Problem z doborem odcienia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-27, 17:51   #1
AnotherIdentity
Raczkowanie

Problem z doborem odcienia.

Witam.

Mam problem z wyborem fluidu.. a konkretniej odcienia..
Mam dosyć jasną karnacje i to bardzo. Wypróbowałam wiele. Każdy się utleniał.
potrzebny jest mi naprawdę jasny odcień, ivory jest dla mnie za ciemny.. niestety. Pudry transparentne sa dobre dla mnie nawet, ale czy sa takowe fluidy ? Ktory dopasuje sie troche do cery i nie bedzie odciecia pomiedzy szyja - twarz?

Będę wdzięczna za odpowiedzi !

Edytowane przez AnotherIdentity
Czas edycji: 2013-08-24 o 12:59
AnotherIdentity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 18:39   #2
iamsolucky
Wtajemniczenie

Dot.: Problem z doborem odcienia.

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
Witam.

Mam problem z wyborem fluidu.. a konkretniej odcienia..
Mam dosyć jasną karnacje i to bardzo .
Jedyny puder który jest dla mnie odpowiedni to
Wypróbowałam wiele. Każdy coś sie utleniał, albo wycieral się.

Szyje mam rowniez jasną.
Nie wiem jak mam to ująć, ale buzie mam jaśniejsza od szyji, i mimo ze fluidy w czasie dnia ciemnieją, to robia sie ciemniejsze od szyji. Nie wiem jak mam temu zaradzić, idzie lato, i chce wyglądać jak człowiek, a źle to na mnie wygląda. Nie chce kupować w ciemno, wiec pisze wontek tu, moze ktos ma podobny problem do mojego..
potrzebny jest mi naprawdę jasny odcień, ivory jest dla mnie za ciemny.. niestety. Pudry transparentne sa dobre dla mnie nawet, ale czy sa takowe fluidy ? Ktory dopasuje sie troche do cery i nie bedzie odciecia pomiedzy szyja - twarz?

Będę wdzięczna za odpowiedzi !
Jaki masz odcień karnacji? Różowy, żółtawy, oliwkowy, brzoskwiniowy? To bardzo ważne bo fluid w innej tonacji nawet jak będzie mega jasny to będzie się odcinał od szyi. Naprawdę super jasne odcienie mają firmy mineralne.
Podkłady Golden Rose również mają kilka jasnych podkładów i pudrów prasowanych i jako chyba jedyne z drogeryjnych nie ciemnieją. Np. ten w odcieniu #21
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,22...oundation.html

lub ten #01
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...oundation.html

Z mineralnych Pixie, Blusche, BareFaced Beauty, EDM
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 23:32   #3
AnotherIdentity
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jaki masz odcień karnacji? Różowy, żółtawy, oliwkowy, brzoskwiniowy? To bardzo ważne bo fluid w innej tonacji nawet jak będzie mega jasny to będzie się odcinał od szyi. Naprawdę super jasne odcienie mają firmy mineralne.
Podkłady Golden Rose również mają kilka jasnych podkładów i pudrów prasowanych i jako chyba jedyne z drogeryjnych nie ciemnieją. Np. ten w odcieniu #21
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,22...oundation.html

lub ten #01
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...oundation.html

Z mineralnych Pixie, Blusche, BareFaced Beauty, EDM

No to tak, powiem Ci tak na przykładzie fluidu affinitone 01 ivory -http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s& source=images&cd=&cad=rja &docid=ziV22vafnUDSIM&tbn id=sEdMsjnuqqVuvM:&ved=0C AUQjRw&url=http%3A%2F%2Fl ajfstyle.blogspot.com%2F2 012%2F05%2Fmaybelline-affinitone-mineral-recenzja.html&ei=-Dx8Ub6bGIu9PeeDgLgD&bvm=b v.45645796,d.ZWU&psig=AFQ jCNF75FEFzCut7YJhXJnAC1x8 WcX2xA&ust=13671829321439 70 jest dla mnie zbyt zółty i mam wrażenie jakby ciemniał na twarzy w ciagu dnia.. schodzi mi i nie jest taki trwały
z reszty moich fluidów to lirene odcien pastelowy jest minimalnie za jasny z kolei, a pharmaceris 01 ivory - matujacy- tez sie odznacza i ma dziwny nalot po kilku godzinach.. sama nie wiem juz co mam robić

Co do mojej karnacji, ciezko mi ocenić naprawdę, ale napewno nie jest to różowy. Moja szyja ma taki lekko żółtawy nalot. Wspomne jeszcze ze ciezko mi określić mój odcień karnacji, mam na twarzy troszkę czerwonych naczynek, mimo ze jestem bardzo młoda osobą. Lecz przeszkadzają mi krostki i chce je jakoś zatuszować. Robie pilingi etc, ale nie zbyt to pomaga.

Kiedyś ktoś powiedział ze moja cera jest porcelanowa, ale gdy tak patrze w dzien np na szyje nieprzypomina ona jakoś tego odcienia.
Stary 2013-04-28, 18:43   #4
Rainberry
Dracarys!

Ja też mam bardzo jasną cerę i trudno mi znaleźć odpowiedni podkład. Dwa, które były idealne i miały dobre krycie to Max Factor Lasting Performance 100 (chyba Porcalain) i Revlon Colorstay najjaśniejszy, nie pamiętam numeru, ale nazwa Ivory. Z mało kryjących Lumene Natural Code 01 Vanilla. Poza tym polecam Ci koreańskie (czyli prawdziwe) bb creamy. One to bywają naprawdę JASNE
Stary 2013-04-28, 21:13   #5
AnotherIdentity
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Ja też mam bardzo jasną cerę i trudno mi znaleźć odpowiedni podkład. Dwa, które były idealne i miały dobre krycie to Max Factor Lasting Performance 100 (chyba Porcalain) i Revlon Colorstay najjaśniejszy, nie pamiętam numeru, ale nazwa Ivory. Z mało kryjących Lumene Natural Code 01 Vanilla. Poza tym polecam Ci koreańskie (czyli prawdziwe) bb creamy. One to bywają naprawdę JASNE
Rainberry - w jakich są cenach ? Gdzie moge je dostać ?
powiedz cos jeszcze o tych kremach bb, moze jednak sie przekonam.. bo do tego z lirene nie umie jakos.

Jesli znasz z lirene ten pastelowy dla wrazliwej kolor to powiedz mi czy istnieje taki matujacy ?? to moj pierwszy w sumie i kolor odpowiada mi, stapia sie, ale swieci mi sie skora w strefie T i przeszkadza mi ta jego konsystencja..

Dziekuje bardzo za doradzenie
Stary 2013-04-29, 11:48   #6
Rainberry
Dracarys!

Oba MF i Revlon za 35 zł na allegro dostaniesz bez problemu. W drogeriach 2 x drożej. Ten z Lumene kupowałam też na All za 30 zł o ile pamiętam. Tego z Lirene nie znam, ale też mam cerę tłustą w strefie T i MF był idealny, ograniczał znacznie świecenie i tłuszczenie w ogóle nie przesuszając. I jest bardzo wydajny. Revlon nie jest tak wydajny bo nie ma dozownika i jest o wiele rzadszy. Ale ma 2 wersje - do cery tłustej/ mieszanej i do suchej/normalnej.

Co do bb creamów to są tu różne wątki. Na pewno trzeba zaznaczyć, że nic co produkowane przez zachodnie firmy bb creamem nie jest, tylko szmirą używającą bezczelnie tej nazwy. Najjaśniejszy na rynku jest bb firmy Elemong - kosztuje 20 zł na Ebayu i starcza na pół roku-rok. Niesamowicie jasny jest też Skinfood Red Bean i Missha Perfect Cover #13. Ale one wszystkie są tłuste. Dobre dla cery tłustej są natomiast Lioele Dolly Veil fioletowy i Luview Skin Base BB Cream. Wszystkich wymienionych używałam, więc opinia z pierwszej ręki poszukaj swatchy na necie.

Edytowane przez Rainberry
Czas edycji: 2013-04-29 o 11:56
Rainberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 23:04   #7
AnotherIdentity
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Oba MF i Revlon za 35 zł na allegro dostaniesz bez problemu. W drogeriach 2 x drożej. Ten z Lumene kupowałam też na All za 30 zł o ile pamiętam. Tego z Lirene nie znam, ale też mam cerę tłustą w strefie T i MF był idealny, ograniczał znacznie świecenie i tłuszczenie w ogóle nie przesuszając. I jest bardzo wydajny. Revlon nie jest tak wydajny bo nie ma dozownika i jest o wiele rzadszy. Ale ma 2 wersje - do cery tłustej/ mieszanej i do suchej/normalnej.

Co do bb creamów to są tu różne wątki.

Revlon mi nie odpowiada ten do cery mieszanej. Długo bym pewnie czekała az by wysechł. Testuje Rimmel teraz.
A Do BB creamów jakos nie moge sie przekonac przez tego z liren heh, moze akurat kiedyś sie sprawdzi.
Odpowiedz

Tagi
fluid, jasna karnacja, odcienie fluidu, problemy wyboru

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości