Efekty olejowania paznokci - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-03-14, 15:22   #3961
sufocate
Raczkowanie

Dot.: Efekty olejowania paznokci

Posłucham się Waszych rad, spróbuje całkowicie wyeliminować polerowanie. Wiem, że jest to w jakiś sposób ingerenacja w strukturę płytki, ale nie przypuszczałam, że od tego mogą się panokcie rozdwajać. Choć mi się do zdarza bardzo rzadko, to może właśnie gdybym nie polerowała, to by się nie rozdwajały
Co do olejku kokosowego, jestem nich zachwycona Nie wiem jak wpływa na paznokcie, ale do moich włosów jest świetny (chyba duże znaczenie ma porowatość włosów). Fakt, jak dla mnie troszkę drogi, za swój zapłaciłam blisko 14 zł w sklepie zielarskim (200ml), ale jest naprawdę meeeega wydajny
sufocate jest offline  
Stary 2014-03-15, 09:14   #3962
susuanne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Mam pytanie, może śmieszne i wynikające pewnie z braku doświadczenia: po co się poleruje paznokcie?
Ja nigdy tego nie robiłam i nie mam pojęcia, jak w zasadzie ma to im służyć?

EDIT: przejrzałam na szybko google pod tym kątem i widzę, że na dwoje babka wróżyła (są głosy na "tak" i na "nie"), ja jednak odnoszę wrażenie, że o ile polerowanie może wizualnie podnieść estetykę gołych paznokci, to jednak nie podnosi jakości pielęgnacji. A wręcz przeciwnie. No nie wiem, zdzieranie wierzchnich warstw to przecież pierwszy krok w stronę cieńszych i bardziej miękkich pazurków, zresztą każde uszkodzenie kojarzy mi się zaproszeniem do rozdwajania... Ale najprawdopodobniej mylę się i/albo przesadzam

W każdym razie ja osobiście nie stosuję, a nierówności na płytce mi nie przeszkadzają (przyczepności lakierów także, nawet w najmniejszym stopniu).
U mnie bez polerowania raz w miesiącu/raz na dwa miesiące skończyłoby się to rozdwojoną masakrą Odkąd poleruje paznokcie mi się nie rozdwajają, a efekt "cienkich" paznokci jest tylko chwilowy
susuanne jest offline  
Stary 2014-03-15, 09:43   #3963
kokila
Raczkowanie

Zmieniając trochę kierunek, podzielę się z wami moimi ostatnimi przeżyciami. Pisałam o tym cofaniu przyrostu. Wiem od czego to. Od Regenerum pod paznokciami. Jak stosuję tylko na płytkę jest ok, ostatnio zaryzykowałam, żeby potwierdzić lub obalić teorię, no i niestety, potwierdziło się, tamto cofanie wróciło i pojawiło się też na kolejnym paznokciu. Także uczulam was na takie eksperymenty.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-03-15, 09:47   #3964
susuanne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Zmieniając trochę kierunek, podzielę się z wami moimi ostatnimi przeżyciami. Pisałam o tym cofaniu przyrostu. Wiem od czego to. Od Regenerum pod paznokciami. Jak stosuję tylko na płytkę jest ok, ostatnio zaryzykowałam, żeby potwierdzić lub obalić teorię, no i niestety, potwierdziło się, tamto cofanie wróciło i pojawiło się też na kolejnym paznokciu. Także uczulam was na takie eksperymenty.
U mnie Regenerum w ogóle się nie sprawdziło. Lepiej zainwestować w normalny olejek i tyle. Chociaż aplikator świetny :P
susuanne jest offline  
Stary 2014-03-15, 10:06   #3965
kokila
Raczkowanie

Mi na ładnie nawilża płytkę, ale pod robi katastrofę.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-03-15, 10:58   #3966
karolaine
Raczkowanie

kokila bardzo możliwe, że to przez regenerum, bo on zawiera w sobie olejek cytrynowy, który wybiela płytkę, więc pewnie lekko "peelinguje". Ja miałam podobne wrażenie jak sobie podgrzałam oliwę i wycisnęłam trochę cytryny - na płytkę w moim przypadku działa to świetnie, ale niestety jak moczę to przyrost też się chyba cofnął.
no, ale ja sobie mimo wszystko regenerum bardzo chwalę, zwłaszcza za aplikator, dzięki któremu można nałożyć małą ilość i prawie od zaraz iść zająć się swoimi sprawami.
Stary 2014-03-15, 18:20   #3967
Kiwaczka
Wtajemniczenie

A ja mam problem, bo przyrostu brak Pazurki zaczeły rosnąc bez złamań a przyrostu ani na jedynm palcu.. ;/ Olejuje kokosowym, migdałem, alterrą m+p, regenreum i wibo czereśnią. Nie grzebie pod nimi, nie mocze dłoni zbyt długo w wodzie ;/ Wcześniej przyrost był a stosowalam wszystko to samo :|
Kiwaczka jest offline  
Stary 2014-03-15, 20:12   #3968
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka

głupie pytanie - jak mieszacie olejki to je podgrzewacie przed aplikacją? I czym, ręką/wacikiem/patyczkiem nakładacie?

nowy wymiar pisania

http://ktozabroni.blogspot.com/

Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest teraz online  
Stary 2014-03-16, 01:25   #3969
Regista
Meravigliosa creatura

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
głupie pytanie - jak mieszacie olejki to je podgrzewacie przed aplikacją? I czym, ręką/wacikiem/patyczkiem nakładacie?
Przeczytaj punkt 3
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=3255

Szukam filmiku z Doctora Who The Doctor's message to South Africa w rozdzielczości większej niż 360p, a najchętniej w Full HD

Kot(y), Doktor i Spółka
Instagram
Regista jest offline  
Stary 2014-03-16, 02:33   #3970
dzikihamster
Raczkowanie

Cześć kobitki, ja od niedawna zaczęłam dbać, zawsze miałam tak, że trochę urosły, malowałam, rozdwajały się, spiłowywałam, jakiś czas miałam krótkie albo co gorsza obgryzałam, i od początku... skórki wycinałam i nie nawilżałam, piłowałam byle jak... i jakoś nagle się zainteresowałam tematem, poczytałam jak babeczki pisały że im się lakier trzyma tydzień (mi max 2-3 dni a czasem tego samego dnia mi odpryskuje, mimo, że używam lakierów, baz i top coatów świetnych firm). No to się wkurzyłam, spiłowałam moje popękane paskudy na 1mm, kupiłam złotą odżywkę SH (nową, tą z pipetą), pogrubiacz tej samej marki (słabo działa) i olejek arganowy i czatuję na efekty. Używam od niewiele ponad tygodnia i mam duże nadzieje. Z rozpaczy zamówiłam sobie tę odżywkę z eveline, dziewczyny mówią ze albo genialna, albo od razu że koszmar, zniszczenie i pożoga. Zaryzykuję, z moimi papierkami to już niewiele może pogorszyć. Teraz przeczytałam, że macie przyrosty?! To moje marzenie! Może zadziała ten argan ♡ czy macie pewność po którym najbardziej przyrasta?... Może muszę któryś jeszcze nabyć. Mieszkam w Anglii i polskie specyfiki są dla mnie średnio osiągalne, no ale jest amazon i olejki można zamówić

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

---------- Dopisano o 01:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Zaszalałam i zamówiłam ma amazonie olejki migdałowy, rycynowy i drzewo herbaciane ciekawe co będzie jeżeli zrobię im combo? Jakie jeszcze polecacie?

dzikihamster jest offline  
Stary 2014-03-16, 09:21   #3971
poison.iv
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
A ja mam problem, bo przyrostu brak Pazurki zaczeły rosnąc bez złamań a przyrostu ani na jedynm palcu.. ;/ Olejuje kokosowym, migdałem, alterrą m+p, regenreum i wibo czereśnią. Nie grzebie pod nimi, nie mocze dłoni zbyt długo w wodzie ;/ Wcześniej przyrost był a stosowalam wszystko to samo :|
Właśnie mam podobnie, na większości paznokci przyrost diabli wzięli chyba ogólnie dopadł mnie ten słynny kryzys po 3 miesiącach olejowania, bo paznokcie zdecydowanie się pogorszyły. Skórki suche, kilka paznokci się rozdwoiło, a na jednym powraca onycholiza. Nie wiem już co robić

Cytat:
Napisane przez dzikihamster Pokaż wiadomość
Cześć kobitki, ja od niedawna zaczęłam dbać, zawsze miałam tak, że trochę urosły, malowałam, rozdwajały się, spiłowywałam, jakiś czas miałam krótkie albo co gorsza obgryzałam, i od początku... skórki wycinałam i nie nawilżałam, piłowałam byle jak... i jakoś nagle się zainteresowałam tematem, poczytałam jak babeczki pisały że im się lakier trzyma tydzień (mi max 2-3 dni a czasem tego samego dnia mi odpryskuje, mimo, że używam lakierów, baz i top coatów świetnych firm). No to się wkurzyłam, spiłowałam moje popękane paskudy na 1mm, kupiłam złotą odżywkę SH (nową, tą z pipetą), pogrubiacz tej samej marki (słabo działa) i olejek arganowy i czatuję na efekty. Używam od niewiele ponad tygodnia i mam duże nadzieje. Z rozpaczy zamówiłam sobie tę odżywkę z eveline, dziewczyny mówią ze albo genialna, albo od razu że koszmar, zniszczenie i pożoga. Zaryzykuję, z moimi papierkami to już niewiele może pogorszyć. Teraz przeczytałam, że macie przyrosty?! To moje marzenie! Może zadziała ten argan ♡ czy macie pewność po którym najbardziej przyrasta?... Może muszę któryś jeszcze nabyć. Mieszkam w Anglii i polskie specyfiki są dla mnie średnio osiągalne, no ale jest amazon i olejki można zamówić

---------- Dopisano o 01:33 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Zaszalałam i zamówiłam ma amazonie olejki migdałowy, rycynowy i drzewo herbaciane ciekawe co będzie jeżeli zrobię im combo? Jakie jeszcze polecacie?

Chyba najbardziej podejrzewany o przyrost jest olejek z drzewa herbacianego
poison.iv jest offline  
Stary 2014-03-16, 10:23   #3972
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Dzięki, kiepsko szukałam widocznie

nowy wymiar pisania

http://ktozabroni.blogspot.com/

Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest teraz online  
Stary 2014-03-16, 10:56   #3973
AliceOne
Raczkowanie

Co do mieszanek ja nie mieszam, olejuję raz jednym a raz drugim
pisałam, że czułam czasami jak coś pod paznokciami 'ciągnie' myślałam że to przyrost, teraz nie czuje nic takiego, ale cały czas trzymam się wersji, że zniszczona płytka musi odrosnąć a nowa będzie miała piękny przyrost haha xD naiwna ja..;p

wiecie co kobitki, zaczęłam nazywać olejowanie po prostu dbaniem o siebie, używam olejków do całego ciała, mam nadzieję że stan mojej skóry się poprawi
Stary 2014-03-16, 11:03   #3974
dzikihamster
Raczkowanie

Ja nie maczam paznokci (nienawidzę mieć tłustych rąk czy w ogóle czegokolwiek) tylko wcieram w skórki, potem w płytkę i teraz jak doczytałam to jeszcze pod spodem. Bardzo chcę kupić ten olejek fur mama tyle się o nim naczytałam, a tu gucio... mieszkam w Anglii i nie ma ani jednego Rossmanna ani nawet na intetnetach chlip

Stary 2014-03-16, 14:39   #3975
marpiaa
Przyczajenie

A co powiecie o moich paznokciach? Po około miesiącu olejowania, niestety nie mam zdjęć przed, ale wydaje mi się, że przyrostu brak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prawa 1.jpg (94,8 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lewa 1.jpg (105,7 KB, 128 załadowań)
marpiaa jest offline  
Stary 2014-03-16, 14:45   #3976
sufocate
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marpiaa Pokaż wiadomość
A co powiecie o moich paznokciach? Po około miesiącu olejowania, niestety nie mam zdjęć przed, ale wydaje mi się, że przyrostu brak
Według mnie masz bardzo ładne paznokcie, łądny kształt, smukła płytka Też olejuję od miesiąca, ale nie udaje mi się ich zapuścić narazie... Gdy są dłuższe, dochodzi do złamań (od przyczyn mechanicznych). Obecnie, mam je bardzo bardzo króciutkie, pomalowałam odżywką, tylko cierpliwości mi trzeba aby odrosły, spróbuję teraz zapuścić
sufocate jest offline  
Stary 2014-03-16, 15:48   #3977
Lavi92
Zakorzenienie

Ładna płytka
Stary 2014-03-16, 16:25   #3978
dzikihamster
Raczkowanie

A mi się wyświetlają tylko przekreślone kwadraciki, nie widzę zdjęć pazurków! :, (

Stary 2014-03-16, 17:50   #3979
AngelikaSabina
Raczkowanie

Smile Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez marpiaa Pokaż wiadomość
Bardzo ladne paznokcie i duza plytka
Stary 2014-03-16, 17:51   #3980
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
A mi się wyświetlają tylko przekreślone kwadraciki, nie widzę zdjęć pazurków! :, (

Też tak mam jak przeglądam wizaz na telefonie. Na kompie normalnie jest.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lanavera jest offline  
Stary 2014-03-16, 18:03   #3981
dzikihamster
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Też tak mam jak przeglądam wizaz na telefonie. Na kompie normalnie
właśnie prawie wszystkie mi się pokazują a te nie

Stary 2014-03-16, 18:15   #3982
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
właśnie prawie wszystkie mi się pokazują a te nie

Mi żadne i wkurza mnie ze nie mogę przeglądać tego wątku poza domem

lanavera jest offline  
Stary 2014-03-16, 19:44   #3983
Ms_E
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Mi żadne i wkurza mnie ze nie mogę przeglądać tego wątku poza domem

Kliknij na post i "otworz w przeglądarce" i będzie fotka

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Ms_E jest offline  
Stary 2014-03-16, 20:04   #3984
dzikihamster
Raczkowanie

W aplikacji tapatalk widać z 80% chyba. Ale te 20% brakujące mnie frustruje

Stary 2014-03-16, 20:29   #3985
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ms_E Pokaż wiadomość
Kliknij na post i "otworz w przeglądarce" i będzie fotka

Aaaaaa popatrz trochę techniki i człowiek się gubi pamięć tez szwankuje bo właśnie mnie olsnilo ze kiedyś któraś wizazanka już mi zdradziła ten "trik" a ja o nim kompletnie zapomniałam

lanavera jest offline  
Stary 2014-03-16, 21:17   #3986
dzikihamster
Raczkowanie

Faktycznie, w przeglądarce widać! Czemu w aplikacji nie widać

Stary 2014-03-16, 21:24   #3987
Ms_E
Zadomowienie

Ostatnio gdzieś ktoś to napisał i byłam w szoku a czasami specjalnie kompa odpalałam żeby jakąś fotkę obejrzeć

Ms_E jest offline  
Stary 2014-03-16, 23:19   #3988
dzikihamster
Raczkowanie

Kupiłam jakąś odżywkę keratynową tzw. "olejek" do włosów z myślą, że na hasłach olejek+keratyna+włosy się nie zawiodę. Przyniosłam to "cudo" w podłużnym flakonie do domu i zaczęłam studiować skład. A tam co jeden to aldehyd zapachowy... no ale, myślę, kupiłam, to chociaż spróbuję. Nałożyłam na paznokcie, a to w trymiga wysuszyło mi płytkę na wiór. Boję się myśleć co by mi zrobiło z włosami. Zmyłam wodą z mydłem, a to mi nadal cuchnie. Posmarowałam flexitolem, za 10min nałożę arganowy i zobaczymy. Ależ ze mnie debil, no po prostu płakać się chce!

EDIT mam na to alergię. Nie ma to jak się załatwić jak idiota ostatni

Edytowane przez dzikihamster
Czas edycji: 2014-03-16 o 23:24
Stary 2014-03-17, 10:56   #3989
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Ej laski odpadł mi dziś cały kciuk przed lekcją bo składałam parasol ;/ i myśle czy przykleić go klejem do paznokci(jeśli gdzieś dostane w sklepie) lub super glue xd ach dlaczego teraz jak 30-go marca mam urodziny ;(
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2014-03-17, 12:46   #3990
sufocate
Raczkowanie

Przyklej, a jeśli nawet się nie uda to do końca marca jeszcze chwila, troszkę odrośnie
sufocate jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości