Efekty olejowania paznokci - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-08-22, 11:11   #841
zuzawpaski
Raczkowanie

Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja po 3 dniach z tą zmorą straciłam paznokcie;/;/
No właśnie, każda robi inaczej, mimo, że cel ten sam
Ja też smaruje kilka razy, zawsze czymś innym
zuzawpaski jest offline  
Stary 2013-08-22, 11:12   #842
kadamowicz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zuzawpaski Pokaż wiadomość
Ojej, trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie, wiesz, każda z dziewczyn ma inną technikę, choć wydaje się, że wszystkie 'kręcą', masują okrężnymi ruchami itd. I tu się kończy teoria, bo praktyka to już inna planeta. Każda płytka jest inna tak jak ich właścicielki Ja olejuje cały opuszek: plytki, skórki, czubki paluszków. Potem masuje dłonie, ja nie wlewam nic pod paznokieć. Nie wiem jak inne Wizażanki
I Tobie się przyrost pojawił?
ja olejuję 2-3 razy dziennie i boję się, żeby od wlewania pod paznokieć się płytka nie zmniejszyła przez jak gdyby 'naruszanie' tamtejszej skóry
bo o powiększeniu na razie nie ma mowy u mnie, mimo że 14 lipca zaczęłam.
ale za to zawsze wsmarowuję i masuję, bo ja po prostu nie mogę pazurków tak po prostu zostawić do wchłonięcia zawsze muszę coś z nimi robić, przez wiele lat obgryzałam paznokcie, więc został nawyk pewnie
ale przecież wiele dziewczyn, w tym autorka, pisało, że mają zawsze pomalowane paznokcie no i wtedy przecież nie masują płytki, bo na lakier to nie ma sensu, tylko macierz i pod paznokciem, więc ja już nie wiem.
kadamowicz jest offline  
Stary 2013-08-22, 11:24   #843
didaska
Raczkowanie

Wrzucam swoje pazurki sprzed kilku dni French robiony markerem z essence
Zauważyłam,że różowa płytka na małym paznokciu się wydłużyła
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-08-19-588.jpg (102,8 KB, 252 załadowań)

didaska jest offline  
Stary 2013-08-22, 11:40   #844
jukaba
Zadomowienie

ja nakładam olejek pędzelkiem pod paznokieć i na skórki dookała, i na płytkę jeśli mam niepomalowaną (ale u mnie rzadko o to) myślę, że dla przyrostu faktycznie najważniejsze żeby nie dłubać pod paznokciem ale olejowanie odzywiając skóre od paznokciem wzmacnia ją, nawilża itd. co na pewo też ma wpływ
jukaba jest offline  
Stary 2013-08-22, 11:55   #845
zuzawpaski
Raczkowanie

Poprawcie jeżeli się mylę, no ale przecież to różowe coś, czyli ciało i łożysko, jest chronione przez płytkę...
zastanawiam się właśnie..Czy to nie jest tak, że do tego ciala i łożyska paznokcia, ten olej nie dochodzi? (smarowanie pod paznokciem) no bo gdyby tam się mogło wszystko dostać to byłoby nie miło...No nie wiem, a jak Wy mysliscie?
zuzawpaski jest offline  
Stary 2013-08-22, 12:30   #846
jukaba
Zadomowienie

na początku wątku określiłyśmy z dziewczynami, zgodnie z doświadczeniami i efektami Majowej Rosy (założycielki wątku) że "przyrost" to skóra która pojawia się przy białej cząści paznokcia (tej wolnej) i jeśli nie będziemy jej naruszać przez grzebanie pod paznokciem i bedziemy olejować czyli odżywiać to ta skóra będzie coraz większa i będzie przyrastac do białej, wolnej części paznokcia wydłużając płytkę tak jak to się stalo u Majowej, więc mówiąc olejować pod paznokciem to znaczy pod wystającą wolną część

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

natomiast olejowanie skórek dookoła paznokcia powoduje na pewno odżywienie macierzy paznokcia dzięki czemu są zdrowe i mocne
jukaba jest offline  
Stary 2013-08-22, 12:35   #847
kadamowicz
Raczkowanie

tak, wiem,ale po prostu zaczęłam mieć wątpliwości, gdy po ponad miesiącu olejowania przyrośnięta część wręcz się zmniejszyła.
kadamowicz jest offline  
Stary 2013-08-22, 12:42   #848
Linanna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez didaska Pokaż wiadomość
Wrzucam swoje pazurki sprzed kilku dni French robiony markerem z essence
Zauważyłam,że różowa płytka na małym paznokciu się wydłużyła
super! bardzo ładne
Linanna jest offline  
Stary 2013-08-22, 12:44   #849
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kadamowicz Pokaż wiadomość
tak, wiem,ale po prostu zaczęłam mieć wątpliwości, gdy po ponad miesiącu olejowania przyrośnięta część wręcz się zmniejszyła.
też tak miałam, ale wydaje mi się, że to może tylko takie wrażenie bylo albo jak robi się coś co moze naruszać skórkę (dziewczyny narzekały że obierając duze ilości truskawek ich przyrost poszedł w ) u mnie pobyt nad morzem i grzebanie w piasku też osłabiło przyrost na pewno jest to cos na co trzeba sporo poczekać
jukaba jest offline  
Stary 2013-08-22, 13:35   #850
zuzawpaski
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
też tak miałam, ale wydaje mi się, że to może tylko takie wrażenie bylo albo jak robi się coś co moze naruszać skórkę (dziewczyny narzekały że obierając duze ilości truskawek ich przyrost poszedł w ) u mnie pobyt nad morzem i grzebanie w piasku też osłabiło przyrost na pewno jest to cos na co trzeba sporo poczekać
Dlatego nie czekam mam tyci przyrościk z boku małego palca, ale nie ekscytuję się:
Z tym grzebaniem to mam problem, często czyszczę paznokcie, co się wyklucza samo przez się:P
zuzawpaski jest offline  
Stary 2013-08-22, 14:44   #851
kadamowicz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
ja właśnie tez byłam nad morzem i mam świadomośc, że to mogło źle wpłynąć na 'przyrost', którego ani wtedy nie było, a ni nadal nie ma
choć minęło już dużo czasu od tego wyjazdu, ale bądźmy dobrej myśli

a tak na marginesie... obieranie truskawek?
kadamowicz jest offline  
Stary 2013-08-22, 14:55   #852
Inspire
Kuźnia inspiracji

Odp: Efekty olejowania paznokci

Może nie tyle obieranie ile usuwanie szypulek.
Ja o tym pisałam, na szczęście nie zmniejszyła mi się różowa część, no ale też nic nie przyrosło.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

WYMIANA
Inspire jest offline  
Stary 2013-08-22, 19:20   #853
podpucha
Przyczajenie

Hej dziewczyny!
Kto to by pomyślał, że po tylu latach od rejestracji napiszę w końcu swój jeden z pierwszych postów na wizażu? ale jak tu nic nie napisać skoro trafiłam na tak wspaniały wątek?! Majowa Roso strasznie Ci dziękuję za jego założenie i gratuluję pięknych paznokci i jeszcze piękniejszych zdobień

Zachęcona Waszymi efektami postanowiłam zacząć olejować swoje paznokcie. Dziś wystartowałam i zobaczymy jak to się skończy Nie zależy mi na mega długości całej płytki paznokci, gdyż mam pracę biurową, dużą piszę na komputerze i mnie osobiście zbyt długie paznokcie przeszkadzają, ale nie będę się gniewać, jak moje łożysko (tzw. przyrost) jeszcze trochę się wydłuży )

W załączniku wrzucam zdjęcia (troszkę niewyraźne ) moich dzisiejszych, świeżo opiłowanych pazurków Może nie widać tego na zdjęciu, ale doskwierają mi bruzdy wzdłuż płytki paznokciowej Wygląda to nieładnie, bo paznokieć nie jest gładki, a chropowaty, no i czasami zdarza się, że płytka paznokcia pęka wzdłuż takiej bruzdy.

Jeśli chodzi o to czym olejuje moje paznokcie to jest to mieszanina olejku Alterra, oliwy z oliwek, rybek Dermogal A+E oraz rybek keratynowych GAL

Na koniec życzę Nam wszystkim powodzenia w drodze do pięknych, naturalnych paznokci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Paznokcie 22.08.2013..jpg (50,6 KB, 241 załadowań)

Edytowane przez podpucha
Czas edycji: 2013-08-22 o 19:46
podpucha jest offline  
Stary 2013-08-22, 19:28   #854
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kadamowicz Pokaż wiadomość
a tak na marginesie... obieranie truskawek?

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Może nie tyle obieranie ile usuwanie szypulek.
Ja o tym pisałam, na szczęście nie zmniejszyła mi się różowa część, no ale też nic nie przyrosło.
o no właśnie, taki skrót myślowy
jukaba jest offline  
Stary 2013-08-22, 19:48   #855
emilcia0209
Rozeznanie

hej dziewczyny ... 3 dzień maziam pazurki olejkiem Alterra , nie wiem czy to po jego zastosowaniu ale przy kilku paznokciach mam zadarte skórki które bardzo bolą pomyślałam że może dodam do niej kapsułki keratynowe Gal i tak też zrobiłam . Co jeszcze proponujecie do tego dorzucić ? jakieś witaminy ? no i jeszcze jedno mnie ciekawi ,czy wam też tak szybko się wchłania ten olejek w paznokcie ? bo jak stosowałam same rybki Gal to troszkę dłużej to trwało .

- TATO ? A dlaczego cukierki są owijane w takie papierki co szeleszczą gdy się je rozwija ?
- żebyśmy słyszeli jak mamusia się odchudza
emilcia0209 jest offline  
Stary 2013-08-22, 21:01   #856
zuzawpaski
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez podpucha Pokaż wiadomość
W załączniku wrzucam zdjęcia (troszkę niewyraźne ) moich dzisiejszych, świeżo opiłowanych pazurków
Zaczynałam trzy tyg temu z podobnej długości. Ja ją nazywam zero, efekty znajdziesz gdzieś 1-2 wczesniej;p
Więc powodzenia;*
zuzawpaski jest offline  
Stary 2013-08-22, 21:02   #857
saloua
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez emilcia0209 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ... 3 dzień maziam pazurki olejkiem Alterra , nie wiem czy to po jego zastosowaniu ale przy kilku paznokciach mam zadarte skórki które bardzo bolą
Ja też tak czasami mam po olejkach, w takich chwilach wspomagam się jakimś "konkretnym" kremem - u mnie na zadarte skórki świetnie sprawdza się rossmannowski krem dla dzieci Babydream Wund-und Schutzcreme. Nie wiem, skąd się biorą te zadarte skórki podczas olejowania, ale raz na jakiś czas się pojawiają.

A może używasz odżywki z formaldehydem?

Cytat:
no i jeszcze jedno mnie ciekawi ,czy wam też tak szybko się wchłania ten olejek w paznokcie ? bo jak stosowałam same rybki Gal to troszkę dłużej to trwało .
No... Alterra wchłania się u mnie błyskawicznie, ale dla mnie to akurat wielki plus
saloua jest offline  
Stary 2013-08-22, 21:04   #858
zuzawpaski
Raczkowanie

A jesteś pewna, że w Twojej Alterze nie ma składnika, który Cię podrażnia?

Możesz dorzucić wszystko;p każdy olejek wchłania się inaczej, może trochę rycynowego? albo ze slodkich migdałów, jojoby, arganowego... co Cię nie zabije to Cię wzmocni;p Przy mojej zadartej (mocno) skórce przy kciuku, nic, a nic po Alterze, a jestem obrzydliwym wrażliwcem, alergikiem i wszystko co naj ;/

Edytowane przez zuzawpaski
Czas edycji: 2013-08-22 o 21:08
zuzawpaski jest offline  
Stary 2013-08-22, 21:24   #859
emilcia0209
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez saloua Pokaż wiadomość
Ja też tak czasami mam po olejkach, w takich chwilach wspomagam się jakimś "konkretnym" kremem - u mnie na zadarte skórki świetnie sprawdza się rossmannowski krem dla dzieci Babydream Wund-und Schutzcreme. Nie wiem, skąd się biorą te zadarte skórki podczas olejowania, ale raz na jakiś czas się pojawiają.

A może używasz odżywki z formaldehydem?

No... Alterra wchłania się u mnie błyskawicznie, ale dla mnie to akurat wielki plus
oooo dziękuję akurat mam ten krem dla córci

wiesz używałam Eveline 8&1 ale już jej nie nakładałam od ok. tygodnia ... ale ostatnio pomalowałam utwardzaczem z vibo diamentowa siła i nie wiem czy jest on w jej składzie .

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

zuzawpaski dziękuję może faktycznie coś mnie podrażnia ale nie wiem co :p muszę poobserwować jak to będzie dalej.

- TATO ? A dlaczego cukierki są owijane w takie papierki co szeleszczą gdy się je rozwija ?
emilcia0209 jest offline  
Stary 2013-08-22, 21:32   #860
zuzawpaski
Raczkowanie

Jeżeli jesteś na coś uczulona czy źle reagujesz i wiesz na co, sprawdz czy gdzieś się nie zaplatalo w składzie i potestuj..
zuzawpaski jest offline  
Stary 2013-08-22, 21:35   #861
poziomkowa truskawka
Raczkowanie

Hej dziewczyny. Można się przyłączyć ?
W załączniku moje pazury z połowy maja i obecne .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2723.jpg (72,2 KB, 242 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4073.jpg (58,4 KB, 255 załadowań)

poziomkowa truskawka jest offline  
Stary 2013-08-22, 21:53   #862
Inspire
Kuźnia inspiracji

Znowu poszły pazury do spilowania

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

WYMIANA
Inspire jest offline  
Stary 2013-08-22, 22:09   #863
Lavi92
Zakorzenienie

Z góry przepraszam, że nie pamiętam nicku Któraś z was pisała o paście wybielającej na paznokcie, czy może zdradzić jak ją wykonać?
Stary 2013-08-22, 22:13   #864
didaska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez poziomkowa truskawka Pokaż wiadomość
Ale piękne!

didaska jest offline  
Stary 2013-08-22, 22:29   #865
saloua
Przyczajenie

Cytat:

wiesz używałam Eveline 8&1 ale już jej nie nakładałam od ok. tygodnia ... ale ostatnio pomalowałam utwardzaczem z vibo diamentowa siła i nie wiem czy jest on w jej składzie .
Nie polecam tego utwardzacza. Mnie też trochę drażnił skórki... A składu producent nigdzie nie udostępnia, może tam być wszystko :P Natomiast straszliwie zżółkły mi po nim paznokcie :/ Stosowałam go długo, bo rzeczywiście przedłużał trwałość manicure, ale teraz wstydzę się chodzić bez lakieru, bo cała płytka zżółkła po nim okropnie :/

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Witamy

Cytat:
Wow, gratuluję! Imponujące i motywujące efekty!
saloua jest offline  
Stary 2013-08-22, 22:44   #866
emilcia0209
Rozeznanie

[QUOTE=saloua;42402780]Nie polecam tego utwardzacza. Mnie też trochę drażnił skórki... A składu producent nigdzie nie udostępnia, może tam być wszystko :P Natomiast straszliwie zżółkły mi po nim paznokcie :/ Stosowałam go długo, bo rzeczywiście przedłużał trwałość manicure, ale teraz wstydzę się chodzić bez lakieru, bo cała płytka zżółkła po nim okropnie :/[COLOR="Silver"]

ooo dziękuję za info właśnie też szukałam w necie info o składzie i nigdzie nie ma . A zaczęłam go używać na równi z Alterrą więc może faktycznie to ten utwardzacz . Dzięki .

poziomkowa truskawka witamy pazurki ekstra ...

emilcia0209 jest offline  
Stary 2013-08-22, 22:52   #867
Lifeisadream
Raczkowanie

Dziewczynki...

Rybki keratynowe Gal dostane w Rossmanie ?
Lifeisadream jest offline  
Stary 2013-08-22, 23:09   #868
Anesthesia
Wtajemniczenie

Podczytuję Was regularnie, ale nie za bardzo mam się jak wypowiadać Wiem, że miałam wrzucić zdjęcia, ale musiałam na szybko malować paznokcie i nie miałam czasu... a więc wrzucę przy najbliższym mani

Cytat:
Napisane przez Lifeisadream Pokaż wiadomość
Dziewczynki...

Rybki keratynowe Gal dostane w Rossmanie ?
Niestety nie, ale za to w wielu aptekach
Anesthesia jest offline  
Stary 2013-08-23, 08:50   #869
marchewunia
Raczkowanie

To w takim razie muszę bardziej się przyłożyć do olejowania

Ja przelałam olejki do buteleczki wielkości lakieru do paznokci. Była w niej odżywka oleista Oriflame. A ponieważ miała się ku końcowi to dolałam Alterrę i rybkę Gala.
Także pędzelkiem objeżdżam skórki i pod paznokciem a potem lekko wmasowuję.
Muszę być tylko bardziej regularna
Stary 2013-08-23, 13:25   #870
creazyREDlips
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Ja mam w buteleczce też po lakierze. Mam w niej alejek Alterra, arganowy. I wsmarowuję 2-3 razy w ciągu dnia. Masując macierz paznokcia pomaga
creazyREDlips jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości