Efekty olejowania paznokci - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-06-08, 00:39   #4741
taka owaka 77
Raczkowanie

Dot.: Efekty olejowania paznokci

witam olejkuje juz 3 miesiąc paznokcie a przyrostu jak nie było tak nie ma dwa paznokcie musaiłam obciąc do zera bo ta biała czesc się zrobiła tak głęboko w srodku w tym jednym paznokciu tylko srodkiem czasem wydaje mi się ze poprostu u niektorych ludzi paznokcie zostaną takie malutkie z króciutką płytką bo taki ich urok i nic ich nie powiekszy
taka owaka 77 jest offline  
Stary 2014-06-08, 00:51   #4742
Pati100
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
witam olejkuje juz 3 miesiąc paznokcie a przyrostu jak nie było tak nie ma dwa paznokcie musaiłam obciąc do zera bo ta biała czesc się zrobiła tak głęboko w srodku w tym jednym paznokciu tylko srodkiem czasem wydaje mi się ze poprostu u niektorych ludzi paznokcie zostaną takie malutkie z króciutką płytką bo taki ich urok i nic ich nie powiekszy
Ja też nie widziałam przyrostu aż do czasu dodania olejku z drzewa herbacianego. Wtedy ruszył, może nie jakoś spektakularnie ale jest wyraźnie widoczny.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-06-08, 09:36   #4743
Lavi92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
To, że u innych jest przyrost po miesiącu to nie znaczy, że u Ciebie też będzie
U mnie olejowanie dało widoczne efekty dopiero po ponad roku.
Stary 2014-06-08, 11:08   #4744
Effervescing Elephant
Zadomowienie

a taka skórka spod paznokci to ma coś wspólnego z przyrostem?

ja zawsze obcinałam paznokcie na zero i jak czasami urosły mi dłuższe i je ścinałam, to zostawała taka skóra
Effervescing Elephant jest offline  
Stary 2014-06-08, 11:14   #4745
orange_sky
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
a taka skórka spod paznokci to ma coś wspólnego z przyrostem?

ja zawsze obcinałam paznokcie na zero i jak czasami urosły mi dłuższe i je ścinałam, to zostawała taka skóra
to właśnie przyrost był
Stary 2014-06-08, 11:53   #4746
asia10933
Rozeznanie

Dodałabym zdjęcie swoich paznokietek po olejowaniu ale nie wiem jak. Pomożecie?

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline  
Stary 2014-06-08, 12:31   #4747
Effervescing Elephant
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez orange_sky Pokaż wiadomość
to właśnie przyrost był
spokojnie, obcinałam już tak nie robię
Stary 2014-06-08, 12:35   #4748
razdwapiec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Na dole jest takie okienko i jest opcja "zaawansowane (dodawanie fotek)". Klikasz sobie w to, otwiera Ci się duże okno, a nad tym oknem jest taki jakby spinacz obok uśmieszku - klik i ładujesz zdjęcia.
Stary 2014-06-08, 14:02   #4749
Lavi92
Zakorzenienie

Cytat:

1. Jeśli masz zdjęcia wrzucone na serwer to możesz dodać zdjęcie wklejając adres URL (prawym na obrazek i "kopiuj adres URL") .
2. Jeśli chcesz wrzucić zdjęcia z dysku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (37,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (29,4 KB, 16 załadowań)
Stary 2014-06-08, 17:28   #4750
asia10933
Rozeznanie

Dziękuję. A więc moja duma
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2695.jpg (104,5 KB, 128 załadowań)

asia10933 jest offline  
Stary 2014-06-09, 13:41   #4751
Majowa Rosa
Rozeznanie

Dzień dobry
zamieszczam na szybko aktualizację czerwcową i pozdrawiam gorąco

PS. Asiu, na pewno już to zrobiłaś, ale na wszelki wypadek warto powtórzyć, by zawsze domywać skórki, bo raz, że cierpi na tym estetyka całości, a dwa, że to niezbyt "zdrowe" dla skórek i samych paznokci. Lepiej, żeby te okolice były gołe/czyste i swobodnie chłonęły dobroczynne składniki olejków i kremów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg golasy czerwiec 14.jpg (46,2 KB, 160 załadowań)

Majowa galeria z różą w tle

Majowa Rosa jest offline  
Stary 2014-06-09, 15:17   #4752
asia10933
Rozeznanie

To było zaraz po malowaniu, później myje dłonie w wodzie z mydłem i samo schodzi

asia10933 jest offline  
Stary 2014-06-09, 20:17   #4753
kokila
Raczkowanie

Najlepiej od razu malować tak, żeby ominąć skórki. Odrobina odstępu od lakieru powinna być , nie ma wtedy obaw czy olejowanie przyniesie jakiekolwiek efekty na pomalowanych paznokciach.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-06-09, 20:25   #4754
beatiska
Zakorzenienie

Dziewczyny jak to w końcu jest z kąpielą pazurków w ciepłej oliwie? Wiem, że się tutaj rzetoczyła dyskusja na ten temat, ale w końcu nie wiem na czym w końcu stanęło , a nie potrafię znaleźć, gdzie o tym była mowa. Lepiej to wpływa na pazury, dodawać cytrynę lub inne olejki na ciepło?
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline  
Stary 2014-06-09, 20:39   #4755
chillin0411
Zadomowienie

U mnie lepiej dzialaja podgrzane olejki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

28.06.11
chillin0411 jest offline  
Stary 2014-06-09, 21:18   #4756
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Najlepiej od razu malować tak, żeby ominąć skórki. Odrobina odstępu od lakieru powinna być , nie ma wtedy obaw czy olejowanie przyniesie jakiekolwiek efekty na pomalowanych paznokciach.
...i wygląda czysto i ślicznie.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2014-06-09, 22:50   #4757
kokila
Raczkowanie

No wiadomo.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-06-10, 12:15   #4758
blackenedone
Przyczajenie

To ja dodam trochę na zachętę moje paznokcie To się dzieje jak malujemy paznokcie odżywką i lakierami i nie dłubiemy pod nimi. Jak dodamy do tego olejowanie to efekty będą jeszcze fajniejsze. Ja nie olejowałam od dłuższego czasu, jakoś od stycznia. Po sylwestrze zaraz wszystkie paznokcie mi się posypały kompletnie i jakoś tak o tym zapomniałam. W marcu zaczęłam malować je odżywką i lakierami i one sobie rosły i rosły. Znowu zaczynam olejować żeby je jeszcze bardziej dopieścić, ale myślę że kluczowe jest nie dłubanie pod płytką pilnikiem czy czymkolwiek i unikanie chodzenia z niepomalowanymi paznokciami
P.S. Obgryzałam kiedyś paznokcie baaaardzo namiętnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140610_120020.jpg (58,0 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140610_115958.jpg (50,6 KB, 109 załadowań)
blackenedone jest offline  
Stary 2014-06-10, 12:36   #4759
kokila
Raczkowanie

To i ja pokażę pazurki, bo właśnie zmyłam odżywkę i opiłowałam.
Niestety cofnięcie przyrostu jest strasznie uparte , a ja praktycznie nie olejuję ostatnio, ale muszę w końcu zacząć. Poza tym paznokcieć na środkowym palcu trochę się rozdwaja. Po olejku z drzewa herbacianego coś tam chciało się dziać z przyrostem, więc muszę się w końcu zmotywować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140610_123336.jpg (99,8 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140610_123441.jpg (101,4 KB, 88 załadowań)
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-06-10, 13:04   #4760
blackenedone
Przyczajenie

Przyrost widmo znam to Fajne pazurki Mnie też się czasem coś rozdwoi, to opiłuję ile trzeba zamaluję i gra gitara
Też muszę wyrobić sobie systematyczność co do olejowania
W ogóle podobne mamy te paznokcie

Edytowane przez blackenedone
Czas edycji: 2014-06-10 o 13:06
Stary 2014-06-10, 14:10   #4761
kokila
Raczkowanie

Dzięki za komplement. Ja miałam lepszy, taki co miałam od zawsze, ale mi się cofnął przez Regenerum i tak już został. Ostrzegałam jakiś czas temu tu na forum przed tym. Teraz muszę walczyć o powrót do stanu wcześniejszego chociaż. Byle zacząć, potem to już kwestia przyzwyczajenia...
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-06-10, 14:51   #4762
asia10933
Rozeznanie

Ja to przesadnie aż wyjeżdżam na skórki bo nie chce mieć żadnych miejsc niedomalowanych. A ja olejowanie robię tylko na niepomalowanych paznokciach, nie wyobrażam sobie inaczej, wtedy efekt byłby znikomy.

asia10933 jest offline  
Stary 2014-06-10, 15:18   #4763
pretty123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Ja od wielu lat używam tylko szklanego.

Dziewczyny, nie piłujcie zupełnie na zero, zostawcie chociaż milimetr wolnego brzegu.

Ja też miałam kiedyś kwadraty i zdarzało im się zadrzeć po bokach albo popękać, od niedawna zaokrąglam brzegi i jest inna bajka.

Ja muszę znowu zacząć codziennie olejować, bo od cofnięcia przyrostu zarzuciłam i raz na jakiś czas tylko olejuję, ale też się muszę za to porządnie zabrać. Także o wytrwałość walczymy razem.
Od momentu, kiedy przerzuciłam się na pilniczek szklany, zauważyłam znaczna poprawę wyglądu paznokci.

Od dziecka obgryzałam paznokcie, właściwie to nie tyle paznokcie, co skórki, bez przerwy robiłam sobie zadziorki. W gimnazjum, liceum, kiedy koleżanki zaczęły malować paznokcie, to uświadomiłam sobie, że moje są takie niekobiece. Właśnie wtedy zaczęłam eksperymentować z odżywkami do paznokci, pilniczkami. Przez jakiś czas zmagałam się też z rozdwajającymi się końcówkami paznokci.
Co znamienne, zauważyłam, że kiedy paznokcie są nieco dłuższe, wystają za opuszek, zdecydowanie lepiej wyglądają.
Wiem, że przy rozdwajających się paznokciach nawet kosmetyczki radzą je obcinać, ale ja swoim pozwoliłam urosnąć, cały czas je smarowałam olejkiem kupionym w Helfy, którego używałam wcześniej do włosów, czasem ciała i kondycja moich paznokci znacznie się poprawiła. Podobnie do Was zawsze miałam i nadal mam problem z uderzeniem lub zahaczeniem paznokciem o umywalkę czy ścianę, ale już się tak nie łamią. Są twardsze i teraz noszę je dłuższe. Często maluję, czuję się bardziej kobieco dzięki nim. To głupie, ale ładne paznokcie dodały mi pewności siebie.
Codziennie je delikatnie piłowałam, tak tylko dla poprawy kształtu płytki, nigdy nie ścierałam ich do końca! A na noc olejek przed serialem i rękawiczki, bo nie chciało mi się czekać aż się wchłonie.
Naprawdę pomaga.

Edytowane przez pretty123
Czas edycji: 2014-06-20 o 10:45
pretty123 jest offline  
Stary 2014-06-10, 15:55   #4764
kokila
Raczkowanie

Cytat:
Ja to przesadnie aż wyjeżdżam na skórki bo nie chce mieć żadnych miejsc niedomalowanych. A ja olejowanie robię tylko na niepomalowanych paznokciach, nie wyobrażam sobie inaczej, wtedy efekt byłby znikomy.
Nie powinno się wyjeżdżać na skórki ani lakierem ani odżywką do paznokci. Jeśli odstęp jest minimalny wcale tego nie widać i nie wygląda to brzydko, wręcz przeciwnie, a do tego skórki na pewno będą się miały lepiej. Efekt znikomy nie jest, bo ta część paznokci, którą malujemy, to i tak martwa tkanka, więc... Chodzi o to, żeby składniki odżywcze dostały się do macierzy, co dzieje się przez wały okołopaznokciowe właśnie, dlatego olejowanie pomalowanych paznokci jest tak samo skuteczne, o ile skórki nie są pomalowane. No i oczywiście zakrapianie pod paznokcie też pomaga.

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez pretty123 Pokaż wiadomość
Od momentu, kiedy przerzuciłam się na pilniczek szklany, zauważyłam znaczna poprawę wyglądu paznokci.
Pilniczki szklane są najlepsze.

Cytat:
To głupie, ale ładne paznokcie dodały mi pewności siebie.
Wcale nie głupie, dłonie są wizytówką kobiety.

Cytat:
Codziennie je delikatnie piłowałam, tak tylko dla poprawy kształtu płytki, nigdy nie ścierałam ich do końca!
I słusznie, nie powinno się piłować "na zero". Przyrost nie ma wtedy szans się pojawić.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Mała ciekawostka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stylowi_pl_sport-i-fitness_22458498.jpg (52,2 KB, 113 załadowań)
Yesterday.

Edytowane przez kokila
Czas edycji: 2014-06-10 o 15:57
kokila jest offline  
Stary 2014-06-10, 16:20   #4765
karolaine
Raczkowanie

dziewczyny, piękne macie paznokcie.
ja to zaczynam już tracić nadzieję, bo już pół roku olejuje i cały czas mam problem z rozdwajającymi się paznokciami, aktualnie wszystkie mam obcięte prawie na zero, po wojażach w ogródku, chodzę z golasami i kuruje je olejkami, od tygodnia.
blackenedone, kokila jakich używacie odżywek do paznokci? może jakiś bez formaldehydu?
ja mam terapie witaminowa z paese i sally hansen miracle cure, obie w jakims stopniu pomagaja, ale spektakularnych efektów nie ma, więc może czas coś zmienić

no i mi się wydaje, że wjeżdżanie lakierem na skórki to nie jest dobry pomysł, bo wysuszone skórki nie wyglądają ładnie, poza tym przez skórki też jakaś część olejków przenika.

Edytowane przez karolaine
Czas edycji: 2014-06-10 o 16:27
karolaine jest offline  
Stary 2014-06-10, 16:23   #4766
Majowa Rosa
Rozeznanie

Cytat:
A ja olejowanie robię tylko na niepomalowanych paznokciach, nie wyobrażam sobie inaczej, wtedy efekt byłby znikomy.
Oczywiście można olejować paznokcie niepomalowane (i warto to robić po zmyciu lakieru, między jednym a drugim mani), ale zapraszając do dyskusji w tym temacie miałam jak najbardziej na myśli olejowanie paznokci pomalowanych.

Bo na czym polega olejowanie paznokci, które tak bardzo propaguję? Na codziennym wcieraniu/masowaniu/moczeniu/”kąpieli” (jak komu wygodnie) paznokci w olejku lub mieszance olejowej. Codziennym i systematycznym, a więc mówimy tu o paznokciach jak najbardziej POMALOWANYCH lakierami (bądź też odżywkami).

Tak często dostaję pytania o to, jak długie przerwy robię między malowaniami (?) albo ile czasu daję "odpocząć" paznokciom od lakieru (?), że zastanawiam się, gdzie u licha popełniłam błąd w pierwszych postach tego tematu...

Majowa galeria z różą w tle

Majowa Rosa jest offline  
Stary 2014-06-10, 16:54   #4767
kokila
Raczkowanie

Karoline, przeszłam przez masę odżywek, od Lovely, przez Manhattan, Sally Hansen, po Nail Teck'a. Od jakiegoś czasu stosuję właśnie Lovely wygładzającą, kolor coś jak lakiery nude, ale nie te różowe tylko bardziej w beż, już 2. czy 3. opakowanie mam.
Jak się można domyślić jestem bardzo zadowolona. Producent twierdzi, że wygładza płytkę, nabudowuje ubytki i wypełnia nierówności. No i faktycznie, bardzo dobrze się sprawdza. Przy jednej warstwie jest przeźroczysta, przy dwóch robi się taka mleczna, całkiem przyjemny efekt, można już niczym więcej nie malować. Pomalowane nią paznokcie są rzeczywiście gładkie, czuć, że coś na nich jest i to mi się podoba, bo są dobrze zabezpieczone nawet przy jednej warstwie.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2014-06-10, 18:42   #4768
blackenedone
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
dziewczyny, piękne macie paznokcie.
ja to zaczynam już tracić nadzieję, bo już pół roku olejuje i cały czas mam problem z rozdwajającymi się paznokciami, aktualnie wszystkie mam obcięte prawie na zero, po wojażach w ogródku, chodzę z golasami i kuruje je olejkami, od tygodnia.
blackenedone, kokila jakich używacie odżywek do paznokci? może jakiś bez formaldehydu?
ja mam terapie witaminowa z paese i sally hansen miracle cure, obie w jakims stopniu pomagaja, ale spektakularnych efektów nie ma, więc może czas coś zmienić

no i mi się wydaje, że wjeżdżanie lakierem na skórki to nie jest dobry pomysł, bo wysuszone skórki nie wyglądają ładnie, poza tym przez skórki też jakaś część olejków przenika.
Ja używam z FMu, z keratyną, taka niebieska i bardzo dobrze na mnie działa, o wiele lepiej niż Evelinki Wcześniej było Sally Hansen Maximum Shield
Stary 2014-06-10, 22:09   #4769
asia10933
Rozeznanie

Ja olejowanie robię przez tydzień codziennie a później długa przerwa

asia10933 jest offline  
Stary 2014-06-10, 22:29   #4770
Effervescing Elephant
Zadomowienie

a czyszczenie paznokci szczoteczką, to duże grzebanie pod nimi?
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości