dobry krem z retinolem - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30 z plusem

Notka

Kobieta 30 z plusem Forum dla Kobiet trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek; Problemy, porady i tajemnice bycia kobietą świadomą :-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-30, 08:05   #1
gercia
Raczkowanie

dobry krem z retinolem

Zbieram się do zakupu kremu z retinolem na noc,bo na dzień używam z wit. C.,tylko nie wiem na który się zdecydować ,chciałabym jakiś mocniejszy...myślałam o Ysthealu+ z Avene,albo Dermice Retinol 2000.
Cerę mam raczej normalną z tendencją do przesuszania,potrzebuję ujędrnienia i czegoś do walki ze zmarszczkami pod oczami.(mam 31 lat)

Możecie coś polecić?
gercia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 14:26   #2
gercia
Raczkowanie

Dot.: dobry krem z retinolem

Czy wiecie coś na temat maści ochronnej z wit.ą firmy Hasco-lek? zawiera wit.A w postaci :retinoli palmitas,tylko mi to niewiwle mówi,nie wiem czy to dobra postać ,jak się wchłania ,jaką ma trwałość no i nie wiem ile jest jej procentowo ,ale niektóre wizażanki bardzo zachwalają...
Stary 2005-08-30, 15:17   #3
monika_t
Rozeznanie

Hm.............to juz zostan przy myslach o Ysthealu, ktory ma retinaldehyd (retinal). Jeszcze lepszy bylby zel Ystheal, ciezki do zdobycia (Wlochy, Hiszpania, Portugalia, z innych krajow juz wycofany) i nie wiem czy jest w Polsce nowosc - Eluage krem i serum firmy Avene. Oba drozsze od Ystheali, ale zawieraja kwas hialuronowy (serum 1%, krem 0,5%), retinalu natomiast maja tyle co seria Ystheal czyli 0,05%. Krem Eluage jest lzejszy od kremu Ystheal, serum jest bardzo lekkie, dobrze sie wchlania.
Inna opcja - jesli jest juz (po przerwie) w sprzedazy Retin-A lub Zorac, to moze postaraj sie o te specyfiki (na recepte), te sa duzo skuteczniejsze. Polecam rowniez ta strone: http://www.phpbbserver.com/phpbb/?mforum=biochemiaurody , tam m.in. dowiesz sie jak postepowac z Retin-A czy Zorac´iem.
monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 06:58   #4
gercia
Raczkowanie

Dziękuję Monika bardzo ,biochemię cały czas studiuję,ale wiadomości cała masa.
Stary 2005-08-31, 12:14   #5
gercia
Raczkowanie

Po przestudiowaniu artykułów na biochemii zastanawiam się jeszcze nad Vichy Reti C,chyba ma więcej retinolu....
Stary 2005-08-31, 12:31   #6
monika_t
Rozeznanie

Retinol a retinal (retinaldehyd) roznia sie swoim dzialaniem, jesli uwaznie i wszystko przeczytalas na forum Basi, to bylo tam wspomniane o sile dzialania roznych form wit.A. Z tego co mamy na rynku w Europie (bez recepty), to retinal bedzie skuteczniejszy. Jesli masz dojscie do produktow z retinolem w Stanach to znajdziesz tam wysokie stezenia (nawet 0,9%), wtedy moglabys nad tym pomyslec, ale te europejskie retinole nie sa zbyt skuteczne/mniej skuteczne. Wlasciwie w Europie zostaje nam firma Avene ze swoimi retinalami lub postarac sie o retinoidy na recepte.
monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:45   #7
gercia
Raczkowanie

Tak juz wiem ,dzięki Monika
Cały czas studiuję biochemię i już mi głowa pęka...
Stary 2005-12-17, 16:45   #8
radonianka351
Przyczajenie

Post Dot.: dobry krem z retinolem

Witam wszystkich, jestem Ania, mam 36 lat i mieszkam w Radomiu.
Poszukuje kremu z retinolem BIELENDY. Mialam kiedys taki , szukam go ale nigdzie obecnie nie znajduje .... nazywal sie jakos retinol++ (z podwojnym retinolem) opakowanie pomaranczowe z granatem .. Prosze mi dac znac jakby ktos zauwazyl na poleczce w sklepie.
radonianka351 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 19:13   #9
Pitipel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez radonianka351
Witam wszystkich, jestem Ania, mam 36 lat i mieszkam w Radomiu.
Poszukuje kremu z retinolem BIELENDY. Mialam kiedys taki , szukam go ale nigdzie obecnie nie znajduje .... nazywal sie jakos retinol++ (z podwojnym retinolem) opakowanie pomaranczowe z granatem .. Prosze mi dac znac jakby ktos zauwazyl na poleczce w sklepie.
Cześć, witam cieplutko nową wizażankę,
Nie mam pewności, ale zdaje mi się, że tę serię o którą pytasz bielenda wycofała. Sprawdź na ich stronie - obym się myliła...
Pitipel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 19:18   #10
Pitipel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gercia
Cały czas studiuję biochemię i już mi głowa pęka...
Gerciu, czy doprawdy do tego stopnia boli Cię głowa, ze przez dwa lata nie zauważyłaś wyszukiwarki?
Proszę Cię, korzystaj z niej; ja nie wiem - czy Ty się jej boisz?
Zapewniam Cię, że nie ma czego - popatrz: wpisałam hasło retinol i wywaliła mi 134 wątki do postudiowania. Ja oczywiście nie mam pewności czego tak naprawdę szukasz, bo mylisz tu retionol z retinalem, ale w każdym przypadku operacja szukania wygląda analogicznie.
Oddzielając targowisko i fora techniczne na bank do poczytania będzie tych wątków coś koło połowy.
Proszę, oto link do wyników wyszukiwania:
http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=529078
skorzystaj z nich

Edytowane przez Pitipel
Czas edycji: 2005-12-18 o 18:20
Pitipel jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30 z plusem

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości