniszczone wskutek ściągnięcia z nich żelu :P ale olejuję ponad tydzien i jest minimalnie lepiej! nie wiem czy efekty moga pojawiac sie tak szybko, pewnie nie, ale jednak ja widze roznice albo sobie wmawiam :p
(:Iza:) jest offline  
Stary 2014-01-21, 23:25   #3280
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justyna0827 Pokaż wiadomość
Super sprawa z tym FAQ.

U mnie jeszcze wczoraj fascynowałam się moimi paznokciami, bo już wieki temu nie były takie długie i równe...planowałam zrobić dziś zdjęcie, bo miałam ściągnąć lakier. A tu rano...jak zwykle dzięki psu mój paznokieć został na drzwiach. I to z kciuka. Najtwardszy i najłdanieszy: pala:

Od kiedy olejuję nie rozdwajają mi się paznokcie a one uwielbiały to robić i zawsze, ale to zawsze pękał mi kciuk w jednym i tym samym miejscu. Skórki 100% poprawy.
Przyrost się pojawia.
Co więcej widzę że płytka, ta nowa która rośnie od kiedy olejuję skórki jest "inna" ma ładny kolor i mam wrażenie że jest grubsza. Ale może to sobie wmawiam??

W każdym bądź razie, spodziewam się po całkowitym odrośnięciu starego paznokcia efekty będą powalające

Co z tymi kciukami dzisiaj ;o
Ja dzisiaj się walnęłam i boli do dziś...oby nie odpadł

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Sklep spożywczy:
-Olej lniany np z Biedronki
-Olej ryżowy
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2014-01-21, 23:29   #3281
poison.iv
Wtajemniczenie

Cytat:

Jakbym widziała moje paznokcie olejuje już około 1,5 miesiąca i jest trochę lepiej, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niestety nadal zdarza mi się, że gdzieś paznokieć się zadrze, czy pęknie, no ale jednak żeby ta stara zniszczona płytka odrosłą potrzeba czasu. Na pewno mniej mi się rozdwajają, a zawsze miałam z tym straszne problemy. Do kuracji polecam Ci jeszcze kąpiel paznokci w podgrzanej oliwie z oliwek, przynajmniej raz w tygodniu i maść z vit. A na skórki najlepiej Retimax 1500

Dziewczyny orientujecie się do kiedy trwa w Rossie promocja na Alterre pomarańczowa?

Edytowane przez poison.iv
Czas edycji: 2014-01-21 o 23:34
poison.iv jest offline  
Stary 2014-01-21, 23:33   #3282
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

używaj też podgrzanego olejku/oliwy (wierzę w cudowną moc ciepła ) - wystarczy miseczkę z olejkiem postawić na kubku z gorącą herbatą .
I popieram, używaj kremu po każdym myciu rąk. + koniecznie zmywaj w rękawiczkach.
zetuzetia jest offline  
Stary 2014-01-21, 23:34   #3283
Linanna
Rozeznanie

ok, wydaje mi się, że FAQ zrobiony - znajduję się on na stronie 109: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679&page=109 prosiłabym o podpięcie go na 1 stronę, jeżeli się da :p

jeśli macie jakieś inne pomysły co dodać to piszcie , ktoś pisał żeby dodać pytanie po jakim czasie widać efekty, ale nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie :p chyba u każdego czas będzie inny

Edytowane przez Linanna
Czas edycji: 2014-01-21 o 23:51
Linanna jest offline  
Stary 2014-01-21, 23:55   #3284
razdwapiec
Zakorzenienie

Dołączam do grona płaczących po kciukach dziś... Dzięki psu naderwałam sobie spory kawałek przyrostu, aż do krwi. Właśnie pomalowałam paznokcie na granat żeby tego nie oglądać, a pod wpuściłam drzewo herbaciane coby zniszczyć ewentualne bakterie.
Stary 2014-01-21, 23:55   #3285
susabee
Wtajemniczenie

Krem + olej powinien dać lepsze rezultaty niż sam olej, gdyż podobno oleje stosowane solo mają tendencję do wysuszania skóry (włosów), więc pewnie i paznokci; właściwie to zalecają stosować oleje na zwilżoną skórę np. po kąpieli lub jako dodatek do balsamów i kremów Podobno nawet włosy lepiej jest olejować po ich zwilżeniu, bo wtedy oleje tak ich nie wysuszają (ktoś tutaj pisał, że oleje spowodowały u niego przesusz włosów ). Wszystko jednak jak zawsze zależy od ogólnej kondycji skóry i to jest kwestia bardzo indywidualna, niemniej jednak podobno oleje stosowane solo na dłuższą metę potrafią nieźle wysuszyć, natomiast w połączeniu z kremem znacznie wzbogacają jego skład
Stary 2014-01-22, 00:19   #3286
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość
Krem + olej powinien dać lepsze rezultaty niż sam olej, gdyż podobno oleje stosowane solo mają tendencję do wysuszania skóry (włosów), więc pewnie i paznokci; właściwie to zalecają stosować oleje na zwilżoną skórę np. po kąpieli lub jako dodatek do balsamów i kremów Podobno nawet włosy lepiej jest olejować po ich zwilżeniu, bo wtedy oleje tak ich nie wysuszają (ktoś tutaj pisał, że oleje spowodowały u niego przesusz włosów ). Wszystko jednak jak zawsze zależy od ogólnej kondycji skóry i to jest kwestia bardzo indywidualna, niemniej jednak podobno oleje stosowane solo na dłuższą metę potrafią nieźle wysuszyć, natomiast w połączeniu z kremem znacznie wzbogacają jego skład
Hm... a nie chodzi przypadkiem o to ze stosowanie oleju rycynowego solo może wysuszać? Bo inne oleje nie wysuszają, tylko ten ma taki wpływ na skórę... Poza tym mieszanki są po prostu bardziej odżywcze.
A co do włosów to nie jest taka prosta sprawa. Olejowanie i na sucho i na mokro przynosi doskonałe efekty - ale to zależy na kim. Jedne włosy lubią tak inne tak. To samo z rodzajem oleju. Zależnie od porowatości włosów, będą one wolały wielonienasycone albo jednonienasycone. I np. olej kokosowy, taki super och i ach, nie sprawdzi się na włosach wyskoporowatych - powoduje często potworne puszenie (na niskoporowatych jest cud miód). Moze ktoś ten efekt pomylił z "przesuszem".
lanavera jest offline  
Stary 2014-01-22, 00:31   #3287
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Hm... a nie chodzi przypadkiem o to ze stosowanie oleju rycynowego solo może wysuszać? Bo inne oleje nie wysuszają, tylko ten ma taki wpływ na skórę... Poza tym mieszanki są po prostu bardziej odżywcze.
A co do włosów to nie jest taka prosta sprawa. Olejowanie i na sucho i na mokro przynosi doskonałe efekty - ale to zależy na kim. Jedne włosy lubią tak inne tak. To samo z rodzajem oleju. Zależnie od porowatości włosów, będą one wolały wielonienasycone albo jednonienasycone. I np. olej kokosowy, taki super och i ach, nie sprawdzi się na włosach wyskoporowatych - powoduje często potworne puszenie (na niskoporowatych jest cud miód). Moze ktoś ten efekt pomylił z "przesuszem".
Możliwe, że niektóre oleje np. właśnie rycynowy mogą przesuszać, ale generalnie to chyba chodzi o to, że oleje wchłaniają się lepiej w formie emulsji, a więc w połączeniu z emulgatorami z kremu lub, nieco gorzej na wilgotnej skórze, natomiast solo powodują absorpcję wody z naskórka i na tym pewnie polega to wysuszanie. Z włosami i paznokciami pewnie będzie podobnie, natomiast co do rodzaju oleju i porowatości włosów- słyszałam o tym co nieco, ale nie bardzo wiem, o co biega; zwłaszcza z tą porowatością
Natomiast co do mieszanek- zgadzam się; zapewne dodatek olejków eterycznych poprawia właściwości nawilżające oleju, ale jeszcze większy wpływ na to mają dodatki emulgujące

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2014-01-22 o 00:34
susabee jest offline  
Stary 2014-01-22, 00:32   #3288
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
nie rzucałabym zbyt pochopnie tym 'tylko'. jest mnóstwo różnych olei i na pewno znajdzie się jeszcze jakiś, który wysusza.
Poza tym z tego co się orientuję susabee ma rację - zaleca się stosować oleje na wilgotne ciało, ponieważ stosowany w ten sposób ułatwia wiązanie wody (poprzez tworzenie emulsji). Solo - mogą wysuszać.
Postaram się pogrzebać później w jakichś fachowych artykułach i sprawdzić to

tak na szybko znalazłam taki: http://scholar.googleusercontent.com...=pl&as_sdt=0,5 artykuł. wynika z niego, że emulsje tworzą warstwę ochronną, która zapobiega parowaniu wody z naskórka, a dodatkowo przyciągają wodę z głębszych warstw i wiążą ją w warstwie rogowej skóry.

Edytowane przez zetuzetia
Czas edycji: 2014-01-22 o 00:43
zetuzetia jest offline  
Stary 2014-01-22, 01:10   #3289
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
nie rzucałabym zbyt pochopnie tym 'tylko'. jest mnóstwo różnych olei i na pewno znajdzie się jeszcze jakiś, który wysusza.
Poza tym z tego co się orientuję susabee ma rację - zaleca się stosować oleje na wilgotne ciało, ponieważ stosowany w ten sposób ułatwia wiązanie wody (poprzez tworzenie emulsji). Solo - mogą wysuszać.
Postaram się pogrzebać później w jakichś fachowych artykułach i sprawdzić to

tak na szybko znalazłam taki: http://scholar.googleusercontent.com...=pl&as_sdt=0,5 artykuł. wynika z niego, że emulsje tworzą warstwę ochronną, która zapobiega parowaniu wody z naskórka, a dodatkowo przyciągają wodę z głębszych warstw i wiążą ją w warstwie rogowej skóry.
No proszę W sumie ciekawe, ja patrzyłam na sprawę bardziej przez pryzmat działania na włosy i mojej jakiejś tam podstawowej wiedzy w tym temacie, a tu ze skórą jest nieco inaczej jednak. No to musimy uważać na oleje większosć z nas stosuje je przecież bez żadnego kremu.
lanavera jest offline  
Stary 2014-01-22, 01:23   #3290
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
No proszę W sumie ciekawe, ja patrzyłam na sprawę bardziej przez pryzmat działania na włosy i mojej jakiejś tam podstawowej wiedzy w tym temacie, a tu ze skórą jest nieco inaczej jednak. No to musimy uważać na oleje większosć z nas stosuje je przecież bez żadnego kremu.
W sumie na razie nie znalazłam informacji, jak działają oleje solo, ale dzisiaj muszę się skupić na nauce, więc nie chcę się wciągać w szukanie
zetuzetia jest offline  
Stary 2014-01-22, 08:21   #3291
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justyna0827 Pokaż wiadomość
Super sprawa z tym FAQ.

Przyrost się pojawia.

A olejujesz pomalowane czy nagie paznokcie?

Ja odkąd śpię z olejem kokosowym i w rękawiczkach mam cudne skórki

W ogóle Dziewczyny ostatnio pomalowałam paznokcie lakierem z Maybelline COLORAMA (amarantowym) i głupia nie dałam odżywki pod spód (naprawdę nie wiem co mnie zaćmiło...) i po zmyciu doznalam szoku... Jeszcze nigdy żaden lakier mi tak nie zafarbował paznokci! Sa całe różowe

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Dołączam do grona płaczących po kciukach dziś... Dzięki psu naderwałam sobie spory kawałek przyrostu, aż do krwi. Właśnie pomalowałam paznokcie na granat żeby tego nie oglądać, a pod wpuściłam drzewo herbaciane coby zniszczyć ewentualne bakterie.
Aaaałłłłłłłłłłłłłłłaaaaaa aaaaaaaaa!!!

Mnie się paznokcie w ogóle nie łamią ani nie zadzierają... Ale moim głównym problemem jest rozdwajanie Mam nadzieję że dzieki olejowaniu przestaną się rozdwajać

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość

Wysuszać może olej rycynowy albo oleje z ziołami w składzie. Tak to oleje raczej nie mają właściwości wysuszających, chociaż tak jak piszesz można olejować włosy na mokro, tak samo ciało - u niektórych daje to lepsze rezultaty niż olejowanie na sucho, ale nie można powiedzieć że wszystkie oleje wysuszają bo włosomaniaczki nie oszalałyby na ich punkcie, a samo olejowanie nie przynosiłoby takich rezultatów

MassieDran jest offline  
Stary 2014-01-22, 08:45   #3292
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
W ogóle Dziewczyny ostatnio pomalowałam paznokcie lakierem z Maybelline COLORAMA (amarantowym) i głupia nie dałam odżywki pod spód (naprawdę nie wiem co mnie zaćmiło...) i po zmyciu doznalam szoku... Jeszcze nigdy żaden lakier mi tak nie zafarbował paznokci! Sa całe różowe
No niestety z Coloramą tak jest... Ja mam czerwony i turkusowy i bez bazy nie ma szans. Moja koleżanka miała pomalowane zielonym to po zmyciu potwór z bagien

Edytowane przez lanavera
Czas edycji: 2014-01-22 o 08:46
lanavera jest offline  
Stary 2014-01-22, 08:59   #3293
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
No niestety z Coloramą tak jest... Ja mam czerwony i turkusowy i bez bazy nie ma szans. Moja koleżanka miała pomalowane zielonym to po zmyciu potwór z bagien

Kurde, szkoda że wcześniej nie wiedziałam o tym No trudno, nie będzie chodzenia z niepomalowanymi paznokciami

Aaaa zielone.. To musiała się wściec

MassieDran jest offline  
Stary 2014-01-22, 09:43   #3294
razdwapiec
Zakorzenienie

Cytat:
Aaaałłłłłłłłłłłłłłłaaaaaa aaaaaaaaa!!!

Mnie się paznokcie w ogóle nie łamią ani nie zadzierają... Ale moim głównym problemem jest rozdwajanie Mam nadzieję że dzieki olejowaniu przestaną się rozdwajać
U mnie też właśnie zero złamań czy zadziorów, ale psina mnie tak złapała w zabawie, a ja jakoś niefortunnie obróciłam palec w drugą stronę i mam... Boli jakoś dziwnie teraz i się zastanawiam czy to tak szybko zarasta (bo w sumie kawałek skóry nadal to trzymał, z bliska widziałam takie białe "strzępki"). Martwi mnie głównie to czy mi jakiś brudek się tam nie dostanie jednak, chyba jestem zmuszona zmyć lakier.

Dolałam wczoraj do mieszanki kapsułki Gal i powiem Wam, że tyle co się naczytałam o zapachu, to ja nic kompletnie nie czuję, nawet po wylaniu odrobiny na dłoń. Ale to może temu że miałam wokół akurat zapach innych olejków, a w gotowej już mieszance nie wyczuję nic oprócz drzewa herbacianego które niszczy wszystko.
Stary 2014-01-22, 09:46   #3295
jusia_dor
Raczkowanie

Linanna Odwaliłaś świetną robotę. W imieniu wszystkich wielkie dzięki
jusia_dor jest offline  
Stary 2014-01-22, 09:47   #3296
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie też właśnie zero złamań czy zadziorów, ale psina mnie tak złapała w zabawie, a ja jakoś niefortunnie obróciłam palec w drugą stronę i mam... Boli jakoś dziwnie teraz i się zastanawiam czy to tak szybko zarasta (bo w sumie kawałek skóry nadal to trzymał, z bliska widziałam takie białe "strzępki"). Martwi mnie głównie to czy mi jakiś brudek się tam nie dostanie jednak, chyba jestem zmuszona zmyć lakier.

Dolałam wczoraj do mieszanki kapsułki Gal i powiem Wam, że tyle co się naczytałam o zapachu, to ja nic kompletnie nie czuję, nawet po wylaniu odrobiny na dłoń. Ale to może temu że miałam wokół akurat zapach innych olejków, a w gotowej już mieszance nie wyczuję nic oprócz drzewa herbacianego które niszczy wszystko.

No czasami takie wypadki się zdarzają Ja to zazwyczaj przywalę paznokciem w ścianę i robi mi się wtedy taki pęcherzyk na końcówce (rozdwojenie grrrr) Zagoi się szybko

No te keratynowe rybki z GALa śmierdzą właśnie olejkiem z drzewa herbacianego Więc pewnie dlatego nie czułaś

MassieDran jest offline  
Stary 2014-01-22, 10:03   #3297
razdwapiec
Zakorzenienie

Cytat:
No czasami takie wypadki się zdarzają Ja to zazwyczaj przywalę paznokciem w ścianę i robi mi się wtedy taki pęcherzyk na końcówce (rozdwojenie grrrr) Zagoi się szybko

No te keratynowe rybki z GALa śmierdzą właśnie olejkiem z drzewa herbacianego Więc pewnie dlatego nie czułaś
Mi po przywaleniu w ścianę paznokieć zwykle tylko się wygina, ewentualnie lakier jakby pęka. Polecam mieć zawsze pomalowane paznokcie, choćby bezbarwnym.

Aż będę musiała otworzyć sobie rybkę, kiedy w pobliżu nie będzie żadnego innego zapachu. Lubię drzewo herbaciane. Ale ja po używaniu szamponu z dziegciem chyba wszystkie zapachy lubię.
Stary 2014-01-22, 10:20   #3298
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Mi po przywaleniu w ścianę paznokieć zwykle tylko się wygina, ewentualnie lakier jakby pęka. Polecam mieć zawsze pomalowane paznokcie, choćby bezbarwnym.

Aż będę musiała otworzyć sobie rybkę, kiedy w pobliżu nie będzie żadnego innego zapachu. Lubię drzewo herbaciane. Ale ja po używaniu szamponu z dziegciem chyba wszystkie zapachy lubię.
Przez 99% czasu mam pomalowane paznokcie Ale dziękuję za radę Też zauważyłam że paznokcie z lakierem są dużo odporniejsze Bez lakieru są takie bezbronne Zazwyczaj jak w cos przywalę to dzieje się tak, jak piszesz - pęka lakier i jest ok. Ale jak przygrzmocę z całej siły w ścianę to przy odgięciu paznokcia robi się ten pęcherzyk powietrza Zazwyczaj jak sprzątam to zdarza mi się takie przywalenie w ścianę (rzadko bo rzadko, ale jednak), chyba muszę przestać sprzątac

MassieDran jest offline  
Stary 2014-01-22, 10:24   #3299
jukaba
Zadomowienie

oj długo mnie tu nie było ale olejuje bez przerwy właściwie to już weszło mi w krew

FAQ genialny! Linanna, może by go tak niezaleznie na podforum umieścić

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Zazwyczaj jak sprzątam to zdarza mi się takie przywalenie w ścianę (rzadko bo rzadko, ale jednak), chyba muszę przestać sprzątac
taaak podobne wnioski nasunęły mi się kiedy to świateczne porządki naruszyły mój przyrost
jukaba jest offline  
Stary 2014-01-22, 10:39   #3300
MassieDran
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
oj długo mnie tu nie było ale olejuje bez przerwy właściwie to już weszło mi w krew

FAQ genialny! Linanna, może by go tak niezaleznie na podforum umieścić

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

taaak podobne wnioski nasunęły mi się kiedy to świateczne porządki naruszyły mój przyrost

Ooooo tak, świąteczne porządki to horror dla paznokci Mnie się podniszczyły nawet jak sprzątalam w rękawiczkach, a co dopiero byloby bez

MassieDran jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości