Problemy z paznokciami! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-30, 19:50   #1
~Słoneczko18~
Raczkowanie

Unhappy

Problemy z paznokciami!

Juz chyba od wieków próbuje zapuscic sobie paznokcie,jednak bez skutku Gdy choc troszke mi urosna od razu sie rozdwajaja lub lamia Nie wiem co mam robic? W takim wypadku pozostaja mi chyba tipsy...
~Słoneczko18~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 20:23   #2
bolero
Przyczajenie

Dot.: Problemy z paznokciami!

Witam Ja tez mialam taki problem. Zakupilam odżywkę do paznokci( z Avonu, ale jest mnóstwo innych ), obcięłam je na "zero" i malowałam nią paznokcie 2 razy dziennie, codziennie przez 2 tygodnie. I pomogło I oczywiscie podczas uzywania odzywki nie wolno malowac paznokci lakierami.
Oprócz tego są jakies tabletki, czy witaminy dostepne w aptekach poprawiające stan paznokci i dodatkowo włosów Bodajze jest to witamina B, ale nie jestem pewna
bolero jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 20:24   #3
April007
Zadomowienie

GG do April007

Było już o tym trochę - wpisz w wyszukiwarkę hasło Nail Tek
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 20:28   #4
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl

Oczywiście odżywki sa jak najbardziej wskazane, ale oprócz tego zaunwestowałabym w jakieś tabletki, no wiesz, witamina A+E, skrzyp polny, pokrzywa itd. wiele już o takich preparatach było na forum. Ja zapuściłam paznokcie dopiero po tym, wcześniej tez zawsze mi się rozdwajały albo łamały. A! I jeszcze nie wiem czym piłujesz paznokcie, ja ostatnio zmieniłam pilniczek na szklany i paznokcie są w świetnym stanie.
Pozdrawiam
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 23:00   #5
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

A mnie zadne odzywki ani witaminki nigdy nie pomagały - łykałam , stosowałam, dozowałam- i zero rezultatu. Z braku innych mozliwosci zdecydowałam sie na tipsy i moge smialo powiedziec, ze to był doskanały wybór
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 00:09   #6
sylweczka
Wtajemniczenie

GG do sylweczka

Ja miałam ten sam problem Z zazdrością patrzyłam na paznokcie koleżanek,aż pewnego dnia powiedziałam doścZaczełam poprostu dbać o paznokcie.Kupiłam odzywke z Avonu przyśpieszającą wzrost paznokci i..mam śliczne paznokietki
sylweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 09:19   #7
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up
Red face Dot.: Problemy z paznokciami!

Ja doporwadzona do ostateczności znów wybieram się do dermatologa,porobię wszystkie możliwe badania i mam nadzieję,że wraszcie ktoś znajdzie coś na mój paznokciowy problem,który ostatnio zaczyna się pogłębiać(poznokcie robią się przezroczysto-żółte na końcach,schodzi mi płytka z wierzchu sle począwszy od miejsca wzrostu paznokcia brrrr).Musi się znaleźć coś co pomoże....
Stary 2005-08-31, 09:30   #8
agusia_85
Zadomowienie

GG do agusia_85

Ja też miałam, a w zasadzie mam tak problem z łamliwymi paznokciami. Tzn. jestem w trakcie kuracji I widzę że przynosi efekty. Ja używam balsamu do paznokci Herba Studio (staram się jak najczęściej po myciu, ale najmniej raz dziennie) a na noc olejek odżywczy do paznokci i skórek Killys. Niedawno kupiłam Odżywkę keratynową GAL ale użyłam dopiero raz, lecz paznokcie po niej były takie twardziutkie

Co do łykania skrzypu to na efekty trzeba długo czekać, co najmniej 2-3 miesiące.

Co do witamin to witamina H odpowiada za prawidłowy stan paznokci, a:
"Utrata witaminy A i wapnia czyni je suchymi i łamliwymi.
Utrata witamin z grupy B powoduje słabość i kruchość.
Brak witaminy B12 powoduje, że stają się suche, cienkie, zbyt wypukłe i zaginają się.
Brak białek powoduje pojawienie się białych prążków na paznokciach.
Brak żelaza powoduje, że przybierają kształt łyżeczki z podniesionym koniuszkiem."
agusia_85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 10:11   #9
HaBuNiA
Przyczajenie

polecam maść ochronną z witaminą A jest to masc dostepna w kazdej aptece bez recepty kosztuje chyba kolo 3 zloty ( jest w tubce ) ... stusuje ją od niedawna i moge powiedziec ze widze zadykalna poprawe.. paznokcie nie rozdwajaja sie sa mocne i twarde.. mozna ja stosowac nawet na pomalowane paznokcie co ulatwia nam jej stosowanie... tystarczy wetrzec ja i chwile posiedziec do calkowitego wnikniecia naprawde polecam ja jestem bardzo zadowolona pzd
HaBuNiA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:04   #10
sylweczka
Wtajemniczenie

GG do sylweczka

Czy tam maść ma jakąś konkretna nazwe czy ta co podałaś??A jak tak to moze opisz wyglad tej tubki czy moze jaka firma ja produkujeBo mi by sie przydała a 3 zł to zadne pieniądze
sylweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:08   #11
agusia_85
Zadomowienie

GG do agusia_85

Ja taką maść kupiłam zdaje się za 1,60. nazywa się dokładnie Maść Ochronna z Wiatminą A, producent HASCO-LEK. Myślę, że może być obojętnie jaka maść z wit.A. Tubka biała z nazwą pisaną niebieskimi literami
agusia_85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 16:15   #12
tala
Zadomowienie

Chyba zainwestuje w ta masc. Rowniez mam straszny problem z paznokciami. Od jakis 2 tygodni uzywam odzywki Sally Hansen, ale paznokcie wciaz sie lamia.. Najgorsze jest to ze lamia sie tu przy skorze, tzn zaraz w tym miejscu jak zaczynaja odrastac od skory.
tala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:55   #13
HaBuNiA
Przyczajenie

tubka biała z niebieskim paskiem hehe ale jak powiecie poprosze masc z witamina A to napewno beda wiedzieli ocb
HaBuNiA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:49   #14
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Ja stosowałam tą maść i na paznokcie i na suche łokcie...niestety pomogła tylko na łokcie
Stary 2005-09-01, 08:36   #15
Izunia86
Wtajemniczenie

GG do Izunia86

Ja rowniez mialam taki problem a do tego jestem nieuwazna Jak juz zapuscilam pazurki to walnelam o cos albo podwazylam i juz po zabawie
Rowniez zakupilam odzywki z Avonu i musze przyznac ,ze widac efekty i to duze , od jakiegos czasu mam dlugie pazurki i sa w miare mocne,chce teraz sobie kupic jakas odzyweczke lepsza ale skladam pieniazki
Ostatnio tak wypilowalam bok pazurka na kciuku ,ze az mi sie zlamal ,wiec tak jak mi kiedys radzila Dolly poszlam do Galerii Centrum i zreperowali mi jedwabiem, taki zabieg kosztuje 10 zl ,za jednego pazurka.Tak sie ucieszylam bo juz myslalam ,ze niestety wszystko na nic.Chyba sobie kupie ta Nail Tek
Izunia86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 10:16   #16
buba_12
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ~Słoneczko18~
Juz chyba od wieków próbuje zapuscic sobie paznokcie,jednak bez skutku Gdy choc troszke mi urosna od razu sie rozdwajaja lub lamia Nie wiem co mam robic? W takim wypadku pozostaja mi chyba tipsy...
[B]A mi paznokcie rosną strasznie szybko. Raz obcięłam je sobie tak krótko że aż mnie palce bolały a w 3 dni potem miałam już szpony....Czy to jest normalne...?
buba_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 15:31   #17
mysiuniunia
Raczkowanie

Smile Dot.: Problemy z paznokciami!

czy to jest normalne????? powinnas sie cieszyc!! boze co ja bym dala za to zebeby moje panokcie tak szybciutko rosly tylko pozazdroscic!!! naprawde!!!
mysiuniunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 15:33   #18
mysiuniunia
Raczkowanie

Talking Dot.: Problemy z paznokciami!

a i co do tej masci to tez mam z wit A, i jak zachodze to mowie: poprosze maść witaminowa i za kazdym razem daje mi z witA, i moja jest czerwona i ma czarny napis
mysiuniunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 13:35   #19
kootek_mamrotek
Zakorzenienie

GG do kootek_mamrotek

jezeli masz problemy z rozdwajajacymi paznokciami, radze ci obciac je do zera i codziennie rozgryźć tabletke Capivit A+E i wsmarowac ten olejek w paznokcie. oczywiscie nie malowac lakierami i nie obryzac. Szklany pilnik jak najbardziej , na pewno nie metalowy. mozesz stosowac jakas odzywke utwardzajaca , albo witaminowa.. taka kuracja powinna trwac az do skutku ale na pewno nie bedziesz czekac dluzej niz 2 tygodnie

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości