Efekty olejowania paznokci - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-06-21, 20:31   #4861
IzzieSt
Zakorzenienie

Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
eh dziewczyny ja olejuje 3 miesiące i przyrostu nie ma owszem w niektórych paznokciach biała czesc przyrosła do skóry ale przez to się rózowa czesc nie powiekszyła na poczatku jest fajnie a potem ta biała czesc robi się tak głębokow środkui wdodatku tak nierówno to wkoncu jak to jest z tym olejowaniem działa na przyrost czy nie pod paznokciami nigdy nie dłubie wec przyrost chyba jest od czego innego chcałąm zrobic fotki ale nie umie jak robie zdjecie to tylko taki jasny błysk się pojawia na zdjeciu i nic nie widac
No ale to chyba jasne, że jak "biała część przyrasta do skóry to różowa się powiększa"
Błagam o znaki interpunkcyjne
Cytat:
Napisane przez conestilo Pokaż wiadomość
Hej ja tydzień temu rozpoczęłam przygodę z olejowaniem paznokci. Używam olejku rycynowego. Na razie specjalnych efektów nie ma, choć wydaje mi się, że są już trochę twardsze
Ja po rycynowym zauważyłam, że biała cześć jest faktycznie biała, a nie przezroczysta Teraz cały czas tego używam http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11...twist-off.html nie wiem dlaczego ludzie uważają, ze forma rybek jest niepraktyczna, dla mnie bomba, przekłuwam igłą, olejkuję, odkładam, rybka może leżeć, czołgać się, a nic się nie wylewa
IzzieSt jest offline  
Stary 2014-06-21, 21:02   #4862
971368423
Raczkowanie

Uwaga, pytanie podstawowe do bólu, ale czuję, że muszę coś sobie wyjaśnić.
Mianowicie mam wrażenie, że definicja "skórek" chyba różni się u różnych osób (tak czasami wynikałoby z kontekstu):

1. skórki rozumiane jako cienka błonka u nasady paznokcia, która może na nią nachodzić
2. skórki jako martwy naskórek otaczający paznokieć.

To, o czym się mówi, że "skórki narastają" i "odsuwanie skórek" to raczej ten pierwszy przypadek, ale już "manicure pilniczkowy" i ścieranie skórek musiałoby chyba być drugim przypadkiem?

Wyjaśnijcie mi proszę, co rozumiecie przez skórki.
Ja zawsze uznawałam definicję 2., ale teraz przyszło mi do głowy, że to może dlatego, że z tą błonką z przypadku 1. nie miałam nigdy za bardzo do czynienia, a jak już, to ją odsuwam i nie jest to problem.
Problemem za to są u mnie zgrubienia martwego naskórka dookoła paznokcia.

Zaprzestałam wycinania tych skórek (co robiłam tylko w krytycznej sytuacji), próbowałam też pilniczkowania (bez skutku, podobno palce mają się "naprawić" po dłuższym stosowaniu tej metody, ale u mnie było raczej gorzej niż lepiej, więc odstawiłam).
Przyznam, że głównym motywem dla kontynuacji olejowania jest dla mnie poprawa tych skórek (poza przywróceniem paznokci do stanu w jakim były kiedyś; skórki zresztą też były niczego sobie). Zwykle to właśnie rzut oka na otoczenie paznokcia napędza mnie do sięgnięcia po olejek w ciągu dnia.

Pomyślałam, że aby nie być gołosłowną wstawię zdjęcia moich paznokci w całkiem niedawnych czasach ich świetności, bo jeszcze w listopadzie 2013.
(Uwaga: zdjęć nie robiłam w celu archiwizacji czy coś paznokci miały się dobrze niemal same z siebie i nie przyszłoby mi do głowy je fotografować gdyby nie to, że koleżanka szukała jakichś w miarę długich paznokci do pomalowania do sesji zdjęciowej i chciałam zapytać czy moje się nadają.)
Jak widać skórki nie pozostawiały wiele do życzenia idealne też nie były, ale taki stan na chwile obecną już bardzo by mnie zadowolił.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pazur1.jpg (51,9 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pazur2.jpg (71,8 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pazur3.jpg (62,1 KB, 107 załadowań)

Edytowane przez 971368423
Czas edycji: 2014-06-21 o 21:17
971368423 jest offline  
Stary 2014-06-21, 21:18   #4863
Martinezzzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chillin0411 Pokaż wiadomość
Ale ja przed olejowaniem nie grzebalam pod paznokciami wiec sama nie wiem w sumie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W tym układzie ja też nie wiem :p Ja kiedyś bardzo namiętnie grzebałam pod pazurami. Byle pyłek pod jednym i zaraz szorowałam wszystkie. Szczoteczką i pilniczkiem

Cytat:
Napisane przez conestilo Pokaż wiadomość
Hej ja tydzień temu rozpoczęłam przygodę z olejowaniem paznokci. Używam olejku rycynowego. Na razie specjalnych efektów nie ma, choć wydaje mi się, że są już trochę twardsze
Tydzień to trochę mało na spektakularne efekty. Ja po tym czasie zauważyłam jedynie nawilżenie. Wcześniej miałam bardzo przesuszoną płytkę. Było to i widać i czuć. Co się dziwić jak właściwie co dwa dni zmieniam mani. Teraz już nie mam tego problemu.

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Uwaga, pytanie podstawowe do bólu, ale czuję, że muszę coś sobie wyjaśnić.
Mianowicie mam wrażenie, że definicja "skórek" chyba różni się u różnych osób (tak czasami wynikałoby z kontekstu):

1. skórki rozumiane jako cienka błonka u nasady paznokcia, która może na nią nachodzić
2. skórki jako martwy naskórek otaczający paznokieć.

To, o czym się mówi, że "skórki narastają" i "odsuwanie skórek" to raczej ten pierwszy przypadek, ale już "manicure pilniczkowy" i ścieranie skórek musiałoby chyba być drugim przypadkiem?

Wyjaśnijcie mi proszę, co rozumiecie przez skórki.
Ja zawsze uznawałam definicję 2., ale teraz przyszło mi do głowy, że to może dlatego, że z tą błonką z przypadku 1. nie miałam nigdy za bardzo do czynienia, a jak już, to ją odsuwam i nie jest to problem.
Problemem za to są u mnie zgrubienia martwego naskórka dookoła paznokcia.

Zaprzestałam wycinania tych skórek (co robiłam tylko w krytycznej sytuacji), próbowałam też pilniczkowania (bez skutku, podobno palce mają się "naprawić" po dłuższym stosowaniu tej metody, ale u mnie było raczej gorzej niż lepiej, więc odstawiłam).
Przyznam, że głównym motywem dla kontynuacji olejowania jest dla mnie poprawa tych skórek (poza przywróceniem paznokci do stanu w jakim były kiedyś; skórki zresztą też były niczego sobie). Zwykle to właśnie rzut oka na otoczenie paznokcia napędza mnie do sięgnięcia po olejek w ciągu dnia.
Dla mnie skórki to nr 1. Te które narastają i się je odsuwa Chociaż też czasem zmagam się z problemem z pozycji nr 2
No to myślę, że pomogłam haha
Stary 2014-06-21, 23:55   #4864
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Wrr w☠☠☠☠iają mnie te zgrubienia wokół paznokci xd

Skrzypokrzywa-35 dzień
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2014-06-22, 11:01   #4865
asia10933
Rozeznanie

Ja ze skórkami nie robię nic i nie mam z nimi problemu

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline  
Stary 2014-06-22, 11:11   #4866
chillin0411
Zadomowienie

Tez tak macie?-ze po jakims czasie w oleju np z pestek winogron zaczyna plywac jakies takie biale cos...

28.06.11
chillin0411 jest offline  
Stary 2014-06-22, 12:00   #4867
Chwila Rozkoszy
Przyczajenie

Cytat:
Tez tak macie?-ze po jakims czasie w oleju np z pestek winogron zaczyna plywac jakies takie biale cos...
Nie używałam takiego, kiedyś do rycynowego dodałam trochę jakiegoś spożywczego, ale też nic takiego się nie działo.

Używałyście może odżywek z Lovely? Aktualnie waham się między serum z wapniem i wit. C, a odżywką przyśpieszająca wzrost paznokci :/ Polecacie?
Chwila Rozkoszy jest offline  
Stary 2014-06-22, 12:19   #4868
dzikihamster
Raczkowanie

Ja dodałam do mojej mieszanki kapsułkę oleju z wątroby jakiejś ryby z wit a, d3, Omega3

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
dzikihamster jest offline  
Stary 2014-06-22, 12:59   #4869
201605170931
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Chwila Rozkoszy Pokaż wiadomość
Nie używałam takiego, kiedyś do rycynowego dodałam trochę jakiegoś spożywczego, ale też nic takiego się nie działo.

Używałyście może odżywek z Lovely? Aktualnie waham się między serum z wapniem i wit. C, a odżywką przyśpieszająca wzrost paznokci :/ Polecacie?
ja polecam tę z wapniem i wit. C. Uratowała moje paznokcie zanim odkryłam olejowanie
201605170931 jest offline  
Stary 2014-06-22, 15:08   #4870
Martinezzzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Pomyślałam, że aby nie być gołosłowną wstawię zdjęcia moich paznokci w całkiem niedawnych czasach ich świetności, bo jeszcze w listopadzie 2013.
(Uwaga: zdjęć nie robiłam w celu archiwizacji czy coś paznokci miały się dobrze niemal same z siebie i nie przyszłoby mi do głowy je fotografować gdyby nie to, że koleżanka szukała jakichś w miarę długich paznokci do pomalowania do sesji zdjęciowej i chciałam zapytać czy moje się nadają.)
Jak widać skórki nie pozostawiały wiele do życzenia idealne też nie były, ale taki stan na chwile obecną już bardzo by mnie zadowolił.
Piękne, długaśne pazurki! Ja takich raczej nigdy nie zapuszcze bo jak mam ciut za długie to mnie drażnią

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Wrr w☠☠☠☠iają mnie te zgrubienia wokół paznokci xd

Haha! Nie tylko Ciebie

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Ja ze skórkami nie robię nic i nie mam z nimi problemu
Ja tylko odsuwam. Nie wycinam bo się boję :p

Cytat:
Nie zauważyłam Ja używam oliwy z oliwek z dodatkiem soku z cytryny

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
ja polecam tę z wapniem i wit. C. Uratowała moje paznokcie zanim odkryłam olejowanie
Zastanawiałam się nad nią na odżywkowych zakupach. Po pół godziny przeglądania i porównywania wybrałam Miss Sporty 5 w 1. Nie wiem dlaczego Mam nadzieję, że się nie zawiodę. W razie "w" wiem po co sięgnąć następnym razem
Stary 2014-06-22, 17:21   #4871
grayna69
Przyczajenie

Cytat:
jeśli było w lodówce to gęstnieje miałam tak z olejem z oliwek
grayna69 jest offline  
Stary 2014-06-22, 17:33   #4872
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka

Nail tek fundation II chyba nie ma, ja go teraz na zmianę z olejkami stosuje

nowy wymiar pisania

http://ktozabroni.blogspot.com/

Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline  
Stary 2014-06-22, 18:54   #4873
WrednaMyszka
Zakorzenienie

Cytat:

Serum z wapniem i witaminą C Zanim odkryłam olejowanie, to to serum bardzo poprawiło kondycję moich paznokci.

WrednaMyszka jest offline  
Stary 2014-06-22, 19:46   #4874
Martinezzzz
Raczkowanie

Kurcze tak chwalicie to serum, że aż żałuję, że wzięłam MissSporty. Zobaczymy.

Wpadłam dziś na dziwny pomysł, a z racji tego, że im głupszy i dziwniejszy tym chętniej go realizuję to... Wykopałam linijkę z otchłani szuflady, długopis, kartka w dłoń i zmierzyłam sobie różową część każdego paznokcia Zapisałam i porównam za miesiąc. Tak, tak. Z nudów bzikuję
Stary 2014-06-22, 20:37   #4875
chillin0411
Zadomowienie

Ja tez kiedys na jednym mierzylam ale wychodzily rozne wyniki,bo raz miala skorki wyciete,a raz nie

Wlasnie tego oleju nie trzymalam w lodowce

28.06.11
chillin0411 jest offline  
Stary 2014-06-22, 21:30   #4876
Chwila Rozkoszy
Przyczajenie

Z mierzeniem pomysł bardzo fajny, byle nie popaść w obłęd i mierzyć codziennie

Jutro idę po serum, mam nadzieję, ze się sprawdzi, bo nie lubię czegoś kupować i okazuje się bezużyteczne :/
Chwila Rozkoszy jest offline  
Stary 2014-06-22, 22:21   #4877
razdwapiec
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też używam tego serum z wapniem i witaminą C i bardzo lubię.
Stary 2014-06-22, 23:02   #4878
beatiska
Zakorzenienie

Mnie znowu się paznokieć złamał
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline  
Stary 2014-06-22, 23:17   #4879
971368423
Raczkowanie

O niee znamy to. Trzymam kciuki za cierpliwość
971368423 jest offline  
Stary 2014-06-23, 06:11   #4880
Martinezzzz
Raczkowanie

Cytat:
Z mierzeniem pomysł bardzo fajny, byle nie popaść w obłęd i mierzyć codziennie
Aż tak szurnięta nie jestem :p

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Współczuję
Stary 2014-06-23, 09:17   #4881
Klementyna12
Zadomowienie

Można dołączyć? Ja używam olejku alterra migdał i papaja z rossmana (+ odżywki eveline)
Klementyna12 jest offline  
Stary 2014-06-23, 09:43   #4882
kizdaM
Zadomowienie

Ja na razie używamjedynie olejku rycynowego ... efektów nie widzę ciągle mam "papierki" zamiast paznokci a do rossmana ciągle mi nie po drodze, też zamierzam sobie kupić http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...el-papaya.html i http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31...cji-ciala.html
Odżywkę kupiłam taką http://4.bp.blogspot.com/-axb2OcjfNt...0/DSC09018.JPG

Aparatka
Góra 16.11.2015
Dół 22.02.2016
kizdaM jest offline  
Stary 2014-06-23, 15:48   #4883
Martinezzzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Klementyna12 Pokaż wiadomość
Można dołączyć? Ja używam olejku alterra migdał i papaja z rossmana (+ odżywki eveline)
Wszędzie Alterra, Alterra i Alterra. Chyba trzeba będzie wypróbować Odżywkę z Eveline używałam, ale jak się skończyła to już nie kupiłam drugiej. Paznokcie miałam po niej mocne dopóki nie zmyłam. I ten smród! Blehh :p Na moich paznokciach się nie spisała

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Ja na razie używamjedynie olejku rycynowego ... efektów nie widzę ciągle mam "papierki" zamiast paznokci a do rossmana ciągle mi nie po drodze, też zamierzam sobie kupić http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...el-papaya.html i http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31...cji-ciala.html
U mnie też zazwyczaj za daleko. Aż 5-7 minut drogi :p Ale przyznaję, że byłam tam może z 10 razy więc nie wyrobiłam nawyku Zawsze miałam wszystko pod nosem, a teraz muszę łazić :/
Stary 2014-06-23, 15:51   #4884
Krrem
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez FelekBezSzelek Pokaż wiadomość
Jeśli to ten olejek o którym myślę, to chyba nie ma sensu, olejek arganowy raczej nie jest na pierwszym miejscu w składzie. Pudełeczko ze składem wyrzuciłam dawno, ale ja bym nie dodawała
Czemu nie dawala? Olej to olej. Jesli nie jest na parafinie to moze pomoc

14.02.14

Blogowanko - Biochemia Urody, Serum - olejek z 10% witaminy C, DIY
Krrem jest offline  
Stary 2014-06-23, 15:57   #4885
Pani_Herbatka
Rozeznanie

Pierwsze olejowanie za mną- jestem trochę przestraszona, bo po zmyciu lakieru okazało się, że mam żółtą płytkę Więc nałożyłam olej kokosowy, jutro idę po oliwę z oliwek i zrobie im kąpiel z cytryną.
Stary 2014-06-23, 16:31   #4886
Martinezzzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Pani_Herbatka Pokaż wiadomość
Pierwsze olejowanie za mną- jestem trochę przestraszona, bo po zmyciu lakieru okazało się, że mam żółtą płytkę Więc nałożyłam olej kokosowy, jutro idę po oliwę z oliwek i zrobie im kąpiel z cytryną.
Jeśli chcesz na szybko wybielić to polecam wymieszać sodę z cytryną i tą papke nałożyć na paznokcie. Na jakieś 15-20 minut. Mnie pomaga. Tylko nie stosuj zbyt często!
Stary 2014-06-23, 16:33   #4887
asia10933
Rozeznanie

Cytat:
Też mam tak a do olejowania używam zwykłego oleju i cytryny.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość

O współczuje mi kciuk się nadłamał i pewnie zaraz do końca się złamie.

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline  
Stary 2014-06-23, 18:50   #4888
Klementyna12
Zadomowienie

wklejam aktualną długość i przyrost (zdjęcia robione telefonem)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140623_001.jpg (65,5 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140623_004.jpg (73,2 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140623_005.jpg (82,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140623_006.jpg (54,6 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140623_007.jpg (54,1 KB, 89 załadowań)
Klementyna12 jest offline  
Stary 2014-06-23, 19:18   #4889
Lavi92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Klementyna12 Pokaż wiadomość
wklejam aktualną długość i przyrost (zdjęcia robione telefonem)
Przyrost!
Wrzucisz golaski?
Stary 2014-06-23, 19:34   #4890
beatiska
Zakorzenienie

To ja przy okazji złamania się tego jednego paznokcia zapytam, czy lepiej u mnie wyglądają paznokcie na prosto spiłowane, czy zaokrąglone? Wiem, że po jednym palcu ciężko stwierdzić, ale jeśli ktoś ma ochotę, albo jakaś wizję, to proszę o opinię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-06-23 19.05.53.jpg (84,9 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-06-23 19.06.01.jpg (105,2 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-06-23 19.05.44.jpg (69,7 KB, 98 załadowań)
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości