Wypada , wypada cały czas wypada włos . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-17, 15:31   #1
caatrin
Raczkowanie

Wypada , wypada cały czas wypada włos .

Cześć wizażystki, przychodzę z problemem o którym wcześniej już tutaj pisałam a mianowicie wypadanie włosów . Mam łupież tłusty , może nawet ŁZS . Byłam juz na paru wizytach u dermatologów u jednego z NFZ i prywatnie, wydałam już kupe kasy na te moje włosy i nic.
Ostatnio jak byłam u dermatologa prywatnie , przepisał mi wcierki do skóry głowy, kupiłam sobie szampon Healing czerwony i z Green Pharmacy Szampon Przeciwłópieżowy Dziegieć Brzozowy i Cynk.
Po Healingu łupież nawet zmniejszał się i na palcu (paznokciu) było go już naprawdę tyci tyci już nawet ucieszyłam się że mój problem znika , ale niestety wypadanie dalej nie ustępuje... Już nawet nie wiem od czego to wypada...
Możecie mi pomóc? Doradzić? Bo już nie wiem co mam robić.
caatrin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 18:00   #2
Iwona_50
Raczkowanie

Dot.: Wypada , wypada cały czas wypada włos .

Cytat:
Napisane przez caatrin Pokaż wiadomość
Cześć wizażystki, przychodzę z problemem o którym wcześniej już tutaj pisałam a mianowicie wypadanie włosów . Mam łupież tłusty , może nawet ŁZS . Byłam juz na paru wizytach u dermatologów u jednego z NFZ i prywatnie, wydałam już kupe kasy na te moje włosy i nic.
Ostatnio jak byłam u dermatologa prywatnie , przepisał mi wcierki do skóry głowy, kupiłam sobie szampon Healing czerwony i z Green Pharmacy Szampon Przeciwłópieżowy Dziegieć Brzozowy i Cynk.
Po Healingu łupież nawet zmniejszał się i na palcu (paznokciu) było go już naprawdę tyci tyci już nawet ucieszyłam się że mój problem znika , ale niestety wypadanie dalej nie ustępuje... Już nawet nie wiem od czego to wypada...
Możecie mi pomóc? Doradzić? Bo już nie wiem co mam robić.
Wiesz, wypadanie włosów może też być na tle zaburzeń hormonalnych. Przy zwiększonym wydzielaniu męskich hormonów (androgenów )może wystąpić wzmożone wypadanie włosów- tzw. łysienie androgenowe . Jeżeli wypadaniu włosów towarzyszy ci pojawianie się owłosienia zbędnego- czyli wąsik, zarastanie na rękach i nogach, pojawiają się włoski przy sutkach ( tzw. hirsutyzm) to powinnaś ten problem skonsultować z ginekologiem, który może skierować cię na badanie poziomu hormonów- stężenia testosteronu, dehydroepiandrosteronu oraz androstendionu.
Iwona_50 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 07:44   #3
malwinesia
Raczkowanie

GG do malwinesia

Moja droga ciężko tutaj będzie doradzić konkretny produkt, ale zgadzam się z poprzedniczką, że przyczyna może tkwić o wiele głębiej.
Dobrze byłoby spróbować wykonać badania, najlepiej hormonalne, ale nie tylko i przeanalizować wyniki. Nieczęsto zdarza się, że pomimo dobrych produktów nie ma poprawy, dziwne też, że żaden lekarz wcześniej nie wpadł na przeprowadzenie badań :/

Waga: 75kg
Moja droga:
75 ..... 70 ..... 65 ..... 60
Trenuję od: 18.04.2013r.
No matter how your heart is grieving
If you keep on believing
The dream that you wish will come true
So dream...
malwinesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 16:39   #4
caatrin
Raczkowanie

no tez sie dziwie ze żaden dermatolog nie wyslal mnie na jakies badania czy cos , a z tymi wloskami to moze i by sie zgadzalo bo i kolo pepka mam wloski i ogolnie w miejscach w ktorych nie powinny byc, zawsze tlumaczylam sobie to tym ze jestem brunetka i po prostu brunetki tak maja .. do ginekologa jeszcze nie moge isc bo nie mam 18 ;( dopiero za miesiac koncze i od razu wybiore sie do ginekologa choć masakrycznie sie boje
Stary 2013-04-18, 16:50   #5
PopielatySzafir
Przyczajenie

Nie ma się czego bać, średnio przyjemne, ale szybko minie wizyta. Tylko idź do kogoś o dobrej opinii i podejściu do pacjentek, bo to jest bardzo ważne szczególnie przy pierwszej wizycie, by się nie zrazić. A jeśli chodzi o wiek to ja chodziłam z mama, kiedy jeszcze nie miałam 18 lat, żeby sprawdzać czy wszystko jest ok. Może jeszcze przeanalizuj dietę a jak nadal będziesz mieć problem to idź do swojego lekarza, żeby zlecił ogólne badania. Możesz też wypróbować suplementy diety na włosy, paznokcie dostępne w aptece. Albo odpowiednie herbatki ziołowe pić
PopielatySzafir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 19:12   #6
malwinesia
Raczkowanie

GG do malwinesia

Nie musisz mieć 18 lat żeby iść do ginekologa Wystarczy, że zabierzesz z sobą opiekuna Tym bardziej, że same badania nie dotyczą rozpoczęcia współżycia i tabletek antykoncepcyjnych więc i rodzice będą spokojni
Myślę, że tutaj nie ma na co czekać, szkoda żebyś chorowała i tkwiła w tym bez leczenia jeśli rzeczywiście sprawa jest poważniejsza!

Moja droga:
If you keep on believing
So dream...
Stary 2013-04-18, 20:42   #7
figa84
Zakorzenienie

Badania hormonów to bardziej endokrynolog niż ginekolog. Mi na podobne problemy ginekolodzy polecali Diane 35 nie wykonując żadnych badań....
figa84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 21:01   #8
Iwona_50
Raczkowanie

Figa- masz rację- endokrynolog również może być, ale do endokrynologa trudniej się dostać ( chodzi mi o czas oczekiwania na wizytę). Hirsutyzm i nadmiar męskich hormonów może się wiązać z nieregularnymi miesiączkami co może np. wskazywać na zespół policystycznych jajników a tutaj już raczej ma pole do popisu ginekolog. No- nie straszmy dziewczyny . Wizyta u ginekologa i tak jest wskazana- jest już kobietką i warto nabrać nawyku regularnego odwiedzania ginekologa - to lekarz, który nam- kobietom- powinien towarzyszyć przez całe życie, aby ustrzec się naprawdę nieprzyjemnych sytuacji.
Iwona_50 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 21:24   #9
malwinesia
Raczkowanie

GG do malwinesia

Iwona_50 owszem, chociaż ja to się nie umiem do niego wybrać już HOHOHO.... i jeszcze trochę

Moja droga:
If you keep on believing
So dream...
Stary 2013-04-20, 20:15   #10
caatrin
Raczkowanie

Już dawno chciałam iść do ginekologa , ale nie mogę przezwyciężyć strachu ehh, wiem że i tak muszę iść i tego nie uniknę . Muszę się w koncu zebrac i zapisac sie na wizyte , przeciez mam motywacje iz musze jak najszybciej pozbyc sie wypadania wlosow.....
Stary 2013-04-20, 20:45   #11
malwinesia
Raczkowanie

GG do malwinesia

Cytat:
Już dawno chciałam iść do ginekologa , ale nie mogę przezwyciężyć strachu ehh, wiem że i tak muszę iść i tego nie uniknę . Muszę się w koncu zebrac i zapisac sie na wizyte , przeciez mam motywacje iz musze jak najszybciej pozbyc sie wypadania wlosow.....
nie bój się! idź do kogoś sprawdzonego przez mamę albo znajomych

Moja droga:
If you keep on believing
So dream...
Stary 2013-04-21, 16:59   #12
caatrin
Raczkowanie

Wiem musze przezwyciezyc ten glupi strach i jutro poszukam kogos w poblizu i zapisze sie
dam znac jak poszlo!
Stary 2013-04-21, 17:03   #13
malwinesia
Raczkowanie

GG do malwinesia

Cytat:
Wiem musze przezwyciezyc ten glupi strach i jutro poszukam kogos w poblizu i zapisze sie
dam znac jak poszlo!
czekamy i trzymamy kciuki!

Moja droga:
If you keep on believing
So dream...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości