U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.IV - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-07-01, 21:19   #3631
asmenaa
Zakorzenienie

Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, czy Waszym zdaniem jest tu 50 ml?
Bo mi sie wydaje że nie, no...moze 30
Doszlo toto dzisiaj, tubka wydała mi sie za barzdo wklęsla, obejrzałam pod światlem i...no nie bardzo mi sie to podoba
Nieużywane jeszcze ( przynajmniej przezemnie)
Wiem,ze tubki nigdy nie sa wypełnione na styk, zawsze jest luz, ale aż tyle
Dla mnie to jest uzywane, co to?

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość

jakiego uzywasz szamponu po coco? bo mam serie brazillian keratin therapy, ale raczej sie z moimi wlosami nie polubilam. a tutaj ciezko kupic cos bez sodium chloride
Mam z the body shop
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij

Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline  
Stary 2013-07-01, 21:24   #3632
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Dot.: U Azjatów kupujemy, o bebikach plotkujemy. Kremy BB i azjatycka pielęgnacja cz.

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Filtr misschy, od tego super sprzedawcy, z tej aukcji
http://www.ebay.pl/itm/150847289672?...84.m1497.l2649
anastazjaaa2 jest offline  
Stary 2013-07-01, 21:27   #3633
chiao
Rozeznanie

Wyślij wiadomość przez MSN do chiao

Cytat:
Doszlo toto dzisiaj, tubka wydała mi sie za barzdo wklęsla, obejrzałam pod światlem i...no nie bardzo mi sie to podoba
A co to jest?

Wiesz, ja ostatnio mialam taka sama sytuacje...kupilam japonski sunscreen Sunplay na ebay od sprawdzonego sprzedawcy ale on byl fabrycznie zapakowany, wiec niemozliwe, zeby ktos z niego korzystal... niby ma byc 35g, malutka buteleczka , spojrzalam pod swiatlo a tam opakowanie tylko w polowie pelne....az mnie zatkalo. Ale jak mowie, na pewno tego nikt nie otwieral, to znaczy, ze fabrycznie tak jest. Oszukanstwo :/
Stary 2013-07-01, 21:28   #3634
asmenaa
Zakorzenienie

Cytat:
Filtr misschy, od tego super sprzedawcy, z tej aukcji
http://www.ebay.pl/itm/150847289672?...84.m1497.l2649
Nie powinien miec plomby?

Wedlug mnie jest go strasznie malo w opakowaniu

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Nie no bez jaj z tym filtrem, spojrzalam jeszcze raz na zdjecie, przeciez tam jest pol albo i nie!
na twe wierne serce
potarmosić uszy
Lecz dziś sobie śnij

asmenaa jest offline  
Stary 2013-07-01, 21:38   #3635
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
A co to jest?

Wiesz, ja ostatnio mialam taka sama sytuacje...kupilam japonski sunscreen Sunplay na ebay od sprawdzonego sprzedawcy ale on byl fabrycznie zapakowany, wiec niemozliwe, zeby ktos z niego korzystal... niby ma byc 35g, malutka buteleczka , spojrzalam pod swiatlo a tam opakowanie tylko w polowie pelne....az mnie zatkalo. Ale jak mowie, na pewno tego nikt nie otwieral, to znaczy, ze fabrycznie tak jest. Oszukanstwo :/
Możliwe że fabrycznie tak oszukują

Korek w środku czyściutki, wszystko wygląda jak nowe, tylko ta mikra zawartośc mnie zastanawia...

Cytat:
Nie powinien miec plomby?

Wedlug mnie jest go strasznie malo w opakowaniu

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Nie no bez jaj z tym filtrem, spojrzalam jeszcze raz na zdjecie, przeciez tam jest pol albo i nie!
Plomby toto nie miało, ale też nie wiem czy powinno mieć...zklejone bylo tylko delikatnie taśmą klejącą, żeby sie w transporcie nie rozwaliło....

No na pewno 50 ml tam nie ma, jak tak teraz macam...

Zważyłam przed chwila na dokladnej wadze i waży z korkiem 75 gr a bez korka 70...może im sie wydaje ,że 50 ml = 50 gr i poprostu tak wala na opakowaniu i w opisach
Stary 2013-07-01, 21:49   #3636
201711281122
Konto usunięte

Cytat:

Korek w środku czyściutki, wszystko wygląda jak nowe, tylko ta mikra zawartośc mnie zastanawia...

Plomby toto nie miało, ale też nie wiem czy powinno mieć...zklejone bylo tylko delikatnie taśmą klejącą, żeby sie w transporcie nie rozwaliło....

Zważyłam przed chwila na dokladnej wadze i waży z korkiem 75 gr a bez korka 70...może im sie wydaje ,że 50 ml = 50 gr i poprostu tak wala na opakowaniu i w opisach
Było kilka takich akcji i sprzedający odpisywali, że ml=g...
201711281122 jest offline  
Stary 2013-07-01, 21:50   #3637
asmenaa
Zakorzenienie

tak, oni używają 50g-50ml jako to samo
kiedys mialam ten sam problem jak zamawialam na pol z aszuelka dollisha
na twe wierne serce
potarmosić uszy
Lecz dziś sobie śnij

asmenaa jest offline  
Stary 2013-07-01, 21:58   #3638
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Było kilka takich akcji i sprzedający odpisywali, że ml=g...
Cytat:
tak, oni używają 50g-50ml jako to samo
kiedys mialam ten sam problem jak zamawialam na pol z aszuelka dollisha

A, no to teraz by sie zgadzało
Stary 2013-07-01, 22:02   #3639
manic
Raczkowanie

anastazjaaa2 dzięki za odpowiedź.
manic jest offline  
Stary 2013-07-01, 23:26   #3640
rosa3
Raczkowanie

Cytat:

ale to naprawde dziwnie wyglada. Wyglada na mniej niz pol. ja mam z misshy tonik, emulsje i krem i byly wypelnione po brzegi, w prawdzie to nie tubka, ale jednak. ale chyba dziewczyny tu tez mialy jakies filtry z misshy, moze one powiedza, czy tez tak mialy.
rosa3 jest offline  
Stary 2013-07-01, 23:59   #3641
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
wlasnie mialam pisac, ze moze chodzi o 50gram. trzeba sobie to wszystko bardzo dokladnie sprawdzac, bo pelnowymiarowe opakowanie misshy ma 47g, a probka 2ml. w innych aukcjach bylo podana, ze probka wazy 3g. 30 probek daje 60g, wiec tak jakby oszustwo, bo pelny wymiar wychodzi o wiele drozej...
Cytat:

Mam z the body shop
tylko po co laduja taka mala ilosc do tak szerokiego opakowania

jaki? ma sodium chloride?
Stary 2013-07-02, 00:20   #3642
Minariko
Raczkowanie

Cytat:
Wystarczyłoby przejrzeć 5 - 6 stron do tylu
Zresztą, jeśli mowa forumowych trendach, jak to ujęłaś ładnie...zwyczajem też jest ( takim milym),że jak ktoś wpada na nowy dla siebie wątek ( nie ważne czy to nowy czy stary użytkownik ) czyta lub choćby przegląda pobieżnie kilka, kilkanaście stron, bo a nuż pytanie bądź odpowiedż na pytanie leży na widoku ;-)

polecane;
sing sing girl, ideaseller_kr , bello-girl, f2plus1, ruby ruby ,

50ml =/= 50g. Waga takiej samej "ilości" substancji zależy od jej gęstości. 50ml = 50g w przypadku wody a filtr wodą nie jest .
Ja mam filtry Misshy w innych opakowaniach ale zawsze były wypełnione do końca. Poza tym producent na pewno nie robiłby opakowań, które wykorzystywałby tylko w połowie (wyjątek Lays :P).
Według mnie ktoś na pewno już używał ten filtr i napisałabym do sprzedawcy w tej sprawie.
Minariko jest offline  
Stary 2013-07-02, 01:56   #3643
MuniMuni
Raczkowanie

Ja zakupiłam kilka opakowań różnych filtrów, co prawda wszystkie były Japońskie ale były wypełnione do połowy właśnie. Każdy był zapakowany w oryginalną folię więc nikt przy nich nie grzebał. Myślę że to taki chwyt marketingowy, żeby kupujący myślał że za taką cenę ma tak dużo produktu.
MuniMuni jest offline  
Stary 2013-07-02, 08:45   #3644
asmenaa
Zakorzenienie

Ja tylko na chwilkę, dzis minelo 5 tygodni odkąd ideal wyslal paczkę do Polski. Nie doszła. Kazał mi czekać do dziś.
Bez problemu zgodził się na wysłanie paczki ponownie, dopłaciłam za tracking. Coś mi się wierzyć nie chce, że zaginela tak dziwnie tak paczka, zawsze dochodzily w 10 dni max.
na twe wierne serce
potarmosić uszy
Lecz dziś sobie śnij

asmenaa jest offline  
Stary 2013-07-02, 10:13   #3645
An Ka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez amirose Pokaż wiadomość
a ja muszę powiedzieć że kosmetyki azjatyckie bardzo mi służą mam teraz najlepszą cerę odkąd pamietam zrobiła sie mięciutka, odżywiona świetlista praktycznie nic mi nie wyskakuje no cud miód I orzeszki normalnie
szczęściara

Póki co Hera Multi BB mnie nie zapchała, ani filtr z Re:NK.
Z ta babelkowa maseczka to sama chyba zawaliłam. Przetrzymałam ja ponad 30 min ( miałam mega grubaśną warstwę własnie na brodzie i poniżej policzków) I później zamist woda zmyć to starłam wszystko wacikiem(a to lepkie, więc moze coś przekombinowałam). Dzis juz prawie tego zaczerwienienia nie widać

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

asmenaaprzynajmniej tyle ze chce wysłac drugi raz.
An Ka jest offline  
Stary 2013-07-02, 11:43   #3646
EbonyLuna
Zakorzenienie

anastazjaaa2, myślę, że winą może być także pogoda... Ja sama u siebie zauważyłam, że kiedy były upały, kosmetyki zaczęły mi wyparowywać.. dosłownie. Serum, fluid, itd. Na opakowaniach widziałam malutkie kropelki, a same kosmetyki zmniejszały się objętościowo. Tak samo miałam w słoiczku pełną po brzegi bazę pod podkład, a teraz jest prześwit jakieś 2mm. Aż sama jestem w lekkim szoku, bo, szczerze mówiąc, do tej pory nie zaobserwowałam niczego takiego, lub po prostu nie przywiązałam do tego wagi.
A kto wie, w jakich warunkach paczka do Ciebie leciała.
Choć na takie braki ciężko znaleźć wytłumaczenie prócz oszustwa.

Zamówiłam wczoraj próbki sleeping pack rozjaśniającego od Tonymoly i białe wino holika holika Doprawdy, nie wiem, kiedy zużyję moje zapasu wszystkiego
Stary 2013-07-02, 11:45   #3647
201711281122
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Minariko Pokaż wiadomość
50ml =/= 50g. Waga takiej samej "ilości" substancji zależy od jej gęstości. 50ml = 50g w przypadku wody a filtr wodą nie jest .
Ja mam filtry Misshy w innych opakowaniach ale zawsze były wypełnione do końca. Poza tym producent na pewno nie robiłby opakowań, które wykorzystywałby tylko w połowie (wyjątek Lays :P).
Według mnie ktoś na pewno już używał ten filtr i napisałabym do sprzedawcy w tej sprawie.
Że 50ml=50g zgadza się tylko w przypadku wody, to już poruszałyśmy. Koreańczycy mają jakieś swoje inne zasady i dla nich 50ml=50g także w przypadku kremu
Cytat:
Ja tylko na chwilkę, dzis minelo 5 tygodni odkąd ideal wyslal paczkę do Polski. Nie doszła. Kazał mi czekać do dziś.
Bez problemu zgodził się na wysłanie paczki ponownie, dopłaciłam za tracking. Coś mi się wierzyć nie chce, że zaginela tak dziwnie tak paczka, zawsze dochodzily w 10 dni max.
Mogło się coś zdarzyć, on raczej nie jest nieuczciwy.
Stary 2013-07-02, 12:11   #3648
Minariko
Raczkowanie

Cytat:
Że 50ml=50g zgadza się tylko w przypadku wody, to już poruszałyśmy. Koreańczycy mają jakieś swoje inne zasady i dla nich 50ml=50g także w przypadku kremu
Sprzedawcy na ebayu nie muszą być wykształconymi osobami i mogą po prostu nie wiedzieć, że 50ml=50g tylko w przypadku wody dlatego tak odpisują. Układ jednostek SI (i związane z tym powiązania między masą i objętością) jest taki sam na całym świecie więc zdziwiłabym się bardzo gdyby taką informację (że ilość ml danego kremu zawsze jest równa takiej samej ilości gram) potwierdziły ich największe koncerny kosmetyczne .
Ja dalej obstawiam, że krem był używany. Jak wcześniej wspomniałam mam filtry Misshy (w innych opakowaniach) i były zawsze wypełnione prawie że do pełna.
Minariko jest offline  
Stary 2013-07-02, 12:23   #3649
annje
Rozeznanie

GG do annje

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
a proszę Cię bardzo:
http://www.ebay.pl/itm/170943349180?...ht_2468wt_1037

naprawdę sympatyczny bebik i mało bebikowy
annje jest offline  
Stary 2013-07-02, 13:02   #3650
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Dziewczyny, no przyznaję że zgłupiałąm lekko. Skrobnę do sprzedawcy i zobaczę co odpisze, ale wierzyć mi sie nie chce żeby wyciskał i sprzedawał mniej. Nie na tyle aukcji , ktróe ma wystawione i pewnie gdyby coś bylo nie tak, ktoś polapał by sie wcześniej...w końcu ponad 6 tyś pozytywow...

Z ciekawości zerknęlam na mój filtr z La Roche i na tubie 300 ml wisi jak byk z tyłu - 300 ml/ 300 gr
.
Stary 2013-07-02, 13:11   #3651
chiao
Rozeznanie

Wyślij wiadomość przez MSN do chiao

Cytat:
Napisane przez Minariko Pokaż wiadomość
Sprzedawcy na ebayu nie muszą być wykształconymi osobami i mogą po prostu nie wiedzieć, że 50ml=50g tylko w przypadku wody dlatego tak odpisują. Układ jednostek SI (i związane z tym powiązania między masą i objętością) jest taki sam na całym świecie więc zdziwiłabym się bardzo gdyby taką informację (że ilość ml danego kremu zawsze jest równa takiej samej ilości gram) potwierdziły ich największe koncerny kosmetyczne .
Ja dalej obstawiam, że krem był używany. Jak wcześniej wspomniałam mam filtry Misshy (w innych opakowaniach) i były zawsze wypełnione prawie że do pełna.
Ale np moj filtr byl fabrycznie zapakowany i tez byl do polowy tylko pelny - Muni Muni tez o tym napisala - wiec jednak niektore koncerny pewnie stosuja taka praktyke.

Cytat:
ale wierzyć mi sie nie chce żeby wyciskał i sprzedawał mniej.
No wlasnie to sobie wyobrazilam i smieje sie, jak glupia
Stary 2013-07-02, 13:17   #3652
Minariko
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny, no przyznaję że zgłupiałąm lekko. Skrobnę do sprzedawcy i zobaczę co odpisze, ale wierzyć mi sie nie chce żeby wyciskał i sprzedawał mniej. Nie na tyle aukcji , ktróe ma wystawione i pewnie gdyby coś bylo nie tak, ktoś polapał by sie wcześniej...w końcu ponad 6 tyś pozytywow...

Z ciekawości zerknęlam na mój filtr z La Roche i na tubie 300 ml wisi jak byk z tyłu - 300 ml/ 300 gr
.
300ml może być równe 300g substancji innej niż woda tego nie zaprzeczam . Ciekawa jestem co odpisze
ps. Zaraz się może okaże, że moje filtry Misshy to podróbki skoro nie są w połowie puste
Minariko jest offline  
Stary 2013-07-02, 14:09   #3653
tekila901
Zakorzenienie

a ja po pierwszych testach dr jarta (regenerating). strasznie ciezko sie go naklada i trzeba pilnowac by ne zasechl na twarzy, bo placki robi. lepiej palcami niz pedzlem, bo pedzlem robia sie smugi i predzej zaschnie niz sie rowno rozsmaruje. odcien - oczywiscie dla mnie za ciemny. gdybym wczesniej nie stosowala kosmetykow rozjasniajacych i skusila sie na opalanie, to moze by pasowal na lato. nie wiem czemu jego cena jest taka wysoka...
Stary 2013-07-02, 19:24   #3654
Alioth
Raczkowanie

Moje dwa azjatyckie filtry (Sunkiller i Biore Face Milk) byly wypelnione gdzies 60% (i zapakowane fabrycznie), pojemnosc 30ml.
Taki chwyt marketingowy.
Alioth jest offline  
Stary 2013-07-02, 19:36   #3655
An Ka
Zadomowienie

Wsiekła jestem. Chcialam zaplacic za zakupy i okazuje się, ze powiązanie konta to i posiadanie karty debetowej/kredytowej (a jak wiadomo to ja nie mam ich). Jak mam teraz zapłacic przez szybkie doładowanie?
Skąd wezmę dane do przelewu?

Nie przyszedł mi też mail informujący o zakupie <Kup teraz>

Edytowane przez An Ka
Czas edycji: 2013-07-02 o 19:54
An Ka jest offline  
Stary 2013-07-02, 19:44   #3656
asmenaa
Zakorzenienie

ideal wyslal mi paczkę drugi raz z trackingiem napisal jeszcze, ze gdyby pierwsza paczka przyszla czasami to żebym zaplacila za drugą i go poinformowała.

tekila jest linia w the body shop bez sodium i ogolnie super są te szampony, uwielbiam tą firmę!

amirose kochana dzieki za wszystko, paczkę dziś otrzymalam

An Ka
nie pomogę Ci niestety bo nie mam pojęcia

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

An Ka doladuj konto paypal i dopiero zaplac tam się klika gdzies doladuj konto poszperaj
na twe wierne serce
potarmosić uszy
Lecz dziś sobie śnij

asmenaa jest offline  
Stary 2013-07-02, 20:16   #3657
An Ka
Zadomowienie

asmenaa zrobiłam szybkie doładowanie, ale jeszcze nie doszło

edit: doszło <ulga>

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

asmenaa miałas racje , wpierw musiałam doladować konto.
ps. Przelicznik dolara maja fajny, nie ma co
Najwazniejsze, ze wkońcu bestię poskromiłam
An Ka jest offline  
Stary 2013-07-02, 20:17   #3658
asmenaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
asmenaa zrobiłam szybkie doładowanie, ale jeszcze nie doszło

edit: doszło <ulga>

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

asmenaa miałas racje , wpierw musiałam doladować konto.
ps. Przelicznik dolara maja fajny, nie ma co
Najwazniejsze, ze wkońcu bestię poskromiłam
Ja mam podłączoną kartę
Oni jakąś malutką prowizję też pobierają dla siebie
na twe wierne serce
potarmosić uszy
Lecz dziś sobie śnij

asmenaa jest offline  
Stary 2013-07-02, 20:22   #3659
201711281122
Konto usunięte

Cytat:
Ja mam podłączoną kartę
Oni jakąś malutką prowizję też pobierają dla siebie
Ale najlepiej walić ściemę, że nie biorą żadnej i właśnie taki miałam problem gdy jeszcze nie podpięłam karty - przelewałam sobie na styk i nic
Stary 2013-07-02, 20:27   #3660
asmenaa
Zakorzenienie

Cytat:
Ale najlepiej walić ściemę, że nie biorą żadnej i właśnie taki miałam problem gdy jeszcze nie podpięłam karty - przelewałam sobie na styk i nic
a jest takie info na paypal? ze nie pobieraja prowizji?
ja myslalam, ze nie pobieraja ale potem sie zorientawalam, ze zawsze place wiecej niz jest na aukcji
na twe wierne serce
potarmosić uszy
Lecz dziś sobie śnij

asmenaa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
azjatyckie kosmetyki, bb cream

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości