Pękające naczynka na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-29, 15:54   #1
Killssaba
Przyczajenie

Exclamation

Pękające naczynka na nogach

Mam taki problem mam 14 lat a na moich nogach od 2-3 miesięcy na nogach pokazują mi się pojedyncze popękane naczynka na początku były mniej widoczne teraz coraz ich więcej i są widocznie . Smaruje nogi 2 razy dziennie kremem z wyciągu z kasztanowca venescin ale nic nie pomaga
Naprawdę nie wiem co mam robić idzie lato i zaczyna się sezon na krótkie spodenki co ja mam pokazać ,że mam nogi jak starsza kobieta ?
Znacie jakiś dobry krem na pękające naczynka na nogach? Czy w moim wieku mogę podać się zabiegowi usuwania naczynek ?
Killssaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 18:45   #2
Iselle
Zadomowienie

GG do Iselle
Dot.: Pękające naczynka na nogach

Może to być przypadłość genetyczna.
Może to być spowodowane siedzącym trybem życia lub pracą długotrwałą w pozycji stojącej.
Oprócz kremów można stosować wyroby przeciwżylakowe (specjalne uciskowe podkolanówki, pończochy i rajstopy).
Przydałoby się brać coś doustnie co uszczelnia naczynia krwionośne (np. Rutinacea), siadać często z nogami wyżej ciała i starać się dużo chodzić lub ćwiczyć na stojąco/siedząco ruszając stopami żeby pobudzić krążenie krwi i zapobiegać zastojom)... jednak w tym wieku wydaje mi się że problem może dotyczyć odcienia karnacji - niektórzy mają skórę tak jasną że aż przezroczystą i widać im żyły: obejrzyj swoje ręce i skórę pod oczami.
Iselle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 20:06   #3
Loyd
Zakorzenienie

Ja miałam taki problem w okresie dorastania. Pamietam ze brałam wapno (takie okulistyczne z dodatkiem innych substancji) na uszczelnienie naczyń gł przy zabiegach okulistycznych. Jest to lek na receptę tak pokrętne tłumaczę bobylo to dawno i nie pamietam nazwy ,było jednak bardzo skuteczne.. Zapytaj lekarza. Od witaminy c ( rutinoscorbin itp)która musiałabys brać w konskich dawkach tylko przebarwien ci się lapki tyle syfu i barwnikow ma to w sobie.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:11   #4
JeanneInes
Raczkowanie

Kurcze, ja mam ten sam problem, co gorsza pojawiają się kolejne... Jedna rzecz że widać mi przez skórę żyły, a druga to wyraźne pęknięte fioletowe pajączki na jednym i drugim udzie a kiedyś nogi były moim największym atutem...
Stary 2013-05-01, 22:14   #5
misslove
Przyczajenie

U mnie się pojawiły po systematycznym chodzeniu na fitness... Może od nadmiernego wysiłku. Wcieram wodę z kocanki w całe nogi, niestety minusem jest zapach. Pajaczki jakby mniej widoczne.Ale co robić, żeby zastopować pekanie?
misslove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:35   #6
Katarzyna2122
BAN stały

Mam prośbę do was abyście ocenili moje piersi

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

A i przy okazji nogi , proszę was i z góry dziękuje

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

W komentarzach oceniać

oceniajcie !

Katarzyna2122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:03   #7
Killssaba
Przyczajenie

Nie mam tak bardzo jasnej karnacji raczej trochę ciemną

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Mam to samo żyły u mnie pojawiają się wszędzie na nogach,udach i rękach ah może jak się trochę opale mniej będzie widać . Na pękające naczynka pani doktór powiedziała mi ,że już nic nie pomoże powinnam siebie zakceptować
Stary 2013-05-03, 09:32   #8
Loyd
Zakorzenienie

Jak się opalisz fakt będzie mniej widać ale po lecie wyjdzie ich wiecej... Naczynka nieznosza słońca .

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Stary 2013-05-03, 12:14   #9
alcia22
Rozeznanie

Wiesz może to być efekt dorastania ale też przypadłość genetyczna czyli tzw "żylaki"
Najlepiej udaj się do jakiegoś dobrego naczyniowca i zapytaj czym może to być spowodowane
alcia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 13:45   #10
Killssaba
Przyczajenie

A możliwe ,że np po 16 roku życia to już nie będzie się pojawiać ?
Stary 2013-05-06, 08:22   #11
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Killssaba Pokaż wiadomość
A możliwe ,że np po 16 roku życia to już nie będzie się pojawiać ?
Mi naczynka zaczęły pojawiać się ok 13 roku życia.
Trafiłam do bardzo mało rozgarnietego naczyniowca który stwierdził ze to anatomiczne, to nie problem i kazał lykac witamine C ,która guzik pomagała.
Oczywiście dalej było źle,trafiłam mając lat 17 do chirurga. W zupełnie innej sprawie. Tem przepisał mi wspomniane wapno okulistyczne.
Rok pózniej miałam zamykane naczynka, na ramieniu laserowo na nogach przez skleroterapie tj zastrzyk. Obie metody stosuje się raczej u osób dorosłych tzn przynajmniej z powodów kosmetycznych.

Moje naczynka na nogach sporadycznie nadal pękają ale niewiele. Raz powtarzalam zamykanie.

Nie polecam tego opalac.
Czasami można potraktować się rajtkami w sprayu.
Sport, unikanie słońca, solarium, sauny, to chyba podstawowe sprawy.
Pomaga i jest bardzo tani, napar z kasztanowca.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-05-06 o 08:26
Stary 2013-05-09, 15:40   #12
Killssaba
Przyczajenie

Chyba muszę sparować nogi samo opalaczem bo jest coraz cieplej a one pękają są co prawda nie wielkie ale wydaje mi się ,że to dopiero początek teraz zaczęłam smarować nogi żelem venoruton bo aptekarka poleciła ,że na pękająca naczynka pomaga ale w moim przypadku raczej nie chyba wrócę do venescin żel bo jest tańczy i po nim mniej mi pękała albo mi się wydaje a może tak być ;D Bo mam już jakąś obsesje moich nóg .
Odpowiedz

Tagi
popękane naczynka f

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości