proszę pomóżcie ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-06, 20:26   #1
Mika607
Przyczajenie

proszę pomóżcie !

Witam wszystkich bardzo serdecznie i prosze o pomoc! Sluchajcie ja już jestem na skraju załamania nerwowego ! Walczę z trądzikiem mam 15 lat ! Proszę doradźcie mi coś ! Byłam już kilka razy u dermatologa i idę też jutro dlatego pytam czy komuś coś tak naprawdę pomagło, bo może podsune jej jakiś pomysł ! Mialam już bardzo dużo różnych maści i nic ! przez ostatnie 5 dni siedzialam tylko pod kocem i płakałam cały czas musiała wkońcu wziąć jakies tabletki na uspokojenie, bo niestety musialam jakoś wkońcu iść do szkoły ! Za 2 tygodnie jest wesele mojego brata i jak ja będe wygladać ! Wiem wiem, że prze 2 tygodnie nic nie zrobie, bo na to trzeba czasu, ale chce sie już pozbyć wkońcu tego raz na zawsze ! Moja mama twierdzi, że już mam depresie i że muszę sie jakoś pozbierać ! cały czas płacze ja mam dość ! Przez ten weekend już mialam takie myśli, że wstyd sie przyznać chcialam poprostu cos sobie zrobić, bo stwierdzilam że ja już nie wytrzymam dalej ! Jest mi cholernie trudno! T sie są jakieś wielkie gule czy coś poprostu grudki, ktorę są na czole i brodzie ! Wszyscy mówią, że jakoś bardzo tego nie widać ,ale ja widzę. Jeszcze kilka miesęcy temu mialam śliczna twarz bez żadnych tam jakiś niedoskonałości. Ja już w ogole nawet z domu nie wychodzę tylko idę do szkoły i tyle. Proszę macie coś takiego co wam się sprawdziło w 100% jakieś tabletki, maście! PROSZĘ POMÓŻCIE!!!!! ((((((((((((((( ja już sobie nie dam rady ....
Mika607 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 21:43   #2
Zanthia
Zadomowienie

Dot.: proszę pomóżcie !

Po pierwsze - nie panikuj - na wesele brata możesz iść do profesjonalnej wiżażystki, która ukryje to, co ukryć trzeba.

Leczenie skóry wymaga czasu, skoro trzeci raz idziesz do dermatologa, to o tym wiesz. Moje pytanie brzmi - czy on za każdym razem zmienia teorie i leki ?

Jakich kosmetyków używasz na co dzień? Co przepisał Ci lekarz? Czy widzisz efekty leczenia?

Ja mogę powiedzieć co mi pomogło - bratek, tabletki merz special i robiona apteczna maść ma bazie siarki. Warto pić wodę, mogą przed wielkim wyjsciem [ tak na dzien przed ] pomoc maseczki z aspiryny nakładane punktowo na wypryski.

Głowa do góry, skoro inni mowią, że nie jest źle, to no
Zanthia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 21:56   #3
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

...ja bym raczej ugryzła problem od strony hormonalnej i poszła do lekarza ale ginekologa-endokrynologa.
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 22:04   #4
Mika607
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
Po pierwsze - nie panikuj - na wesele brata możesz iść do profesjonalnej wiżażystki, która ukryje to, co ukryć trzeba.

Leczenie skóry wymaga czasu, skoro trzeci raz idziesz do dermatologa, to o tym wiesz. Moje pytanie brzmi - czy on za każdym razem zmienia teorie i leki ?

Jakich kosmetyków używasz na co dzień? Co przepisał Ci lekarz? Czy widzisz efekty leczenia?

Ja mogę powiedzieć co mi pomogło - bratek, tabletki merz special i robiona apteczna maść ma bazie siarki. Warto pić wodę, mogą przed wielkim wyjsciem [ tak na dzien przed ] pomoc maseczki z aspiryny nakładane punktowo na wypryski.

Głowa do góry, skoro inni mowią, że nie jest źle, to no
Nie niestety nie zawsze zmienia leki. 2 razy zmieniła i ja powiem szczerze, że efektów bardzo mało widzę! Wiem, że ta dermatolog jest bardzo dobra, bo ma naprawdę świetne opinie i poleciła mi go moja koleżanka. Dostałam teraz od niej jakaś zawiesine białą(też robiona aptecznie), którą trzeba smarować twarz na noc i jakiś suplemet diety dermafix i witaminy B6, ale to naprawdę daje bardzo słabe efekty. Rano zawsze myję twarz emulsją micelarną i w sumie używam podkładu, bo inaczej naprawdę nie dałabym rady wyjść z domu. Odrazu po przyjściu ze szkoły wszytko zmywam(makijaż zmywam różnie albo jakąś pianką myjącą, a aktualnie płynem micelarym). Wieczorem też myję tą emulsją (Cathapil), którą ona też mi poleciła. Nie wiem już co robić. Bardzo cieszę się, że podzieliłaś się tym co używasz i w ogole napisalas. Mam dość !
Stary 2013-05-06, 22:47   #5
Zanthia
Zadomowienie

A czym nawilżasz twarz ?

Podkładu używasz mineralnego, czy zwykłego w płynie ?
Zanthia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 12:07   #6
Mika607
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
A czym nawilżasz twarz ?

Podkładu używasz mineralnego, czy zwykłego w płynie ?
Nie używam nic do nawilżania twarzy, ale poprostu chyba dlatego że dermatolog nic mi nie mówiła. Używam zwykłego w płynie
Stary 2013-05-07, 12:38   #7
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mika607 Pokaż wiadomość
Nie używam nic do nawilżania twarzy, ale poprostu chyba dlatego że dermatolog nic mi nie mówiła. Używam zwykłego w płynie
....
ooo to podstawowy błąd..zwłaszcza przy kuracjach antytrądzikowych.
podam ci liste bezpiecznych,niezapychają cych nawilaczy,mniej więcej w połowie strony:http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post40541921

warto tez zamienic micel na delikatny płyn do mycia np dla niemowlaków:Babydream z rossmana....i najważniejsze;LEKARZ MOŻE DORADZAC OK,ALE DUZO CZYTAJ NA FORUM O DOŚWIADCZENIACH DZIEWCZYN...niejeden dermatolog sie po nich przejechał z marnym skutkiem,a stosując odpowiednią naturalną pielęgnacje same sobie pomogły lepiej.....
no i ja obstawiam wizyte u ginekologa-endokrynologa-jakies 80procent problemów ze skórą jest na tym tle i tylko leki wewnetrzne pomagają.

............
tak na szybko moge serdecznie polecic ci kremy tej firmy,sa wszechstronne,lecza,regul ują,nie zapychaja -te lżejsze...więc na dzien może byc np lekki krem brzozowy,a na noc lekki krem rokitnikowy....a kiedy buzia potrzebuje wiekszej regeneracji to bardziej tresciwszy krem brzozowo-nagietkowy z betuliną.
http://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=3214

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-05-07 o 17:21
Stary 2013-05-07, 18:37   #8
Lena_94
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
ooo to podstawowy błąd..zwłaszcza przy kuracjach antytrądzikowych.
podam ci liste bezpiecznych,niezapychają cych nawilaczy,mniej więcej w połowie strony:http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post40541921

warto tez zamienic micel na delikatny płyn do mycia np dla niemowlaków:Babydream z rossmana....i najważniejsze;LEKARZ MOŻE DORADZAC OK,ALE DUZO CZYTAJ NA FORUM O DOŚWIADCZENIACH DZIEWCZYN...niejeden dermatolog sie po nich przejechał z marnym skutkiem,a stosując odpowiednią naturalną pielęgnacje same sobie pomogły lepiej.....
no i ja obstawiam wizyte u ginekologa-endokrynologa-jakies 80procent problemów ze skórą jest na tym tle i tylko leki wewnetrzne pomagają.

............
tak na szybko moge serdecznie polecic ci kremy tej firmy,sa wszechstronne,lecza,regul ują,nie zapychaja -te lżejsze...więc na dzien może byc np lekki krem brzozowy,a na noc lekki krem rokitnikowy....a kiedy buzia potrzebuje wiekszej regeneracji to bardziej tresciwszy krem brzozowo-nagietkowy z betuliną.
http://wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=3214

Zgadzam się z wyjątkiem jednego.

Inne dziewczyny mogę dawać rady ale nie należy wpadać w zachwyt jak tylko jedna da jakąś pozytywną recenzję i potem koniecznie kombinować jak tylko dostać ten lek. Sama testowałam kilka i nawet nie napisałabym który był "naj" gdyż ich skuteczność zmieniała się z czasem, na plus jak i minus. Nigdy też nie masz pewności czy lek który był cudem dla 100 osób będzie tak samo dobry dla Ciebie, oczywiście możesz (przy aprobacie dermatologa) próbować, ale czasem łatwo się nakręcić i potem zawieść.

Może idź też do jakiegoś innego dermatologa?
Lena_94 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 18:54   #9
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z wyjątkiem jednego.

Inne dziewczyny mogę dawać rady ale nie należy wpadać w zachwyt jak tylko jedna da jakąś pozytywną recenzję i potem koniecznie kombinować jak tylko dostać ten lek. Sama testowałam kilka i nawet nie napisałabym który był "naj" gdyż ich skuteczność zmieniała się z czasem, na plus jak i minus. Nigdy też nie masz pewności czy lek który był cudem dla 100 osób będzie tak samo dobry dla Ciebie, oczywiście możesz (przy aprobacie dermatologa) próbować, ale czasem łatwo się nakręcić i potem zawieść.

Może idź też do jakiegoś innego dermatologa?
...
nie do końca to miałam na mysli chodziło mi o to,żeby zdobywac szeroka wiedze na temat dręczącego problemu,poczytac jak dziewczyny zmieniły pielęgnacje ,poczytac o naturalnej kosmetyce ,o składnikach które szkodza skórze i same z łatwoscią możemy je wyeliminować...czasami samo wyeliminowanie parafiny i slsów z używanych kosmetyków przynosi dużą poprawe...ale jak dermatolog nie radzi nawilżac skóry to jest cos nie halo...ja bym skonsultowała sie absolutnie z innym...skoro po tak długim czasie nie ma poprawy...a leki zupełnie indywidualnie się dobiera,tego nie zgapiamy od koleżanek
Stary 2013-05-07, 19:08   #10
Pani Barokowa
Rozeznanie

Cytat:
...ja bym raczej ugryzła problem od strony hormonalnej i poszła do lekarza ale ginekologa-endokrynologa.
Warto to sprawdzić, ale nie nakręcałabym się za bardzo. Sama jestem w podobnym wieku co autorka (mam 16 lat) i również mam trądzik. Robiłam badania hormonalne, ale wszystkie wyniki w normie. To po prostu taki wiek, w okresie dojrzewania większość nastolatków ma trądzik i zazwyczaj mija. Jednak trzeba go leczyć, odpowiednia pielęgnacja sprawi że skóra będzie wyglądać dobrze, ale musisz pogodzić się z tym ze pryszcze będą wyskakiwać.
Głowa do góry, też mam tak czasami że patrzę w lustro i chce mi się płakać, nie chcę nigdzie wychodzić, bo wyglądam okropnie. Każdy ma takie gorsze dni, ale trzeba nauczyć się jakoś z tym żyć, ludzie mają naprawdę poważniejsze problemy. Warto nauczyć się odpowiednio maskować niedoskonałości, wtedy poczujesz się znacznie lepiej. Naprawdę na wizażu jest mnóstwo wątków dotyczących pielęgnacji i makijażu cery trądzikowej, poczytaj trochę.
Pani Barokowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 19:21   #11
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Warto to sprawdzić, ale nie nakręcałabym się za bardzo. Sama jestem w podobnym wieku co autorka (mam 16 lat) i również mam trądzik. Robiłam badania hormonalne, ale wszystkie wyniki w normie. To po prostu taki wiek, w okresie dojrzewania większość nastolatków ma trądzik i zazwyczaj mija. Jednak trzeba go leczyć, odpowiednia pielęgnacja sprawi że skóra będzie wyglądać dobrze, ale musisz pogodzić się z tym ze pryszcze będą wyskakiwać.
Głowa do góry, też mam tak czasami że patrzę w lustro i chce mi się płakać, nie chcę nigdzie wychodzić, bo wyglądam okropnie. Każdy ma takie gorsze dni, ale trzeba nauczyć się jakoś z tym żyć, ludzie mają naprawdę poważniejsze problemy. Warto nauczyć się odpowiednio maskować niedoskonałości, wtedy poczujesz się znacznie lepiej. Naprawdę na wizażu jest mnóstwo wątków dotyczących pielęgnacji i makijażu cery trądzikowej, poczytaj trochę.
....
faktycznie w pospiechu przeczytałam,ze Autorka walczy z trądzikiem od 15 lat,a nie że ma 15 lat...ale zamot ze mnie,,,, w tym wieku faktycznie mozna powiedziec,ze sytuacja typowa.Czyli dobra pielęgnacja i cierpliwosć
Stary 2013-05-07, 20:33   #12
Lena_94
Wtajemniczenie

Cytat:
...
nie do końca to miałam na mysli chodziło mi o to,żeby zdobywac szeroka wiedze na temat dręczącego problemu,poczytac jak dziewczyny zmieniły pielęgnacje ,poczytac o naturalnej kosmetyce ,o składnikach które szkodza skórze i same z łatwoscią możemy je wyeliminować...czasami samo wyeliminowanie parafiny i slsów z używanych kosmetyków przynosi dużą poprawe...ale jak dermatolog nie radzi nawilżac skóry to jest cos nie halo...ja bym skonsultowała sie absolutnie z innym...skoro po tak długim czasie nie ma poprawy...a leki zupełnie indywidualnie się dobiera,tego nie zgapiamy od koleżanek
Wydaje mi się że wiem co miałaś na myśli, ale że sama miałam problemy ze skórą wiem jak łatwo jest się nakręcić reklamą leku który zmieni nam życie i tylko przed tym przestrzegam.
Stary 2013-05-08, 22:22   #13
mlodziudka85
Zadomowienie

Spokojnie.
Pamiętaj również o myciu twarzy rano. Daj dermatologowi ulotkę ze składem Twojego podkładu. On też może powodować nasilenie.
Wspólnie wybierzcie też jakiś nawilżacz do twarzy.
mlodziudka85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 23:25   #14
classic_chic
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Jestem nie tak dużo starsza od ciebie i powiem ci, że wiem z autopsji, iż dieta ma niebagatelny wpływ na stan naszej skóry. Jeśli niezdrowo się odżywiasz, to "syfy z żarcia", nawet jeśli nie przekładają się na stan twojej sylwetki, to będą miały odzwierciedlenie w postaci trądziku.

Jeśli odżywiasz się zdrowo i nie palisz (!) wówczas warto rozważyć kwestię hormonów.
classic_chic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 17:18   #15
AnotherIdentity
Raczkowanie

Po co panikujesz? To moje pierwsze pytanie?
Po drugie, zdajesz sobie sprawe z tego że każda kobieta to przechodzi ?
Każda kobieta ma niedoskonałości i idac przez ulice mozesz tego nie widzieć bo są rózne, przeróżne fluidy kryjące, które naprawde tuszuja niedoskonałości. Taki przykładowo Pharmaceris ma Laktoflawinę, która redukuje takie niedoskonałosci. Nie panikuj, że nie dasz rady ze nigdzie nie wyjdziesz bo to nic nie da! Idź do apteki weź sobie 15 złotych i kup Acnosan Soft (bez alkoholu) Zwykly ma Alkohol - alko podrażnia ranki, wiec sama przenioslam sie na softa od kad dowiedziałam sie ze istnieje taki kosmetyk. Wart on jest każdej zlotówki.
Mam 17 lat i tak jak ty sie martwię swoja cerą, i tez chce sie wybrać do dermatologa po jakiś specyfik, lub poradę. Zakup tez żel i peeling do twarzy - one złuszczają rogowaty martwy naskórek przez co skóra lepiej wygląda, jest wypoczęta i promienna i redukuje trądzik! Tutaj masz te kosmetyki:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...#review-769360
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...#review-769355
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...#review-768436

Ja stosuje w kolejności takiej jakiej Ci podałam linki do kosmetyków które używam, Polecam najpierw robić peeling potem delikatniej myc twarz zelem, na noc najlepiej stosować tonik bez alko który zapobiega powstawaniu krost.

Edytowane przez AnotherIdentity
Czas edycji: 2013-05-12 o 17:21
AnotherIdentity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 17:30   #16
kasia1820
Przyczajenie

mam 24 lata i z trądzikiem walczę od hmmm... chyba początku liceum. Raz jest lepiej a raz gorzej - niestety nie udało mi się z tego wyleczyć. Obecnie moim problemem są raczej zaskórniki niż ropne zmiany.

Mogę się tylko domyślać co przeżywasz - bo chyba każda dziewczyna marzy o ładnej twarzy bez niedoskonałości. Niestety nikt Ci nie poleci maści czy tabletek cud, bo gdyby takie istaniały na świecie nikt problemów z trądzikiem by nie miał - a jest jak jest.
Ja straciłam dużo pieniędy na dermatologów i niestety żadne przepisane maści mi nie pomogły. Tylko zmarnowałam pieniądze.
Moim zdaniem zamiast ładować pieniądze na leki maści na tym etapie powinnaś skupić się na podkładzie kremie - ogólnie kosmetykach na codzień, które nie będą Ci zapychać porów czy uczulać bo nie oszukujmy się dopóki nie wyleczysz buzi cały czas będziesz nakładała makijaż przed wyjściem do ludzi. A jest to bardzo ważne bo po co leczyć twarz i wydawać majątek na maści skoro kupujesz najtańszy podkład, który Ci szkodzi ?
I unikaj przesadnego przeglądania się w lustrach- po co się dołować ?

I jeszcze jedna rada nie kupuj kosmetyków ot tak jak leci bo ktoś powiedział co jest dobre. Pocytaj o tym na necie, poszukaj opini- bądź pewna, że Ci nie zaszkodzi
kasia1820 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 18:20   #17
Lena_94
Wtajemniczenie

proszę pomóżcie !

Peeling przy pryszczach nie jest najlepszym rozwiązaniem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2013-05-12, 18:25   #18
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Peeling przy pryszczach nie jest najlepszym rozwiązaniem

..........
dokładnie,jedynie enzymatyczny,a najlepiej czarne mydło-savon noir
Stary 2013-05-12, 19:46   #19
AnotherIdentity
Raczkowanie

Czemu niby peeling jest niewskazany ?
Czyli co samo mycie twarzy woda starczy ?
Peeling usuwa martwy naskórek i raz w tygodniu warto zafundować swojej skórze peeling który oczyszcza skórę i daje jej całkiem inny wygląd.
Stary 2013-05-12, 20:25   #20
Lena_94
Wtajemniczenie

proszę pomóżcie !

Wodą i żelem.
Peeling przy zmianach ropnych rozprowadza bakterie po całej twarzy.

Stary 2013-05-12, 22:38   #21
jessica855
Zakorzenienie

Cytat:
Wodą i żelem.
dokładnie i można sobie nieźle poroznosić jeszcze bardziej

Mika607 uważaj tez z tym podkładem,
podkłady mają paskudne składy..
ja od roku używam mineralnych i jest cudnie, zawierają dodatkowo cynk, który pomaga wyleczyć niespodzianki a kryją bardzo dobrze
cenowo niewiele drożej wychodzą od zwykłych podkładów
Stary 2013-05-13, 06:33   #22
Lena_94
Wtajemniczenie

proszę pomóżcie !

Ja używam tylko korektora
Łatwiej go nałożyć i możesz mieć go zawsze w torebce. Ale to już co kto woli. Korektory mają ten plus że niektóre mają działanie przyspieszające eliminacje nieciekawych niespodzianek na twarzy.

Stary 2013-05-18, 09:31   #23
AnotherIdentity
Raczkowanie

Cytat:
Wodą i żelem.

dobrze pani profesor )
Stary 2013-05-18, 12:58   #24
Lena_94
Wtajemniczenie

proszę pomóżcie !

Cytat:
Napisane przez AnotherIdentity Pokaż wiadomość
dobrze pani profesor )
Cieszę że mogłam pomóc

Stary 2013-05-22, 10:23   #25
AnotherIdentity
Raczkowanie

proszę pomóżcie !

Hmm. Ostatnio moze i sie sprawdziło to u mnie. Znasz cos na powracający tradzik ? Czy jedynie dermatolog pozostaje ?

Stary 2013-05-22, 11:36   #26
Lena_94
Wtajemniczenie

proszę pomóżcie !

Ja bym poszła do dermatologa, chyba że masz np teraz dużo stresu. Mi się wtedy cera psuje ale po pewnym czasie sama wraca do siebie.

Stary 2013-05-25, 10:16   #27
AnotherIdentity
Raczkowanie

proszę pomóżcie !

Troche mam szkoła i tak dalej.
Ale chodzi o to, ze Mimo dbania o cerę tradzik powraca

Stary 2013-05-28, 09:24   #28
Lena_94
Wtajemniczenie

Trądzik ma to do siebie że lubi się od nowa pojawiać, ale może idź do dermatologa, może zmieni Ci coś w lekach/maściach?
Stary 2013-05-28, 09:37   #29
dark01
Zakorzenienie

[QUOTE=AnotherIdentity;409 85398]Troche mam szkoła i tak dalej.
Ale chodzi o to, ze Mimo dbania o cerę tradzik powraca
...
trądzik jest hormonozależny,nasila sie w pewnych fazach cyklu....nie zauważyłas moze u siebie zwiazku stanu skóry z jedzeniem<smieciowe,ostre przyprawy,cukier,,,,lub mleko? >

wizażowo&pazurkowo
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości