nie moge sie golić- pachy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-01, 14:19   #1
XxJoeyxX
Raczkowanie

nie moge sie golić- pachy

Dziewczyny pomocy! Moje pachy sie nie nadają na lato. Stosowałam metode wyrywania włosków pęsetą i efekt super włoski odrastały po tygodniu lecz skóra była czerwona i ciemna więc przestałam na jakiś czas sie depilować "zapuściłam" włosy i użyłam zwykłej maszynki jednorazówki.. pachy były czerwone ale ładniejsze niż od pęsety co z tego jak na drugi dzień były włoski i nie kropki tylko włoski ale zbyt małe żeby je zgolić więc jeśli ogole je rano będą czerwone jeśli ogole je na noc to rano już pojawią się włoski nie wiem co z tym zrobić.. aktualnie moje pachy są ciemniejsze niż reszta skóry, zaczerwienione i nie są gładkie lecz takie coś jak gęsia skórka.. Znacie jakieś sposoby żeby sie tego pozbyć.. mam 16 lat jeśli to jest do czegoś potrzebne Doradźcie jak sie depilować i co zrobić żeby gęsia skórka i czerwona, ciemna skóra znikneły ? Stosuje czasem sode na pachy i troche sie rozjaśniają
Stary 2013-05-01, 14:25   #2
tambourinist
Rozeznanie

Dot.: nie moge sie golić- pachy

Pachy większości ludzi są ciemniejsze niż reszta skóry, zaczerwienione i nie są gładkie lecz takie coś jak gęsia skórka. Przecież nikt nie będzie Ci koloru pach porównywał z resztą ciała.

Spójrz, nawet gwiazdy tak mają:
https://www.facebook.com/pages/Celeb...ref=ts&fref=ts
(a te zdjęcia, na których nie mają, są strasznie wyretuszowane.)

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-05-01 o 14:41
tambourinist jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 15:51   #3
Amalia1989
Rozeznanie

Sposób na podrażnione pachy jest tylko jeden- golić je rzadziej. Nie oznacza to,że będzie wyglądać się nieatrakcjnie. Do bluzki z długim rękawem nie jest potrzebna świeżo ogolona pacha. Jeśli chodzi o szybko odrastające włoski, to tez miałam z tym problem, ale minął, gdy zaczęłam używać gilette niebieskiej z 3 ostrzami. Tylko ta maszynka mniej mnie podrażnia i włoski nie są widoczne po niej już następnego ranka.
Amalia1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 18:54   #4
Koko00
Przyczajenie

Może wypróbuj krem do depilacji? U mnie działa bez zarzutów, nie ma problemu podrażnienia (chociaż często trzymam dłużej niż zaleca producent) i odnoszę wrażenie że włosy odrastają znacznie wolniej niż po maszynce.
Kiedyś byłam takim hardcorem, że wyrywałam plastrami (fakt, spokój z włoskami był na dłuższy czas) ale znudziła mi się ta zabawa
Koko00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 19:36   #5
Aredhel125
Zadomowienie

Ja też mam z tym problem i marzę, żeby sobie kiedyś laserem usunąć na amen. Ale słyszałam też, że bardzo skuteczna i mało bolesna jest depilacja woskiem lycon.
Aredhel125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 11:48   #6
Katarzyna2122
BAN stały

Mam prośbę do was abyście ocenili moje piersi

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

A i przy okazji nogi , proszę was i z góry dziękuje

W komentarzach oceniać

oceniajcie !

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Mam prośbę do was abyście ocenili moje piersi

A i przy okazji nogi , proszę was i z góry dziękuje

W komentarzach oceniać

oceniajcie !

Katarzyna2122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:08   #7
elizka1987
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Obejrzyj ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=1opKTRV_SQ4

elizka1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:18   #8
alcia22
Rozeznanie

Więć najlepsze rozwiązanie wosk, troszkę boli ale na prawdę polecam ten sposób depilacji jest bardzo wygoddny i na dłużej starcza niż po maszynce czy depilatorze
alcia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:34   #9
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alcia22 Pokaż wiadomość
Więć najlepsze rozwiązanie wosk, troszkę boli ale na prawdę polecam ten sposób depilacji jest bardzo wygoddny i na dłużej starcza niż po maszynce czy depilatorze
Przecież wosk działa na tej samej zasadzie co depilator.

Autorko, myślę, że idealne pachy występują tylko w reklamach.
Stary 2013-05-03, 10:15   #10
201608040942
Konto usunięte

Dokladnie od 16 lat uzywam depilatora i mam spokoj na miesiac i tak samo jak dziewczyna z filmiku moge powiedziec, ze z czasem wlosy zostana wyrwane z cebulka i to co mi odrasta... te pare kikutkow jest wogole niewidoczna, wiec jak mam jakiegos leni i mi te 3 wloski na krzyz odrosna na 1cm to wogole sie w oczy nie rzucaja. Sa cieniutenkie, delikatne, przez swoja grubosc stracily jak na kolorze. JUz nie sa takie ciemne jak byly, ale delikatnie szare, bo sa duzo ciensze niz wczesniej, przed depilacja przy pomocy depilatora.
Pierwsza depilacja owszem skonczyla ze zerwaniem skory, tak jak dziewczyna w filminu powiedziala. Mialam grube wlosy, do tego z wieku mieszkow wyrastaly mi 2 wlosy. Szybko poradzilam sobie z tym. Posmarowalm kreme dla dzieci z cynkiem. Dla mnie najlepszy w tym jest Penaten w puszce. Bardzo bieli, ale jest dosc gesty i ten krem sie trzyma skory jak zaden inny. Posmarowana skora wieczorem na noc, odrazu doznalam ulgi, skora przestala szczypac, rano obudzialam sie z podgojonym naskorkiem, juz nic nie bolalo. naskore wydalal sie grubszy, a po paru dniach ta sucha skora zaczela sie zluszczac i pod spodem miala ladna skore. Wlosy juz od pierwszej depilacji odrastaly duzo ciensze i przy kolejnych razach juz nie wyrywalam ich razem z naskorkiem. Kto sie boi tego ze ma gruby i gesty wlos i moze wyrwac je razem z naskorkiem, to polecam isc na poczatek do kosmetyczki na wosk. jak wlos sie wydelikaci to mozna sprobowac z depilatorem. Ja mojej decyzji nie zaluje i jak bym miala cofnac czas powtorzyla bym to.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 16:13   #11
misslove
Przyczajenie

Ja się przestawilam na depilator i warto pokonać ból.Z czasem da się przyzwyczaić. Co do podraznien to stosuje alun, pomaga dosyć szybko i włoski tak nie wrastaja.
misslove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 17:02   #12
AnnDe
Przyczajenie

Ja też jakiś czas temu miałam podbny problem. Pęseta zbyt czasochłonna, golarka w ogóle bez sensu, bo podrażnia, plastry z woskiem zbyt bolesne. Ogólnie, xxxx depilacja to trudny temat, bo każda z nas ma inne preferencje. Ja swoją metodę znalazłam w depilatorze (oczywiście tym z nakladkami do delikatnych miejsc, bo bez nich można się popłakać z bólu- próbowalam). Generalnie efekt jest bardzo fajny i utrzymuje się też dość dlugo. Może nie jest bezbolesny, ale warto przetrwać .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-15 o 11:16 Powód: link ukryty
AnnDe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 17:09   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie

Nie zapominajcie, ze pachy też potrzebują peelingu Oczywiscie nie bezpośrednio po goleniu.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 18:49   #14
biala17a
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dokladnie od 16 lat uzywam depilatora i mam spokoj na miesiac i tak samo jak dziewczyna z filmiku moge powiedziec, ze z czasem wlosy zostana wyrwane z cebulka i to co mi odrasta... te pare kikutkow jest wogole niewidoczna, wiec jak mam jakiegos leni i mi te 3 wloski na krzyz odrosna na 1cm to wogole sie w oczy nie rzucaja. Sa cieniutenkie, delikatne, przez swoja grubosc stracily jak na kolorze. JUz nie sa takie ciemne jak byly, ale delikatnie szare, bo sa duzo ciensze niz wczesniej, przed depilacja przy pomocy depilatora.
Pierwsza depilacja owszem skonczyla ze zerwaniem skory, tak jak dziewczyna w filminu powiedziala. Mialam grube wlosy, do tego z wieku mieszkow wyrastaly mi 2 wlosy. Szybko poradzilam sobie z tym. Posmarowalm kreme dla dzieci z cynkiem. Dla mnie najlepszy w tym jest Penaten w puszce. Bardzo bieli, ale jest dosc gesty i ten krem sie trzyma skory jak zaden inny. Posmarowana skora wieczorem na noc, odrazu doznalam ulgi, skora przestala szczypac, rano obudzialam sie z podgojonym naskorkiem, juz nic nie bolalo. naskore wydalal sie grubszy, a po paru dniach ta sucha skora zaczela sie zluszczac i pod spodem miala ladna skore. Wlosy juz od pierwszej depilacji odrastaly duzo ciensze i przy kolejnych razach juz nie wyrywalam ich razem z naskorkiem. Kto sie boi tego ze ma gruby i gesty wlos i moze wyrwac je razem z naskorkiem, to polecam isc na poczatek do kosmetyczki na wosk. jak wlos sie wydelikaci to mozna sprobowac z depilatorem. Ja mojej decyzji nie zaluje i jak bym miala cofnac czas powtorzyla bym to.

Ja z kolei używam pasty cukrowej, początki były cięężkie ale teraz jest już podobnie jak u Moniki - dużo mniej włosków, które dodatkowo są cieńsze i jaśniejsze
biala17a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 13:07   #15
pachang
BAN stały

faktycznie pasta cukrowa jest dobrym rozwiązaniem, ale mnie się nigdy nie udało zrobić dobrej. A może by tak zamiast machać maszynką czy się męczyć poddać się depilacji laserowej?
pachang jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 14:25   #16
201604291140
Konto usunięte

zamiast się męczyć z pęsetą, kup najtańszy depilator. pachy po depilacji umyj wodą z mydłem i podsmaruj tribioticem
201604291140 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
depilacja, golenie pach, pachy, skóra

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości