Jaki makijaz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-02-28, 20:29   #1
GrLouie123
Przyczajenie

GG do GrLouie123

Jaki makijaz?

Mam 14 lat. Mam problem z cera, a dokladniej mam krosty, jestem blada i mam tlusta cere. Staram sie cos z tym robic i jest lepiej, ale musze to jakos zakrywac. Uzywam korektorow, ale po siedmiu godzinach w szkole na mojej twarzy nie ma sladu makijazu, ale za to zostaje tluszcz. Cala twarz mi sie swieci. Jakich kosmetykow powinnam uzywac?
Jak skutecznie i na dluzej zakrywac niedoskonalosci skory?
Jak podkreslac oczy i usta by makijaz byl subtelny i nie rzucal sie w oczy, a jednak byl?
GrLouie123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 07:58   #2
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg
Re: Jaki makijaz?

GrLouie napisał(a):
> Mam 14 lat. Mam problem z cera, a dokladniej mam krosty, jestem blada i mam tlusta cere. Staram sie cos z tym robic i jest lepiej, ale musze to jakos zakrywac. Uzywam korektorow, ale po siedmiu godzinach w szkole na mojej twarzy nie ma sladu makijazu, ale za to zostaje tluszcz. Cala twarz mi sie swieci. Jakich kosmetykow powinnam uzywac?
> Jak skutecznie i na dluzej zakrywac niedoskonalosci skory?

Ja proponuję przede wszystkim dobrze wypielęgnować skórę. Co mam na myśli: dobry zestaw do pielęgnacji cery tłustej (żel oczyszczający, tonik i krem nawilżający) jako podstawa. Uzupełnić można o dobry preparat przeciw trądzikowy - żeby usunąć krostki, a nie zamalować
Dodatkowo 2-3 razy w tygodniu peeling i maseczka oczyszczająca (z glinką) lub nawilżająca w zależności od potrzeb
Do tego dobry podkład przeznaczony do cery tłustej - beztłuszczowy lub w kamieniu.
A na błyszczącą twarz - albo puder (max 2 razy) albo żel matujący - nie ma takich ograniczeń, jak puder, a dobrze utrwala makijaż i można powtarzać jego nakładanie.

> Jak podkreslac oczy i usta by makijaz byl subtelny i nie rzucal sie w oczy, a jednak byl?

Makijaż proponuję dobrać do kształtu oka. Kolory delikatne, jasne lub pośrednie, kredka do oczu szara lub brązowa, podobnie tusz do rzęs...
Usta najlepiej błyszczykiem w delikatnym kolorze...
Pozdrawiam

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości