Jak dobrac wlasciwa czerwona pomadke? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-25, 16:47   #1
luciasabogal
Zakorzenienie

Jak dobrac wlasciwa czerwona pomadke?

Nie znalazlam takiego watku, jezeli istnieje prosze o skierowanie

Oto moje pytanie, nigdy nie mialam czerwonej szminki i chce po raz pierwszy kupic ten swoj idealny czerwony odcien

Czym sie kierowac przy wyborze?odcieniem cery, wlosow,typem urody?

Teorytycznie pasuja mi cieple odcienie z domieszka pomaranczy ale praktycznie fatalnie w tym wygladam i zeby wydaja sie..niezbyt biale

kupic klasyczna czerwien?pasuje wszystkim?matowa czy z drobinkami?

Podzielcie sie Swoimi szminkowymi faworytami
luciasabogal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 17:34   #2
naciulatko
Zakorzenienie

Dot.: Jak dobrac wlasciwa czerwona pomadke?

Osobiście polecam Rouge d'Armani lipstick o numerze 401. To piękna makowa czerwień Oczywiście nie każdemu pasuje. Ja skorzystałam z porady stylisty Armaniego. Akurat był w Douglasie w Gdyni, aczkolwiek z tego, co wiem to jeździ po całej Polsce. Jeśli nie jesteś pewna to polecam wybrać się do Douglasa czy Sephory i poprosić o pomoc którąś z pań, która odpowiada za dobór kosmetyków. Co prawda odnoszę wrażenie, że nie zawsze są kompetentne i czasami próbują na siłę wcisnąć konkretny produkt, od którego mają największy utarg. Aczkolwiek zawsze możesz wziąć koleżankę, która doradzi Ci, w którym odcieniu wyglądasz najlepiej. Poza tym inną ważną kwestią jest to, żebyś dobrze się czuła w takim kolorze.
Dodam, że pomadka od Armaniego (ta konkretna) nadaje się na wyjścia zarówno wieczorowe, jak i dzienne. Jeśli szukasz takiego koloru to polecam przyjrzeć się 401

Edytowane przez naciulatko
Czas edycji: 2013-04-25 o 17:37
naciulatko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 19:12   #3
elizka1987
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

http://www.youtube.com/watch?v=3ucgxMiPAMQ obejrzyj ten filmik. Może cię jakoś zainspiruje.

elizka1987 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 10:30   #4
milka6263
Raczkowanie

http://www.youtube.com/watch?v=RVgTV7cXoBs
tu też masz sporo informacji na temat czerwonej szminki
Stary 2013-04-26, 13:02   #5
jamestown
Avada kedavra.

http://www.totalbeauty.com/content/g...tick-skin-tone
Stary 2013-04-26, 20:38   #6
Iselle
Zadomowienie

GG do Iselle

Do wybielania zębów najlepiej odcień zimny, a na pierwszy raz - stonowany i półtransparentny (może jakiś błyszczyk?) Na początek najlepiej chyba zacząć od czegoś taniego na co nie szkoda kasy gdybyś jednak uznała że nie pasuje Ci na większość okazji czy do ciuchów.
Iselle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:32   #7
luciasabogal
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez naciulatko Pokaż wiadomość
Osobiście polecam Rouge d'Armani lipstick o numerze 401. To piękna makowa czerwień Oczywiście nie każdemu pasuje. Ja skorzystałam z porady stylisty Armaniego. Akurat był w Douglasie w Gdyni, aczkolwiek z tego, co wiem to jeździ po całej Polsce. Jeśli nie jesteś pewna to polecam wybrać się do Douglasa czy Sephory i poprosić o pomoc którąś z pań, która odpowiada za dobór kosmetyków. Co prawda odnoszę wrażenie, że nie zawsze są kompetentne i czasami próbują na siłę wcisnąć konkretny produkt, od którego mają największy utarg. Aczkolwiek zawsze możesz wziąć koleżankę, która doradzi Ci, w którym odcieniu wyglądasz najlepiej. Poza tym inną ważną kwestią jest to, żebyś dobrze się czuła w takim kolorze.
Dodam, że pomadka od Armaniego (ta konkretna) nadaje się na wyjścia zarówno wieczorowe, jak i dzienne. Jeśli szukasz takiego koloru to polecam przyjrzeć się 401
napewno wyprobuje ta szminke
wiesz, ja jaks dziwna jestem ale bardzo nie lubie prosic o pomoc w sklepach, zawsze mi sie wydaje ze chca mi cos wcisnac i denerwuje mnie ze potem chodza za mna, wole zostac niezauwazona i sama wszystko spokojnie obejrzec.

Cytat:
Napisane przez Iselle Pokaż wiadomość
Do wybielania zębów najlepiej odcień zimny, a na pierwszy raz - stonowany i półtransparentny (może jakiś błyszczyk?) Na początek najlepiej chyba zacząć od czegoś taniego na co nie szkoda kasy gdybyś jednak uznała że nie pasuje Ci na większość okazji czy do ciuchów.
wlasnie chce pomadke, nie bluszczyk, jednak widac na ustach roznice uwazam

dziekuje dziewczyny obejrze wszystkie polecane filmiki i stronki
Stary 2013-04-27, 23:27   #8
myszakotka
Rozeznanie

Ehhh, u mnie dopiero 5 czerwona szminka okazała się trafiona. Lepiej u mnie wyglądają szminki o pomarańczowym lub brzoskwiniowym odcieniu, przy ciepłych szminkach mam ładniejszy kolor skóry i białe zęby, natomiast przy chłodnych, w szczególności takich różowo-fioletowych (często z mauve w nazwie) wyglądam tragicznie. Dobrze i naturalnie wyglądam w ciepłej makowej czerwieni - mam chanel 98 coromandel. Natomiast wszelkie chłodne czerwienie były totalną porażką. Nie ufałabym za bardzo Paniom w sephorach i douglasach, niestety, ale zbyt często wychodziłam z kosmetykami w takich kolorach, że musiałam później oddawać je szwagierce. Najlepiej kup jakieś dwie tanie - jedną klasyczną chłodną czerwień, drugą wpadającą w pomarańcz i dopiero wtedy szukaj ewentualnie odpowiedniego odcienia (wiedząc, czy ma być ciepły czy nie) wśród lepszych szminek.

Nie zgadzam się z tym, że do wybielania zębów służą chłodne kolory - wydaje mi się to kwestią indywidualną. Ja przy pomarańczowej szmince mam białe zęby, przy chłodnej mam żółte, znam osoby, które mają odwrotnie.
myszakotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 15:33   #9
naciulatko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez luciasabogal Pokaż wiadomość
napewno wyprobuje ta szminke
wiesz, ja jaks dziwna jestem ale bardzo nie lubie prosic o pomoc w sklepach, zawsze mi sie wydaje ze chca mi cos wcisnac i denerwuje mnie ze potem chodza za mna, wole zostac niezauwazona i sama wszystko spokojnie obejrzec.
Naprawdę polecam. Ja jestem ciepłym typem urody, więc jeśli Ty też, to myślę, że będzie Ci pasowała
Nie wiem czy w Sephorze czy Douglasie da się być niezauważonym. Mam wrażenie, że ochroniarze chodzą tam za mną krok w krok, więc kiedy rozmawiam z którąś z pań pracujących tam to mam poczucie, że chociaż ochroniarz nie traktuje mnie jak potencjalnej złodziejki
A co do szminki - ja wcześniej używałam wiele kolorów czerwieni, ale tanich. Niestety żadna nie spełniła moich oczekiwań - źle się czułam, bo po pierwsze kiepsko się je nakładało, po drugie miały świecące drobinki, a po trzecie ich trwałość pozostawię bez komentarza. Także w Armaniego zainwestujesz sporą część pieniędzy, ale zaręczam, że warto
naciulatko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:03   #10
luciasabogal
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez myszakotka Pokaż wiadomość
Ehhh, u mnie dopiero 5 czerwona szminka okazała się trafiona. Lepiej u mnie wyglądają szminki o pomarańczowym lub brzoskwiniowym odcieniu, przy ciepłych szminkach mam ładniejszy kolor skóry i białe zęby, natomiast przy chłodnych, w szczególności takich różowo-fioletowych (często z mauve w nazwie) wyglądam tragicznie. Dobrze i naturalnie wyglądam w ciepłej makowej czerwieni - mam chanel 98 coromandel. Natomiast wszelkie chłodne czerwienie były totalną porażką. Nie ufałabym za bardzo Paniom w sephorach i douglasach, niestety, ale zbyt często wychodziłam z kosmetykami w takich kolorach, że musiałam później oddawać je szwagierce. Najlepiej kup jakieś dwie tanie - jedną klasyczną chłodną czerwień, drugą wpadającą w pomarańcz i dopiero wtedy szukaj ewentualnie odpowiedniego odcienia (wiedząc, czy ma być ciepły czy nie) wśród lepszych szminek.

Nie zgadzam się z tym, że do wybielania zębów służą chłodne kolory - wydaje mi się to kwestią indywidualną. Ja przy pomarańczowej szmince mam białe zęby, przy chłodnej mam żółte, znam osoby, które mają odwrotnie.
no wlasnie dla mnie odcienie koralowe to juz nie jest czerwien
pasuja mi takie blyszczyki, natomiast szminke chce klasyczna ladna czerwien, taka...no nie wiem, rasowa
wyprobuje Chanelmam jedna pomadke s nowej kolekcji i jestem zadowolona, chociaz w domu jak wykrecilam ja do konca to sie zalamalam...tak tego malo jestale czerwona nie bede uzywala na codzien wiec przeboleje jakos

Cytat:
Napisane przez naciulatko Pokaż wiadomość
Naprawdę polecam. Ja jestem ciepłym typem urody, więc jeśli Ty też, to myślę, że będzie Ci pasowała
Nie wiem czy w Sephorze czy Douglasie da się być niezauważonym. Mam wrażenie, że ochroniarze chodzą tam za mną krok w krok, więc kiedy rozmawiam z którąś z pań pracujących tam to mam poczucie, że chociaż ochroniarz nie traktuje mnie jak potencjalnej złodziejki
A co do szminki - ja wcześniej używałam wiele kolorów czerwieni, ale tanich. Niestety żadna nie spełniła moich oczekiwań - źle się czułam, bo po pierwsze kiepsko się je nakładało, po drugie miały świecące drobinki, a po trzecie ich trwałość pozostawię bez komentarza. Także w Armaniego zainwestujesz sporą część pieniędzy, ale zaręczam, że warto
z ochroniarzami to prawda
ale i tak wole zeby za mna lazil facet niz babka
no wlasnie czy czerwien z drobinkami ladnie wyglada?z kolei takie matowe to pewnie wysuszaja i podkresla wszystkie niedoskonalosci ust...

Edytowane przez luciasabogal
Czas edycji: 2013-04-29 o 16:07
Stary 2013-04-29, 16:19   #11
joannaabram
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 29

Wiele zależy właśnie od typu urody. Ciepłym typom (wiosna, jesień) zawsze pasować będą czerwienie koralowe, z nutą pomarańczy. Chłodnym typom (lato, zima) odcienie bardziej malinowe, fuksjowe, choć czasem również nieco cieplejsze. Najlepiej po prostu "poprzymierzać" je na sobie w sklepie

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości