Krem z filtrem po retinoidach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-28, 17:24   #1
tambourinist
Rozeznanie

Krem z filtrem po retinoidach

Jestem w trakcie kuracji retinoidami i kwasami i moja cera bardzo się polepszyła. Mam tylko obawę co do słońca, bo jak wiadomo te preparaty sprawiają, że cera jest bardziej skłonna do przebawień posłonecznych. Możecie polecić mi coś, czego mogłabym używać, żeby nie musieć uciekać przed słońcem? Nie może zapychać, mam cerę bardzo skłonną do zaskórników. I jeszcze: nadal schodzi mi trochę skóra, więc krem powinien być nie za gęsty, żeby dało się nałożyć.

Czy w ogóle czegoś potrzebuję? Na jednej ze stron znalazłam informację, że to mit, że retinoidy zwiększają wrażliwość na słońce i w praktyce zdarza się to niesłychanie rzadko. Kremów używam oczywiście na noc.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-04-28 o 17:27
tambourinist jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:05   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee

Dot.: Krem z filtrem po retinoidach

Na pewno używając kremu z wysokim filtrem (np 50+) skórze nie zaszkodzisz, a przynajmniej unikniesz ewentualnych przebarwień czy podrażnień najlepiej przeszukaj KWC.
kawa_zmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:15   #3
tambourinist
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Na pewno używając kremu z wysokim filtrem (np 50+) skórze nie zaszkodzisz, a przynajmniej unikniesz ewentualnych przebarwień czy podrażnień najlepiej przeszukaj KWC.
Przeszukałam, ale zbyt dużo info, może ktoś jednak poradzi.
Stary 2013-04-28, 18:17   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee

No ja niestety nie doradzę, używam do b. suchej skóry Avene 50+ więc pewnie Cię zapcha (chociaż chyba jest też wersja do cery mieszanej).
kawa_zmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:20   #5
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie kuracji retinoidami i kwasami i moja cera bardzo się polepszyła. Mam tylko obawę co do słońca, bo jak wiadomo te preparaty sprawiają, że cera jest bardziej skłonna do przebawień posłonecznych. Możecie polecić mi coś, czego mogłabym używać, żeby nie musieć uciekać przed słońcem? Nie może zapychać, mam cerę bardzo skłonną do zaskórników. I jeszcze: nadal schodzi mi trochę skóra, więc krem powinien być nie za gęsty, żeby dało się nałożyć.

Czy w ogóle czegoś potrzebuję? Na jednej ze stron znalazłam informację, że to mit, że retinoidy zwiększają wrażliwość na słońce i w praktyce zdarza się to niesłychanie rzadko. Kremów używam oczywiście na noc.
Mogłabyś podrzucić linka, albo napisać, co to za strona? Podobne informacje znalazłam o kwasie glikolowym i zastanawiam się czy są może one poparte jakimiś nowymi badaniami. Możliwe, że są jakieś nowsze dane niż te z m.in. Biochemii Urody, na które się wszyscy powołują strasząc okropnymi skutkami niefiltrowania się i używania retinoidów latem nawet przy filtrze 50.

Trzy lata temu stosowałam Zorac, zaczęłam latem używając Antheliosa 50, ale potem jesienią zrezygnowałam z filtra a Zorak stosowałam jeszcze kilka miesięcy do wiosny. Żadnych przebarwień nie mam i zastanawiam się, kiedy mnie w końcu dosięgnie karząca ręka sprawiedliwości Czy to jest w ogóle możliwe, żeby nie dostać przebarwień stosując retinoidy i kwasy bez restrykcyjnej ochrony UV?
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 18:38   #6
tambourinist
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mogłabyś podrzucić linka, albo napisać, co to za strona? Podobne informacje znalazłam o kwasie glikolowym i zastanawiam się czy są może one poparte jakimiś nowymi badaniami.
Obawiam się, że nie będę w stanie jej odnaleźć, odwiedziłam ich dzisiaj sporo... To była strona bardziej profesjonalna niż forum/ blog, raczej o charakterze medycznym, niemieckojęzyczna. Nie podawali szczegółów. Ewentualnie: za 1,5 tygodnia mam termin u dermatologa, może go spytam.

Czas edycji: 2013-04-28 o 18:41
Stary 2013-05-01, 10:52   #7
mamoska
Przyczajenie

Wczoraj miałam wizytę u Pani dermatolog. Przepisała mi retinoidy i jak najbardziej kazała używać kremu z filtrami; szczególnie na nadchodzącą słoneczną pogodę.

Jeśli nie ochronisz się przed słońcem po retinoidach (oraz po kwasach), na buzi mogą pojawić się brzydkie przebarwienia, plamki.

Ja i bez tego używałam silnego filtru (ponoć w 70% za zmarszczki odpowiedzialne jest słońce O_o), tania jest Ziajka dla dzieci +50, ale mocno bieli. Trzeba wklepać pół godzinki przed wyjściem z domu, a i tak wyglądasz jak fanka Zmierzchu . No i w upalne dni czuję się, jak gdybym miała folię przyklejoną do buzi .

Wczoraj kupiłam dla przetestowania dwa kremiki Biodermy, w zaporowych cenach ok. 45pln/40 ml. Jeden jest bez koloru, drugi ma działać nieco jak podkład (ale nie tak silnie). Może spróbuj postarać się próbki?
mamoska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:21   #8
tambourinist
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mamoska Pokaż wiadomość
Ja i bez tego używałam silnego filtru (ponoć w 70% za zmarszczki odpowiedzialne jest słońce O_o), tania jest Ziajka dla dzieci +50, ale mocno bieli. Trzeba wklepać pół godzinki przed wyjściem z domu, a i tak wyglądasz jak fanka Zmierzchu . No i w upalne dni czuję się, jak gdybym miała folię przyklejoną do buzi .

Wczoraj kupiłam dla przetestowania dwa kremiki Biodermy, w zaporowych cenach ok. 45pln/40 ml. Jeden jest bez koloru, drugi ma działać nieco jak podkład (ale nie tak silnie). Może spróbuj postarać się próbki?
Ja zamówiłam ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,53...spf45-pa-.html Tylko dopiero teraz czytam, dziewczyny piszą, że podobno w kremach filtry nie działają Do Ziaji nie mam dostępu, mieszkam na stałe w Niemczech.

Czas edycji: 2013-05-01 o 11:48 Powód: błąd
Stary 2013-05-01, 13:27   #9
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Ja zamówiłam ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,53...spf45-pa-.html Tylko dopiero teraz czytam, dziewczyny piszą, że podobno w kremach filtry nie działają Do Ziaji nie mam dostępu, mieszkam na stałe w Niemczech.
Też go męczę. Na szczęście mam małe opakowanie (15 gram). Trochę zastanawiają mnie te filtry, bo po składzie to wygląda raczej biednie. Ochronę UV zapewniają dwa filtry mineralne: dwutlenek tytanu i tlenek cynku. To też główne składniki mojego podkładu mineralnego a jego filtr nie jest na tyle duży, żeby w ogóle sobie nim głowę zawracać. Mój drugi podkład też ma tlenek cynku (na drugim miejscu składu) i jego faktor to ledwie SPF 15.

Jak wiadomo te filtry są fizyczne, odbijają promienie UV i żeby były skuteczne, musi ich być jak najwięcej. A ile można nałożyć takiego BB? U mnie nawet mała dawka wygląda paskudnie, świeci się z daleka i wszystko się na niej warzy.

Nie chce mi się wierzyć, że dwa minerały zapewniają aż tak wysoką ochronę, zwłaszcza przed UVA.
Mógłby ktoś w końcu określić ile to jest PA+++, bo opinie są przeróżne, niektórzy piszą, że to ochrona na poziomie PPD 8 czyli marnie.
Stary 2013-05-01, 14:08   #10
tambourinist
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To też główne składniki mojego podkładu mineralnego a jego filtr nie jest na tyle duży, żeby w ogóle sobie nim głowę zawracać. Mój drugi podkład też ma tlenek cynku (na drugim miejscu składu) i jego faktor to ledwie SPF 15.
To chyba niekoniecznie tak, że "małym filtrem nie warto sobie głowy zawracać".

http://www.dermaviduals.com/english/...v-filters.html

Różnica między filtrem SPF10 a SPF50 to tylko 8% w ochronie, a nie jakby cyferki sugierowały pięciokrotna.

Mam nadzieję, że krem okaże się ok, też zamówiłam tylko 15 gr., ale mimo to był drogi i kupiłabym go gdyby nie opinie na wizażu.
Stary 2013-05-01, 14:28   #11
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
To chyba niekoniecznie tak, że "małym filtrem nie warto sobie głowy zawracać".

http://www.dermaviduals.com/english/...v-filters.html

Różnica między filtrem SPF10 a SPF50 to tylko 8% w ochronie, a nie jakby cyferki sugierowały pięciokrotna..
Bardzo bym się cieszyła, gdyby w końcu były dostępne jakieś ujednolicone informacje na ten temat zamiast siania paniki przed UV, bo w wielu miejscach można przeczytać, że filtr 12 czy 20 to nie filtr i że to w ogóle kpina jakaś dodawać takie coś do kosmetyku.

No ale osiągnięcie wysokiej ochrony PPD przy filtrach minralnych nie jest możliwe, Avene 50 mają PPD 10, co uchodzi za kiepską ochronę.

Cytat:
Mam nadzieję, że krem okaże się ok, też zamówiłam tylko 15 gr., ale mimo to był drogi i kupiłabym go gdyby nie opinie na wizażu.
Oby Twoja skóra się z nim polubiła Z moją się nie chce dogadać, bieli, podkreśla suche skórki i nabłyszcza.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości