Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-09, 23:40   #91
Katerina07
Raczkowanie

Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Hej! A ja mam takie pytanie co do kremu z filtrem Babci Agafii +50 - bo oprócz tego, że wersja +50 ma najwiekszą wartość SPF, to pewnie wartości odżywcze też są o wiele "mocniejsze" niż w wersjach niższych - stąd też trochę się obawiam, że mojej 19 letniej buźce mogłabym zaszkodzić taką odżywczą bombą. Czy moje obawy są słuszne ?
Katerina07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 08:21   #92
Prodomostra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Katerina07 Pokaż wiadomość
Hej! A ja mam takie pytanie co do kremu z filtrem Babci Agafii +50 - bo oprócz tego, że wersja +50 ma najwiekszą wartość SPF, to pewnie wartości odżywcze też są o wiele "mocniejsze" niż w wersjach niższych - stąd też trochę się obawiam, że mojej 19 letniej buźce mogłabym zaszkodzić taką odżywczą bombą. Czy moje obawy są słuszne ?
Twoje obawy są słuszne Na pewno ten krem ma silniejsze składniki, odpowiednio dobrane do cery dojrzałej. Gdybyś była po trzydziestce, to pewnie mogłabyś zaryzykować. Ale w Twoim wieku nie warto przyzwyczajać buzi do mocnych substancji, bo będziesz ich musiała już stale używać.
Prodomostra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:48   #93
pokrzywa
Zadomowienie

nie ma czegos takiego jak ''przyzwyczajenie'' sie cery.

krem dobieramy do potrzeb skory nie do tego co jest napisane na opakowaniu.

dodam tylko ze robi sie coraz sloneczniej i spf 20 to w okresie letnim zadna ochrona.

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-06-10 o 15:49
pokrzywa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:18   #94
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość

dodam tylko ze robi sie coraz sloneczniej i spf 20 to w okresie letnim zadna ochrona.
Potwierdzam
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 09:09   #95
Katerina07
Raczkowanie

Cytat:
Nawet jeżeli mam ciemną karnacje?
A co sądzicie o kremach z filtrem firm takich jak Lavera, Alphanova, Eco Cosmetics?
Np.
Lavera : SPF 20
Filtry UVB – testowane według normy Colipa/ Euro-Norm
Filtry UVA – według standardu australijskiego

Składniki: woda demineralizowana, olej sojowy*, tlenek cynku, roślinny emulgator , dwutlenek tytanu, gliceryna roślinna, naturalny czynnik nawilżający, roślinny olej glicerynowy, olej canola, olej słonecznikowy, olej migdałowy, olej jojoba, wit. E, olej rycynowy, naturalny czynnik nawilżający (na bazie cukru), olej z wiesiołka, substancja czynna z korzenia lukrecji, ekstrakt z rokitnika zwyczajnego*, kwasy stearynowe, substancja aktywna z drożdży, żel z aloesu, wit. C
*składniki pochodzące z upraw ekologicznych

Alphanova: SPF 30
AQUA, LEAF EXTRACT(Sok z aloesu)BARBADENSIS, dwutlenek tytanu, kaprylowego / kaprynowego glicerydy, ALKOHOL, SIMMONDSIA Chinensis * OIL, * OIL, Polyglyceryl-3 Polirycynooleinian, izostearynian sorbitu, PERFUME, tlenek glinu, chlorek sodu, levulinate SODU, Glyceryl kaprylan, anisate sodu, kwas stearynowy, tokoferol,, guma ksantanowa, Linalool, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate.

Eco Cosmetics: SPF 25
Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil*, Olea Europaea Leaf Extract*, Punica Granatum Extract*, Glyceryl Oleate, Canola Oil, Hippophae Rhamnoides Oil*, Rosa Moschata Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Macadamia Ternifolia Oil, Glycyrrhiza glabra Extract, Lecithin, Tocopherol, Bisabolol, Magnesium Sulfate, Mica, Tocopheryl Acetate, Alcohol, Stearic Acid, Aluminium Hydroxide, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol

Wszystkie są przeznaczone do używania na całe ciało, jednak przecież twarz też można takimi kremami smarować - chociaż bałabym się trochę, że zapcha mi pory.

Edytowane przez Katerina07
Czas edycji: 2013-06-11 o 15:47
Stary 2013-06-11, 09:25   #96
Prodomostra
Raczkowanie

Cytat:

Mam na ten temat inne zdanie. Akurat tutaj ufam mojej mamie, która jest po chemii, więc dobrze wyedukowana w temacie. Można sobie bardzo spartolić cerę używając do młodej buzi mocnych kosmetyków. No ale każdy wybiera sobie, co uważa za słuszne.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Nawet jeżeli mam ciemną karnacje?
A co sądzicie o kremach z filtrem firm takich jak Lavera, Alphanova, Eco Cosmetics?
Np.
Lavera : SPF 20
Filtry UVB – testowane według normy Colipa/ Euro-Norm
Filtry UVA – według standardu australijskiego

Składniki: woda demineralizowana, olej sojowy*, tlenek cynku, roślinny emulgator , dwutlenek tytanu, gliceryna roślinna, naturalny czynnik nawilżający, roślinny olej glicerynowy, olej canola, olej słonecznikowy, olej migdałowy, olej jojoba, wit. E, olej rycynowy, naturalny czynnik nawilżający (na bazie cukru), olej z wiesiołka, substancja czynna z korzenia lukrecji, ekstrakt z rokitnika zwyczajnego*, kwasy stearynowe, substancja aktywna z drożdży, żel z aloesu, wit. C
*składniki pochodzące z upraw ekologicznych

Alphanova: SPF 30
AQUA, LEAF EXTRACT(Sok z aloesu)BARBADENSIS, dwutlenek tytanu, kaprylowego / kaprynowego glicerydy, ALKOHOL, SIMMONDSIA Chinensis * OIL, * OIL, Polyglyceryl-3 Polirycynooleinian, izostearynian sorbitu, PERFUME, tlenek glinu, chlorek sodu, levulinate SODU, Glyceryl kaprylan, anisate sodu, kwas stearynowy, tokoferol,, guma ksantanowa, Linalool, Limonene, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate.

Eco Cosmetics: SPF 25
Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil*, Olea Europaea Leaf Extract*, Punica Granatum Extract*, Glyceryl Oleate, Canola Oil, Hippophae Rhamnoides Oil*, Rosa Moschata Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Macadamia Ternifolia Oil, Glycyrrhiza glabra Extract, Lecithin, Tocopherol, Bisabolol, Magnesium Sulfate, Mica, Tocopheryl Acetate, Alcohol, Stearic Acid, Aluminium Hydroxide, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol

Wszystkie są przeznaczone do używania na całe ciało, jednak przecież twarz też można takimi kremami smarować - chociaż bałabym się trochę, że zapcha mi pory
Ja bardzo lubię Laverę i stosuję różne kosmetyki tej marki. Są bardzo fajne. Dwóch pozostałych nie używałam, więc nie doradzę. Lubię też Weledę i Saluterrę. Moim zdaniem niemieckie kosmetyki naturalne są świetne. Może nie najtańsze, ale warto wcierać w skórę dobre i naturalne kosmetyki. I nie obciążać jej niepotrzebnie toksynami, jakie znajdują się w wielu popularnych kosmetykach. Z niemieckiej drogerii dm lubię też markę Alverde. To są akurat kosmetyki niedrogie, a też super. Jeśli masz możliwość kupić (może na allegro), to polecam
Stary 2013-06-11, 12:55   #97
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Mam na ten temat inne zdanie. Akurat tutaj ufam mojej mamie, która jest po chemii, więc dobrze wyedukowana w temacie. Można sobie bardzo spartolić cerę używając do młodej buzi mocnych kosmetyków. No ale każdy wybiera sobie, co uważa za słuszne.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Ja bardzo lubię Laverę i stosuję różne kosmetyki tej marki. Są bardzo fajne. Dwóch pozostałych nie używałam, więc nie doradzę. Lubię też Weledę i Saluterrę. Moim zdaniem niemieckie kosmetyki naturalne są świetne. Może nie najtańsze, ale warto wcierać w skórę dobre i naturalne kosmetyki. I nie obciążać jej niepotrzebnie toksynami, jakie znajdują się w wielu popularnych kosmetykach. Z niemieckiej drogerii dm lubię też markę Alverde. To są akurat kosmetyki niedrogie, a też super. Jeśli masz możliwość kupić (może na allegro), to polecam

Zalezy co masz na mysli, pisząc "mocne kosmetyki"? Ja nie widzę przeciwskazań do stosowania kremu 50+ jeśli ma w składzie oliwę z oliwek,silikon, olej jojoba, ekstrakt z truskawek itd.... jeśli osoba 20+ ma bardzo suchą cerę... Myślę, że wiele zalezy od składu kosmetyku, rodzaju cery
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 15:28   #98
Katerina07
Raczkowanie

Cytat:
Bardzo dziękuje za polecenie tych marek Nie znam im, z chęcią się im przyjrzę Szkoda że większość z nich dostępna jest jedynie przez internet :/ Tak to zawsze do Rossmanna idę i kupuję pełno rzeczy od Alterry + korzystam z przepisów na domowe kosmetyki.
Stary 2013-06-12, 08:37   #99
Prodomostra
Raczkowanie

Cytat:
Bardzo dziękuje za polecenie tych marek Nie znam im, z chęcią się im przyjrzę Szkoda że większość z nich dostępna jest jedynie przez internet :/ Tak to zawsze do Rossmanna idę i kupuję pełno rzeczy od Alterry + korzystam z przepisów na domowe kosmetyki.
Bardzo proszę Alterra z Rossmanna też jest ok, tylko na razie nie mają jeszcze zbyt dużego wyboru. Ostatnio kupiłam sobie krem z aloesem i peeling do ciała właśnie Alterry i jest ok Jeśli kupuję Saluterrę lub Laverę, to raczej czekam na jakieś promocje
Stary 2013-06-16, 00:39   #100
edytalek
Przyczajenie

w poniedziałek idę kupić filtr z john masters organics. mam niedaleko siebie sklep stacjonarny www.estyl.pl w którym jest za 119 zł więc nie jest najgorzej. Mam lekkie obawy co do swojej tłustej, zaskórnikowej cery, mającej tendencję do stanów zapalnych, jak może zareagować, jednak na KWC nikt się nie skarżył, że zapycha, więc ryzyk fizyk. jeśli któraś z was będzie zainteresowana, po tygodniu stosowania napiszę jakie są efekty. po przeczytaniu wątku naszła mnie smutna refleksja, że trzeba chyba emigrować do UK, bo tam mają najlepsze sklepy z naturalnymi kosmetykami...

Edytowane przez edytalek
Czas edycji: 2013-06-16 o 01:09
edytalek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 13:35   #101
dacn
Zakorzenienie

Cytat:

Bardzo często powtarzany mit.
Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Zalezy co masz na mysli, pisząc "mocne kosmetyki"? Ja nie widzę przeciwskazań do stosowania kremu 50+ jeśli ma w składzie oliwę z oliwek,silikon, olej jojoba, ekstrakt z truskawek itd.... jeśli osoba 20+ ma bardzo suchą cerę... Myślę, że wiele zalezy od składu kosmetyku, rodzaju cery
O właśnie jak moja skóra woli olej z dzikiej róży ( dla cery starszej) to czemu mam ją smarować wiesiołkiem?
dacn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 00:27   #102
Katerina07
Raczkowanie

Dziewczyny a co sądzicie o oleju z pestek malin? Czy faktycznie działa lepiej niż masło shea i tym podobnym?
Stary 2013-06-17, 04:11   #103
edytalek
Przyczajenie

Cytat:
Dziewczyny a co sądzicie o oleju z pestek malin? Czy faktycznie działa lepiej niż masło shea i tym podobnym?
Działa jedynie przeciw promieniom UVB. Nie jest skuteczny jeśli chodzi o UVA, czyli nie zapewni Tobie pełnej ochrony. Faktycznie są badania potwierdzające to, że jego spf jest na poziomie 28-50, ale nie można tego traktować jako zamiennika wobec kremu z przebadanym spf na poziomie 50.
edytalek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 23:16   #104
Bela03
Zadomowienie

Czy jest jakikolwiek krem do ciała w logicznej cenie (wiadomo, na nogi i ramiona zużywa się tego mnóstwo) bez chemicznych filtrów? Jak nakładam 50+ z Lirene na ciało to natychmiastowo sie pocę, tak jakby skóra nie mogła przez niego oddychać
Bela03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 16:10   #105
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Czy jest jakikolwiek krem do ciała w logicznej cenie (wiadomo, na nogi i ramiona zużywa się tego mnóstwo) bez chemicznych filtrów? Jak nakładam 50+ z Lirene na ciało to natychmiastowo sie pocę, tak jakby skóra nie mogła przez niego oddychać
nie ja do ciała używam chem filtrów
i jestem bliska zaczac uzywac takich tez do twarzy jmo spf 30 zaczyna doprowadzac mnie do szalu

Stary 2013-06-28, 21:04   #106
Bela03
Zadomowienie

A jakich do ciała używasz?
Bela03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 14:18   #107
pokrzywa
Zadomowienie

do ciała używam tego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,23...a-ochrona.html ponieważ mogę nałożyc go na ''normalny'' balsam i nie przyklejam się nigdzie
nie jest to skład kosmetyków jmo ale narazie z niego nie zrezygnuje. zużywam filtry w ekspresowym tempie i soraya nie doprowadza mnie do bankructwa. na dekolt i szyje używam dermiki spf 30 bo nie kleja się do niej włosy. jestem w fazie testów nowego filtra i zastanawiam się czy nie skończyć męki z jmo i przerzucić sie na chem filtry do twarzy (mam na myśli matujacą emulsję vichy)

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-06-29 o 14:22
Stary 2013-06-30, 14:33   #108
Prodomostra
Raczkowanie

Ja mam Vichy do twarzy 50 SPF, ale nie matujący. Musiałabym sprawdzić, jak się dokładnie nazywa. Akurat była promocja w Ziko i kupiłam go za 20 zł Jest bardzo ok
Stary 2013-06-30, 17:40   #109
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Ja mam Vichy do twarzy 50 SPF, ale nie matujący. Musiałabym sprawdzić, jak się dokładnie nazywa. Akurat była promocja w Ziko i kupiłam go za 20 zł Jest bardzo ok
Mam ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,53...rsja-2012.html
spf 20 w babuszce agafii to malo. filtr jmo chociaz jest bdb to naprawde co ok pol h musze sprawdzac czy juz sie nie swiece- mam cere mieszana ale w kierunku normalnej a po wiekszosci filtrow wygladam jakby moja skora byla mokra..... o vichy narazie nic nie moge powiedziec ale nie wiem co robic. dalej meczyc sie z filtrami mineralnymi czy zdecydowac na chemiczne. tyle na wizazu dziewczyna pisza o tym ze chem filtry sie rozkladaja i powoduja wolne rodniki i starzenie skory... nie potrafie sie odniesc do tych inf- wydaje mi sie ze sa to takie same glupoty jak to ze cera sie przyzwyczaja do kremu... nie wiem co o tym myslec.

Stary 2013-06-30, 19:13   #110
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
tyle na wizazu dziewczyna pisza o tym ze chem filtry sie rozkladaja i powoduja wolne rodniki i starzenie skory... nie potrafie sie odniesc do tych inf- wydaje mi sie ze sa to takie same glupoty jak to ze cera sie przyzwyczaja do kremu... nie wiem co o tym myslec.
Filtry chem. owszem po jakimś czasie sie rokładaja pod wpływem absorpcji UV - taki jest mechanizm ich działania i dlatego trzeba reaplikować.
Jednak to filtry mineralne, szczególnie niepowlekany TiO2 w pierwszej kolejności podejrzewałabym o generowanie wolnych rodników. W przypadku starego typu filtrów chem. też ma to miejsce, ale używając nowoczesnych, stabilnych filtrów z wysoką ochroną anty UVA nie ma powodów to paniki.
http://www.gematria-test-lab.com/pdf...202008strategy[1].pdf
Ale tak na prawde to i w przypadku niepowlekanych filtrów fizycznych nie ma co panikować, bo u zdrowej skóry absorpcja do skóry właściwej jest znikoma.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20156837

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2013-06-30 o 19:18
hey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 09:19   #111
Prodomostra
Raczkowanie

Cytat:
Mam ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,53...rsja-2012.html
spf 20 w babuszce agafii to malo. filtr jmo chociaz jest bdb to naprawde co ok pol h musze sprawdzac czy juz sie nie swiece- mam cere mieszana ale w kierunku normalnej a po wiekszosci filtrow wygladam jakby moja skora byla mokra..... o vichy narazie nic nie moge powiedziec ale nie wiem co robic. dalej meczyc sie z filtrami mineralnymi czy zdecydowac na chemiczne. tyle na wizazu dziewczyna pisza o tym ze chem filtry sie rozkladaja i powoduja wolne rodniki i starzenie skory... nie potrafie sie odniesc do tych inf- wydaje mi sie ze sa to takie same glupoty jak to ze cera sie przyzwyczaja do kremu... nie wiem co o tym myslec.
Ja używam Vichy 50 SPF Velvety cream, bez parabenów, hypo-alergiczny Wiesz co, moim zdaniem i tak skóra nam się zestarzeje Bez względu na to, czy będziemy używać filtrów mineralnych czy chemicznych Taka jest kolej rzeczy Ciekawa jestem, czy te dziewczyny, które to piszą, faktycznie oprócz kosmetyków naturalnych, zdrowo żyją, zdrowo się odżywiają, noszą ubrania z eko-bawełny, itd...?
Ja akurat bardzo dbam o zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, kupuję kosmetyki naturalne. Ale te apteczne też bardzo lubię. Od czasu ciąży mam problem z przebarwieniami, ściągałam je kwasami u kosmetyczki i teraz po prostu tylko porządny krem może mi dobrze zabezpieczyć twarz. Ja wiem, że nie dla mnie jest BU, co chwali tutaj co druga dziewczyna. Kupiłam tam raz i wszystko wyrzuciłam. Nie odpowiadało mi ani mieszanie tego wszystkiego w domu, ani konsystencja. Ja wolę mieć dwa kremy, ale porządne. Mam swoje sprawdzone marki i ich się trzymam. Ale każdy musi znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie. Ja kupuję mało, ale są to dobre produkty.
Stary 2013-07-01, 11:54   #112
hey
Wtajemniczenie

Cytat:
Wiesz co, moim zdaniem i tak skóra nam się zestarzeje Bez względu na to, czy będziemy używać filtrów mineralnych czy chemicznych Taka jest kolej rzeczy
Mysle, ze kazdy to wie. Filtry nie mają zapobiegać tylko opóźniać i nie starzenie tylko fotostarzenie. A jaką to robi różnice - wytarczy poszukać zdjęc osob z wieloletnią , jednostronna ekspozycją na słońce (jak to) albo przyjrzeć sie skórze starszego domownika w miejscach zawsze odsłoniętych jak twarz i mniej jak wewnętrzna strona ramienia czy uda.

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 08:14   #113
Prodomostra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Mysle, ze kazdy to wie. Filtry nie mają zapobiegać tylko opóźniać i nie starzenie tylko fotostarzenie. A jaką to robi różnice - wytarczy poszukać zdjęc osob z wieloletnią , jednostronna ekspozycją na słońce (jak to) albo przyjrzeć sie skórze starszego domownika w miejscach zawsze odsłoniętych jak twarz i mniej jak wewnętrzna strona ramienia czy uda.
Ty to wiesz. A "Ty" to nie "każdy". Gdyby "każdy" to wiedział to nie byłoby tej rozmowy tutaj.
Stary 2013-07-03, 00:55   #114
pokrzywa
Zadomowienie

rety po co od razu te nerwy na naszym milusim watku hey chodzilo o takie os jak ja ktore na codzien uzywaja filtrow zeby opoznic sttarzenie albo uzywaja kwasor retinoidow itd i sie mecza z filtrami

Stary 2013-07-03, 19:00   #115
fandorina
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny

Ja też postanowiłam przerzucić się na jakiś filtr mineralny. Od ok 5 lat się filtruje ( ze względu na rodzaj pracy-sporo przebywam na zewnątrz). Do tej pory stosowałam tylko fitry chemiczne - głównie La Roche Posey. I powiem Wam, że im głębiej siedzę w temacie filtrów chemicznych ( a sporo o tym czytam) tym bardziej jestem sceptyczna- nie wiem czy nie szkodzą bardziej niż pomagają - myślę że o tym przekonamy się za jakieś 10-20 lat.

Ale do rzeczy w tym roku postanowiłam używać filtrów fizycznych opartych na tlenku cynku ( wyczytałam w jakiś opracowaniu że dwutlenek tytanu choć chroni przed słoncem generuje duże ilości wolnych rodników). Dwutlenek cynku choroni zarówno przed UVA i UVB .
Przez przypadek odkryłam że krem dla dzieci Babydream z Rossmana - o ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,52...hutzcreme.html zawiera tlenek cynku na 2 miejscu w składzie. Nie wiem jakie jest jego stężenie procentowe ale przypuszczam ze na poziomie 10-20%. Uwazam ze może być to tania alternatywa dla filtra ekologicznego ( sam krem ma ocenę sher gut wydaną przez oko-Test). Koszt ok 6 zł. Krem jest trudny w apikacji - bardzo gęsty polecam pod niego coś nawilazającego. Potem można przypudrować -najlepiej pudrem mineralnym ( dodatkowa ochrona). Stosuje go od kilku dni i skóra nie jest zaczerwieiona od słońca osobiście uważam że dobrze chroni choć wolała bym wiedzieć jaka jest jego ochrona spf.
fandorina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 23:22   #116
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fandorina Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny

Ja też postanowiłam przerzucić się na jakiś filtr mineralny. Od ok 5 lat się filtruje ( ze względu na rodzaj pracy-sporo przebywam na zewnątrz). Do tej pory stosowałam tylko fitry chemiczne - głównie La Roche Posey. I powiem Wam, że im głębiej siedzę w temacie filtrów chemicznych ( a sporo o tym czytam) tym bardziej jestem sceptyczna- nie wiem czy nie szkodzą bardziej niż pomagają - myślę że o tym przekonamy się za jakieś 10-20 lat.

Ale do rzeczy w tym roku postanowiłam używać filtrów fizycznych opartych na tlenku cynku ( wyczytałam w jakiś opracowaniu że dwutlenek tytanu choć chroni przed słoncem generuje duże ilości wolnych rodników). Dwutlenek cynku choroni zarówno przed UVA i UVB .
Przez przypadek odkryłam że krem dla dzieci Babydream z Rossmana - o ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,52...hutzcreme.html zawiera tlenek cynku na 2 miejscu w składzie. Nie wiem jakie jest jego stężenie procentowe ale przypuszczam ze na poziomie 10-20%. Uwazam ze może być to tania alternatywa dla filtra ekologicznego ( sam krem ma ocenę sher gut wydaną przez oko-Test). Koszt ok 6 zł. Krem jest trudny w apikacji - bardzo gęsty polecam pod niego coś nawilazającego. Potem można przypudrować -najlepiej pudrem mineralnym ( dodatkowa ochrona). Stosuje go od kilku dni i skóra nie jest zaczerwieiona od słońca osobiście uważam że dobrze chroni choć wolała bym wiedzieć jaka jest jego ochrona spf.
testowalam ten krem beabydream ale nie dotrwalam do konca tuby- straaaasznie sie po nim swiecilam (nie mam tlustej skory) niczym nie moglam zmatowic tego blysku i b mnie zapychal. musze w pracy wygladac bdb nie moge sobie pozwolic zeby chodzic ze swiecacym ulepem na twarzy. na filtry lrp mam uczelenie (przynajmniej na te ktore testowalam)

nie wiem jak wy macie dziewczyny ale mi filtry odbieraja cala radosc zz pielegnacji skory. teraz koncze filtr jmo (uzywam go juz na szyje , dlonie, dekolt byle sie skonczyl) i powiem wam ze tak mnie meczy ten krem... ciagle sprawdzam jak wygladam- jak jakas zapatrzona w siebie wariatka, nie rozstaje sie z pudrem pod koniec dnia mam na twarzy cisto. jmo nie jest jeszcze taki najgorszy ale nie mam juz sily.... filtry mineralne strasznie sie na mnie swieca 90% filtrow chem straaaasznie mnie uczula jestem juz tym zmeczona.

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

zazdroszcze dziewczynom ktore znalazly swoj filtr i sa matowe i zadowolone

Stary 2013-07-04, 08:08   #117
Prodomostra
Raczkowanie

Ten krem z Babydream nazywa się "Wundschutzkreme" czyli na odparzenia i rany dla dzidziusiów. Dlatego ma tak gęstą, bogatą konsystencję. Używałam go, gdy moja córka była malutka. Dla mnie też niestety taka konsystencja jest za ciężka. Osobiście jestem zadowolona z tego Vichy Velvety Cream 50 SPF, ale wiadomo, każda z nas ma inną cerę, więc nie wiadomo, czy on by się sprawdził u Ciebie. Najlepiej to poprosić o próbki w aptece czy sklepie kosmetycznym i próbować aż się znajdzie swój ideał
Stary 2013-07-04, 12:55   #118
pokrzywa
Zadomowienie

to mi chodzilo chyba o inny krem - wprowadzilam zamieszanie sory mam na mysli normalny krem z filtrem ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...rsja-2010.html

Prodomostra masz 100% racji ad filtru vichy. mam go w wersji matujacej emulsji i testuje go jeszcze tydzien i jesli mni e nie zapcha (pewnie tego nie zrobi skoro dotad nic sie nie wydarzylo) to to bedzie moj filtr-kwc. trudno zrezygnuje z filtrow mineralnych. nie potrafie sobie wyobrazic juz lepszego filtru od vichy.

edit
fandorina faktycznie umiescilas linkk do innego kremu ja z gory zalozylam ze chodzi ci o filtr tamtego nie testowalam

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-07-04 o 12:57
Stary 2013-07-04, 13:02   #119
zielona hortensja
Raczkowanie

Czesc dziewczyny!
Od jakiegos juz czasu staram sie przestawiac na kosmetyki w miare naturalne, ale tez nietesteowane (wazne o tyle, ze wszystkie francuskie marki typu LRP, Avene, Bioderma itp albo testuja na pewno, ale sa dla mnie podejrzane- wiec odpadaja).
Teraz wlasnie stoje przed zakupem filtru na lato (chociaz lato to za duzo powiedziane, mieszkam w Paryzu, a tutaj caly czas marco-pazdziernik...).
Do twarzy kupie chyba filtr firmy Florame, o ten:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,52...on-spf-50.html

tylko jak dotad mialam 30, 50 ma troche inny sklad, wiec moge sie wypowiedziec na temat 30. Szczerze ten krem polecam. Naprawde wyjatkowo lagodzi podraznienia na twarzy, jest bardzo delikatny, mnie nie bieli w ogole. Trzeba go dosc dokladnie wklepac. Owszem, zostawia lekko (ale nie jakos bardzo) lepka warstewke na twarzy, ale jak sie troche odczeka to wszystko jest ok. Nie wiem jak z makijazem, bo raczej sie nie maluje. Nie wiem czy jest gdzies dostepny w Polsce, ja go we Francji kupuje za jakies 16€, wiec nie jest to duzo.

Dodam tylko, ze wczesniej mialam LRP Antheliosa i bardzo sie zawiodlam,przesuszyl mi skore, a poza tym wygladalam jak trup.

Zostaje mi jeszcze filtr do ciala, moze LAvera, moze tez Florame, moze Melvita... Zastanawiam sie jeszcze nad Collistarem, dobra firma i z tego co wiem nietestujaca, ale nie moge znalezc ich skladow.

W kazdym razie jak wam wpadnie gdzies w rece ten Florame to polecam wyprobowac
Stary 2013-07-04, 13:29   #120
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
testowalam ten krem beabydream ale nie dotrwalam do konca tuby- straaaasznie sie po nim swiecilam (nie mam tlustej skory) niczym nie moglam zmatowic tego blysku i b mnie zapychal. musze w pracy wygladac bdb nie moge sobie pozwolic zeby chodzic ze swiecacym ulepem na twarzy. na filtry lrp mam uczelenie (przynajmniej na te ktore testowalam)

nie wiem jak wy macie dziewczyny ale mi filtry odbieraja cala radosc zz pielegnacji skory. teraz koncze filtr jmo (uzywam go juz na szyje , dlonie, dekolt byle sie skonczyl) i powiem wam ze tak mnie meczy ten krem... ciagle sprawdzam jak wygladam- jak jakas zapatrzona w siebie wariatka, nie rozstaje sie z pudrem pod koniec dnia mam na twarzy cisto. jmo nie jest jeszcze taki najgorszy ale nie mam juz sily.... filtry mineralne strasznie sie na mnie swieca 90% filtrow chem straaaasznie mnie uczula jestem juz tym zmeczona.

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

zazdroszcze dziewczynom ktore znalazly swoj filtr i sa matowe i zadowolone
JMO sienie sprawdza? A ja czytalam wiele o nim ze lekki i niebielacy.

Ja sie szarpnelam wkoncu na
http://amazingy.com/de/natur-bio-kos...rly-sayer.html

lekki i niebielacy, az mnie dziwi, patrzec na sklad na ktorym miejscu sa filtry mineralny to uwierzyc nie moge ze mozna stworzyc cos o SPF 30 i do tego zero bielenia i sie ladnie wchlania, a kazdy kto sie tematem interesuje wie ze mineralne filry sa rozpuszczalne w tluszczach i zeby uzyskac taki faktor jak na opakowaniu to trzeba ich tam troche wasdzic i przez to krem jest tlusty i bielacy.
Czy dziala? Nie wiem. U mnie znow jesienna pogoda, a te pare cieplych dni, to jednak za malo bylo. Czakam jak lato wroci. Poki co moge powiedziec tyle, ze ja osoba ktora w upaly sie poci nie tylko na ciele ale i na twarzy, nie bylam matowa przez caly dzien. Owszem nie robilam sie tlusta zanim skonczylam makijaz robic, wiec swiezsza bylam dluzej, ale po jakims czasie pysk sie blyszczal. mam wrazenie ze mniejszy to polysk byl, ze pewnie wiecej potu bylo niz sebum, co w przypadku innych filtrow pewnie wyglada ze i sebum cera wydziela wiecej i blysk jest gorszy.
Narazie widze plusy w uzywaniu tego produktu w cieplejsza pore roku. Jak to na dluzsza mete bedzie w upaly, to sie okarze jak te upaly przyjda na dluzszy czas, bo poki co to pare dni cieplo, pare dni zimno u mnie jest.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości