Wągry i wypryski na plecach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-25, 12:40   #1
wernicola
Raczkowanie

Wągry i wypryski na plecach

Mam problem z plecami - na twarz mam skórę mieszaną, ale tylko w czasie okresu wyskakują mi jakieś małe wypryski, ale ogólnie cera jest ladna. Ale plecy... tragedia. Mam mnóstwo wągrów, które szybko zmieniają się w bolące wypryski. Co z tym zrobić?
wernicola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 13:20   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie

Wink Dot.: Wągry i wypryski na plecach

Idź do dermatologa. Bolące wypryski się leczy.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:57   #3
Sanitariuszka Urody
Przyczajenie

Dot.: Wągry i wypryski na plecach

oj z trądzikiem na plecach to jak z trądzikiem na twarzy, lubi się tworzyć w tzw. rynnach łojotokowych czyli między łopatkami, między piersiami. Ja również męczę się z trądzikiem na plecach od 2, 5 roku i jest coraz lepiej, a powstał mi po intensywnej diecie wysokobiałkowej. Należy przeanalizować wszystko hormony, dietę i genetykę. Ważna jest też higiena, a ja o nia dbałam za pomocą tej gąbki http://snitariuszka-urody.blogspot.com/2012/09/konjac-sponge-100-naturalna-gabka-z.html i konieczna jest wizyta u DERMATOLOGA!
Sanitariuszka Urody jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 17:26   #4
Puszart
Przyczajenie

Mój mąż ma też takie problemy, ale przecież do dermatologa się nie da zabrać ;/... Może jakiś peeling pomoże, czy zacząć go karmić sałatą?

Odwiedź mój FB:
https://www.facebook.com/pages/Pusza...42582435835432

albo Wordpress:
http://puszart.wordpress.com
Puszart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 22:02   #5
Ania999
Przyczajenie

Hej! w tym roku również miałam problem z wągrami (z resztą u mnie to nie nowość, wągry towarzyszą mi od gimnazjum, a teraz jestem na studiach;/), jednak w tym roku postanowiłam zająć się nimi osobiście.
Kiedy tylko mogę to wyciskam(oczywiście umytą buźkę i czystymi paznokciami), często zmieniam pościel (tak, to też pomaga) i piorę systematycznie piżamkę. Nie dotykam też twarzy bez potrzeby, od podpieraniu brody na ćwiczeniach czy 'interesujących' wykładach też nie ma mowy. Idąc dalej, dwa razy w tygodniu stosuję maseczki. Przedwczoraj zrobiłam z sody oczyszczonej (proporcje: łyżka sody- łyżka wody) i trzymałam przez 20 min. Dzisiaj poszłam na basen i byłam w szoku, kiedy zobaczyłam moją twarz- pory były wyraźnie zmniejszone(jakbym miała podkład, a nie miałam nic). Wieczorem zrobiłam kolejną maseczkę z drożdży (2 łyż mleka + 5 g drożdży). Efekty widzę i takim tanim sposobem można sobie poradzić z problemem. Jeśli chodzi o plecy-oczywiście będzie potrzebna druga osoba do nakładania masek.
Pozdrawiam
Ania999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 13:05   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ania999 Pokaż wiadomość
Hej! w tym roku również miałam problem z wągrami (z resztą u mnie to nie nowość, wągry towarzyszą mi od gimnazjum, a teraz jestem na studiach;/), jednak w tym roku postanowiłam zająć się nimi osobiście.
Kiedy tylko mogę to wyciskam(oczywiście umytą buźkę i czystymi paznokciami), często zmieniam pościel (tak, to też pomaga) i piorę systematycznie piżamkę. Nie dotykam też twarzy bez potrzeby, od podpieraniu brody na ćwiczeniach czy 'interesujących' wykładach też nie ma mowy. Idąc dalej, dwa razy w tygodniu stosuję maseczki. Przedwczoraj zrobiłam z sody oczyszczonej (proporcje: łyżka sody- łyżka wody) i trzymałam przez 20 min. Dzisiaj poszłam na basen i byłam w szoku, kiedy zobaczyłam moją twarz- pory były wyraźnie zmniejszone(jakbym miała podkład, a nie miałam nic). Wieczorem zrobiłam kolejną maseczkę z drożdży (2 łyż mleka + 5 g drożdży). Efekty widzę i takim tanim sposobem można sobie poradzić z problemem. Jeśli chodzi o plecy-oczywiście będzie potrzebna druga osoba do nakładania masek.
Pozdrawiam
Super rada... wyciskać paznokciami Blizny i bordowa twarz gwarantowane. Jesli juz ktos musi wyciuskać, to powinien wiedzieć jak to zrobić prawidłowo tj skóra powinna być po parówce, palce owinięte chusteczką, na końcu przemyć czyms odkażającym.

Co do maseczki z sody- jest skuteczna, ale przy nie wrażliwej twarzy, inaczej piecze i podrażnia.

Na wągry polecam piling (kawa+ żel myjący), ale w twoim przypadku autorko nie zalecam go przy bolących krostkach. Musisz je wyleczyc najpierw.
Stary 2013-05-07, 15:31   #7
wernicola
Raczkowanie

Byłam u dermatologa - pogadał coś o diecie, zapisał jakąś maść i tyle. Maścią ciężko samej się smarować... peeling też ciężko pod prysznicem. Może peeling jakąś szkotką do mycia pleców? Inaczej bez pomocy nie daję rady... :/

I jest jeszcze coś - teoretycznie skórę mam tłustą tak? Bo przecież wągry itp., ale plecy bardzo często mnie "ciągną" bo są przesuszone... Nawilżam je jak mogę, ale to lekki paradoks. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez wernicola
Czas edycji: 2013-05-07 o 15:33
wernicola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 13:45   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wernicola Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa - pogadał coś o diecie, zapisał jakąś maść i tyle. Maścią ciężko samej się smarować... peeling też ciężko pod prysznicem. Może peeling jakąś szkotką do mycia pleców? Inaczej bez pomocy nie daję rady... :/

I jest jeszcze coś - teoretycznie skórę mam tłustą tak? Bo przecież wągry itp., ale plecy bardzo często mnie "ciągną" bo są przesuszone... Nawilżam je jak mogę, ale to lekki paradoks. Co o tym sądzicie?
Może na plecy stosujesz wysuszające żele myjące, maści i nie stosujesz nic nawilżającego, jakieś balsamy na alkoholu... ? Skóra tłusta też może ulec odwodnieniu
Stary 2013-05-09, 13:43   #9
MojaUroda
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Ja na Twoim miejscu wybrałabym się do kosmetyczki. Jest to problem na plecach więc sama zdziałasz niewiele. Kosmetyczka doradzi ci odpowiedi peeling lub maskę no i nałoży w salonie dokładnie
MojaUroda jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości