Efekty olejowania paznokci - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-11-09, 12:11   #1981
Linanna
Rozeznanie

Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez jusia_dor Pokaż wiadomość
Witam! Olejuję pazurki od początku lipca, więc już ponad 4 m-ce. Wstawiam porównanie, chociaż nie ma co porównywać - efektów brak
Jedynie końcówki bardziej białe i pazury mniej się wyginają. Zresztą oceńcie same.

Zdjęcia z początku lipca i z dzisiaj.
ja olejuję od 3 i po 1,5 miesiąca był efekt, minęło kolejne 1,5 i też nie dzieje się zupełnie nic

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

mi się wydaje że jak ktoś ma genetycznie długą płytkę, to czy będzie obgryzał czy co tam robił z tymi paznokciami i jak zaprzestanie nawyku to mu ta płytka się wydłuży, a jeżeli ktoś nie obgryzał paznokci (jak ja) i ma małą płytkę, to wydaje mi się, że cokolwiek będzie robić to mu się to po prostu nie bardzo wydłuży i tyle
Linanna jest offline  
Stary 2013-11-09, 13:46   #1982
jusia_dor
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Linanna Pokaż wiadomość
ja olejuję od 3 i po 1,5 miesiąca był efekt, minęło kolejne 1,5 i też nie dzieje się zupełnie nic

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

mi się wydaje że jak ktoś ma genetycznie długą płytkę, to czy będzie obgryzał czy co tam robił z tymi paznokciami i jak zaprzestanie nawyku to mu ta płytka się wydłuży, a jeżeli ktoś nie obgryzał paznokci (jak ja) i ma małą płytkę, to wydaje mi się, że cokolwiek będzie robić to mu się to po prostu nie bardzo wydłuży i tyle
Też tak myślę, ale ja obgryzałam paznokcie i u mnie w rodzinie nikt nie ma takich brzydkich jak ja. Może po prostu potrzeba im czego innego, a nie olejowania. Mimo wszystko nie poddaję się. Jeśli po roku nie będzie efektów to wtedy odpuszczę. Na razie jednak mam nadzieję
jusia_dor jest offline  
Stary 2013-11-09, 17:39   #1983
dealerka
Raczkowanie

Czwarty miesiąc olejowania minął zanim się obejrzałam
Zmieniłam mieszankę na BDFM + 2 rybki keratynowe i wyszło to paznokciom na dobre; są grubsze, przestały się rozdwajać i płytka powoli się wygładza
Powoli dążę do migdałków, zobaczymy co z tego wyjdzie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-11-07 18.54.56.jpg (76,4 KB, 146 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-11-07 18.55.09.jpg (71,0 KB, 135 załadowań)
dealerka jest offline  
Stary 2013-11-09, 18:38   #1984
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez dealerka Pokaż wiadomość
Czwarty miesiąc olejowania minął zanim się obejrzałam
Zmieniłam mieszankę na BDFM + 2 rybki keratynowe i wyszło to paznokciom na dobre; są grubsze, przestały się rozdwajać i płytka powoli się wygładza
Powoli dążę do migdałków, zobaczymy co z tego wyjdzie
Ładna płytka. Migdały świetnie do niej pasują
201612060923 jest offline  
Stary 2013-11-10, 22:36   #1985
propolka
Raczkowanie

Hej dziewczyny.

Ja od jakiegoś miesiąca na noc używam oleju rycynowego z witaminą E i tu moje pytanie do Was, bo tak podczytuję, ale nie mogę się zdecydować. Jaki olejek powinnam sobie zakupić? Nie mam problemu ze wzrostem paznokci tylko z ich łamliwością i rozdwajaniem, jest to efekt zmieniania lakieru co 2 dni przez całe 3 miesiące wakacji. Na chwile obecną w domu mam olejek ze słodkich migdałów, olej jojoba i właśnie rycynowy. Nie wiem czy z tego można stworzyć jakąś mieszankę, czy dokupić jakiś inny jeszcze. Może będziecie mi wstanie pomóc.
Stary 2013-11-10, 22:52   #1986
natalkaa7522
Zakorzenienie

Robiłam dzisiaj i wczoraj kąpiel pazurkom po raz pierwszy i jak je tak trzymam w olejku to niektóre mnie bolą Mam nadzieję że to coś się z płytką dzieje, tak jak się wydłuża
Stary 2013-11-10, 23:09   #1987
Mojwa
zuy mod

GG do Mojwa

propolka - mieszanka! mozesz np dokupic jeszcze.oliwe z oliwek i olej kokosowy. a z gotowych polecana alterre albo bd fur mama
polecany tez jest olejek arganowy.

kurcze, bol po kapieli w olejkach? ja nic takiego nie czuje. i nie wiem czy to zle czy dobrze...

Wysłane z mojego XT615

L'amore scalda il cuore.

Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
mikroREKLAMA
Pomoc dla Powszechnej Sterylizacji
Ja pomagam kotom - pomóż i Ty!

Ta reklama pokazywana jest pod 23 669 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mojwa jest offline  
Stary 2013-11-10, 23:15   #1988
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
propolka - mieszanka! mozesz np dokupic jeszcze.oliwe z oliwek i olej kokosowy. a z gotowych polecana alterre albo bd fur mama
polecany tez jest olejek arganowy.

kurcze, bol po kapieli w olejkach? ja nic takiego nie czuje. i nie wiem czy to zle czy dobrze...

Wysłane z mojego XT615
Wiesz co, miałam to uczucie jak mi się płytka wydłuża przy innych paznokciach i w czasie kąpieli bolał mnie tak palec wskazujący i kciuk czyli dwa palce na których przyrost był bardzo mały więc nie martwię się tym za bardzo bo to było to samo uczucie co przy innych wcześniej
Stary 2013-11-11, 09:09   #1989
jukaba
Zadomowienie

ja też mam czasem taki "ból" ale raczej opisalabym go jako takie rozpychanie pod paznokciem co oznacza jakąś aktywność przyrostu
U mnie z przyrostem - polka: pojawia się i znika ale chyba sukcesywnie sie wydłuża chociaż baaardzoooo powoooliii. w moim przypadku zdecydowanie nie dłubanie pod paznokciem jest czynnikiem warunkującym przyrost (a nie olejowanie, to głównie działa na skórki)

wstawiam aktualizacje
1.lipiec
2.listopad
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lipiec listopad.jpg (40,9 KB, 275 załadowań)

Edytowane przez jukaba
Czas edycji: 2013-11-11 o 09:20
jukaba jest offline  
Stary 2013-11-11, 09:22   #1990
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
ja też mam czasem taki "ból" ale raczej opisalabym go jako takie rozpychanie pod paznokciem co oznacza jakąś aktywność przyrostu
U mnie z przyrostem - polka: pojawia się i znika ale chyba sukcesywnie sie wydłuża chociaż baaardzoooo powoooliii. w moim przypadku zdecydowanie niedłubanie pod paznokciem jest czynnikiem warunkującym przyrost (a nie olejowanie, to głównie działa na skórki)

wstawiam aktualizacje
1.lipiec
2.listopad
Piękne masz pazurki
I te końcówki

U mnie płytka też się sukcesywnie, ale bardzo powoli wydłuża, chociaż mi nie są dane długaśne płytki Nie gmeram pod paznokciami i ogółem zostawiam ten obszar w spokoju, dzięki czemu płytka może mi się w spokoju wydłużać
Stary 2013-11-11, 11:32   #1991
WrednaMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie z przyrostem - polka: pojawia się i znika ale chyba sukcesywnie sie wydłuża chociaż baaardzoooo powoooliii. w moim przypadku zdecydowanie nie dłubanie pod paznokciem jest czynnikiem warunkującym przyrost (a nie olejowanie, to głównie działa na skórki)

wstawiam aktualizacje
1.lipiec
2.listopad
Ładne pazurki Wycinasz skórki?

WrednaMyszka jest offline  
Stary 2013-11-11, 11:52   #1992
jukaba
Zadomowienie

dzięki dziewczyny

skórki teraz juz dzięki olejowaniu to bardzo rzadko i właściwie to nie wycinam a obcinam to co odstaje, itp. Tak raz na 1,5 - 2 tygodnie po kąpieli mocno ścieram i odsuwam ręcznikiem skórki i to czego jest za dużo to obcinam
jukaba jest offline  
Stary 2013-11-11, 14:08   #1993
rowan berry
Raczkowanie

Cytat:

wstawiam aktualizacje
1.lipiec
2.listopad
Piękne paznokcie

Musiałam obciąć paznokcie na zero z powodu kontuzji ręki i przy okazji zauważyłam, że są już bardzo mocne. Płytka na oko jest dłuższa ale zobaczę na pewno jak zrobię zdjęcia. Ale wciąż się rozdwajają. Mam nadzieję, że szybko będę mogła wrócić do olejowania.
Stary 2013-11-11, 14:26   #1994
natalkaa7522
Zakorzenienie

A wycinanie skórek nie boli?
Stary 2013-11-11, 14:36   #1995
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
A wycinanie skórek nie boli?
Ja wycianam skórki kopytkiem i mnie to absolutnie nie boli, chyba, że zajadę za głęboko w skórę, wtedy robi się ranka, a to już boli i nieźle leci krew Ale kiedy już nabrałam wprawy skórki wycinam szybko i bezboleśnie, ważne jest aby często wymieniać te kopytka do skórek, ponieważ tępym tylko postrzępisz sobie skórki i jest większe ryzyko zrobienia sobie przez nieostrożność ranki
Stary 2013-11-11, 15:12   #1996
Drakan
Zadomowienie

Cytat:
dzięki dziewczyny

skórki teraz juz dzięki olejowaniu to bardzo rzadko i właściwie to nie wycinam a obcinam to co odstaje, itp. Tak raz na 1,5 - 2 tygodnie po kąpieli mocno ścieram i odsuwam ręcznikiem skórki i to czego jest za dużo to obcinam
Ścierasz? A jak to wygląda? To może być fajna alternatywa dla tych co wycinają. Mi wprawdzie obecnie wystarczy odsuwanie, ale jeżeli mogę je jeszcze bezboleśnie usunąć i odsłonić więcej płytki, to czemu nie?

Drakan jest offline  
Stary 2013-11-11, 16:14   #1997
stokrotenka18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Ścierasz? A jak to wygląda? To może być fajna alternatywa dla tych co wycinają. Mi wprawdzie obecnie wystarczy odsuwanie, ale jeżeli mogę je jeszcze bezboleśnie usunąć i odsłonić więcej płytki, to czemu nie?
ja też tak robię, ale to rzadko, od kąd olejuję skórki są na właściwym miejscu i nie wystaje ich za wiele
Stary 2013-11-11, 16:56   #1998
201701191223
Konto usunięte

ja mam po olejowaniu niewielki przzyrost, ale skórki się nie zadzierają . Zauważyłam natomist, że przesówają się w dół jakby skórki się cofają i pojawia się paznokieć. Mam nadzieję, że piszę zrozumiale
201701191223 jest offline  
Stary 2013-11-11, 17:31   #1999
kalima
Raczkowanie

loipop - mam podobnie - właśnie kilka dni temu podczas moczenia łapek w olejkach taka mi refleksja do głowy przyszła, że może ten legendarny przyrost działa w 2 strony: skorki się cofają + coś tam narasta przy wolnym brzegu.... w każdym razie, u mnie po 1,5 miesiąca olejowania czuję, że jest znaczna poprawa, choć spektakularnych efektów przyrostowych brak niestety...

kalima jest offline  
Stary 2013-11-11, 17:45   #2000
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
jak mam takie wymoczki po kąpieli to przykładam ręcznik (dobrze suchy) do płytki i staram się jakby odsuwać nim skorki, nie wiem czy jasno to opisuję, po czymś takim czasami jakaś skórka odstaje i ja obcinam. Tak dookoła skórek już nie wycinam, dzięki olejowaniu

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
ja też tak robię, ale to rzadko, od kąd olejuję skórki są na właściwym miejscu i nie wystaje ich za wiele
otóż to ja kiedyś wycinałam co 3 dni skórki co oczywiście nie poprawiało ich stanu a teraz... nawet "nie pamiętam" żeby to robić
jukaba jest offline  
Stary 2013-11-11, 20:34   #2001
natalkaa7522
Zakorzenienie

Ja nigdy skórek nie wycinałam przesuwam je od zawsze ale korci mnie wycinanie żeby zobaczyć czy mogę mieć większą płytkę
Stary 2013-11-11, 20:50   #2002
Loonita
Namaste ^^

Cytat:
jak mam takie wymoczki po kąpieli to przykładam ręcznik (dobrze suchy) do płytki i staram się jakby odsuwać nim skorki, nie wiem czy jasno to opisuję, po czymś takim czasami jakaś skórka odstaje i ja obcinam. Tak dookoła skórek już nie wycinam, dzięki olejowaniu
Robię tak samo
Loonita jest offline  
Stary 2013-11-12, 11:59   #2003
201701191223
Konto usunięte

ja codziennie odsuwam i raz na jakiś czas delikatnie wycinam
201701191223 jest offline  
Stary 2013-11-12, 13:46   #2004
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

Ja tydzień temu pomalowałam paznokcie i przez to, że w ogóle pod nimi nie grzebałam, widzę naprawdę duży przyrost pod kilkoma paznokciami!
(swoją drogą, lakier essie po tygodniu noszenia bez żadnego topa, przy normalnej aktywności - zmywanie, szorowanie wanny i innych rzeczy jest tylko lekko pościerany na końcach )
Do pielęgnacji dołożyłam balsam z Herba Studio
zetuzetia jest offline  
Stary 2013-11-13, 10:00   #2005
Anesthesia
Wtajemniczenie

U mnie olejowanie też ma dobroczynny wpływ na skórki, odsuwam je tylko paznokciem i 1-2 razy w miesiącu używam preparatu Sally Hansen, ale to bardziej z przyzwyczajenia niż potrzeby
Anesthesia jest offline  
Stary 2013-11-13, 10:54   #2006
Dotka90
Zakorzenienie

Ja ostatnio się zaniedbałam z olejowaniem, TŻ też i oboje cierpimy teraz Skórki twarde, odstają, denerwują, bleh, wracamy pokornie
TŻ to sam się doprasza o olejowanie, bo jak olejuje regularnie, to nie obdziera później skórek.

W. 07.12.2015
Przeczytane w 2017: 29
Aktualnie czytam: Richard Paul Evans - List
Dotka90 jest offline  
Stary 2013-11-13, 14:06   #2007
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie

Ja ostatnio miałam parę dni przerwy, ale wracam pokornie. Widzę różnicę w paznokciach. Wiem, że warto. I motywacja rośnie.

Cytrynowe_Marzenie jest offline  
Stary 2013-11-13, 21:13   #2008
jukaba
Zadomowienie

dziewczyny jakąbyście poleciły odżywkę (już było to wspominane wiem ) która byłaby bazą pod lakier a wzmacniałaby i uzupelniałaby "ubytki" w płytce ??? chce mamie coś na Mikołajki zprezentować
jukaba jest offline  
Stary 2013-11-13, 21:17   #2009
ba i
Raczkowanie

No właśnie szkoda, że po krótkiej przerwie w olejowaniu od razu pogarsza się stan paznokci i skórek... Myślałam, że dzięki olejkom dłużej będą w "formie", ale nie poddaję się i dzielnie olejuję

W ciągu dnia bdfm, na noc przerzuciłam się na maść ochronną z witaminą A i rękawiczki, świetnie działa!

Na innym wątku widziałam, że dziewczyny polecają kapsułki a+e na skórki, jak będzie okazja to też je wypróbuję

Tak piszecie o przyroście, zauważyłam, że największy przyrost mam na paznokciach, które systematycznie piłuję na krótko tzn nie na zero, ale tak mm

I jeszcze pytanie do malujących, możecie polecić mi jakiś dobrze kryjący lakier w kolorze delikatnego różu, takiego naturalnego
ba i jest offline  
Stary 2013-11-13, 21:35   #2010
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ba i Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie do malujących, możecie polecić mi jakiś dobrze kryjący lakier w kolorze delikatnego różu, takiego naturalnego
łłooo pytanie za 100 pkt też takiego szukam więc podłączam się do pytania
jukaba jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości