Efekty olejowania paznokci - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-02-04, 15:36   #3571
kalima
Raczkowanie

Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
To normalne, że po olejowaniu pod paznokciami czuję mrowienie, swedenie i takie dziwne uczucie? olejuje już od kilku tyg, ale zawsze zapomnialam się zapytac
Mrowienie, swędzenie, ciągnięcie, aż do lekkiego bólu... To wszystko świadczy o tym, że przyrost się buduje ;-)
Tak mi się wydaje, że działa to na tej samej zasadzie co gojenie się rany - zabliźnianie powoduje podobne odczucia.
Biologię zakończyłam w LO, a to już trochę czasu temu było, bardziej w pamięć zapadły mi scenki z "Było sobie życie", gdzie czerwone krwinki (?) się na ścianę rzucały i przyklejały.
I tak sobie kombinuję, że olejki pobudzają "mięsko" do działania i jak te wszystkie komóreczki pod naszymi pazurkami tak dzielnie pracują budując przyrost, to my to odbieramy jako właśnie to "dziwne uczucie".

Ps. Jak jest tu któraś bardziej oblatana w biologicznej materii, to proszę o fachowe wytłumaczenie zjawiska

kalima jest offline  
Stary 2014-02-04, 15:48   #3572
kretencja
Zakorzenienie

Ale fajny wątek!
Przeczytałam na razie kilka pierwszych stron. I jestem ogromnie podbudowana. I zmotywowana Nie spodziewałam się, że można osiągnąć taką zmianę!
Od zawsze piłuję paznokcie "na zero", w ogóle bez wolnego brzegu. Jakoś tak zawsze było mi najwygodniej i nigdy nie podobały mi się moje paznokcie zapuszczone, m.in. dlatego, że tak nisko na palcu kończyła mi się ta różowa część. Ostatnio jednak mam chęć troszeczkę je zapuścić (nie na długie, ale żeby tak 2-3mm wystawały poza opuszek) i widzę, że można wypracować całkiem ładne efekty
Samego olejku rycynowego używam już od około miesiąca i widzę, że faktycznie paznokcie są twardsze, nie łamią się tak bardzo. Teraz dowiedziałam się, że pora je podhodować trochę, żeby - jak piszecie - przyrost miał się gdzie "przyczepić"
Zrobiłam też sobie mieszankę do olejowania - do olejku rycynowego dodałam trochę oleju z pestek moreli, kilka kapsułek wit. A+E i kilka kropli witaminy C dla dzieci Zobaczymy co z tego wyniknie

Załączam fotkę moich aktualnych paznokci, dosłownie przed chwilą zrobioną. Nie są gołe, jest jedna warstwa odżywki Avon ze złotem.
Zobaczymy czym się będę mogła pochwalić za parę miesięcy

RAZEM OD 5.03.2000.

Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010

Edytowane przez kretencja
Czas edycji: 2014-02-04 o 16:57
kretencja jest offline  
Stary 2014-02-04, 16:19   #3573
kalima
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Witam sie
Podczytuję Was już od jakiegos czasu i kusicie bardzo Dzisiaj wieczorem pierwsze olejowanie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Ale fajny wątek!
Przeczytałam na razie kila pierwszych stron. I jestem ogromnie podbudowana. I zmotywowana Nie spodziewałam się, że można osiągnąć taką zmianę!
Od zawsze piłuję paznokcie "na zero", w ogóle bez wolnego brzegu. Jakoś tak zawsze było mi najwygodniej i nigdy nie podobały mi się moje paznokcie zapuszczone, m.in. dlatego, że tak nisko na palcu kończyła mi się ta różowa część. Ostatnio jednak mam chęć troszeczkę je zapuścić (nie na długie, ale żeby tak 2-3mm wystawały poza opuszek) i widzę, że można wypracować całkiem ładne efekty
Samego olejku rycynowego używam już od około miesiąca i widzę, że faktycznie paznokcie są twardsze, nie łamią się tak bardzo. Teraz dowiedziałam się, że pora je podhodować trochę, żeby - jak piszecie - przyrost miał się gdzie "przyczepić"
Zrobiłam też sobie mieszankę do olejowania - do olejku rycynowego dodałam trochę oleju z pestek moreli, kilka kapsułek wit. A+E i kilka kropli witaminy C dla dzieci Zobaczymy co z tego wyniknie

Załączam fotkę moich aktualnych paznokci, dosłownie przed chwilą zrobioną. Nie są gołe, jest jedna warstwa odżywki Avon ze złotem.

Witamy w naszym olejkowym gronie! Powodzenia dziewczyny!

kalima jest offline  
Stary 2014-02-04, 16:57   #3574
kretencja
Zakorzenienie

Kalima dzięki

RAZEM OD 5.03.2000.

Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline  
Stary 2014-02-04, 16:57   #3575
paular409
Raczkowanie

Ja tez postanowiłam spróbować.
Mam już zrobiona mieszankę do smarowania ( alterra, olej rycynowy, trochę arganowego, kilka kropli bio-oil i mieszankę innych olejków których nie jestem w stanie wymienić która kupiłam w hiszpani).
Dodatkowo planuje tez ciepłe kąpiele w oliwie z babydream fur mama, rycynowym, z drzewa herbacianego i kapsulkach a+e
Używam tez 8w 1 ale pod dokładna kontrola zeby nie zrobic wiecej krzywdy niż dobrego.

Zobaczymy jakie beda efekty.

paular409 jest offline  
Stary 2014-02-04, 20:08   #3576
Kiwaczka
Wtajemniczenie

dziewczyny ja tak trochę z innej beczki. Zakupiłam dzisiaj olej kokosowy i nie zwróciłam uwagi na termin ważności który upływa 24.03.2014! czyli za 1,5 miesiąca ;/ Nie dam rady go wykorzystać w tak expressowym tempie..czy mogę go stosować również po tym terminie?
Kiwaczka jest offline  
Stary 2014-02-04, 20:14   #3577
Dotka90
Zakorzenienie

Zużyj w kuchni

W. 07.12.2015
Przeczytane w 2017: 29
Aktualnie czytam: Richard Paul Evans - List
Dotka90 jest teraz online  
Stary 2014-02-04, 20:45   #3578
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
dziewczyny ja tak trochę z innej beczki. Zakupiłam dzisiaj olej kokosowy i nie zwróciłam uwagi na termin ważności który upływa 24.03.2014! czyli za 1,5 miesiąca ;/ Nie dam rady go wykorzystać w tak expressowym tempie..czy mogę go stosować również po tym terminie?
Jeśli jest bezzapachowy, rafinowany to dosłownie do wszystkiego- mięso w panierce fajnie się smaży na złoty kolor i w ogóle się nie przypala (wysoka temperatura dymienia), natomiast jeśli masz nierafinowany, to raczej tylko do dań na słodko np. naleśników (chyba, ze lubisz kuchnię azjatycką, to wtedy do mięsa też się nada )

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2014-02-04 o 21:22
susabee jest offline  
Stary 2014-02-04, 20:58   #3579
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Ale fajny wątek!
Przeczytałam na razie kilka pierwszych stron. I jestem ogromnie podbudowana. I zmotywowana Nie spodziewałam się, że można osiągnąć taką zmianę!

Zadbaj o skórki - odsuń, jeżeli będzie trzeba, to delikatnie wytnij (na początku to się przydaje), od razu paznokcie lepiej będą wyglądały )
Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
spróbuj do włosów, do ciała na wilgotne ciało po kąpieli
zetuzetia jest offline  
Stary 2014-02-04, 21:10   #3580
kretencja
Zakorzenienie

Zetuzetia, dzięki. Wiem, że ze skórkami mam problem, ale wydaje mi się, że to własnie od wycinania, bo wycinałam swego czasu sporo. Powoli zaczynam wyrabiać sobie nawyk odsuwania, może będzie jakiś ładny efekt za jakiś czas

Tak się wkręciłam, że opróżniłam buteleczkę z lekko zgęstniałą odżywką, której już i tak prawie nie używałam (ciężko było ją wymyć w środku, dwa razy musiałam ją zmywaczem napełniać i potrząsać ) i wlałam tam sobie oliwę z oliwek+olejek rycynowy+olej z pestek moreli+kilka kapsułek z wit. A+E Tak jak niektóre z Was polecają - będę sobie malować pazurki i skórki Oprócz wcierania na noc, co już robię od jakiegoś czasu z samym rycynowym

RAZEM OD 5.03.2000.

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline  
Stary 2014-02-04, 21:11   #3581
kalima
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość

spróbuj do włosów, do ciała na wilgotne ciało po kąpieli
tak tak! i jeszcze polecam peeling na bazie oleju kokosowego - po prostu pomieszaj go z cukrem. Skóra po spłukaniu jest mięciusieńka.
I ja też używam kokosa do smażenia, do pieczenia ciast (zamiast masła/margaryny) - jest rewelacyjny!
A ze studenckich czasów pamiętam, że data ważności, to tylko sugestia, kilka dni "po" olej nie straci nagle swoich właściwości;-)

kalima jest offline  
Stary 2014-02-04, 21:20   #3582
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kalima Pokaż wiadomość
tak tak! i jeszcze polecam peeling na bazie oleju kokosowego - po prostu pomieszaj go z cukrem. Skóra po spłukaniu jest mięciusieńka.
I ja też używam kokosa do smażenia, do pieczenia ciast (zamiast masła/margaryny) - jest rewelacyjny!
A ze studenckich czasów pamiętam, że data ważności, to tylko sugestia, kilka dni "po" olej nie straci nagle swoich właściwości;-)
Można dodać jeszcze trochę kawy mielonej lub fusów z ekspresu
Stary 2014-02-04, 21:30   #3583
kretencja
Zakorzenienie

O, ja też tak robię - do oleju kokosowego dodaję fusy od kawy. Boski peeling - mocny zdzierak, a przy tym bajecznie pachnie
Czasem też, jak robię sobie kąpiel, to żeby nie leżeć tak w samej wodzie, dodaję do niej łyżkę oleju kokosowego właśnie. Całe ciało jest fajnie natłuszczone potem

RAZEM OD 5.03.2000.

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline  
Stary 2014-02-04, 21:47   #3584
creatives
Zadomowienie

GG do creatives

Nie wiem czemu ale mam wrażenie ze jak zaloże rękawiczki to caly olej zostanie na nich

01.05.2013 - włosomaniaczę

lubię czytać 88/52

creatives jest offline  
Stary 2014-02-04, 22:14   #3585
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Cytat:
Zetuzetia, dzięki. Wiem, że ze skórkami mam problem, ale wydaje mi się, że to własnie od wycinania, bo wycinałam swego czasu sporo. Powoli zaczynam wyrabiać sobie nawyk odsuwania, może będzie jakiś ładny efekt za jakiś czas
Chodzi mi o to, że na początku, kiedy skórki mocno narastają na płytkę, najlepiej (według mnie ) odsunąć je i to, co odsunęliśmy wyciąć, żeby takie odstające wały nie wyglądały nieestetycznie. A później dbać już normalnie i odsuwać skórki, ewentualnie używać płynów, które je rozpuszczą.
zetuzetia jest offline  
Stary 2014-02-04, 22:21   #3586
kretencja
Zakorzenienie

Aha, w tym sensie Może tak spróbuję

RAZEM OD 5.03.2000.

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline  
Stary 2014-02-05, 08:17   #3587
rowan berry
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość
Można dodać jeszcze trochę kawy mielonej lub fusów z ekspresu
Uwielbiam peeling z kawy, ale nigdy nie dodawałam oleju kokosowego. Trzeba przetestować

Jakiego olejku z drzewa herbacianego używacie? Jakaś konkretna firma czy może to wszystko jedno?
Na dozie jest Virdepol, Tea Tree, olejek, z drzewa herbacianego, za 19,17 zł. Będzie ok?
Stary 2014-02-05, 09:50   #3588
beatiska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rowan berry Pokaż wiadomość
To zapewne oznacza przyrost
Mnie np często aż boli
Cytat:
Napisane przez kalima Pokaż wiadomość
Mrowienie, swędzenie, ciągnięcie, aż do lekkiego bólu... To wszystko świadczy o tym, że przyrost się buduje ;-)
Tak mi się wydaje, że działa to na tej samej zasadzie co gojenie się rany - zabliźnianie powoduje podobne odczucia.
Biologię zakończyłam w LO, a to już trochę czasu temu było, bardziej w pamięć zapadły mi scenki z "Było sobie życie", gdzie czerwone krwinki (?) się na ścianę rzucały i przyklejały.
I tak sobie kombinuję, że olejki pobudzają "mięsko" do działania i jak te wszystkie komóreczki pod naszymi pazurkami tak dzielnie pracują budując przyrost, to my to odbieramy jako właśnie to "dziwne uczucie".

Ps. Jak jest tu któraś bardziej oblatana w biologicznej materii, to proszę o fachowe wytłumaczenie zjawiska
dzięki, chciała sie upewnić, bo tak mi sie wydawalo, że to chyba dobre zjawisko
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest teraz online  
Stary 2014-02-05, 10:10   #3589
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość
Jeśli jest bezzapachowy, rafinowany to dosłownie do wszystkiego- mięso w panierce fajnie się smaży na złoty kolor i w ogóle się nie przypala (wysoka temperatura dymienia), natomiast jeśli masz nierafinowany, to raczej tylko do dań na słodko np. naleśników (chyba, ze lubisz kuchnię azjatycką, to wtedy do mięsa też się nada )
ja smaże/piekę mięso (własciwie każdy rodzaj i nie tylko po azjatycku ) na nierafinowanym i jest super. Jeśli nie dodaje innych przypraw to aromat i posmak kokosa jest lekko wyczuwalny ale już zastosowanie jakiejkolwiek przyprawy dominuje nad nim nie kłócąc się przy tym polecam

a mnie zaczęły się strasznie rozwarstwiać paznokcie i chyba muszę się skupić na piłowaniu w jednym kierunku ale to ch*lernie trudne
jukaba jest offline  
Stary 2014-02-05, 10:11   #3590
kokila
Raczkowanie

To chyba jakiś sezon na skracanie paznokci, ja też wczoraj skracałam.

Jak coś tam Cię mrowi lub coś innego czujesz, to dobrze, coś się dzieje.

Sama kokosowego nie używam, ale nadaje się do całego ciała, używaj do czego tylko się da.

Jukaba, czemu uważasz, że piłowanie w jedną stronę jest trudne? Kwestia przyzwyczajenia, technicznie zero trudności. Możesz ewentualnie tylko "wykańczać" w jedną stronę.
Yesterday.

Edytowane przez kokila
Czas edycji: 2014-02-05 o 10:13
kokila jest offline  
Stary 2014-02-05, 10:13   #3591
dryda
Rozeznanie

na skracanie i olejowanie na pewno
Wszędzie o tym czytam albo już mam haluny
dryda jest offline  
Stary 2014-02-05, 10:17   #3592
Ms_E
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu ale mam wrażenie ze jak zaloże rękawiczki to caly olej zostanie na nich

Mam tak samo i w sumie to nawet logiczne. Jakoś nie mogę zrozumieć w jaki sposób rękawiczki mogą wzmacniać działanie kremu/oleju, tak jak to piszą, skoro to rękawiczki korzystają a nie moje dłonie :P

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Ms_E jest offline  
Stary 2014-02-05, 10:31   #3593
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Jukaba, czemu uważasz, że piłowanie w jedną stronę jest trudne? Kwestia przyzwyczajenia, technicznie zero trudności. Możesz ewentualnie tylko "wykańczać" w jedną stronę.
myślę, że przyzwyczajenie stanowi tą trudność faktycznie technicznie to nic skomplikowanego tylko muszę się skupić żeby nie "machać" w obie strony ale uczynie z tego technikę relaksacyjną
jukaba jest offline  
Stary 2014-02-05, 10:59   #3594
kokila
Raczkowanie

Hehe, no to próbuj. Nawet się nie zorientujesz kiedy zaczniesz tak piłować bez pilnowania się.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-02-05, 15:35   #3595
razdwapiec
Zakorzenienie

A ja ostatnio jestem z olejowaniem w tyle (bo nauka i nie chciałam umazać kartek czy klawiatury), ale za to często kremuję ręce wraz z paznokciami i widzę, że samo to daje efekty. Nie złamał mi się żaden paznokieć od jakiegoś miesiąca, pomimo że kilka razy mocno walnęłam w biurko. I zauważyłam, że wybieliła mi się płytka. Jutro wstawię jakieś zdjęcie, bo może sobie uroiłam to wybielenie.
Stary 2014-02-05, 16:10   #3596
kalima
Raczkowanie

Cytat:
I ja też Jakoś mi te okrąglaki nie pasowaly i wczoraj wieczorkiem pilniczek poszedł w ruch i znów są kwadratowate, ale zdecydowanie krótsze.
a w kwestii piłowania w jedną stronę - szarpnęłam się na pilniczek kryształowy nail tek i z nim nie da się inaczej. Ma zróżnicowaną ziarnistość (grube przy rączce i zmniejsza się w kierunku czubka) i piłowanie "w te i nazad" było by zabójcze. A że skubany ściera jak dziki, to nawet porządne skracanie nie zajmuje dużo czasu.
Przy pilniczku papierowym nie mogłam się zmusić do zmiany przyzwyczajeń, a z nail tekiem bez problemu

kalima jest offline  
Stary 2014-02-05, 23:03   #3597
(:Iza:)
Wtajemniczenie

pare dni nie pisałam a tu już tyle postów nowych

u mnie minał niecały miesiac ale juz widze efekty!!! jak bedzie rowno miesiac strzele fotke i pochwale sie ;p o ile mi sie nie polamia do tej pory
(:Iza:) jest offline  
Stary 2014-02-05, 23:12   #3598
Mojwa
zuy mod

GG do Mojwa

Dziewczyny, nie wiem co jest! Olejuje ponad 4 miesiace i gdzies od miesiaca STRASZNIE mi sie lamia. Dzis znowu sie zlamal, a juz drastycznie skrocilam.
Nie wiem.co robic

wysłano z mojej Xperii SP

L'amore scalda il cuore.

Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
mikroREKLAMA
Pomoc dla Powszechnej Sterylizacji
Ja pomagam kotom - pomóż i Ty!

Ta reklama pokazywana jest pod 23 664 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mojwa jest offline  
Stary 2014-02-06, 00:57   #3599
kalima
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem co jest! Olejuje ponad 4 miesiace i gdzies od miesiaca STRASZNIE mi sie lamia. Dzis znowu sie zlamal, a juz drastycznie skrocilam.
Nie wiem.co robic

wysłano z mojej Xperii SP
może skład mieszanki trzeba zmienić? albo pilniczek?
a może 3 mies zajęło pazurkom odrośnięcie, i to, co się teraz Ci łamie, to są paznokcie sprzed olejowania...
w każdym razie -

kalima jest offline  
Stary 2014-02-06, 07:18   #3600
rowan berry
Raczkowanie

Cytat:
No tak... Mi wczoraj jeden paznokieć się nadłamał. Nie miałam jak zrobić łatki, więc obcięłam wszystkie, musiałam całkiem na zero Aż mi dziwnie. Ciekawe czy takie zero absolutne nie zaszkodzi przyrostowi...

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości