Farby ciemny blond - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-04, 23:42   #1
potworasek
Przyczajenie

Question

Farby ciemny blond

witam ; )
mam włoski koloru czerwonego farbowałam się farba z live color xxl Cool Scarlet 51 przez jakiś czas miałam wspaniały czerwoy kolor ale w niecały miesiąc kolor się zrobił bardziej rudawy utrzymanie wymarzonej czerwieni nie jest łatwe wieć się postanowiłam poddać kupiłam preparat ściągający kolor z włosów jednak boję się że z włosów zrobi się po prostu siano... za dekoloryzator dałam 15 euro nie zbyt dużo bo u fryzjera bym zapłaciła 5 razy więcej ..jak zrobię dekolor mam zamiar iść w stronę blondu ..drugi w kolejce z moich wymarzonych kolorów na głowie jednak chcę zacząć od ciemnego blondu i powoli zmierzać do celu coś w odcieniu jasnego brązu-ciemnego beżowego blondu coś w tym stylu : http://m.ocdn.eu/_m/fb7fa45c4a6c2a7b...256b,62,37.jpg
http://i.pinger.pl/pgr351/99d3788a00...6f/5838497.jpg
jaką farbę mogę użyć żeby uzyskać mniej więcej taki kolor naturalny kolor włosków to średni brąz
potworasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 00:43   #2
cloudbone
Raczkowanie

Dot.: Farby ciemny blond

nie uzyskasz takiego koloru schodząc z czerwieni, rudawe refleksy pozostaną. jedynym wyjściem jest rozjaśnienie, a potem nałożenie docelowej farby.

sama schodziłam z ciemnego rudawego brązu do ciemnego popielatego blondu. ciężko było, po dekoloryzacji (9% woda) wyszedł mi paskudny ryży blond, dopiero fryzjerka wyrównała mi kolor ponownie rozjaśniając, tym razem delikatnie (3% wodą). a i tak wyszedł ciepły odcień w granicy 8.3, który zrudział po kilku myciach

Twój odcień jest dosyć ciemny, więc myślę, że zadziałałaby minimalnie 6% woda, więcej niż 9% radzę nie próbować.
wydaje mi się, że fryzjerzy niechętnie podejmują się rozjaśniania tak ciemnych włosów (5 i niżej). jeśli koniecznie chcesz to zrobić sama, to spróbuj sobie rozjaśnić na pasemku.

ja tam jednak bym odradzała :P bo zniszczenia są duże, na moich zdrowych włosach bardzo się to odbiło i mimo kilku miesięcy próby ratowania tych przesuszonych przez rozjaśnianie końcówek zdecydowałam się je ściąć (no, już nie takie końcówki, miały około 10cm :P). poza tym, rozjaśniałam jakieś 5cm od skóry, ponieważ miałam swoje odrosty i chciałam je zachować.

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

zdjęcia wstawię dla porównania :P sorry, że nie miniaturki, ale nie umiem :P

przed samodzielnym rozjaśnieniem dekoloryzatorem z l'oreala + odrosty:

po rozjaśnieniu l'orealem:

po rozjaśnieniu u fryzjera (widać zniszczone końcówki):

włosy ścięłam dopiero niedawno, bo w marcu, a ostatnie zdjęcie robione było około listopada :P więc zdążyły trochę urosnąć.

Edytowane przez cloudbone
Czas edycji: 2013-05-05 o 00:31
cloudbone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 11:20   #3
potworasek
Przyczajenie

dzięki bardzo, też sie właśnie zastanawiałam, czy nie wyjdzie rudy, bo czerwonego jest strasznie trudno sie pozbyć.. spróbuję zrobić dekoloryzacje i po tym zobaczę jak dalej mi to wyjdzie, a tak po rozjaśnianiu jak bym chciała fabrować na ciemny blond to jaką farbą, bo szukam, szukam i nie umiem znaleźć
potworasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 22:10   #4
raczkiraczki
Przyczajenie

też kiedyś miałam krwisto czerwone włosy i nagle zapragnęłam blondu. Niestety do takiego zabiegu potrzebna jest dekoloryzacja, którą ja zrobiłam u fryzjera bo robiąc to samemu można tak spalić włosy, że skróca się o połowę. Każde włosy inaczej reagują na dekoloryzator i w innym tempie kolor się ściąga. Po tym zabiegu moje włosy są w słabej kondycji ale mam swój wymarzony blond
Jeżeli ściągniesz kolor to będziesz mogła użyć w zasadzie każdego odcienia farby

Edytowane przez raczkiraczki
Czas edycji: 2013-05-14 o 22:11
raczkiraczki jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ciemny blond, dekoloryzacja, farbowanie, farby, włosy

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości