Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-23, 18:53   #1
virino
Przyczajenie

Question Jak zacząć nowe życie?

Czasem czuję, że jestem totalnym zerem!
Faceci w ogóle nie zwracają na mnie uwagi!
Nie wiem co robię nie tak, nie mam przyjaciół, zazdroszczę osobom, które mają tzw. charakterek, nie boją się pyskówek, mówić to, co myślą, wziąć się za siebie etc. Czuję się, wyglądam i jestem taka wrażliwa, wszystko analizuję, wszystkim się przejmuję. Ludzie mnie nie szanują, a nawet jak się umówię z jakąś koleżanką na imprezę, to od razu mówi mi , że jak jej koleżanka nie będzie mogła, jak nic jej nie wyskoczy, jak będzie jeszcze jej się chciało, to EWENTUALNIE możemy pójść. Jakbym była osobą na wezwanie, takie ''pogotowie towarzyskie'' w razie jakby już totalnie nie było żadnej możliwości dla tej osoby.
Ponadto czuje się taka zgnuśniała tj. siedze dużo w domu, nie mam pracy ( bo jeszcze studiów nie mam, jeszcze nie zaczęłam), z nikim się nie umawiam, nawet nikt np. na ulicy nie zwraca na mnie uwagi. Jestem kompletnie niepewna siebie! Nie potrafię się sprzeciwic nikomu, kompletnie nie jestem asertywna, nie mam własnego zdania.
W sumie siedzę w domu ( mieszkam jeszcze z rodzicami i przez następne 2 lata będę musiała - tu nie pytajcie o co chodzi, sprawa rodzinna).

Zazdroszczę niektórym kobietom, jak się spełniają na każdym froncie. Czuję, że na nic nie zasługuję, nie potrafię o siebie zadbać, czuję się głupia, niewartościowa i nie zasługująca nawet na szklankę wody!

Jak zacząć od nowa? Jak się ''obudzić'' i być sexowną laską, która ma powodzenie, pieniądze i jest spełniona> Prosze o pomoc, naprawdę cierpię!
virino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:13   #2
s_o_w_a
Raczkowanie

Dot.: Jak zacząć nowe życie?

To wszystko siedzi w Twojej głowie! Musisz w siebie uwierzyć, dostrzec swoje zalety!
Stary 2013-04-23, 19:21   #3
ula2689
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez virino Pokaż wiadomość
Nie wiem co robię nie tak, nie mam przyjaciół, zazdroszczę osobom, które mają tzw. charakterek, nie boją się pyskówek, mówić to, co myślą, wziąć się za siebie etc. Czuję się, wyglądam i jestem taka wrażliwa, wszystko analizuję, wszystkim się przejmuję. Ludzie mnie nie szanują, a nawet jak się umówię z jakąś koleżanką na imprezę, to od razu mówi mi , że jak jej koleżanka nie będzie mogła, jak nic jej nie wyskoczy, jak będzie jeszcze jej się chciało, to EWENTUALNIE możemy pójść. Jakbym była osobą na wezwanie, takie ''pogotowie towarzyskie'' w razie jakby już totalnie nie było żadnej możliwości dla tej osoby.
Ponadto czuje się taka zgnuśniała tj. siedze dużo w domu, nie mam pracy ( bo jeszcze studiów nie mam, jeszcze nie zaczęłam), z nikim się nie umawiam, nawet nikt np. na ulicy nie zwraca na mnie uwagi. Jestem kompletnie niepewna siebie! Nie potrafię się sprzeciwic nikomu, kompletnie nie jestem asertywna, nie mam własnego zdania.
W sumie siedzę w domu ( mieszkam jeszcze z rodzicami i przez następne 2 lata będę musiała - tu nie pytajcie o co chodzi, sprawa rodzinna).

Zazdroszczę niektórym kobietom, jak się spełniają na każdym froncie. Czuję, że na nic nie zasługuję, nie potrafię o siebie zadbać, czuję się głupia, niewartościowa i nie zasługująca nawet na szklankę wody!

Jak zacząć od nowa? Jak się ''obudzić'' i być sexowną laską, która ma powodzenie, pieniądze i jest spełniona> Prosze o pomoc, naprawdę cierpię!
To wyjdź z domu na spacer,do parku, do sklepu,fajnych ludzi mozna spotkać nawet w warzywniaku.Do klubu tez możesz iśc sama,posiedzieć wypić drinka a może się przysiądzie jakiś fajny chłopak.
Wystroj się i idź w sobotę na dysko,poszaleć sama zapomnij o wszystkich na okolo i poprostu się baw!
Nie masz pracy bo nie masz studiów?Poszukaj pracy dorywczej,opieka nad dziećmi,roznoszenie ulotek itp.
Dlaczego sądzisz że nie potrafisz o siebie zadbać?Zrób dzień pieknośći pomaluj paznokcie,wydepiluj nogi,bikini,brwi,nałóż maseczkę to zawsze poprawia humor a to nic trudnego.
Stary 2013-04-23, 19:24   #4
BioIvO
Zakorzenienie

Proponuje znaleść jedną dziedzinę w której będziesz się czuła pewnie. Najlepiej jakaś prace, będziesz miała pieniądze na początek i poczucie, że do czegoś się nadajesz.

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)

Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:32   #5
olasia99
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to olasia99

Cytat:
Napisane przez virino Pokaż wiadomość

Siłą mamy Cię z tego domu wynieść?

A Ty coś koleżankom proponujesz czy to one muszą zawsze wychodzić z inicjatywą? Jak z jedną raz nie wyjdzie, to odezwij się potem i spytaj, czy skoczy na piwo/do klubu, skoro poprzednio wam się nie udało.

Robisz z siebie ofiarę i użalasz się nad sobą. Nienawidzę czegoś takiego. Nie wiem, czego oczekujesz. Chyba cudu z nieba i tego, że wszyscy będą za tobą chodzić, bo ty jesteś taka nieśmiała i smutna i sama z inicjatywą nie wyjdziesz.
Na przyjaźnie trzeba sobie zapracować, co nie równa się siedzeniu w domu.
Stary 2013-04-24, 17:07   #6
gonzinka
Rozeznanie

Mniej więcej wiem o czym piszesz. Sama byłam i nadal bywam kompletnie nadwrażliwa i miękka. Bardzo dużo czasu pracowałam nad sobą. Próbowałam sama wychodzić do klubów - masakra - ludzie w Polsce i ich paczki to towarzystwo z reguły hermetyczne. Co innego za granicą. Wielu rzeczy próbowałam. Ogólnie proponuję - jako pierwszy krok - sport. Nawet samemu: rower, rolki, basen. Poczujesz się lepiej psychicznie. Głupia jazda na rowerze po polskich ulicach i ścieżkach rowerowych może zwiększać pewność siebie

Natomiast według mnie, coś co może przynieść Ci największe korzyści i gigantyczne zmiany to wolontariat. Jeśli jesteś wrażliwa, to znaczy, że nie zabraknie Ci raczej serca do pomocy innym - czy w hospicjum, czy w schronisku dla zwierząt. Z tego co pisałaś wynika, że czas masz. Podczas wolontariatu poznasz mnóstwo ludzi, także wolontariuszy. Poczujesz się spełniona, potrzebna, zyskasz dobrych przyjaciół (takie znajomości nie są zazwyczaj tak powierzchowne jak te z dyskotek) i powoli wypracujesz hart ducha, pewien rodzaj mądrej siły i pewność siebie. Powodzenia.

Edytowane przez gonzinka
Czas edycji: 2013-04-24 o 17:11
gonzinka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
nowe, początku, życie

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości