Galeria z Pazurem galeria koshka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Pazurkowe galerie

Notka

Pazurkowe galerie Paznokcie, Galerie Wizażanek, wątki zbiorcze ze wzorkami, inspiracje do zdobienia paznokci, pomysły na urozmaicenie manicure

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-02, 20:05   #1
koshka
Raczkowanie

Cool

Galeria z Pazurem galeria koshka

Cześć
Nie znalazłam wątku powitalnego, więc może uczynię to krótko tutaj (jeśli takowy istnieje, to proszę o linka).
Mam na imię Kinga, mam 25 lat i pracuję jako nauczyciel w przedszkolu. Mam za sobą etap pazurków żelowych, ale zarzuciłam je (lampa i walizka stoją w kącie) na rzecz zdobienia własnych. Pazurki mam ewidentnie po tatusiu, mama ma takie, które do niczego się nie nadają. Jeśli to możliwe, staram się, żeby na moich paznokciach znalazły się wzorki zgodne z tematem kompleksowym, czyli czymś, o czym rozmawiamy w danym tygodniu w przedszkolu. Dzieciaki mają wtedy sporo frajdy. Od kilku ostatnich designów staram się je fotografować. Żałuję, że nie zaczęłam robić tego wcześniej, bo nie uwieczniłam np. świetnych świnek z Angry Birds namalowanych specjalnie dla dzieciaków. Jestem tu, żeby pogadać o paznokciach, pokazać moje wzorki i czerpać inspiracje od Was (na pewno nauczę się czegoś nowego).

Mam kilka zdjęć, ale może nie wszystko naraz.
Na początek od tyłu, czyli wzorek, który mam aktualnie na pazurkach.
Pomalowałam je wczoraj, bo dzisiaj (zgodnie z tematem) mówiliśmy o święcie flagi. Co prawda bardziej to wygląda na flagę amerykańską (tylko gwiazdek na niebieskim tle brakuje) ale kolorystyka jest zachowana. Wiem, orzeł powinien być w koronie... No, ale to równie dobrze może być ten, którego widział Lech. Początkowo na pazurkach w paski miał być czerwony french zdobiony na górze cienką białą linią. Niestety, jak to już pisałam w innym temacie - żółty lakier przebarwił mi płytkę, więc jeszcze trochę muszę poczekać z frenchami, których góra jest pokryta tylko bezbarwnym lakierem.

Żeby pozostać w temacie przedszkolnym, to pokażę jeszcze dwa wzorki, które były zrobione pod temat tygodnia. Mieliśmy tydzień ziemi. Miałam w tym tygodniu również hospitację pani dyrektor na zajęciach o recyklingu. Na pazurkach namalowałam więc symbol recyklingu, a te zielone listki mają reprezentować inne zajęcia, na których mówiliśmy o drzewach. Całość prezentuje się tak (macie fotkę i lewej i prawej ręki, na jednym środkowym palcu coś nie wyszło...):

I ostatni z designów "tematycznych", których zdjęcie posiadam, to takie motywy zwierzęce, kiedy rozmawialiśmy o ZOO. Było też zadanie - odgadnąć czyja to skóra. Nie wyszedł trochę wąż po bokach. Generalnie jak patrzyło się na tego "węża" od góry, to dzieci odgadły co to jest.

Ach, no i oczywiście, jeśli chodzi o tematyczne, to na Wielkanoc miałam takie:

Mam nadzieję, że się spodobają. Pozdrowionka!
koshka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:41   #2
Mroofa
Raczkowanie

Dot.: Galeria z Pazurem

Śliczne zdobienia. Bardzo Mi się podoba fakt, że z każdym jest związany jakiś temat przewodni.
Stary 2013-05-02, 23:11   #3
koshka
Raczkowanie

Dziękuję

Dorzucę jeszcze dwa moje ulubione.
Te pierwsze były inspirowane... pończochami typu kabaretki.

A powstały z innych. Na początku miałam intensywnie czerwonego frencha z czarną kreską. Reszta paznokcia była w takim ciemnym odcieniu nude (niestety poniższe zdjęcie wyszło trochę za jasne - kolory powinny wyjść takie jak na górze):

Drugim moim faworytem jak do tej pory są takie różowe ombre łuski. Na zdjęciu nie widać za bardzo tego cieniowania (przez kiepskie oświetlenie i użycie lampy), ale na żywo rzeczywiście było widoczne. Ombre wykonane trzema odcieniami różu na białym podkładzie. Na górze był jeszcze taki brokatowy top, ale chyba go nie widać. Nie wiem czego wy używanie do ombre, ale ja korzystam z..... pianki tapicerskiej, która do tego celu nadaje się idealnie. Ładnie cieniuje i nie pozostawia różnych dziwnych rzeczy za sobą. Taki wielki arkusz pianki można kupić za ok 20,- (może 20 z hakiem) w marketach budowlanych i starczy na bardzo bardzo długo. Nawet polecam podzielenie się nim z kimś. Mi został kawał arkusza, bo robiłam z tej pianki coś do przedszkola, już nawet nie pamiętam co i teraz się przydaje. Zazwyczaj daję ze trzy warstwy gradientu i na ostatnią od razu daje top coat, wtedy kolory ładnie się miksują. Jeśli chcę, żeby kolory były wyraziste, maluję wcześniej paznokcie białym lakierem. Jeśli bardziej stonowane, to bezbarwnym. To takie moje sposoby.

P.S. Tą laleczkę, której fragment widać na zdjęciu sama sobie ufilcowałam. Brakuje jej twarzy tylko...

Edytowane przez koshka
Czas edycji: 2013-05-02 o 23:12
Stary 2013-05-04, 21:26   #4
bopp
Zadomowienie

Hje witamy pazuki są śliczne - pierwsza wrzuta podoba mi się szczególnie

Co do moich ale (zawsze muszą być ;])))
- staraj się nie zalewać lakierem skórek bo trochę to psuje efekt
- czyść skórki, zmywacz w pisaku, pędzelek zanurzony w zmywaczu - wizualnie będą wyglądać dużo lepiej
- frencze: staraj się je bardziej "uśmiechać" i robić je ciut węższe

aa i chyba najbardziej podoba mi się wielkanocne mam słabość do tego wzoru pozdrawiam bopp

Edytowane przez bopp
Czas edycji: 2013-05-04 o 22:59
bopp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 22:23   #5
Mroofa
Raczkowanie

Do gradientów używam zwykłej gąbki lub takiej do makijażu, generalnie takiej jaka mi wpadnie w ręce. Zawsze też używam białej bazy, aby podbić kolor bez niej ani rusz

Pędzelek do wyrównywania łuku tak jak w poście wyżej było zasugerowane naprawdę świetna sprawa. Od niedawna stosuję i jestem zachwycona. Do tej pory męczyłam się wacikiem i czasem sobie coś za dużo zmazałam, a pędzelkiem idealnie.
Stary 2013-05-05, 00:04   #6
koshka
Raczkowanie

Dzięki za komentarze, dziewczyny. Jeśli chodzi o te pozalewane skórki to wiem... To jest moja zmora. Próbowałam już czyścić je patyczkiem do uszu zamoczonym w zmywaczu i pędzelkiem, ale jakoś nie umiem. Nawet wykałaczką owiniętą kawałkiem waty. Nie wychodzi mi i zawsze coś zostanie. Generalnie jak pomaluję wieczorem, to rano ładnie wszystko z tych skórek schodzi i są czyste, aczkolwiek ja zawsze chcę zrobić fotkę od razu. Muszę spróbować tego pisaka. Bo ja tak, wiecie, zamaszyście maluję...

Frencha oczywiście umiem zrobić takiego bardziej zakrzywionego, ale... podobają mi się takie zupełnie proste
Stary 2013-05-05, 12:11   #7
koshka
Raczkowanie

Kupiłam niedawno GR Jolly Jewels nr 109 i zastanawiałam się co z nim zrobić. Wpadłam na coś takiego - sprzed tygodnia:
Stary 2013-05-06, 11:51   #8
koshka
Raczkowanie

Najnowszy.
Tym razem mamy grecki tydzień, więc tematycznie, ale nie jestem zadowolona z efektu. Wszystko mi się nie chciało trzymać kupy i rozmazywało. I wzorek krzywo. Nie podoba mi się. Ale pokazuję:

Gradient w kolorach białym, takim baby-blue i jasnym niebieskim ma reprezentować barwy greckiej flagi (oczywiście tam na fladze ten niebieski jest ciemniejszy).

Korzystając z okazji, znalazłam jeszcze moje pierwsze w życiu ombre - też niebieskie. Niestety cyknięte komórką więc jakość kiepska. Było bez białego podkładu - od razu na bezbarwnej bazie i chyba z 4 kolorów.

Edytowane przez koshka
Czas edycji: 2013-05-06 o 11:56
Stary 2013-05-08, 19:54   #9
koshka
Raczkowanie

Manhattan Rock Topia (chyba nr 3) w roli głównej:

Spodobały się dzisiaj pewnej mamie w przedszkolu i mówiła jak syn opowiadał, że miałam świnki z Angry Birds namalowane (niestety nie mam fotki)

Edytowane przez koshka
Czas edycji: 2013-05-08 o 19:56
Stary 2013-05-11, 16:43   #10
koshka
Raczkowanie

nitką dentystyczną
Stary 2013-05-13, 17:50   #11
koshka
Raczkowanie

Stary 2013-05-13, 20:59   #12
Mroofa
Raczkowanie

Nitką dentystyczną, jestem w szoku. Super wyglądają no i są w różu zrobione
Stary 2013-05-14, 15:15   #13
koshka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mroofa Pokaż wiadomość
Nitką dentystyczną, jestem w szoku. Super wyglądają no i są w różu zrobione
Zdjęcie się trochę rozmazało. Najpierw pomalowałam na jasny róż, a potem odciskałam ciemny, średni i na końcu jasny różowy za pomocą takiej nitki dentystycznej z rączką, nie wiem jak to się nazywa.
Stary 2013-05-15, 19:25   #14
ailatan1985
Zakorzenienie

Świetne ze zwierzęcymi motywami!!!!!!!! BRAWO
Stary 2013-05-17, 20:10   #15
koshka
Raczkowanie

nie jestem zbyt dumna...
Stary 2013-05-23, 20:39   #16
koshka
Raczkowanie

Stary 2013-05-25, 21:52   #17
milka6263
Raczkowanie

Bardzo ładne, takie żywe te kolory
Stary 2013-05-26, 22:36   #18
koshka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez milka6263 Pokaż wiadomość
Bardzo ładne, takie żywe te kolory
Dzięki Te pazurki były w sumie "uratowane", bo nawaliłam takie cuda-wianki, że wyglądało to masakrycznie. Potem dodałam kolorowe kropki w środku białych i było lepiej.

Dzisiejsze:

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Wrzucam jeszcze takie różne stare, których nie pokazywałam, a których mam zdjęcia - część udana, inne mniej... Ale taka moja droga do wprawy.

Stary 2013-06-03, 21:23   #19
koshka
Raczkowanie

zdobienie turkusowo-złotą folią transferową na ciemno-miętowym podkładzie, wyszło ciekawie (na żywo jeszcze lepiej, taki ciemny turkus + stare złoto), niestety zdobienie folią nie wytrzymało intensywnego dnia w przedszkolu i folia się starła pomimo top coatu - ale na wielkie wyjście polecam, można znaleźć mnóstwo wzorów (testowałam kilka rodzajów folii i nie wszystkie bym poleciła)
Stary 2013-06-04, 11:32   #20
Mroofa
Raczkowanie

Bardzo fajnie wygląda złoto z turkusem i udał ci się uchwycić turkusowy kolor na zdjęciu. Mi nigdy to nie wychodzi zazwyczaj jest błękitny :/
Stary 2013-06-04, 20:12   #21
koshka
Raczkowanie

To chyba przez tą folię - nie odbija lampy tak mocno jak lakier przez co kolor wyszedł dobrze.
Stary 2013-06-09, 09:19   #22
bezwidokow
Przyczajenie

BArdzp ładne prace Widać że włożyłaś w nie duzo serca i czasu ) Gratuluje talentu
bezwidokow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 22:34   #23
alcia22
Rozeznanie

boskie są wszystkie twoje dzieła
alcia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:12   #24
Bover
Raczkowanie

Wszystkie bardzo ladne

https://www.facebook.com/NaKacaNajlepszyKlin
Bover jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 16:28   #25
zlota jagoda
Raczkowanie

Pomysłowość godna Pani Przedszkolanki Świetne zdobienia!!! Moje dzieci też by były zachwycone jakby ich pani z przedszkola miała takie pazurki

Mój pazurkowy wątek:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863

zlota jagoda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:28   #26
surka
Zakorzenienie

Ale masz zdolności
surka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 00:39   #27
koshka
Raczkowanie

Podpatrzone i bezczelnie ściągnięte od AnulaPPP - nie wyszło mi tak bosko, ale i tak robiło wrażenie. No i wreszcie udało mi się dorwać ten rewelacyjny Mint Sorbet od Sally Hansen - chyba jeden z moich ulubionych lakierów ever! Dziękuję za inspirację!

P.S. Na miętowym są białe kropeczki w 2 różnych wielkościach ale na zdjęciach się rozmazały. Na białych, pomiędzy wisienkami są maleńkie miętowe kropeczki.

Edytowane przez koshka
Czas edycji: 2013-06-24 o 00:40
Stary 2013-06-28, 20:12   #28
izga88
Zakorzenienie

najbardziej mnie urzekły te czarno-białe

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Wrzucam jeszcze takie różne stare, których nie pokazywałam, a których mam zdjęcia - część udana, inne mniej... Ale taka moja droga do wprawy.

[/QUOTE]
izga88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 00:13   #29
koshka
Raczkowanie

Tancerki
Nie wiem czy to widać, ale tło jest matowe a tancerki są błyszczące (przez lampę pewnie nic nie widać, a bez lampy jeszcze gorzej. niestety nawet w świetle dziennym u mnie w domu jest za ciemno dla mojego aparatu. Sam wzór wyszedł nie do końca tak jak chciałam, ale chyba nie jest źle.

W międzyczasie zmieniła się też długość i kształt moich pazurków. Akurat moje paznokcie rosną bardzo szybko i nie łamią się - z tego jestem dumna.

Aaaaaa i jeżeli ktoś wie, gdzie można kupić lakier w takim kolorze jak powyżej to koniecznie dajcie znać (niekoniecznie matowy, ale kryjący, a nie transparentny). Ten już mi się kończy, a to jeden z moich ulubionych kolorów - z kolekcji Lovely czy tam Wibo, w każdym razie tej limitowanej nude, odcień nr 4 (ma takie delikatne drobinki, których w zasadzie nie widać i nie są mi do szczęścia potrzebne. Jeśli znacie zamiennik, dajcie znać.

Edytowane przez koshka
Czas edycji: 2013-07-14 o 00:18
Stary 2013-07-16, 21:22   #30
koshka
Raczkowanie

Odpowiedz

Tagi
nail art, wzorki na naturalkach, wzorki na paznokcie, zdobienia, zdobienie paznokci

Nowe wątki na forum Pazurkowe galerie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości