Efekty olejowania paznokci - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-02-12, 23:28   #3661
jusia_dor
Raczkowanie

Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Caroline1508 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Cytat:
Napisane przez sufocate Pokaż wiadomość
Dołaczam do Was
Witamy i życzymy szybkich zdumiewających efektów
jusia_dor jest offline  
Stary 2014-02-13, 07:26   #3662
stokrotenka18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

mi się rozdwoił jeden.. i wszystkie skróciłam
Stary 2014-02-13, 11:53   #3663
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Linanna Pokaż wiadomość
oo mam to samo, tylko że na prawej są długie i szerokie na lewej krótkie i nawet wąskie, gdyby porównać obie dłonie to można by pomyśleć że to ręce innych osób . Próbuję mocniej piłować prawą i zostawiać nie pomalowane paski lakierem tak by bardziej paznokcie wysmuklić, żeby były podobne choć troche do tych z lewej.
Czyli nie jestem sama z "dziwnymi" paznokciami akurat moje paznokcie są ładne, długie i wąskie, co do kształtu nie mam im nic do zarzucenia, jedynie "krótka" płytka u prawej ręki i te łamiące i zadzierające się boki paznokci
anielska diablica jest offline  
Stary 2014-02-13, 12:12   #3664
razdwapiec
Zakorzenienie

A ja dzisiaj rano zauważyłam na płytce jednego paznokcia rysę (taką jakbym sobie przejechała nożem przez przypadek wieczorem czyniąc kolację) i nie wiem co mam zrobić, chyba spiłuję paznokcie na prosto, bo ta rysa na szczęście jest na białej części. Ale i tak jestem zła, takie długie już miałam i nawet nie malowałam bo z dnia na dzień płytka robi mi się coraz bielsza i się przyglądałam z zachwytem.

Swoją drogą polecam ten krem do rąk i paznokci - kupiłam go za grosze a widzę, że nawet on solo fajnie robi moim paznokciom (w sensie wybielania płytki zwłaszcza).

Odwiedziłam dziś po raz pierwszy taki malutki zielarski sklepik w moim rodzinnym mieście i zobaczyłam tam tyle fajnych olejków, że za dwa tygodnie się tam znów wybiorę, tylko poszukam które olejki będą najbardziej przydatne.
Stary 2014-02-13, 13:30   #3665
kokila
Raczkowanie

Sufocate, jak najbardziej olejujemy pomalowane paznokcie.
Dobrze by było codziennie, bo chodzi o regularność, nie musi być na noc, to już jak Tobie odpowiada. Ja prawie nigdy nie nakładam na noc, a efekty są. Ja też nie lubię tłustych rąk i po pewnym czasie zmywam wodą z mydłem co się nie wchłonie po masażu. Także życzę wytrwałości i chwal się efektami.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-02-13, 14:45   #3666
sufocate
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Swoją drogą polecam ten krem do rąk i paznokci - kupiłam go za grosze a widzę, że nawet on solo fajnie robi moim paznokciom (w sensie wybielania płytki zwłaszcza).
też zawsze kupując krem do rąk, zwracam uwagę na to, żeby był dobry również dla paznokci

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Sufocate, jak najbardziej olejujemy pomalowane paznokcie.
Dobrze by było codziennie, bo chodzi o regularność, nie musi być na noc, to już jak Tobie odpowiada. Ja prawie nigdy nie nakładam na noc, a efekty są. Ja też nie lubię tłustych rąk i po pewnym czasie zmywam wodą z mydłem co się nie wchłonie po masażu. Także życzę wytrwałości i chwal się efektami.
No więc uzbrajam się w cierpliwość Narazie lakier zmyłam (dość długo męczyłam ostatnimi czasy lakierami moje paznokcie ), w dzień zamierzam wcierać też keratynę hydrolizowaną (jest świetna nie tylko na włosy, czasem wcierałam ją także w paznokcie, teraz będę to robić systematycznie ), a na noc olejki, muszę jakiś zakupić, być może z Alterry, bo posiadam tylko taki z Adosa. Jak się ogarnę, to postaram wrzucić zdjęcię paznokci wyjściowych

Edytowane przez sufocate
Czas edycji: 2014-02-13 o 14:48
sufocate jest offline  
Stary 2014-02-13, 17:43   #3667
kokila
Raczkowanie

Wrzucaj, wrzucaj, będziesz miała porównanie.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-02-13, 21:53   #3668
poison.iv
Wtajemniczenie

Cytat:
też zawsze kupując krem do rąk, zwracam uwagę na to, żeby był dobry również dla paznokci

No więc uzbrajam się w cierpliwość Narazie lakier zmyłam (dość długo męczyłam ostatnimi czasy lakierami moje paznokcie ), w dzień zamierzam wcierać też keratynę hydrolizowaną (jest świetna nie tylko na włosy, czasem wcierałam ją także w paznokcie, teraz będę to robić systematycznie ), a na noc olejki, muszę jakiś zakupić, być może z Alterry, bo posiadam tylko taki z Adosa. Jak się ogarnę, to postaram wrzucić zdjęcię paznokci wyjściowych
Keratynę tak samą wcierasz w paznokcie? Można ją stosować w 100% stężeniu?
poison.iv jest offline  
Stary 2014-02-13, 23:19   #3669
Mojwa
zuy mod

GG do Mojwa

dziewczyny

coś dziwnego mi się stało z pazurkami.
na niektórych tam gdzie kończy się biała część a zaczyna różowa pojawiły się białe plamy/przebarwienia, na jednym paznokciu są na calej jego szerokosci na jakies 2mm wglab rozowej czesci.
na niektorych są plamy - wszystko w tej okolicy miedzy biala a rozowa czescia. co to onycholiza?

L'amore scalda il cuore.

Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
mikroREKLAMA
Pomoc dla Powszechnej Sterylizacji
Ja pomagam kotom - pomóż i Ty!

Ta reklama pokazywana jest pod 23 681 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mojwa jest teraz online  
Stary 2014-02-14, 00:48   #3670
Ms_E
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
dziewczyny

na niektórych tam gdzie kończy się biała część a zaczyna różowa pojawiły się białe plamy/przebarwienia, na jednym paznokciu są na calej jego szerokosci na jakies 2mm wglab rozowej czesci.
na niektorych są plamy - wszystko w tej okolicy miedzy biala a rozowa czescia. co to onycholiza?
Jak sama mówisz o onycholizie, to pewnie wiesz, że to ma miejsce wtedy kiedy te białe plamki są podobne do wolnego brzegu w sensie takim, że pod nimi jest powietrze. Czy tak jest u Ciebie?
Ms_E jest offline  
Stary 2014-02-14, 08:21   #3671
poison.iv
Wtajemniczenie

Cytat:
dziewczyny

Jeśli te plamy są wynikiem odłączenia się paznokcia od skóry to niestety onycholiza. Odstaw wszystko z formaldehydem i kup olejek z drzewa herbacianego. Mi się już prawie udało wyleczyć, olejowanie w tym pomaga
poison.iv jest offline  
Stary 2014-02-14, 08:29   #3672
Mojwa
zuy mod

GG do Mojwa

Nie mam zadnych odzywek z formaldehydem...
Mam wrazenie, ze alterra mi zaszkodzipa, uzywam jej od 1,5msc, zaczely mi sie paznokcie lamac i teraz to... Nic innego nie zmienialam, chyba ze jakis lakier do paznokci :/
Gdzie kupie ten olejek?
Zaczely mnie paznokcie bolec :/
wysłano z mojej Xperii SP

L'amore scalda il cuore.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
mikroREKLAMA

Ta reklama pokazywana jest pod 23 681 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mojwa jest teraz online  
Stary 2014-02-14, 08:56   #3673
poison.iv
Wtajemniczenie

Cytat:
Mam wrazenie, ze alterra mi zaszkodzipa, uzywam jej od 1,5msc, zaczely mi sie paznokcie lamac i teraz to... Nic innego nie zmienialam, chyba ze jakis lakier do paznokci :/
Gdzie kupie ten olejek?
Kupisz w każdej aptece. Może przyczyna jest inna niż formaldehyd, ale trudno uwierzyć, że mogły to spowodować oleje. Odstaw wszystko, co podejrzewasz i może na razie zakraplaj sobie tylko to drzewo herbaciane.

Edytowane przez poison.iv
Czas edycji: 2014-02-14 o 08:57
poison.iv jest offline  
Stary 2014-02-14, 10:58   #3674
natalkaa7522
Zakorzenienie

Mojwa,
Stary 2014-02-14, 11:00   #3675
Linanna
Rozeznanie

Cytat:
Gdzie kupie ten olejek?
wiele lakierów ma formaldehyd, tylko jakoś na lakierach nigdy nie ma napisanego składu i nie wiadomo które mają a które nie, np. na lakierach Sensique jest wyraźnie zaznaczone, że nie zawierają formaldehydu, a na innych nie wiadomo. Nie sądzę, żeby zwykłe olejki zrobiły szkodę paznokciom
Linanna jest offline  
Stary 2014-02-14, 11:02   #3676
Mojwa
zuy mod

GG do Mojwa

Mi tez sie to wydaje dziwne, ale faktem jest ze od kiedy uzywam alterry staly sie lamliwe. No nic, kupie ten olejek i bede jakis czas nosic golasy - zobaczymy co bedzie.

L'amore scalda il cuore.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
mikroREKLAMA

Mojwa jest teraz online  
Stary 2014-02-14, 14:25   #3677
razdwapiec
Zakorzenienie

Cytat:
Mi tez sie to wydaje dziwne, ale faktem jest ze od kiedy uzywam alterry staly sie lamliwe. No nic, kupie ten olejek i bede jakis czas nosic golasy - zobaczymy co bedzie.
A przez cały ten okres (pisałaś o 1,5 miesiąca) maziałaś paznokcie tylko i wyłącznie olejkiem Alterra? Którym w ogóle - migdałem z papają? Może serio to on jest powodem pogorszenia się stanu paznokci, olejki potrafią przesuszyć (wiem coś o tym, mam przesuszoną skórę na łydkach właśnie efektem smarowania olejkami ), zwłaszcza że ten ma w składzie rycynę...

Ja ogólnie ostatnio jestem zwolenniczką łączenia kremów do rąk z olejkami. W sensie najpierw krem, a później olejek na całe dłonie i tak rozgrzewając go jakby wcieram w paznokcie i widzę super efekty.

Jeśli już się stało i są łamliwe i tak dalej, zrób im cieplutką kąpiel w oliwie z oliwek na przykład, wetrzyj jakiś krem, a jutro pomaluj bezbarwnym lakierem bez formaldehydu (żeby minimalnie zabezpieczyć). I też polecam drzewko herbaciane - mi ten olejek pomógł kiedy rozwaliłam sobie przyrost do krwi. Kupisz go w sklepie zielarskim lub aptece za jakąś dyszkę.
Stary 2014-02-14, 14:42   #3678
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez veronia15 Pokaż wiadomość
ja już po 4 tyg osiągnęłam widoczne efekty:

http://raspberryandstrawberrybeauty....-paznokci.html

dziś właśnie zrobiłam podsumowanie
Na Wizażu takie coś jest łamaniem regulaminu. Interpretowane jako chęć "nabijania" wejść na bloga. Powinnaś zdjęcia wkleić tutaj.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2014-02-14, 15:01   #3679
Majowa Rosa
Rozeznanie

Mojwa
wklej zdjęcia gołych paznokci, zobaczymy, jak to wygląda.
Trzeba najpierw wykluczyć to, co mogło zaszkodzić paznokciom w sposób oczywisty, czyli na przykład preparaty na Twojej uczelni (wspominałaś chyba kiedyś, że studiujesz chemię i "kąpiesz się w acetonie" ), odżywki/lakiery/zmywacz, dietę, a nawet załamania pogody, których byliśmy świadkami. Słyszy się tu i ówdzie, że rycyna (którą zawiera Alterra) może wysuszać (chociaż ja akurat nie mogę tego potwierdzić u siebie), ale żeby miała wywołać tak poważną chorobę?

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Ja ogólnie ostatnio jestem zwolenniczką łączenia kremów do rąk z olejkami.
U mnie w sposób naturalny oleje mieszają się z ukochanym balsamem do ciała Nivea, nie wyobrażam sobie, bym poszła spać nie nakremowana nim od stóp do głów

Majowa galeria z różą w tle

Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2014-02-14 o 15:13
Majowa Rosa jest offline  
Stary 2014-02-14, 15:14   #3680
poison.iv
Wtajemniczenie

Majowa czy poza stanem paznokci wszystko inne jest w porządku? Może to ogólne osłabienie organizmu, stres itp. Takie rzeczy odbijają się na wszystkim, więc i paznokciom nie służą.
poison.iv jest offline  
Stary 2014-02-14, 15:19   #3681
natalkaa7522
Zakorzenienie

Mojwa ja raz też myślałam że mam onchylioze a okazało się ze nie mam i przebarwienia zniknęły od olejku z drzewa herbacianego
Stary 2014-02-14, 17:26   #3682
sufocate
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Keratynę tak samą wcierasz w paznokcie? Można ją stosować w 100% stężeniu?
Nie samą, z kremem do rąk Pierwotne jej przeznaczenie było w moim przypadku do włosów, kiedy zrobiłam prostowanie keratynowę, jednak teraz stosuję ją w tym celu rzadko, więc czasem wcieram w paznokcie

Dziś dołączył do olejku z aloesem, olejek Alterry (migdał i papaja), więc do dzieła
sufocate jest offline  
Stary 2014-02-14, 17:34   #3683
Majowa Rosa
Rozeznanie

Zastanawiam się, ile olejków z tej listy nadaje się do paznokci i skórek? Ja stosuję tylko (i aż) pięć.

PS. W załącznikach moje walentynkowe mani, zupełnie nieczerwone i nieserduszkowe, za to w kolorze... surfującego krokodyla. Totalnie nie do oddania na zdjęciach, totalnie piękny kolor, kocham lakiery Anny W tym miesiącu minie rok odkąd maluję sobie wzorki, ale wbrew pozorom wcale nie mam tak wielu malunków na sumieniu

Wszystkiego dobrego, dziewczyny i do zobaczenia przy aktualizacji w marcu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg walentynkowe 1.jpg (49,4 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg walentynkowe 2.jpg (52,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg walentynkowe 3.jpg (49,0 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg walentynkowe 4.jpg (40,4 KB, 102 załadowań)

Majowa galeria z różą w tle

Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2014-02-14 o 17:37
Majowa Rosa jest offline  
Stary 2014-02-14, 18:38   #3684
Mojwa
zuy mod

GG do Mojwa

Majowa - jutro wrzuce fotki co do studiow - akurat od prawie 3 tygodni nie bylam w labie, bo mam sesje.
Rycynowego uzywalam wczesniej i nic sie nie dzialo.
Na razie kupilam ten olejek, TZ przezywa ze smierdzi jak pasta do butow. Wkraplam pod paznokiec - gdzies jeszcze go dawac?

L'amore scalda il cuore.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
mikroREKLAMA

Mojwa jest teraz online  
Stary 2014-02-14, 19:26   #3685
201701191223
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Mojwa ja raz też myślałam że mam onchylioze a okazało się ze nie mam i przebarwienia zniknęły od olejku z drzewa herbacianego
olejków eterycznych tych do podgrzewaczy też uzywacie czy jest jakiś inny olejek z drzewa herbacianego
201701191223 jest offline  
Stary 2014-02-14, 19:31   #3686
razdwapiec
Zakorzenienie

Cytat:
Na razie kupilam ten olejek, TZ przezywa ze smierdzi jak pasta do butow. Wkraplam pod paznokiec - gdzies jeszcze go dawac?
Ja kiedy używałam go solo, wkraplałam tylko pod paznokieć właśnie i zadziałał jak trzeba.
Stary 2014-02-14, 19:58   #3687
Loonita
Namaste ^^

Majowa Rosa, coś pięknego. Uwielbiam wszelkie turkusy na paznokciach ♥
Loonita jest offline  
Stary 2014-02-14, 21:31   #3688
poison.iv
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie samą, z kremem do rąk Pierwotne jej przeznaczenie było w moim przypadku do włosów, kiedy zrobiłam prostowanie keratynowę, jednak teraz stosuję ją w tym celu rzadko, więc czasem wcieram w paznokcie

Dziś dołączył do olejku z aloesem, olejek Alterry (migdał i papaja), więc do dzieła
Dzięki Mam keratynę, więc wypróbuję patent
Cytat:
Napisane przez loipop Pokaż wiadomość
olejków eterycznych tych do podgrzewaczy też uzywacie czy jest jakiś inny olejek z drzewa herbacianego
Olejek z drzewa herbacianego to generalnie olejek eteryczny. Mój z apteki jest przeznaczony do masażu, kąpieli itp. Nie wiem, czy taki do podgrzewaczy się nadaje, nie wiem czy nie zawiera jeszcze jakiś innych substancji, albo może nie być wytwarzany w warunkach odpowiednich do wyboru kosmetyków. Twoja decyzja, czy ryzykujesz i używasz
poison.iv jest offline  
Stary 2014-02-14, 22:11   #3689
201701191223
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Dzięki Mam keratynę, więc wypróbuję patent

Olejek z drzewa herbacianego to generalnie olejek eteryczny. Mój z apteki jest przeznaczony do masażu, kąpieli itp. Nie wiem, czy taki do podgrzewaczy się nadaje, nie wiem czy nie zawiera jeszcze jakiś innych substancji, albo może nie być wytwarzany w warunkach odpowiednich do wyboru kosmetyków. Twoja decyzja, czy ryzykujesz i używasz
jak do masażu to ok tych eterycznych nie uzywam i nie będę
201701191223 jest offline  
Stary 2014-02-14, 22:17   #3690
rysz4rd
Raczkowanie

Cytat:
Majowa - jutro wrzuce fotki co do studiow - akurat od prawie 3 tygodni nie bylam w labie, bo mam sesje.
Rycynowego uzywalam wczesniej i nic sie nie dzialo.

Heh mój TŻ tez zawsze jak poczuje olejek z drzewa herbacianego to mówi ze śmierdzi, ja natomiast bardzo lubię jego zapach :p
używam go na codzień w mieszance i faktycznie odkąd dodałam go troche wiecej, przyrost przyspieszył. Co prawda co chwile sie cofa i zaraz znowu przyrasta ale na niektórych paznokciach widac ze płytka jest juz troche dłuższa

Wysłane z mojego iPhone za pomocą Tapatalk Pro
rysz4rd jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości