Nietypowa cera - bardzo problemowa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-18, 12:35   #1
ilonkastok
Raczkowanie

Nietypowa cera - bardzo problemowa.

Witam. Od wielu lat mam wielki problem z cerą. Jest po pierwsze trudna do określenia ; raz sucha, raz świeci się niemiłosiernie. Ale z tym to akurat najmniejszy problem. Gorsze są moje wągry na nosie, czole , policzkach i na brodzie. Nie wiem jak się ich pozbyć. Te czarne kropki są tak duże , że nawet podkład ich nie ukryje do końca. Mam też kilka blizn potrądzikowych , oraz cienie i zmarszczki pod oczami. Proszę o pomoc w udzieleniu informacji na temat pielęgnacji skóry. Może napiszę jak ja pielęgnuję swoją twarz:
Codziennie rano; mycie delikatnym żelem z nivea, płyn micelarny , krem bambino obecnie, ale na zmianę z bielenda , krem pod oczy Oeparol. Na to makijaż; delikatnie podkład i tusz.
Wieczorem; mycie, krem LPR Effaclar Duo na twarz, pod oczy Oeparol, co 2gi dzień przemywam twarz olejem makadamia. Dodatkowo 2 raz w tyg. peeling ziaja mocny, i 1 raz w tyg. maseczka z glinką kolumbijską. Może robię coś nie tak, nie mam pojęcia jak pielęgnować swoją skórę dochodzę do załamania nerwowego, wszędzie gładkie buzie, idealne a moja straszy . Aż ciężko mi spojrzeć ludziom prosto w twarz bo boję się że to widać i że nie powinnam tego eksponować...
ilonkastok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 14:38   #2
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Nietypowa cera - bardzo problemowa.

Cytat:
Napisane przez ilonkastok Pokaż wiadomość
Witam. Od wielu lat mam wielki problem z cerą. Jest po pierwsze trudna do określenia ; raz sucha, raz świeci się niemiłosiernie. Ale z tym to akurat najmniejszy problem. Gorsze są moje wągry na nosie, czole , policzkach i na brodzie. Nie wiem jak się ich pozbyć. Te czarne kropki są tak duże , że nawet podkład ich nie ukryje do końca. Mam też kilka blizn potrądzikowych , oraz cienie i zmarszczki pod oczami. Proszę o pomoc w udzieleniu informacji na temat pielęgnacji skóry. Może napiszę jak ja pielęgnuję swoją twarz:
Codziennie rano; mycie delikatnym żelem z nivea, płyn micelarny , krem bambino obecnie, ale na zmianę z bielenda , krem pod oczy Oeparol. Na to makijaż; delikatnie podkład i tusz.
Wieczorem; mycie, krem LPR Effaclar Duo na twarz, pod oczy Oeparol, co 2gi dzień przemywam twarz olejem makadamia. Dodatkowo 2 raz w tyg. peeling ziaja mocny, i 1 raz w tyg. maseczka z glinką kolumbijską. Może robię coś nie tak, nie mam pojęcia jak pielęgnować swoją skórę dochodzę do załamania nerwowego, wszędzie gładkie buzie, idealne a moja straszy . Aż ciężko mi spojrzeć ludziom prosto w twarz bo boję się że to widać i że nie powinnam tego eksponować...
...
pierwsze i najistotniejsze,wywal Bambino...zupełnie nie rozumiem tej manii ładowania kremów dzieciecych,napakowanych najgorszym syfem dla skóry problematycznej,czyli np parafiną ! wszystko co robisz dla skóry,oczyszczanie itd...niwelujesz sobie parafinką własnie.
nie napisałas ile masz lat,być może problem z cerą wiąże się z młodym wiekiem i burzą hormonów,lub generalnie rozregulowanymi hormonami.
Najprościej jest zacząć od podstaw,wywalic wszystko co może potencjalnie zapychać/uczulać.Oczyszczać delikatnym środkiem bez sls,slses...nawilżać,nawi lżać,uzupełnić ceramidy które uszczelnią płaszcz lipidowy, jesli peeling to tylko enzymatyczny-ziarnisty roznosi bakterie po skórze,dodać mieszanki olejków dostosowanych d skóry takiej jak Twoja najlepiej w połączeniu z kwasem hialuronowym.
Kilka prostych aczkolwiek efektywnych zasad.
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 15:30   #3
ilonkastok
Raczkowanie

Mam 23lata więc jestem młoda, ale nie aż tak , żeby tak hormony szalały. No przynajmniej moim zdaniem cera w moim wieku powinna się "zrównoważyć", mieć w miarę równolity kolor, bez konieczności używania podkładów... Bambino zostawię sobie jako balsam do ciała, bo jego nie zapcha a się wykorzysta

A co z serum flavo c? Mogłabym go stosować ? Albo tonik z kwasami AHA/BHA ? Pytam o konkretnie te kosmetyki, bo zastanawiam się nad ich kupnem .
Stary 2013-04-18, 15:47   #4
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ilonkastok Pokaż wiadomość
Mam 23lata więc jestem młoda, ale nie aż tak , żeby tak hormony szalały. No przynajmniej moim zdaniem cera w moim wieku powinna się "zrównoważyć", mieć w miarę równolity kolor, bez konieczności używania podkładów... Bambino zostawię sobie jako balsam do ciała, bo jego nie zapcha a się wykorzysta

A co z serum flavo c? Mogłabym go stosować ? Albo tonik z kwasami AHA/BHA ? Pytam o konkretnie te kosmetyki, bo zastanawiam się nad ich kupnem .
....
ja mam taki zestaw wyselekcjonowany,dzieki niemu w niedługim czasie moja himeryczna skóra poprawiła sie o 100 procent.a dodatkowo jest alergiczna i płytkounaczyniona.
rano: mycie żelem dla niemowlaków babydream z rosmana<błekitna butla z biała pompką> potem hydrolat zamiast toniku<dowolny>
jakies serum:może byc flavo c +odrobina kwasu hialuronwego-lub inne serum nawilżające,na to lekki niezapychający kremik.
Wieczorem: rozpuszczenie makijazu olejkiem<np.kokosowym> i wymycie buzi czarnym mydłem Savon Noir< mam z Avebio> do tego co kilka dni maseczka z glinki. Potem serum najcześciej ze slimakiem z Mizona i kremik.......lub olejek pielęgnacyjny dostosowany do typu skóry z żelem hialuronowym. ,WSZYSTKIE PREPARATY SĄ POZBAWIONE ZAPYCHACZY,DETERGENTÓ,i wszystkiego co może szkodzic skórze problematycznej>

Ty raz dziennie na noc możesz zastosowac tonik z kwasem jeżeli twoja skóra dobrze reaguje na kwasy,bo moja ich nie toleruje....z tym,że w lecie licz się z koniecznoscia stosowania wysokich filtrów na dzien.

Ja mam obecnie wyselekcjonowana liste wszelkich ser,kremów,srodków do mycia,toników..które nie szkodzą,nie zapychaja i nie uczulają...i wybieram sobie z tej listy to czego akurat skóra potrzebuje i łącze ze sobą.. jest kilka rzeczy bez których juz sobie nie wyobrażam pielęgnacji.
Jakbys chciała konkretne produkty,które polecam to pisz.
Stary 2013-04-19, 05:50   #5
ilonkastok
Raczkowanie

Byłabym bardzo wdzięczna za polecenie mi konkretnych produktów do pielęgnacji. Sama nigdy nie umiałam sobie dobrać odpowiednich kosmetyków, kupowałam wszystko co gdzieś wyczytałam że jest dobre, nie zważając czy współgra to z moją skórą. A teraz przynajmniej wiem, że może mój problem tkwi w tych ciężkich kremach = zapychaczach.... No cóż, może teraz uda mi się ten problem rozwiązać, albo choć trochę go zmniejszyć.
Stary 2013-04-19, 10:15   #6
dark01
Zakorzenienie

.....
mhm,odstawienie regularnie stosowanego bambino juz powinno pomóc...ponad to olej makadamia ma duże tendencje do zapychania...trzeba wybrac lżejsze oleje:słonecznikowy,lnian y z orzechów włoskich,sezamowy.
Podaj mi swojego maila,napisze ci co ja używam...za długo by pisać tutaj.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości