Nie mogę się opalić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-18, 15:12   #1
MadSyndrome
Zadomowienie

Nie mogę się opalić?

Witam, słońce wyszło, 24 stopnie na dworze i zaczęłam myśleć nad kolorem kostiumu kąpielowego i nagle dół - chyba nigdy nie będę mogła sobie pozwolić na czarny. Jestem strasznie blada! I nie mogę się opalić.

Moja sytuacja wygląda następująco: jak byłam mała to piłam dużo soków kubusiów i innych marchewkowych przez co moja skóra zrobiła się trochę żółta. Nie jest różowa jak u całej reszty mojej rodziny. Zawsze też od razu opalałam się na brązowo, nigdy niczego sobie nie spaliłam, dwa razy tylko nos.
Od kilku lat nie mogę się opalić, próbowałam już chyba wszystkiego.

2 lata temu chodziłam na solarium, najpierw 5 minut, potem 8, potem nawet 15 i tak przez jakieś 1,5 miesiąca 3 razy w tygodniu.
Ledwo co się opaliłam. Właściwie nikt nie widział różnicy... jedynie zrobiło mi się więcej pieprzyków na ciele. a mam ich całkiem sporo.

W tamtym roku postanowiłam opalić się lampą kwarcową, ponieważ mam taką w domu i moja matka zawsze się nią opalała. Zrobiłam cały układ który był tam napisany. 2 tygodnie to trwało. Moja skóra jedynie troszeczke się zabrązowiła. Nikt nie widział różnicy w każdym razie. Jedynie skóra na twarzy mi się wysuszyła, ale łatwo się z tym uporałam, wystarczył krem na jedną noc...

W wakacje wyjechałam ze znajomymi nad wodę i chodziliśmy tam codziennie, dodam, że koleżanka jest ruda, dwóch kolegów także ma tendencje do spalania się więc wiadomo, ja ciągle w słońcu, oni po kilku godzinach musieli wracać. I zawsze wszyscy byli spaleni i umierali z bólu na kanapie, a ja siedziałam niewzruszona i bez jakiejkolwiek opalenizny... i tak przez 2 tygodnie

Dodam też, że zwykle nie używam niczego do opalania się, czasami najmniejszy numer kremu do opalania...

Poradzicie coś? Czy moim jedynym wyjściem są samoopalacze?

MadSyndrome jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 13:13   #2
Kaoru22
Zadomowienie

Dot.: Nie mogę się opalić?

Nie będę pisać o tym że solarium i siedzenie na śłoncu bez użycia filtra jest niezdrowe i przyspiesza starzenie sie skóry bo zapewne o tym wiesz Ale spójrz na to z innej strony - może właśnie taki kolor skóry jak masz jest ładny i na swój sposób wyjątkowy i nie warto na siłę się starać go zmienić? Ja jestem blada i żółta jak cytryna i też nie mogę się opalić, przez lata walczyłam z kolorem swojej skóry ale ją polubiłam i wolę teraz zadbać o jej zdrowie niż moje widzimisie

Na większe wyjścia używam balsamu Dove opalającego do skóry ciemnej i daje piękny kolor bez smug
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 16:34   #3
201705042038
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Witam, słońce wyszło, 24 stopnie na dworze i zaczęłam myśleć nad kolorem kostiumu kąpielowego i nagle dół - chyba nigdy nie będę mogła sobie pozwolić na czarny.
No to faktycznie powód do dołowania . Bez urazy.
Nie martw się, nie jesteś sama. Tak to już jest, że jednej jest pięknie w czerni, inna rozkwita w oliwkowej zieleni, a jeszcze innej będzie pasować pomidorowa czerwień. Zamiast na siłę próbować się dopasować do tego czarnego kostiumu, łatwiej dobrać kostium do siebie. Ja mam pomarańczowy i jest ok, a też jestem blada. Dobierz sobie kostium, w jakim będziesz wyglądać ładnie, od czasu do czasu jak będziesz miała ochotę maźnij się samoopalaczem i już. Aha, jeśli to możliwe, dobrze jest dobrać kolor kostiumu w świetle dziennym (polecam bazarki itd), czyli w takim, w jakim będzie używany.
201705042038 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 20:46   #4
mesutowa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Nie martw się, nie jesteś sama. Tak to już jest, że jednej jest pięknie w czerni, inna rozkwita w oliwkowej zieleni, a jeszcze innej będzie pasować pomidorowa czerwień. Zamiast na siłę próbować się dopasować do tego czarnego kostiumu, łatwiej dobrać kostium do siebie. Ja mam pomarańczowy i jest ok, a też jestem blada. Dobierz sobie kostium, w jakim będziesz wyglądać ładnie, od czasu do czasu jak będziesz miała ochotę maźnij się samoopalaczem i już. Aha, jeśli to możliwe, dobrze jest dobrać kolor kostiumu w świetle dziennym (polecam bazarki itd), czyli w takim, w jakim będzie używany.
Ale istotą problemu nie jest chyba czarny kolor, tylko problem z opalaniem się
mesutowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 09:37   #5
Kaoru22
Zadomowienie

Ale myślę że warto przekonać autorkę postu do zmiany zdania bo dobrze dobrany kolor kostiumu może dać złudzenie bardziej opalonej skóry Choćby większość jasnych odcieni Kostiumy w kolorze przełamanej bieli wpadającej w ecru bardzo ładnie optycznie przyciemniają skórę.

A czarny kostium naprawdę odradzam w takim przypadku - sama skusiłam się na taki rok temu i nie byłam zadowolona.
Stary 2013-04-24, 12:50   #6
MadSyndrome
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Nie będę pisać o tym że solarium i siedzenie na śłoncu bez użycia filtra jest niezdrowe i przyspiesza starzenie sie skóry bo zapewne o tym wiesz Ale spójrz na to z innej strony - może właśnie taki kolor skóry jak masz jest ładny i na swój sposób wyjątkowy i nie warto na siłę się starać go zmienić? Ja jestem blada i żółta jak cytryna i też nie mogę się opalić, przez lata walczyłam z kolorem swojej skóry ale ją polubiłam i wolę teraz zadbać o jej zdrowie niż moje widzimisie

Na większe wyjścia używam balsamu Dove opalającego do skóry ciemnej i daje piękny kolor bez smug
Wiem, ale na solarium chodziłam tylko i wyłącznie w życiu tyle ile napisałam w poście i nie mam zamiaru tam już nigdy wracać, bo po pierwsze nic mi to nie daje, a po drugie tak jak napisałaś jest to po prostu niezdrowe w większych ilościach co do siedzenia na słońcu bez niczego - raczej wątpię, praktycznie nikt nie wychodzi z dmu na spacery po słońcu przed tym smarując sobie ręce i kark, z resztą ja na słońcu zbyt dużo nie siedzę, jedynie wtedy kiedy wyjeżdżam nad wodę w lato.. to może być też powód dla którego nie moge się opalić

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Chciałam jakoś ciekawie zacząć wątek, przecież się nie rozpłakałam
Chyba masz rację, tylko nie mam pojęcia jaki kolor by mi pasował, jestem strasznie nieobeznana w tym jaki kolor komu pasuje

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Ale myślę że warto przekonać autorkę postu do zmiany zdania bo dobrze dobrany kolor kostiumu może dać złudzenie bardziej opalonej skóry Choćby większość jasnych odcieni Kostiumy w kolorze przełamanej bieli wpadającej w ecru bardzo ładnie optycznie przyciemniają skórę.

A czarny kostium naprawdę odradzam w takim przypadku - sama skusiłam się na taki rok temu i nie byłam zadowolona.
O dzięki wielkie za ten pomysł, w sumie miałam na oku taki ecru kolor kostiumu ostatnio, ale musiałabym go przymierzyć do swojej skóry jeszcze

MadSyndrome jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:48   #7
201705042038
Konto usunięte

Cytat:
z resztą ja na słońcu zbyt dużo nie siedzę, jedynie wtedy kiedy wyjeżdżam nad wodę w lato.. to może być też powód dla którego nie moge się opalić
Tak BTW takie właśnie nadrabianie na urlopie jest podobno najbardziej niezdrowe. Lepiej regularnie, ale z umiarem.

Cytat:
Chciałam jakoś ciekawie zacząć wątek, przecież się nie rozpłakałam
Chyba masz rację, tylko nie mam pojęcia jaki kolor by mi pasował, jestem strasznie nieobeznana w tym jaki kolor komu pasuje
Pozostaje metoda prób i błędów. Z moich doświadczeń najlepiej sprawdzają się mocne, neonowe kolory, takie żarówy. Ja mam ostry pomarańcz z niebieskimi aplikacjami. Na pewno fatalnie wyglądam w czarny (tragedia), wtopiłam też z jasnobłękitnym kostiumem. Trzeba przyłożyć do swojej skóry w świetle dziennym.

Możesz też spróbować dorzucić do diety sok marchwiowy (nie za dużo), mi on trochę ozłaca skórę. Przywykłam do myśli, że czekoladką nigdy nie będę, ale takie lekkie ocieplenie kolory mi wystarcza.
201705042038 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 16:15   #8
Kaoru22
Zadomowienie

Niezdrowe jest każde przebywanie na słońcu a opalenizna i stopniowe przyzwyczajanie się do słońca wyjściowo daje ochronę porównywalną do SPF6 nie wiecej.

Uprzedzam argument z witaminą D - wystarczy wystawić na 15 minut dowolną powierzchnię ciała porównywalną powierzchnią do powierzchni pleców na działanie promieni słonecznych (także przez szyby, zimą i w pochmurny dzień)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości