Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-17, 18:50   #2011
201612060923
Konto usunięte

Dot.: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Najważniejsza jest zdrowa dieta. Skuteczny jest tez masaż paznokci-podczas smarowania rąk kremem warto taki zrobić. Po prostu wcierasz dosyć mocno krem w paznokieć. Masaż poprawia ukrwienie-a co za tym idzie-odżywienie płytki
201612060923 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 18:27   #2012
kar0link4
Zadomowienie

GG do kar0link4

Cześć
Postanowiłam zadbać porządnie o swoje paznokcie, bo ostatnio są w fatalnej kondycji. Tak źle jeszcze nigdy nie było Łamią mi się wszystkie paznokcie, że aż zdejmuję z nich wierzchnie warstwy - tak się rozdwajają, odchodzą.
Teraz moje paznokcie są właśnie po pierwszej kąpieli w oliwie. Nie dodawałam jednak do tego żadnych witamin, bo nic takiego nie mam. Mam zamiar również ich teraz nie malować, bo myślę, że lakiery też osłabiają płytkę paznokcia. No i zamiast obcinania paznokci, samo piłowanie. Bo kiedy je obcinam cążkami, to od razu się łamią i dalej rosną już połamane.
Także mam nadzieję, że po niedługim czasie będę mogła zaobserwować jakieś efekty Póki co życzę sobie wytrwałości i cierpliwości
Pozdrawiam ciepło!

Czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.

Nieustanna marzycielka.!
kar0link4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 18:53   #2013
201612060923
Konto usunięte

kar0link4, wytrwałości i mocnych paznokci Nie musisz całkowicie rezygnować z malowania-po prostu zainwestuj w dobrą bazę(ja zawsze używam różowej odżywki Eveline) albo lakiery bez toluenu i innych szkodliwych substancji
Ja tez miałam taki problem kiedy płytka odnowiła mi się po dwóch latach od zakończenia obgryzania. Wtedy to paznokcie strasznie mi się łamały. Oczywiście wtedy byłam całkiem ciemna-paznokcie katowałam nieświadomie metalowym pilniczkiem, zmywaczem acetonowym i lakierami bez bazy(a te lakiery często były ciemne). A potem zobaczyłam jak jedna z moich koleżanek, posiadaczka cudownych paznokci, maluje je różową odżywką Eveline. Ja też spróbowałam i dziś jestem szczęśliwą posiadaczką mocnawych pazurków.
Teraz mam zamiar wypróbować moczenie w żelatynie. Podobno działa i jest to naturalny sposób... Teraz moje pazurki odpoczywają od chemii odżywki i szukam naturalnych sposobów na podtrzymanie ich kondycji
Stary 2013-02-24, 11:44   #2014
CattyG
Przyczajenie

Witam was, to mój pierwszy raz na forum

Piszę, ponieważ mam problem z paznokciami. Nie łamią się, nie rozdwajają (czasem tylko kciuki) i ogólnie są mocne. Co mnie denerwuje to fakt, że mi się zawijają od spodu w taką "rurkę". Jak mam spiłowane na kwadraty to w ogóle masakra, szczególnie wskazujący na lewej ręce. Nie wiem od czego tak się dzieje

i teraz pytanie : czy są jakieś domowe sposoby na "naprostowanie" moich pazurków?

z góry dziękuję za odpowiedź
Stary 2013-02-24, 22:37   #2015
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez CattyG Pokaż wiadomość
Witam was, to mój pierwszy raz na forum

Piszę, ponieważ mam problem z paznokciami. Nie łamią się, nie rozdwajają (czasem tylko kciuki) i ogólnie są mocne. Co mnie denerwuje to fakt, że mi się zawijają od spodu w taką "rurkę". Jak mam spiłowane na kwadraty to w ogóle masakra, szczególnie wskazujący na lewej ręce. Nie wiem od czego tak się dzieje

i teraz pytanie : czy są jakieś domowe sposoby na "naprostowanie" moich pazurków?

z góry dziękuję za odpowiedź
mozesz zmienic kształt na migdały

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:49   #2016
201612060923
Konto usunięte

CattyG, zawijanie się paznokci w rurki zapewne jest naturalne, przy dłuższych paznokciach opiłowanych na kwadraty. Wiem, bo sama mam kwadraty, kiedy są długie to tak się zwijają, nie ma na to sposobu. Ja nie nosze jakiś szponów i tych rurek nie ma
Możesz albo nosić krótsze paznokcie(jeśli są spiłowane na kwadraty) albo wybierz migdałki
Stary 2013-03-01, 19:16   #2017
NiuNia_xD
Przyczajenie

Witam , ja tez mam bardzo łamliwe i miekkie paznokcie. I wkoncu postanowilam o nie zadbac. Od kilku dni biore belisse. Dzis pierwszy raz wcierałam olejek rycynowy. Zaczynam także brac skrzyp polny z witaminami i minerałami. Czekam teraz na efekty, mam nadzieje ze jakieś beda ...
NiuNia_xD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 19:38   #2018
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez NiuNia_xD Pokaż wiadomość
Witam , ja tez mam bardzo łamliwe i miekkie paznokcie. I wkoncu postanowilam o nie zadbac. Od kilku dni biore belisse. Dzis pierwszy raz wcierałam olejek rycynowy. Zaczynam także brac skrzyp polny z witaminami i minerałami. Czekam teraz na efekty, mam nadzieje ze jakieś beda ...
Będą jeśli będziesz regularnie o pazurki dbać
Olejek rycynowy zawsze dobry, chociaż mi na razie nie jest potrzebny. Ale jest strasznie zachwalany
Stary 2013-03-02, 18:48   #2019
CattyG
Przyczajenie

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi . Pazurki miałam dopiero co strasznie długie, więc je skróciłam i spiłowałam na migdałki . Wyglądają o wiele lepiej .
Stary 2013-07-06, 23:21   #2020
dealerka
Raczkowanie

właśnie zaczynam olejowanie paznokci bo mam słabe, rozdwajające się i wyginające w wszystkie strony pazurki na czym dokładnie polega moczenie w żelatynie bo to mnie zaciekawiło?
dealerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 18:20   #2021
fittella
Przyczajenie

Od jakiegoś czasu strasznie rozdwajają mi się paznokcie...koleżanki polecają jakieś sprawdzone sposoby ?
fittella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 21:59   #2022
Wenus21
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez fittella Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu strasznie rozdwajają mi się paznokcie...koleżanki polecają jakieś sprawdzone sposoby ?

Cały watek jest o tym wystarczy poczytać
Stary 2013-07-20, 13:45   #2023
fittella
Przyczajenie

biorę się za lekturkę "
fittella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 19:40   #2024
NiuNia_xD
Przyczajenie

Ostatnio zakupiłam odżywke Eveline 8w1 ... można ją dostać w Rossmanie za około 10 zł... i juz po 4 dniach stosowania paznokcie są twardsze, a po 10 widać minimalnie jak urosły. Choć czytałam że niektórych uczula. Ja nie zaobserwowałam czegoś co by mnie niepokoiło. A stosuje ją około 2 tygodni. I bardzo sobie ja chwale. Nie zamienie jej na nic innego...
NiuNia_xD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:16   #2025
AyeFeisty
Przyczajenie

Słyszałam właśnie, że drożdże potrafią zdziałać cuda ))
Stary 2013-07-31, 18:38   #2026
didaska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AyeFeisty Pokaż wiadomość
Słyszałam właśnie, że drożdże potrafią zdziałać cuda ))
I na włosy też . Ja właśnie piję skrzypopokrzywę na wzmocnienie włosów i liczę też na wzmocnienie pazurków
I także olejuję paznokcie,polecam

didaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 23:22   #2027
Tysiiia93
Raczkowanie

GG do Tysiiia93

Co do kuracji wewnętrznej to u mnie świetnie sprawdziła się herbatka z liści pokrzywy Piję ją już 2 miesiące ale efekty na moich paznokciach są widoczne

Tysiiia93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 23:55   #2028
RozowaMulina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Tysiiia93 Pokaż wiadomość
Co do kuracji wewnętrznej to u mnie świetnie sprawdziła się herbatka z liści pokrzywy Piję ją już 2 miesiące ale efekty na moich paznokciach są widoczne
Ja pokrzywę piłam głównie ze względu na włosy, chociaż paznokcie tez na tym skorzystały . Ostatnio jednak mam wrażenie, że pokrzywa im się 'przejadla' dlatego powoli ją odstawiam. W ruch idą za to oleje, mam nadzieję że pomogą

Wymianka
RozowaMulina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 12:40   #2029
chillin0411
Zadomowienie

Odp: Sposoby babuni na mocne i zdrowe paznokcie

Hej. Mozna ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

28.06.11
chillin0411 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 23:34   #2030
tamtaglista
Zakorzenienie

Dołączam
Stary 2013-08-06, 13:29   #2031
Tysiiia93
Raczkowanie

GG do Tysiiia93

Stosowała któraś z Was drożdże dla paznokci ?
Właśnie parę postów wyżej o tym przeczytałam, poszukałam w google i cóż chyba nie dałabym rady tego wypić .. Podziwiam dziewczyny, które piją drożdże

Tysiiia93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 16:15   #2032
lusia2212
Wtajemniczenie

Łykaj SKRZYP pomaga na wszystko , polecam
Stary 2013-10-09, 02:24   #2033
lolitaaa27
Przyczajenie

A ja mam taki problem : mój synek skubie paznokcie, czasem nawet do krwi. Jego rączki wyglądają okropnie, stosowałam oliwkę do paznokci ale niewiele to dało, w ogóle nie wiem jak oduczyć go tego brzydkiego nawyku skubania.
lolitaaa27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:31   #2034
lelele
Przyczajenie

Ja przez jakiś czas wcierałam wazeline w skórki i płytki pazurów . Skórki faktycznie skorzystały na tym doświadczeniu same paznokcie ładniej wyglądały ale czy były bardziej odżywione ciężko mi określić.Nąstępny etap to kuracja pokrzywą a dokładnie picie jej troche nawet przestaly się tak łamać ale nie wiem czy to akurat pokrzywa zadziałała (uwielbiają ją moje włosy) Teraz zaczynam się bawić z żelatyną i jakimiś tabletkami z bambusem. Pożyjemy , zobaczymy , podrapiemy mam nadzieje

Tak jak już wczesniej wspominałam pokrzywa dalej sie suszy w worku chociaz pije jej mniej ze wzgledu na wprowadzenie do dietyzcerwonej herbsy Tabsy z bambusa, maczanie w żelatynie niby cos sie zaczelo dziać , były mocniejsze i mniej łamliwe. Niestety... mądra głowa pomalowala pazury lakier poodpryskiwał spotkanie na rano i brak zmywacza wiec poodrywalam platy a pozostalości potraktowałam pilniczkiem Efekt ... oczywiście tak samo oplakany jak pomysł < nie wiem czego sie spodziewałam głupek> no i tu juzż żelatyna , tabletki miały mało do gadania. Uratowałam pazdraki regenerum <3 Kiedys byłam zadowolona z 8w 1 eveline no ale sklad i wątki na temat minusów związanych z uzytkowaniem doprowadził do separacji:P Regeneruuuuum oleje oleje olejee a efekty ? jestem zadowolona:P Marnie to się ma do domowych sposobów babuni ale jak wyjde z paznokciami na prosta to pewnie wroce do domowych aby utzrymać je w dobrej kondycji a domowe spodsoby darze uczuciem nie tylko te związane z paznokciami

Edytowane przez lelele
Czas edycji: 2013-12-19 o 12:09
lelele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 20:16   #2035
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Ja Wam polecam odżywkę Herom i oczywiście olejowani ;P
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 10:27   #2036
_cherry_
Rozeznanie

Smerfetko a którą dokładnie?

Ostatnio podkradałam mamie naiteka II, ale to nie był dobry pomysł. Paznokcie zaczęły żółknąć i o ile z łamaniem nie mam problemu to stały się bardziej wysuszone niż były i czasem się łuszczą. Doprowadziłam się trochę do porządku balsamem herba studio, co mnie zachęciło do dalszej kuracji

Zaczynam w tym tyg moczenie w oliwie, olejku rycynowym i cytrynie. Może nawet pokuszę się o zdjęcia przed i po kuracji. Z malowania pazurków pewnie całkiem nie zrezygnuje ale będę robić przerwy kilkudniowe na olejowanie.
_cherry_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 13:03   #2037
MassieDran
Zakorzenienie

Też chciałabym olejowac paznokcie ale jak tu pogodzić tą czynność z malowaniem paznokci? Przeciez nie będę wychodzić do ludzi z niepomalowanymi długasami W weekendy staram się robić moim dłoniom i paznokciom rycynowe spa (oczywiście paznokcie muszą być "nagie" ) - sporą kroplę oleju rycynowego wcieram w całe dłonie i w paznokcie, zakładam foliowe rękawiczki, a na to jeszcze normalne zimowe rękawiczki i idę spać Rano skóra na dłoniach jest niesamowicie nawilżona! Kocham ten efekt! Same paznokcie tez wyglądają lepiej bo są gładkie

MassieDran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 13:58   #2038
_cherry_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Też chciałabym olejowac paznokcie ale jak tu pogodzić tą czynność z malowaniem paznokci? Przeciez nie będę wychodzić do ludzi z niepomalowanymi długasami W weekendy staram się robić moim dłoniom i paznokciom rycynowe spa (oczywiście paznokcie muszą być "nagie" ) - sporą kroplę oleju rycynowego wcieram w całe dłonie i w paznokcie, zakładam foliowe rękawiczki, a na to jeszcze normalne zimowe rękawiczki i idę spać Rano skóra na dłoniach jest niesamowicie nawilżona! Kocham ten efekt! Same paznokcie tez wyglądają lepiej bo są gładkie
W wątku- efekty olejowania paznokci- Majowa Rosa wstawiła efekty olejowania, nie rezygnowała z lakieru, więc można osiągnąć taki efekt i niekoniecznie rezygnować z kolorowego lakieru.
Nie wiem może się mylę ale wydaje mi się że sekret tkwi we wcieraniu wszystkich dobrodziejstw w nasadę paznokcia, gdzie widocznie wszystkie składniki najlepiej się wchłaniają.

Ja pielęgnację chyba zacznę od kilkudniowej przerwy w lakierze i będę dwa razy dziennie moczyć paznokcie w oliwie z rycyną i cytrynką. W między czasie, raz dziennie wmasuje w skórki i pazury balsam do paznokci herba studio. Chciałam też upchnąć gdzieś serum z wapniem i wit C z lovley, może też raz dziennie, bo w sumie szybko się wchłania. Ale nie wiem czy nie będzie za dużo tego wszystkiego.
Stary 2013-12-11, 14:00   #2039
lasoa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Super podpowiedź, zrobię takie spa mojemu TZ bo ma mega suche dłonie, aż mu pękają, tylko skąd wezme rękawiczki foliowe
lasoa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 14:19   #2040
_cherry_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Super podpowiedź, zrobię takie spa mojemu TZ bo ma mega suche dłonie, aż mu pękają, tylko skąd wezme rękawiczki foliowe
Serio Twój TŻ podda się tego typu zabiegom? Mój uznaje za stosowne jedynie krem do rąk i twarzy.

Po rękawiczki wybierz się do kauflandu, carefura, lidla albo innego dużego marketu na stoisko z pieczywem
Odpowiedz

Tagi
paznokcie, połamane paznokcie, rozdwojone paznokcie

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości