przesuszona tłusta/mieszana skóra - jak uratować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-28, 11:42   #1
201606210931
Konto usunięte

Question

przesuszona tłusta/mieszana skóra - jak uratować?

Od pewnego czasu zauważyłam, że moja skóra jest przesuszona pomimo tego, że nadal jest rodzajem cery tłustej, a raczej mieszanej. Zawsze przetłuszczała się w strefie T, teraz poz tym, że nadal się przetłuszcza czuję też, że miejscami (najbardziej dotyczy to strefy T) jest przesuszona, ściągnięta i nieprzyjemna. Miejscami pojawiają się tłuste skórki. Próbowałam ratować się tłustym kremem na noc albo nawilżającymi maseczkami. Niestety rano moja skóra była mocno tłusta, a po porannej toalecie i aplikacji kremu Humektan czuję, że jest przesuszona. Ze skrajności w skrajność.
Od kilku lat moja pielęgnacja zawsze wygląda tak samo, więc nie bardzo też wiem, co mogło spowodować taki stan rzeczy. Zawsze było w porządku.
Twarz myję wodą z żelem micelarnym, później nakładam krem Humektan. Na to standardowo makijaż - podkład Revlon Colorstay i pozostała kolorówka. Wieczorna toaleta wyglądała podobnie - żel micelarny zmywany wodą + Humektan.

Może coś z moją pielęgnacją było nie tak i w efekcie doprowadziło to do takiego stanu skóry?
201606210931 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 13:28   #2
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: przesuszona tłusta/mieszana skóra - jak uratować?

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu zauważyłam, że moja skóra jest przesuszona pomimo tego, że nadal jest rodzajem cery tłustej, a raczej mieszanej. Zawsze przetłuszczała się w strefie T, teraz poz tym, że nadal się przetłuszcza czuję też, że miejscami (najbardziej dotyczy to strefy T) jest przesuszona, ściągnięta i nieprzyjemna. Miejscami pojawiają się tłuste skórki. Próbowałam ratować się tłustym kremem na noc albo nawilżającymi maseczkami. Niestety rano moja skóra była mocno tłusta, a po porannej toalecie i aplikacji kremu Humektan czuję, że jest przesuszona. Ze skrajności w skrajność.
Od kilku lat moja pielęgnacja zawsze wygląda tak samo, więc nie bardzo też wiem, co mogło spowodować taki stan rzeczy. Zawsze było w porządku.
Twarz myję wodą z żelem micelarnym, później nakładam krem Humektan. Na to standardowo makijaż - podkład Revlon Colorstay i pozostała kolorówka. Wieczorna toaleta wyglądała podobnie - żel micelarny zmywany wodą + Humektan.

Może coś z moją pielęgnacją było nie tak i w efekcie doprowadziło to do takiego stanu skóry?
.....
Humektan,Humektan-straszny odwadniacz skóry,a jeszcze w połączeniu z revlonem który jest napakowany silikonami i alkoholem...masz zupełnie odwodnioną skórę pozbawiona lipidów,dlatego tak wariuje.
Trzeba by zresetowac pielęgnacje,nawilżyc skóre i przywrócic jej naturalny płasz lipidowy.Czyli delikatny pły/żel/olejek do mycia,nawilżający krem lub serum i do tego krem najlepiej z ceramidami,fajnym uzupełnieniem będzie olejk np arganowy pomieszany np z żelem hialutonowym lub kremem Bepanthen <do kupienia w aptece><jeżeli nie argan to przynajmniej oliwka Babydream z rossmana
seria dla Mam w rózowej butelce>
z kremów z ceramidami moge polecić Ziaja krem nawilzający-naprawczy z ceramidami 50+jako kuracje,żeby troche odbudowac naskórek...oraz np krem zurawinowy z Apisa...Na początku moze ci się wydawac,że skóra się szybciej świeci czy cos w tym stylu,ale to przejsciowe,jak dasz jej szanse dobrą pielęgnacją to sama się wyreguluje.
Dobrze by było zamienic revlona na delikatniejszy podkład.

..........
wbrew temu co pisze producent na humektan należy stosowac jeszcze dodatkowy krem/olejek/sam humektan bez wspomagania czymś tłustrzym -czyli warstwą okluzyjną odwadnia zamiast nawadniać skórę.
..........
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post40368138 mniej więcej w połowie strony wymienione są kremy/sera niezapychające/nieuczulające dobre dla skór problematycznych.

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-04-28 o 14:03
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:33   #3
201606210931
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
Humektan,Humektan-straszny odwadniacz skóry,a jeszcze w połączeniu z revlonem który jest napakowany silikonami i alkoholem...masz zupełnie odwodnioną skórę pozbawiona lipidów,dlatego tak wariuje.
Trzeba by zresetowac pielęgnacje,nawilżyc skóre i przywrócic jej naturalny płasz lipidowy.Czyli delikatny pły/żel/olejek do mycia,nawilżający krem lub serum i do tego krem najlepiej z ceramidami,fajnym uzupełnieniem będzie olejk np arganowy pomieszany np z żelem hialutonowym lub kremem Bepanthen <do kupienia w aptece><jeżeli nie argan to przynajmniej oliwka Babydream z rossmana
seria dla Mam w rózowej butelce>
z kremów z ceramidami moge polecić Ziaja krem nawilzający-naprawczy z ceramidami 50+jako kuracje,żeby troche odbudowac naskórek...oraz np krem zurawinowy z Apisa...Na początku moze ci się wydawac,że skóra się szybciej świeci czy cos w tym stylu,ale to przejsciowe,jak dasz jej szanse dobrą pielęgnacją to sama się wyreguluje.
Dobrze by było zamienic revlona na delikatniejszy podkład.

..........
wbrew temu co pisze producent na humektan należy stosowac jeszcze dodatkowy krem/olejek/sam humektan bez wspomagania czymś tłustrzym -czyli warstwą okluzyjną odwadnia zamiast nawadniać skórę.
..........
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post40368138 mniej więcej w połowie strony wymienione są kremy/sera niezapychające/nieuczulające dobre dla skór problematycznych.
darko, widzę, że się znasz na temacie. Powiedz co w tej sytuacji byłoby dobre na poranną toaletę ? czym myć twarz? krem żurawinowy z Apisa już zamówiłam
Stary 2013-04-28, 20:36   #4
Vivienne
... ale nie Westwood

Od lat używam połączenia Humektan + Revlon. Nie wiedziałam, że jest takie kiepskie dla skóry

Stanisław Lem

Vivienne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 20:45   #5
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
darko, widzę, że się znasz na temacie. Powiedz co w tej sytuacji byłoby dobre na poranną toaletę ? czym myć twarz? krem żurawinowy z Apisa już zamówiłam
...
delikatny żel do mycia bez slsów np żel dla niemowlaków babydream z rossmana<błękitna butla 500ml z białą pompką> Lub olejek myjący z BiochemiiUrody.com... wieczorem czarne mydło Savon Noir<ja lubie z Avebio>-co drugi dzien np.trzeba wyczuc częstotliwosc dla swojej skóry,jak zostawisz je dłużej na skórze to zadziała jak peeling enzymatyczny-rozpusci skórki,po nim solidna porcja kremu/olejku.
Najlepiej nawilża na noc porcja olejku własnie zmieszana z porcja żelu hialuronowego<mozna go kupic w bardzo wielu sklepach internetowych równiez w biochemiiurody>olejek z takich tanszych a bardzo skutecznych-Banydream seria dla Mam<różowa butelka z brzuszkiem na etykiecie>
Z kremów taniutkich do kupienia od ręki polecam jako kuracje Ziaje 50+ z ceramidami.
ps.jeżeli masz kiepska wodę w kranie dobrze myć buzie wodą przefiltrowaną/przegotowaną.
Stary 2013-04-28, 21:30   #6
tambourinist
Rozeznanie

Ja myję twarz (rano oraz zawsze kiedy nie używam podkładu, pokładu pewnie by nie zmyło) ciepłą wodą z kilkoma kroplami tea tree oil. Tak od jakiś 2 miesięcy. Miałam przesuszoną skórę, teraz jest ok.
tambourinist jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 22:01   #7
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Ja myję twarz (rano oraz zawsze kiedy nie używam podkładu, pokładu pewnie by nie zmyło) ciepłą wodą z kilkoma kroplami tea tree oil. Tak od jakiś 2 miesięcy. Miałam przesuszoną skórę, teraz jest ok.
....
tak olejek herbaciany jest bardzo skuteczny,jednak może podraznic w większym stężeniu,dlatego też np w olejku myjącym jest zmieszany z o.słonecznikowym oraz roslinnym emuglatorem więc domywa wszystko łącznie z filtrami i silikonami z ewentualnych kosmetyków.
Stary 2013-04-28, 23:36   #8
UrszulaB
Raczkowanie

Mam ten sam problem. Ostatnio zaczęłam używać podkładu, o którym pisała koleżanka wyżej. Przez co miałam małą rewolucję na twarzy
Darko, jak myślisz jaki podkład powinien się sprawdzić dla tego typu cery?
Stary 2013-04-29, 08:40   #9
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez UrszulaB Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem. Ostatnio zaczęłam używać podkładu, o którym pisała koleżanka wyżej. Przez co miałam małą rewolucję na twarzy
Darko, jak myślisz jaki podkład powinien się sprawdzić dla tego typu cery?
...
ja bym zaczeła przede wszystkim od pielęgnacji i od uregulowania cery wtedy wiekszość podkładów będzie się dobrze nosić,na odwodnionej,przesuszonej a zarezam przetłuszczonej skórze,nic dobrze się nie utrzyma i będzie podkreslac wszelkie niedoskonałości...np suche skórki
Stary 2013-04-29, 09:51   #10
UrszulaB
Raczkowanie

Dziękuję Darko za szybką odpowiedź. W takim razie wezmę sobie Twoje rady do serca i spróbuję doprowadzić moją skórę do odpowiedniego stanu.
Pozdrawiam!
Stary 2013-04-30, 01:44   #11
muszka_julituszka
Raczkowanie

GG do muszka_julituszka

Ocm.
Stary 2013-04-30, 09:32   #12
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez muszka_julituszka Pokaż wiadomość
Ocm.
....
nie przy takiej rozhisteryzowanej skórze póki co.
Stary 2013-04-30, 17:06   #13
Koko00
Przyczajenie

Cytat:
....
nie przy takiej rozhisteryzowanej skórze póki co.
Jestem jak najbardziej za OCM, ponieważ przechodziłam dokładnie to samo i dzięki systematyczności w stosowaniu metody przywróciłam równowagę swojej skórze bez obciążania jej specyfikami z silikonami i tymi o obszernym składzie chemicznym.
Koko00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 18:58   #14
tambourinist
Rozeznanie

Cool Dot.: przesuszona tłusta/mieszana skóra - jak uratować?

@Dark

Ty chyba radziłaś kupić ten olejek, prawda? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31...cji-ciala.html

A możesz mi powiedzieć czy ten: http://www.rossmann.de/qualitaetspro...SiteNavigation też będzie dobry? Bo pamiętałam tylko, że polecałaś olejek w różowek butelce i zły kupiłam...

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-04-30 o 19:02 Powód: błędny link
Stary 2013-04-30, 21:21   #15
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
@Dark

Ty chyba radziłaś kupić ten olejek, prawda? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31...cji-ciala.html

A możesz mi powiedzieć czy ten: http://www.rossmann.de/qualitaetspro...SiteNavigation też będzie dobry? Bo pamiętałam tylko, że polecałaś olejek w różowek butelce i zły kupiłam...
.....
tak,ja polecałam ten z pierwszego linka,ten drugi tez jest ok,ale ten pierwszy ma fajniejszy pielęgnacyjny skład.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Koko00 Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej za OCM, ponieważ przechodziłam dokładnie to samo i dzięki systematyczności w stosowaniu metody przywróciłam równowagę swojej skórze bez obciążania jej specyfikami z silikonami i tymi o obszernym składzie chemicznym.
...
jak najbardziej pod tym względem jest to ok...ja bardziej sie skłaniam do mycia olejami,ale z roslinnym emuglatorem,żeby nie trzeba było tego zmywac na ciepło i mechanicznie podrażniac dodatkowo skóry.
Stary 2013-05-02, 18:02   #16
muszka_julituszka
Raczkowanie

GG do muszka_julituszka

Cytat:
jak najbardziej pod tym względem jest to ok...ja bardziej sie skłaniam do mycia olejami,ale z roslinnym emuglatorem,żeby nie trzeba było tego zmywac na ciepło i mechanicznie podrażniac dodatkowo skóry.
Olej rycynowy to roślinny emulgator. Chyba że, coś innego miałaś na myśli.

Edytowane przez muszka_julituszka
Czas edycji: 2013-05-02 o 18:13
muszka_julituszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 19:07   #17
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez muszka_julituszka Pokaż wiadomość
Olej rycynowy to roślinny emulgator. Chyba że, coś innego miałaś na myśli.
.....
chodziło mi bardziej o to,że mieszanke z olejem rycynowym trzeba usuwac na ciepło...olej+zwykły roslinny emuglator=zmywanie poprostu wodą.
Stary 2013-05-03, 09:50   #18
201606210931
Konto usunięte

darko1 kupiłam krem żurawinowy z Apisu i jest rewelacyjny! dziękuję za dobrą radę.
A skoro już tak dobrze trafiłaś, to chciałam się jeszcze poradzić? widzę, że znasz się na składach kosmetyków, powiedz czy ten żel micelarny do mycia twarzy jest OK?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3318.jpg (66,1 KB, 15 załadowań)
Stary 2013-05-03, 16:10   #19
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
darko1 kupiłam krem żurawinowy z Apisu i jest rewelacyjny! dziękuję za dobrą radę.
A skoro już tak dobrze trafiłaś, to chciałam się jeszcze poradzić? widzę, że znasz się na składach kosmetyków, powiedz czy ten żel micelarny do mycia twarzy jest OK?
....
ciesze sie,że Ci pasuje kremik co do micela to bardzo średnio, lepiej kupić czarne mydło,albo olejek myjący...jak już użyjesz tego micela to koniecznie przemyj buzię jeszcze wodą,nie zostawiaj go na skórze.
Stary 2013-05-03, 20:20   #20
201606210931
Konto usunięte

Cytat:
....
ciesze sie,że Ci pasuje kremik co do micela to bardzo średnio, lepiej kupić czarne mydło,albo olejek myjący...jak już użyjesz tego micela to koniecznie przemyj buzię jeszcze wodą,nie zostawiaj go na skórze.
Nigdy nie zostawiam go na skórze zawsze zmywam wodą jak przy każdym myciu. Jeśli chodzi o czarne mydło to polecasz jakiejś konkretnej firmy? Czy od razu można nim zmywać makijaż, czy lepiej najpierw go zmyć czymś innym?
Ja zawsze zmywałam tym żelem micelarnym i wodą i to koniec wieczornej toalety, aczkolwiek chciałabym to wszystko jakoś ulepszyć.
Stary 2013-05-03, 21:13   #21
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Nigdy nie zostawiam go na skórze zawsze zmywam wodą jak przy każdym myciu. Jeśli chodzi o czarne mydło to polecasz jakiejś konkretnej firmy? Czy od razu można nim zmywać makijaż, czy lepiej najpierw go zmyć czymś innym?
Ja zawsze zmywałam tym żelem micelarnym i wodą i to koniec wieczornej toalety, aczkolwiek chciałabym to wszystko jakoś ulepszyć.
...
mydło najbardziej lubię z Avebio...najpierw trzeba zmyć makijaz a mydełkiem doczyszczasz juz skóre .Jak zostawisz je na kilka chwil to zadziała jak peeling enzymatyczny.Tylko musisz wyczaić,jaka częstotliwosc stosowania mydła będzie dla ciebie najlepsza,czy codziennie...czy co którys dzien,bo np będziesz czuła przesuszenie.
Stary 2013-05-04, 09:50   #22
201606210931
Konto usunięte

moja cera ostatnio szaleje... smarowałam się tym kremem żurawinowym z Apisu i na początku było dobrze, a teraz moja skóra znów jest ściągnięta i wydaje się być sucha.
Pewnie powinna też zmienić podkład, ale dobrać idealny kolor dla mojej skóry to też jest nie lada wyzwanie... Może EL Double Wear będzie miej wysuszający.
Znacie jakiś dobry sposób na ekspresowe nawilżenie skóry?
Stary 2013-05-04, 10:30   #23
tambourinist
Rozeznanie

Cytat:
...
mydło najbardziej lubię z Avebio...najpierw trzeba zmyć makijaz a mydełkiem doczyszczasz juz skóre .Jak zostawisz je na kilka chwil to zadziała jak peeling enzymatyczny.Tylko musisz wyczaić,jaka częstotliwosc stosowania mydła będzie dla ciebie najlepsza,czy codziennie...czy co którys dzien,bo np będziesz czuła przesuszenie.
A możesz mi proszę powiedzieć jaka jest różnica między mydłem aleppo a hammam? I które jest bardziej odpowiednie do cery tłustej/zaskórnikowej, ale przesuszonej? Kilka dni temu kupiłam swoje pierwsze savon noir hammam i jestem zachwycona, ale zastanawiam się, czy mydło z aleppo nie było by na przyszłość jeszcze odpowiedniejsze.
Stary 2013-05-04, 10:36   #24
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
A możesz mi proszę powiedzieć jaka jest różnica między mydłem aleppo a hammam? I które jest bardziej odpowiednie do cery tłustej/zaskórnikowej, ale przesuszonej? Kilka dni temu kupiłam swoje pierwsze savon noir hammam i jestem zachwycona, ale zastanawiam się, czy mydło z aleppo nie było by na przyszłość jeszcze odpowiedniejsze.
...
ale chodzi ci o typowe alepo w kostce? czy o czarne mydło z firmy Alepo")
alepo w kostce jest suszone i zrobione generalnie ze składników pochodzenia oliwnego ale dodany jest olej laurowy w róznym stężeniu<mnie np uczulił,dlatego przerzuciałam sie na czarne mydło w pascie> ja bym została przy Savon Noir...póki nie nawodnisz skóry,potem możesz spróbowac alepo w kostce jeżeli niedoskonałosci będą się utrzymywac. Olejek laurowy własnie nie każdemu służy.
Stary 2013-05-05, 23:25   #25
jolkas1paula
Raczkowanie

dziewczyny a czy znacie jakis krem nawilzajacy bez takiego dziadostwa w skladzie :?

oleje mineralne,
wazelina,
woski,
olej z orzechów laskowych,
olej ze słodkich migdałów,
oliwa z oliwek;
masło kakaowe,
olej kokosowy,
lanolina,
mirystynian izopropylu;
caprylic/capric triglycerides;
alkoholu etylowego i glikolu propylenowego;
kaolin, talk i związki glinu
jolkas1paula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 22:17   #26
UrszulaB
Raczkowanie

Dark rozgladalam sie za zelem hialuronowym o ktorym wspominalas. Zdecydowalam sie na jego zakup przez portal biochemiaurody niestety nie mam pojecia czym one sie od siebie roznia. Jak myslisz ktory byl by najlepszy dla tak kaprysnej skory?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2013-05-11, 01:33   #27
dark01
Zakorzenienie

[QUOTE=UrszulaB;40750432]Dark rozgladalam sie za zelem hialuronowym o ktorym wspominalas. Zdecydowalam sie na jego zakup przez portal biochemiaurody niestety nie mam pojecia czym one sie od siebie roznia. Jak myslisz ktory byl by najlepszy dla tak kaprysnej skóry?
.....
zasadniczo każdy sie sprawdzi jako pomoc w nawilżaniu<dodany do kremu lub olejku> One sie różnią wielkością cząsteczek,oraz różnymi dodatkami..w zależnosci od tego czego skóra potrzebuje.sa bardziej pielęgnujące.ale w sumie każdy jest ok nie widze w działaniu większej róznicy...własnie do mnie dotarł hialuron peptydowy...on jest taki bardziej antyaging,nieco nawet ma liftingowac i napinać,poprzez peptydy i mleczko jedwabne w składzie.
Stary 2013-05-11, 14:18   #28
UrszulaB
Raczkowanie

Mialas moze okazje uzywac tego zelu z alantoina i pantelonem?

Stary 2013-05-11, 14:43   #29
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez UrszulaB Pokaż wiadomość
Mialas moze okazje uzywac tego zelu z alantoina i pantelonem?

...
Tak,i tak jak powiedziałam wczesniej nie widze specjalnie różnicy między nimi...może dlatego,ze hialuron stosuje jako dodatek do kremów,a one zazwyczaj sa łagodne i ekologiczne,czesto z pantenolem.
Jedynie po tym 2czasteczkowym zauważyłam wieksze napięcie skóry po zastosowaniu i średnio mi to odpowiadało.
Stary 2013-05-13, 12:50   #30
UrszulaB
Raczkowanie

Dziekuje serdecznie, wlasnie to mnie zastanawialo

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości