Efekty olejowania paznokci - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-08-30, 09:03   #961
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez zuzawpaski Pokaż wiadomość
czy to kawałek przyrostu?
Wydaje mi się, że tak - u mnie też przyrost pojawia się najpierw jako ciemniejszy pasek między "białym" i "różowym"

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2013-08-30, 09:08   #962
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

A czy przyrost nie tworzy się naturalnie, po prostu, jak rosną paznokcie i nie grzebie się pod nimi? Tak czytam i czytam ten wątek od kilku dni i się zastanawiam na ile to zasługa olejków.

Nie zrozumcie mnie źle, nie neguję dobroczynnego działania olejów. Sama zabiorę się za olejowanie jeśli to jest skuteczne. Zmagam się z małą płytką od lat

Mam jeszcze jedno pytanie. Niektóre z Was olejują pomalowane paznokcie. Z pewnością to dobrze wpływa na stan skórek ale jak u lich poprawia stan paznokci skoro są umalowane?
tymena jest offline  
Stary 2013-08-30, 09:09   #963
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
No, ja pamiętam dziewczynę, która kiedyś do mnie przyszla, bo dermatolodzy jej nic nie pomagali, tlusta cera, wypadajace, cienkie, przetluszczajace sie wlosy, slabe paznokcie. Szczuplutka, wysoka, ładna.
Kosmetyczka polecila jej, by moze poszla do dietetyka, przyszla,
I CO? Miała taką przemianę materii, że mogla jeśc wszystko, same slodkie, pizze, hambugsy, litrami pila cole.( to chyba uzaleznienie, ja tak mam z Nestea i Ice tea, (wiecie JAKIE ph ma Nestea? 16,5!!!!!!)
'
Wszystko odbijalo się na jej wyglądzie, nie na wadze. Wystarczylo zmienic nawyki, jasne, czasem kazdy zje cos 'zlego' nie dajmy sie zwariowac, ja sama czasem zjem Mc'a, bo nie mam czasu na cos innego.
Ale dieta tłuszczowo-węglowodanowa jest zla

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Ja tez stwierdzilam, ze nie maluje, caly dzien na klawiaturze i przy garach, toć po co ja mam je kolorować? no chyba, ze odzyweczka
O MATKO a jak to możliwe przecież 1M NaOH na ph 14 czy to nie wartość maxymalna????

Cytat:
Napisane przez MeGustaMini Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam dobrze kryjącego, czarnego lakieru. Najlepiej zeby byl dość tani, macie coś godnego polecenia?

Ostatnio robiłam przetwory i od ciągłego moczenia paznokci i parokrotnego bliskiego spotkania z tarką do warzyw moja płytka znów zrobiła się przezroczysta i poszarpała się na rogach
Przyłączę się więc do pytań o jakiś domowy super-regeneracyjny zabieg

A co do kształtów to mi najmniej niszczyły się paznokcie spiłowane w migdałek ale niestety wtedy piłowałam mocno boki co moze niszczyć boczny przyrost :<

P.S. Jeśli chodzi o zdobienia bardzo podobają mi się te róze są trochę inne niz te wszechobecne.
ja mam Delia No.1 ale też nie znam numerka, mała pojemność, nie zdąża się zglucić mam drugą buteleczke, koszt ok 3-4 zł
jukaba jest offline  
Stary 2013-08-30, 10:00   #964
Linanna
Rozeznanie

o co chodzi z tym Ph Nestie?
Linanna jest offline  
Stary 2013-08-30, 10:51   #965
izulla
Raczkowanie

No właśnie, coś nie teges z tym pH... Im większy wynik pH, tym bardziej alkaliczne pożywienie (czyt. tym mniej kwaśne, tj. tym zdrowsze), więc idąc tym tropem to Nestea byłaby zdrowotnym hitem
Ja tu pierwszy raz, ja przepraszam, że się wymądrzam, jak chylę czoła przed olejomaniaczkami, jesteście the best, korzystam w Waszych rad nieustannie

izulla jest offline  
Stary 2013-08-30, 11:05   #966
Ariada
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
O MATKO a jak to możliwe przecież 1M NaOH na ph 14 czy to nie wartość maxymalna????
Są jakieś wyjątki, gdzie skala ph może wykroczyć poza zakres 0-14, ale wątpie, żeby nestea nim była
Ariada jest offline  
Stary 2013-08-30, 12:46   #967
zuzawpaski
Raczkowanie

Piszac o diecie tluszczowo-węglowodanowej mam na mysli 'uzywki' typu czipsy i cola
Sorry,1,65 tester do gleb tyle pokazywał. Kupiłam, sprawdziłam
Nestea 2,97
i znalazlam to
http://www.ekonsument.pl/a66494_nest...ony_krwia.html
Ciary mnie przeszly.

Dziewczyny, olejek z pestek malin to cud<3

Edytowane przez zuzawpaski
Czas edycji: 2013-08-30 o 14:22
zuzawpaski jest offline  
Stary 2013-08-30, 14:15   #968
Majowa Rosa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
(...) i się zastanawiam na ile to zasługa olejków. (...) Z pewnością to dobrze wpływa na stan skórek ale jak u lich poprawia stan paznokci skoro są umalowane?
Hej Tymeno
Nie jestem specjalistką i nie znam się na tym w ogóle, ale tak właśnie jest, że oleje poprawiają kondycję nie tylko dłoni i skórek, ale i całych paznokci, nawet pomalowanych.

Tak jak mówiłam, odkryłam to przez przypadek podczas olejowania włosów. To znaczy nacierałam włosy olejami, resztę wcierałam w dłonie i szłam spać. Już po krótkim czasie zauważyłam dużą poprawę stanu dłoni i paznokci, wtedy też zaczęłam szukać informacji na temat paznokci (bo skorą są ładne, to dlaczego nie miałyby być ładniejsze? ) i trafiłam na wątek "Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie". Na temacie już wiele lat temu polecana była oliwa, olejek rycynowy itd. Postanowiłam więc kontynuować olejowanie pazurków i głębiej zainteresować się pielęgnacją paznokci (kształtem, malowaniem itd.).

A teraz sedno: ponieważ nie wprowadziłam żadnych innych zmian ani w pielęgnacji, ani w diecie (moja dieta jest do d***), a paznokcie zaczęły się zmieniać na lepsze, stąd wniosek, że to zasługa samego olejowania. I to pomimo malowania. Bo zmiany są, są udokumentowane i nie wzięły się z kosmosu Dla mnie było to prawdziwe odkrycie.

Skórki około paznokcia, skóra pod spodem, paznokieć pod spodem, to wszystko są miejsca, gdzie oleje docierają. Przecież paznokieć rośnie, jego nowa cześć będzie coraz zdrowsza i ładniejsza, bo odżywiona i nawilżona. I nie zapominajmy o olejowych kąpielach po zmyciu lakieru, kiedy cała powierzchnia jest saute

Majowa galeria z różą w tle

Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-08-30 o 14:18
Majowa Rosa jest offline  
Stary 2013-08-30, 16:42   #969
edi1980
Raczkowanie

Nareszcie mogę się pochwalić efektami olejowania, choć nie ukrywam, że dużo dobrego zrobiła u mnie znienawidzona przez większość odżywka z formaldehydem.
Jednak głównie olejowanie poprawiło kondycję moich paznokci i skórek. Oczywiście zrobiłam swoją mieszankę : oliwka, olejek arganowy i kapsułka, którą codziennie wcieram w paznokcie( głownie w macierz, bo zazwyczaj mam pomalowane,ale myślę, że olejki wchłaniają się również przez warstwę lakieru).
Paznokcie po kilku tygodniach olejowania zrobiły się twarde i o dziwo żaden się nie złamał (wcześniej było to na porządku dziennym) Stan skórek też o niebo lepszy.
Olejowanie stało się nawykiem, bez tej czynności nie kładę się spać( to tak jak z myciem zębów )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A.jpg (90,9 KB, 190 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg B.jpg (95,7 KB, 194 załadowań)
edi1980 jest offline  
Stary 2013-08-30, 17:59   #970
edi1980
Raczkowanie

Dziewczyny, czy myślicie, że jedwab do włosów bedzie się nadawał do paznokcci i przynosił oczywiście efekty??
edi1980 jest offline  
Stary 2013-08-30, 18:07   #971
Ariada
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez edi1980 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy myślicie, że jedwab do włosów bedzie się nadawał do paznokcci i przynosił oczywiście efekty??
jedwab to głównie silikony, które nie odżywiają w żaden sposób. Może by je jakoś zabezpieczały przed szkodliwym wpływem np. detergentów? Ale poza tym wątpie, żeby jakoś wpływał
Ariada jest offline  
Stary 2013-08-30, 18:58   #972
MeGustaMini
Raczkowanie

Hmm dzięki kochane wytropię jakiś lakier, bo zapragnęłam wymalować sobie czarne krzyzyki na lakierku nude i łazi to za mną, i się nie chce odczepić
Jutro w końcu cyknę pazurki saute jak zmyję lakier i musicie mnie pogonić do olejowania bo bardzo się opuściłam w tym zwyczajnie opuścił mnie zapał i jakoś tak... Chcę ale nie mogę się zebrać
Stary 2013-08-30, 19:56   #973
Lavi92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. Niektóre z Was olejują pomalowane paznokcie. Z pewnością to dobrze wpływa na stan skórek ale jak u lich poprawia stan paznokci skoro są umalowane?
Bo malując przy skórkach olejek wnika do macierzy i tam działa
Stary 2013-08-31, 01:06   #974
saloua
Przyczajenie

Dot.: Odp: Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Dzięki za pocisk:p różowe jest na żywo
Kurcze, przepraszam, to nie miało być złośliwe :P Jestem na nogach od 6 rano, po nocach nie sypiam, to potem wypisuję głupoty :P Generalnie chodziło mi o to, że u mnie nie pojawia się ten taki jakby brunatny pasek między różową częścią płytki a wolnym brzegiem - jak to opisują dziewczyny, tylko od razu różowe. U Ciebie zdjęcie jest na tyle mało wyraźne, że ciężko ocenić, czy to przyrost. Przepraszam, że tak głupio wyszło :P Poza tym paznokcie wyglądają na bardzo zadbane
saloua jest offline  
Stary 2013-08-31, 08:33   #975
Tuninek
Przyczajenie

Za mną miesiąc olejowania,paznokcie mocniejsze,płytka gładsza,rozjaśniona,skórk i odżywione,paznokcie szybciej rosną.....olejuję dalej i czekam na przyrost

Zakupiłam Silice,suplement diety,a nóż pomoże?

P.S zdjęcia od lewej: lewa ręka na początku olejowania,lewa ręka po miesiącu olejowania,prawa ręka na początku olejowania,prawa ręka po miesiącu olejowania.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130725_075454.jpg (66,9 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130828_080226.jpg (60,6 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130725_075516.jpg (66,5 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20130828_080307.jpg (60,5 KB, 94 załadowań)

Edytowane przez Tuninek
Czas edycji: 2013-08-31 o 08:36
Tuninek jest offline  
Stary 2013-08-31, 09:00   #976
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Majowa Rosa, Lavi92, dziękuję za wyjaśnienia trochę mnie przekonałyście

Dobra, wchodzę w to Mam na stanie Alterrę, oliwkę Hipp i jakąś mieszankę oleji z BU. Postanawiam codziennie przed snem wcierać toto w pazurki a dwa razy w tygodniu przy zmywaniu lakieru robić im ciepłą olejową kąpiel.

Dokupię jeszcze rycynowy.
tymena jest offline  
Stary 2013-08-31, 10:28   #977
freckledlittle
Rozeznanie

Cześć, dziewczyny, zgłaszam się i ja, przeczytałam wątek (nie, żebym miała egzamin poprawkowy w poniedziałek, gdzie tam ) od deski do deski i... przyjmiecie mnie?
Olejuję od kilku dni, głównie dzięki Jukabie (), oglądam Wasze paznokcie na wątku i mam najgorsze paznokcie z Was wszystkich, wiece? Ale zamierzam o nie zadbać i kiedyś będą piękne . Olejuję, i to całe ręce, bo w ogóle jestem "szczęśliwą" posiadaczką skóry ekstremalnie suchej, głównie Alterrą migdałowo-papajową z BD fur Mama. Staram się robić to kilka razy dziennie, ale obracam się wśród książek, papierzysk, komputera i nie chcąc wyżej wymienionych potłuścić zakupiłam rękawiczki bawełniane w rossie - mam nadzieję, że całości nie wycieram w ten materiał, bo to bez sensu . Z odżywek mam Parico Micro Cell 2000, kosztował mnie strasznie dużo, a ma "2% formaldehydu", który jest niekoniecznie polecany w produktach tego typu, co mnie bardzo smuci. Jeśli zobaczę jakieś niekorzystne zmiany, to odstawię. Niech nasze paznokcie rosną zdrowe i ładne!
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."

55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline  
Stary 2013-08-31, 10:35   #978
edi1980
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
jedwab to głównie silikony, które nie odżywiają w żaden sposób. Może by je jakoś zabezpieczały przed szkodliwym wpływem np. detergentów? Ale poza tym wątpie, żeby jakoś wpływał
Ok, dzięki. Pozostanę więc przy moich olejkach
edi1980 jest offline  
Stary 2013-08-31, 10:38   #979
kadamowicz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Tuninek Pokaż wiadomość
Za mną miesiąc olejowania,paznokcie mocniejsze,płytka gładsza,rozjaśniona,skórk i odżywione,paznokcie szybciej rosną.....olejuję dalej i czekam na przyrost

Zakupiłam Silice,suplement diety,a nóż pomoże?

P.S zdjęcia od lewej: lewa ręka na początku olejowania,lewa ręka po miesiącu olejowania,prawa ręka na początku olejowania,prawa ręka po miesiącu olejowania.
no przepiękne skórki! na nich od razu widać pozytywne skutki olejowania.
i płytka też taka błyszcząca, rozjaśniona. super!
kadamowicz jest offline  
Stary 2013-08-31, 10:41   #980
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky

edi1980 naprawdę super efekty
Tuninek bardzo zadbane pazurki
Stary 2013-08-31, 11:38   #981
edi1980
Raczkowanie

Blue sky dziękuję Cieszę się, że nie tylko ja dostrzegam rezultaty. Moj Małż twierdzi, że dostałam na tym punkcie bzika

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny, zgłaszam się i ja, przeczytałam wątek (nie, żebym miała egzamin poprawkowy w poniedziałek, gdzie tam ) od deski do deski i... przyjmiecie mnie?
Olejuję od kilku dni, głównie dzięki Jukabie (), oglądam Wasze paznokcie na wątku i mam najgorsze paznokcie z Was wszystkich, wiece? Ale zamierzam o nie zadbać i kiedyś będą piękne . Olejuję, i to całe ręce, bo w ogóle jestem "szczęśliwą" posiadaczką skóry ekstremalnie suchej, głównie Alterrą migdałowo-papajową z BD fur Mama. Staram się robić to kilka razy dziennie, ale obracam się wśród książek, papierzysk, komputera i nie chcąc wyżej wymienionych potłuścić zakupiłam rękawiczki bawełniane w rossie - mam nadzieję, że całości nie wycieram w ten materiał, bo to bez sensu . Z odżywek mam Parico Micro Cell 2000, kosztował mnie strasznie dużo, a ma "2% formaldehydu", który jest niekoniecznie polecany w produktach tego typu, co mnie bardzo smuci. Jeśli zobaczę jakieś niekorzystne zmiany, to odstawię. Niech nasze paznokcie rosną zdrowe i ładne!
Witaj, a więc olejujmy(trochę śmiesznie to słowo brzmi).
edi1980 jest offline  
Stary 2013-08-31, 12:18   #982
Aleksandraa08
Przyczajenie

Cześć kochane!
Po przeczytaniu tego wątku oraz przeglądnięciu zdjęć waszych pazurków przed i po olejowaniu, rzuciłam się w pogoń za olejami na moją mieszankę. Olejuje paznokcie niecałe 2 tygodnie. Zaczęłam 20.09.2013 i z wtedy są pierwsze zdjęcia. Drugie są z dnia dzisiejszego. Powiem wam, że nie spodziewałam się, że tak szybko będą widoczne efekty. Co prawda są to minimalne poprawy ale ja je zauważam! Na pierwszym zdjęciu nawet widoczny jest przyrost paznokci!
Jedyne co mnie martwi to te dziwne plamki przy wolnym brzegu u środkowych palców obu rąk. Wczoraj tego nie było.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (80,2 KB, 140 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg olej.jpg (32,6 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kciuk1.jpg (37,2 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kciuk2.jpg (59,4 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lewa.jpg (54,4 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg prawa.jpg (53,2 KB, 131 załadowań)

Edytowane przez Aleksandraa08
Czas edycji: 2013-08-31 o 12:20
Aleksandraa08 jest offline  
Stary 2013-08-31, 13:40   #983
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość

myśle że te rekawiczki to dobry pomysł, nawet są kuracje (maski/parafiny itp) w trakcie których właśnie sie zakłada bawełnaiczki bo efekt lepszy
jukaba jest offline  
Stary 2013-08-31, 18:44   #984
dealerka
Raczkowanie

Dziewczyny- efekty macie super! Zazdroszczę takiej gładkiej płytki :-(
U mnie niedługo mijają 2 miesiące olejowania. W najgorszym przypadku (czyli na środkowym palcu lewej ręki) zostało mi 5 mm płytki zniszczonej żelem Paznokcie odrastają co raz twardsze i to mnie straasznie cieszy!
dealerka jest offline  
Stary 2013-08-31, 20:10   #985
Linanna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Aleksandraa08 Pokaż wiadomość
Cześć kochane!
Po przeczytaniu tego wątku oraz przeglądnięciu zdjęć waszych pazurków przed i po olejowaniu, rzuciłam się w pogoń za olejami na moją mieszankę. Olejuje paznokcie niecałe 2 tygodnie. Zaczęłam 20.09.2013 i z wtedy są pierwsze zdjęcia. Drugie są z dnia dzisiejszego. Powiem wam, że nie spodziewałam się, że tak szybko będą widoczne efekty. Co prawda są to minimalne poprawy ale ja je zauważam! Na pierwszym zdjęciu nawet widoczny jest przyrost paznokci!
Jedyne co mnie martwi to te dziwne plamki przy wolnym brzegu u środkowych palców obu rąk. Wczoraj tego nie było.
A używasz może odżywki z formaldehydem? Olejki by tego nie spowodowały. Onycholiza? Oby nie ..

Edytowane przez Linanna
Czas edycji: 2013-08-31 o 20:16
Linanna jest offline  
Stary 2013-08-31, 22:50   #986
white_countess
Raczkowanie

Hej, specjalnie dla tego wątku założyłam konto odkąd udało mi się zakończyć wieloletnie obgryzanie paznokci, szukam sposobu na wydłużenie płytki i utwardzenie paznokci.zafascynowana waszymi efektami popędziłam do rossmanna po alterrę i babydream fur mama.Alterry używam głównie na noc a za dnia BD fur mama.Smaruję paznokcie od około 3 tygodni. Jeszcze żaden się nie złamał i już samo to jest dla mnie sukcesem Jednak patrząc na wasze fotki dochodzę do wniosku, że nie ma tu nikogo z tak beznadziejnie mikroskopijną płytką jak moja.Muszę mieć bardzo długi wolny brzeg, żeby uzyskać przyzwoity wygląd paznokci.Dlatego mam nadzieję że olejowanie pomoże ją wydłużyć.postaram się wrzucić zdjęcia na potwierdzenie moich słów
white_countess jest offline  
Stary 2013-08-31, 23:09   #987
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez white_countess Pokaż wiadomość
Hej, specjalnie dla tego wątku założyłam konto odkąd udało mi się zakończyć wieloletnie obgryzanie paznokci, szukam sposobu na wydłużenie płytki i utwardzenie paznokci.zafascynowana waszymi efektami popędziłam do rossmanna po alterrę i babydream fur mama.Alterry używam głównie na noc a za dnia BD fur mama.Smaruję paznokcie od około 3 tygodni. Jeszcze żaden się nie złamał i już samo to jest dla mnie sukcesem Jednak patrząc na wasze fotki dochodzę do wniosku, że nie ma tu nikogo z tak beznadziejnie mikroskopijną płytką jak moja.Muszę mieć bardzo długi wolny brzeg, żeby uzyskać przyzwoity wygląd paznokci.Dlatego mam nadzieję że olejowanie pomoże ją wydłużyć.postaram się wrzucić zdjęcia na potwierdzenie moich słów
Hej na pewno się uda, wrzucaj zdjęcia

Ja niestety miałam prawie miesięczną przerwę w olejowaniu i to w dodatku przebywałam w fatalnych dla paznokci warunkach... wykopaliska nie sprzyjają urodzie niestety... ale malowałam paznokcie dzielnie na szalone kolory, co kilka dni nowy, i to (4 warstwy lakieru) mnie chyba uratowało przed łamaniem i zdzieraniem płytki przy ciągłym kontakcie z ziemią. Ale skórki są w tanie opłakanym, po prostu obrzydliwe, wysuszone, nie mogę na nie patrzeć Ale już naolejowałam i przywracam do przyzwoitości
lanavera jest offline  
Stary 2013-08-31, 23:10   #988
zuzawpaski
Raczkowanie

Odp: Efekty olejowania paznokci

Ja dziś ubolewam. Nawet przy sprzątaniu, zakupach i używaniu paznokci jako narzędzi nic im nie było dopiero nóż dał jednemu radę wymalowalam dziś babeczki na paznokciach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zuzawpaski jest offline  
Stary 2013-08-31, 23:14   #989
lanavera
Zadomowienie

aaa zapomniałam dodać, że pomimo całej tej brudnej roboty na wykopach (szpadel i inne mało przyjemne narzędzia) nie złamał mi się ani jeden pazur, a są już dłuuugie także wcześniejsze olejowanko zrobiło swoje
lanavera jest offline  
Stary 2013-08-31, 23:23   #990
white_countess
Raczkowanie

dobra wrzuce fotki nie padnijcie na zawał :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pazury.jpg (71,4 KB, 227 załadowań)
white_countess jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości