Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-05, 12:42   #1
Rangiku
Raczkowanie

Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Witajcie,

Od niedawna powoli przerzucam się na kosmetyki naturalne, bez zbędnej chemii. Generalnie nie mam wielkiego problemu ze znaleziem "zamienników", używam m.i. rossmanowskiej Alterry czy marki Hipp

Kłopot pojawia się przy kremie na dzień
Do tej pory zawsze używałam kremu z filtrem SPF 15 (w tej chwili kończę kolejne opakowanie Olay essentials) i mimo poszukiwań ciężko mi znaleźć krem o naturalnym składzie zapewniający ochronę przeciwsłoneczną

Znacie może coś z własnego doświadczenia w rozsądnej cenie?
- cerę mam mieszaną, miejscowo naczynkową, wiek 25 lat
Rangiku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 13:32   #2
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

w rozsądnej cenie nie znamy dobre naturalne filtry są drogie.
Tańszych możesz poszukac na stronach sklepów z ekocertyfikowaną pielęgnacją, ale z moich doświadczeń wynika że tańsze są kiepskie.

mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 14:15   #3
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Rangiku Pokaż wiadomość
Witajcie,

Od niedawna powoli przerzucam się na kosmetyki naturalne, bez zbędnej chemii. Generalnie nie mam wielkiego problemu ze znaleziem "zamienników", używam m.i. rossmanowskiej Alterry czy marki Hipp

Kłopot pojawia się przy kremie na dzień
Do tej pory zawsze używałam kremu z filtrem SPF 15 (w tej chwili kończę kolejne opakowanie Olay essentials) i mimo poszukiwań ciężko mi znaleźć krem o naturalnym składzie zapewniający ochronę przeciwsłoneczną

Znacie może coś z własnego doświadczenia w rozsądnej cenie?
- cerę mam mieszaną, miejscowo naczynkową, wiek 25 lat
Naturalne, czyli pewnie chodzi Ci o mineralne. Kosmetyki mineralne nie należą do najtańszych, więc raczej nie znajdziesz filtra z porządną ochroną za 20 zł. Np John Masters Organic SPF 30 kosztuje ok 100 zł. Filtr mineralny nie da też tak wysokiej ochrony jak fizyczny, ale to już każdy wybiera, co woli.

Filtry mineralno - fizyczne dają wysoką ochronę, ale też mają silikony, czasem denaturat i inne składniki, które eko kosmetyka odrzuca.

Sam makijaż mineralny jest jakimś wyjściem (głównie chroni przed UVB), ale nie każdy producent podaje wielkość filtra (np Lily Lolo ma SPF 15), nie są to duże wartości a ceny też nie należą do najniższych (Lily Lolo kosztuje 69 zł), do tego trzeba kupować przez neta.

No i jeszcze można sobie samemu ukręcić taki kosmetyk z półproduktów dostępnych w necie, co wyjdzie taniej, ale trzeba mieć trochę wiedzy i samozaparcia.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-05-05 o 14:17
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 14:46   #4
BlueberryMilkshake
Zadomowienie

Polecam kremy z Apisa: Arbuzowe Orzeźwienie i Żurawinową Witalność:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,59...luronowym.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,48...arganowym.html

Oba posiadają filtry mineralne i ochronę UVA/UVB SPF15. No i mają naturalne składy.
BlueberryMilkshake jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 15:39   #5
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość

Oba posiadają filtry mineralne i ochronę UVA/UVB SPF15. No i mają naturalne składy.
z tą naturalnością to akurat tak sobie

Stary 2013-05-05, 16:39   #6
Rangiku
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A możesz mi trochę dokładniej powiedzieć co masz na myśli? (które składniki etc.) Przyznam, że zaciekawiły mnie mocno te dwa kremy Apis, ale nie jestem (jeszcze ) specjalistą i nie do końca potrafię dobrze rozszyfrować skład..
Stary 2013-05-05, 17:13   #7
BlueberryMilkshake
Zadomowienie

Cytat:
Nie no jasne, że nie są super hiper naturalne, ale tragedii tez nie ma. Nie mają oleju mineralnego, a na pierwszych miejscach w składzie oleje naturalne.
Stary 2013-05-05, 17:29   #8
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
A możesz mi trochę dokładniej powiedzieć co masz na myśli? (które składniki etc.) Przyznam, że zaciekawiły mnie mocno te dwa kremy Apis, ale nie jestem (jeszcze ) specjalistą i nie do końca potrafię dobrze rozszyfrować skład..
Hmmm chyba najgorsza Triethanoloamine, konserwanty tez raczej nie są aprobowane przez ekocert ?? - ja tam aż takim ortodoksem nie jestem, więc to wedle uznania

Stary 2013-05-05, 17:50   #9
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Filtr mineralny nie da też tak wysokiej ochrony jak fizyczny, ale to już każdy wybiera, co woli.
Filtry mineralne to właśnie filtry fizyczne. Te drugie, które masz na myśli, to chemiczne.

Makijaż mineralny jest dobrą alternatywą, jak ktoś nie chce stosować filtrów chemicznych lub nie może stosować kremów. Parę słów na ten temat: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34447051 #post34447051

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość
Nie no jasne, że nie są super hiper naturalne, ale tragedii tez nie ma. Nie mają oleju mineralnego, a na pierwszych miejscach w składzie oleje naturalne.
Problem w tym, że oleje naturalne podatne na oksydację pod wpływem tlenku tytanu i cynku utleniają się jeszcze szybciej, więc nie jest to dobre połączenie. Być może antyoksydanty w jakimś stopniu hamują ten efekt, osobiście jednak wybrałabym inne - trwałe oleje do takiego kosmetyku.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-05 o 17:57
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 18:16   #10
Rangiku
Raczkowanie

Trochę mnie przestraszył ten Triethanoloamine Poczytałam o nim i już nie jestem taka przekonana do tych kremów..
Czyli jednak ciężko będzie coś znaleźć

Makijaż mineralny nie wchodzi w grę, bo ja nie używam podkładów ani tego typu maskujących kosmetyków. Tylko odrobinę pudru na nos i policzki w "gorsze dni"

Jeśli chodzi o rozsądną cenę to niekoniecznie miałam na myśli, że musi kosztować 20zł - oczywiście fajnie by było, ale taki za 40-60 też będzie w porządku jeśli nie ma żadnej alternatywy.. Więc jeśli możecie polecić mi coś jeszcze to piszcie proszę

Kurcze swoją drogą nie rozumiem - wszędzie nam wmawiają, że krem na dzień powinien mieć ochronę przeciwsłoneczną, a jak przychodzi co do czego okazuje się, że większość kremów (nie tylko naturalnych) wcale jej nie ma

Apropos - a gdybym chciała ukręcić taki krem sama to znajdę jakieś sensowne gotowe przepisy?? Trochę szperałam na forum i widzę, że dziewczyny nieźle sobie z tym radzą, ale ja nie jestem chemiczką i raczej potrzebowałabym jasnej instrukcji A z tego co widziałam na stronie np. BU to nie ma tam za wiele..
Stary 2013-05-05, 18:29   #11
Lorri
Moderator

Cytat:
Makijaż mineralny nie wchodzi w grę, bo ja nie używam podkładów ani tego typu maskujących kosmetyków. Tylko odrobinę pudru na nos i policzki w "gorsze dni"
Szczęściara... Wysokie stężenie tlenków w podkładzie nie oznacza, że będzie on bardzo widoczny czy mocno maskujący. Można zrobić delikatnie (warstwowo) kryjący podkład nawet z 70%-stężeniem filtrów.

Cytat:
Apropos - a gdybym chciała ukręcić taki krem sama to znajdę jakieś sensowne gotowe przepisy?? Trochę szperałam na forum i widzę, że dziewczyny nieźle sobie z tym radzą, ale ja nie jestem chemiczką i raczej potrzebowałabym jasnej instrukcji A z tego co widziałam na stronie np. BU to nie ma tam za wiele..
Tutaj masz kilka receptur z nanocząsteczkowym tlenkiem cynku:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Filtry-UV/99

Jeśli idzie o smarowidła, wybrałabym jednak dobrze przebadany gotowiec.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-05 o 18:35
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 20:53   #12
BlueberryMilkshake
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Problem w tym, że oleje naturalne podatne na oksydację pod wpływem tlenku tytanu i cynku utleniają się jeszcze szybciej, więc nie jest to dobre połączenie. Być może antyoksydanty w jakimś stopniu hamują ten efekt, osobiście jednak wybrałabym inne - trwałe oleje do takiego kosmetyku.
O, tego nie wiedziałam. A czy możesz napisać, co się dzieje, kiedy sobie taki utleniony olej w kremie nakładamy na buzię?
Stary 2013-05-06, 13:23   #13
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Filtry mineralne to właśnie filtry fizyczne. Te drugie, które masz na myśli, to chemiczne.
Dziękuję za poprawienie
Stary 2013-05-06, 14:53   #14
noahperle
Raczkowanie

Ja gorąco polecam ten krem: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...sloneczny.html
Nie ma w 100% naturalnego składu,ale ma filtry fizyczne, ja uzywałam i sprawdził się świetnie. Pozdrawiam

Edytowane przez noahperle
Czas edycji: 2013-05-13 o 21:39
noahperle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 16:47   #15
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez noahperle Pokaż wiadomość
Ja goąco polecam ten krem: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...sloneczny.html
Nie ma w 100% naturalnego składu,ale ma filtry fizyczne, ja uzywałam i sprawdził się świetnie. Pozdrawiam
Nie w żadnym stopniu naturalnego składu.
Stary 2013-05-06, 21:10   #16
mamoska
Przyczajenie

A co powiecie o Alphanova Bebe Krem na słońce SPF 50+ (na KWC brak o nim informacji)?
Zainteresował mnie jakiś czas temu, ale koniec końców nie kupiłam, stosuję Ziaję i filtry od Biodermy.

Alphanowa wydaje mi się naturalny (tyle że ze mnie żaden specjalista). Skład:
Aqua, aloe barbadensisleaf juice extract**, titanium dioxide, caprylic/capric glycerides, alcohol**, simmondsiachinensis oil**, glycerin, caprylic/capric,triglyceride, polyhydroxystearic acid, isostearyl, alcohol, polyglyceryl-2 sesquiisostearate, squalane, butyrospermumparkii**, calophyllum inophyllumseed oil**, polyglyceryl-3 polyricinoleate, sorbitan, isostearate, alumina, sodium chloride, sodium levulinate, glyceryl caprylate, sodium anisate, stearic,acid, tocopherol, xanthangum.
* Składniki pochodzenia naturalnego
100% składników pochodzenia naturalnego
100% filtry i ekrany mineralne i organiczne
32% wszystkich składników pochodzi w kontrolowanych upraw ekologicznych
** Formuła opracowana specjalnie, aby zminimalizować ryzyko alergii
mamoska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 18:02   #17
Rangiku
Raczkowanie

Aaaa Przekopałam się przez strony wszystkich firm z wątku o kosmetykach naturalnych Trochę mi z tym zeszło.. Znalazłam niewiele kremów z ochroną przeciwsłoneczną, większość była droga.

Dwa natańsze zawierają nie tyle filtry mineralne, co masło shea. Z opisu wynika, że to też daje jakąś ochronę przeciwsłoneczną (domyślam się, że niewielką, ale jednak zawsze to coś). Oba mają Eco-cert.

1. Organix Organiczny nawilżający krem na dzień 50 ml - około 40 zł

Skład:
Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Squalane, Glyceryl Stearate SE, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil*, MacadamiaTernifolia Seed Oil*, Olea Europea (Olive) Oil*, Buddleja Davidii Extract*, Thymus Vulgaris (Thyne) Flower Leaf Extract*, Marrubium Vulgare*, Saccaride Isomerate, Artemisia Umbelliformis Extract*, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Aqua, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Gluconolactone, Parfum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid

2. Nawilżający krem na dzień Absolute Organic - około 30 zł

Skład:
Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Tricaprylin, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER (Shea Butter)*, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Galactoarabinan, SIMMONDSIA CHINENSIS (Jojoba) Seed Oil*, Glyceryl Stearate Citrate, Squalane, Propanediol, Glycerin, Aqua (Water), Buddleja Davidii Extract*, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower & Leaf Extract*, Salvia Sclarea (Clary) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Beeswax*, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Benzoic Acid.

Czy ktoś mógłby powiedzieć mi jaki jest mniej więcej poziom ochrony słonecznej przy użyciu masła shea? (nie szukam kremu do opalania, tylko zwykłego kremu na dzień, więc nie musi to być od razu SPF 30 ) I przy okazji czy te kremy wydają się wartościowe?

Trochę droższy, ale z filtrami mineralnymi jest już ten:

3.Day Solution - krem na dzień z filtrem SPF 15 (Green people) - 75 zł

Skład:
AQUA (SPRING WATER), ELAEIS GUINEENSIS (PALM) OIL*^, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, ISOAMYL P-METHOXYCINNAMATE (NATURALLY OCCURRING UV-FILTER), CETEARYL GLUCOSIDE (PLANT DERIVED EMULSIFIER), TITANIUM DIOXIDE (MINERAL UV-FILTER), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL*, CANNABIS SATIVA (HEMP) SEED OIL*, CETEARYL ALCOHOL (EMULSIFYING PLANT WAX), GLYCERYL STEARATE (PLANT DERIVED EMULSIFIER), OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL*, ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE POWDER*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE (PLANT DERIVED EMULSIFIER), ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*, CAMELLIA SINENSIS (GREEN TEA) LEAF EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA (CHAMOMILE) FLOWER EXTRACT*, AROMA [PELARGONIUM GRAVEOLENS (ROSE GERANIUM) OIL*^], PHENOXYETHANOL, BENZOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, GERANIOL*, CITRONELLOL*, LINALOOL*, CITRAL*, LIMONENE*.

Czy jest jakaś naprawdę wielka różnica pomiędzy 1 i 2 a 3? Warto dołożyć i kupić ten droższy (i ukrywać przed mężem paragon )?
Stary 2013-05-07, 18:21   #18
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

wiesz co, osobiście, jakbym miała polegać na ochronie przez masło shea, to chyba dałabym sobie spokój... już lepiej kupić normalny krem dzienny i nakładać makijaż mineralny w pudrze (od 15 do 25 SPF)

jaką masz cerę?

Stary 2013-05-08, 00:30   #19
pokrzywa
Zadomowienie

Dziewczyny a czy używała któraś z Was tego kremu ?
Apis, Professional Line, Hydro Balance, Krem dotleniająco - nawilżający z SPF 30

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,54...-z-spf-30.html

zastanawiam się nad wypróbowaniem tego kosmetyku ale nie wiem czy lato to dobry okres na kupowanie filtrow w ciemno nie znajac skladu.

JMO doprowadzi mnie do finansowej ruiny. A apis ma 100 ml - biorąc pod uwagę tempo w jakim zużywam filtry (twarz szyja dekolt dlonie) bylby to dla mnie super kosmetyk

edit znalazlam inci na innym forum (nie wiem czy jest poprawnie przepisane)
Inci:
aqua, sorbitol,grape seed oil, cetearyl alkohol&ceteareth 20,glycerin, carbomer,macadamia oil, hialuronic acid,silk protein, argania spinosa oil, tocopherol, titandioxid, sodium pca,glucose, urea,glutamic acid, lysine, glicyne, lactacid acid, tocopheryl acetate, triethanoloamine, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alkohol,parfum

no coz spf 30 ? to jest krem zalecany po zabiegu dermabrazji ale na moje oko to to nie jest dobra ochrona... ktos doswiadczony musi zerknac

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-05-08 o 01:02
pokrzywa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 10:09   #20
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
wiesz co, osobiście, jakbym miała polegać na ochronie przez masło shea, to chyba dałabym sobie spokój... już lepiej kupić normalny krem dzienny i nakładać makijaż mineralny w pudrze (od 15 do 25 SPF)

jaką masz cerę?
Myślę tak samo. Ile tam może być tego shea? Może z 5%? A samo shea chroni w małym stopniu, więc ja bym nawet nie brała takiego kremu pod uwagę szukając filtra. Jeśli cena kremu Green People jest za duża, to lepiej kupić zwykły tańszy krem z filtrem.
Stary 2013-05-08, 10:15   #21
Rangiku
Raczkowanie

Cytat:

jaką masz cerę?
Tak jak napisałam w pierwszym poście cerę mam mieszaną, miejscowo naczynkową. I pisałam też już, że staram się nie nakładać makijażu.

Po przeanalizowaniu sytuacji chyba jednak zdecyduję sie na ten droższy.. Skoro promieniowanie jest głównym winowajcą starzenia skóry to chyba lepiej na takim kremie nie oszczędzać.. A za to na noc kupię sobie niedrogi kremik alterry Kurcze naprawdę szkoda, że Alterra nie ma kremu z SPF, bo uwielbiam ich produkty i są do tego taniutkie..

Przy okazji dołączam się do prośby Pokrzywy - sama jestem ciekawa. Wydaje mi sie na oko, że w składzie nie ma jakichś "strasznych" substancji, pochodnych ropy naftowej, silikonów etc. mam rację? Czy jeszcze jestem za mało wyedukowana?
Stary 2013-05-09, 11:24   #22
pokrzywa
Zadomowienie

Filtr mineralny Kimberly Sayer

Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy.
Czy wiecie może gdzie kupię krem
Kimberly Sayer Ultra Light Organic Facial Moisturiser - SPF30

http://www.lovelula.com/pd_kimberly_sayer_ultra_l ight_organic_facial_moist uriser_-_spf25.cfm

bez konieczności posiadania karty? Najlepiej w Polsce?

1 Na zagranicznych stronach trzeba posiadać kartę by robić zakupy przez net (ja jej narazie nie mam - mogę zrobić tylko przelew)
2 krem kosztuje 130 zł za 120 ml uważam że to b korzystna cena ale licząc już z przesyłką np z amazingy koszt kremu wzrasta do 160....

Monitoruję all od kilku miesięcy i ten krem nie pojawił sie tam ani razu. W jaki sposób kupić ten kosmetyk ? W żadnym polskim eko sklepie go nie widziałam.

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-05-09 o 11:25
Stary 2013-05-09, 11:45   #23
201608040942
Konto usunięte

Dot.: Filtr mineralny Kimberly Sayer

wlasnie chcialam ci powiedziec zebys na amazingy sprawdzila jak u nich z platnoscia.

W Pl ci nie powiem gdzie go dorwac jak chce go kupic u mnie wlasnie na amazingy, sklep maja w Berlinie ale ze ja w drugim koncu DE mieszkam to osobiscie u nich nie kupie tylko przez stronke zamowie( raz juz tam skladalam zamowienie).
I dla mnie cena wydaje sie ok jak na ta pojemnosc i uzywanie tylko do twarzy, szyjy i dekoltu. Na niemieckich blogach filtr zdobywa pochwaly u naturalistek. Podobno nie bieli i reguluje cere, tluste cery sa zadowolona ze sie tak nie przetluszczaja. W przyszlym miesiacu sobie go zamowie.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 12:14   #24
pokrzywa
Zadomowienie

moim zd skladowo krem apis jest ok
ale nie znam sie wgl na filtrach
jest tam tylko dwutlenek tytanu- nie wiem czy to naprawde jest ochrona na poziomie 30
czytalam kiedys w jakiejs recenzji ze filtr mineralny powinien tez zawierac tlenek cynku. Czy to prawda?

Stary 2013-05-09, 12:17   #25
pokrzywa
Zadomowienie

Dot.: Filtr mineralny Kimberly Sayer

Dziekuje Ci za odpowiedź- czyli uważasz że inwestować te 160 zł?

w Pl znalazłam filtr apis spf 30 - pisalam o nim tutaj http://wizaz.pl/forum/showthread.php...3#post40720953
ale nie znam sie na filtrach i nie potrafię ocenić jego ochrony czy to naprawdę spf 30. A o tym KS wszędzie są same pochwały i tak się nakręciłam na ten krem

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-05-09 o 12:19
Stary 2013-05-09, 14:28   #26
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy używała któraś z Was tego kremu ?
Apis, Professional Line, Hydro Balance, Krem dotleniająco - nawilżający z SPF 30

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,54...-z-spf-30.html

zastanawiam się nad wypróbowaniem tego kosmetyku ale nie wiem czy lato to dobry okres na kupowanie filtrow w ciemno nie znajac skladu.

JMO doprowadzi mnie do finansowej ruiny. A apis ma 100 ml - biorąc pod uwagę tempo w jakim zużywam filtry (twarz szyja dekolt dlonie) bylby to dla mnie super kosmetyk

edit znalazlam inci na innym forum (nie wiem czy jest poprawnie przepisane)
Inci:
aqua, sorbitol,grape seed oil, cetearyl alkohol&ceteareth 20,glycerin, carbomer,macadamia oil, hialuronic acid,silk protein, argania spinosa oil, tocopherol, titandioxid, sodium pca,glucose, urea,glutamic acid, lysine, glicyne, lactacid acid, tocopheryl acetate, triethanoloamine, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alkohol,parfum

no coz spf 30 ? to jest krem zalecany po zabiegu dermabrazji ale na moje oko to to nie jest dobra ochrona... ktos doswiadczony musi zerknac
Moje niewprawne oko widzi tu jeden filtr, dwutlenek tytanu. Jeszcze ochrona zależy od tego, czy on jest mikronizowany. Bo sam skład całkiem fajny, ale czy to SPF na pewno jest tak wysokie, jeśli dwutlenek tytanu jest dopiero na dwunastym miejscu? Niech mnie ktoś naprostuje, jeśli się mylę
Stary 2013-05-10, 09:27   #27
Rangiku
Raczkowanie

A to: triethanoloamine (regulator PH) ? Z tego co mi się udało wyczytać, to jest to składnik dopuszczony do stosowania w kosmetykach, ale tylko w stężeniu do 5% .. Myślicie, że to bezpieczna substancja? Czy to ograniczenie stężenia wynika właśnie z tego, że może końcowo "wyjść" szkodliwy dla skóry poziom PH, czy z czegoś innego?
Stary 2013-05-10, 09:56   #28
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A to: triethanoloamine (regulator PH) ? Z tego co mi się udało wyczytać, to jest to składnik dopuszczony do stosowania w kosmetykach, ale tylko w stężeniu do 5% .. Myślicie, że to bezpieczna substancja? Czy to ograniczenie stężenia wynika właśnie z tego, że może końcowo "wyjść" szkodliwy dla skóry poziom PH, czy z czegoś innego?
W produktach niespłukiwanych 2,5%. Powyżej dopuszczalnego stężenia może podrażniać.
Stary 2013-05-10, 13:32   #29
pokrzywa
Zadomowienie

Dziewczyny, ale ja mam skleroze
przecież znam fantastyczny naturalny krem z filtrem !!!
zużyłam już 2,5 tuby tego kremu- dlatego szukam czegoś nowego bo ten mi sie troszke znudził
polecam ze swojej strony ---> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,55...dzien-50-.html
ale wersje 50 + ponieważ kremy dla młodszej cery mają niższy spf. Ten ma spf 20

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-05-10 o 13:34
Stary 2013-05-10, 20:32   #30
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale ja mam skleroze
przecież znam fantastyczny naturalny krem z filtrem !!!
zużyłam już 2,5 tuby tego kremu- dlatego szukam czegoś nowego bo ten mi sie troszke znudził
polecam ze swojej strony ---> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,55...dzien-50-.html
ale wersje 50 + ponieważ kremy dla młodszej cery mają niższy spf. Ten ma spf 20
Kocham ten krem ale filtry nie sa chyba stabilne bo niechcący buzke opaliłam

mnie sie ten marzy dla cery suchej, wrażliwej czy normalnej z filtrem 30,
http://www.lovelula.com/pd-kimberly-...spf30-60ml.cfm

Kimberly Sayer Ultra lekki Organic Facial Moisturiser - SPF30 120ml

Ich wszystkie kosmetyki sa super...

A na truskawce sie nie dostanie?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-10 o 20:45
Lui1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości