Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Tematy związane z masażami wyszczuplającym, zdrowotnym.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-31, 12:29   #1
haran12
Przyczajenie

"Strzelanie" w kręgosłupie

Co jakiś czas słyszę charakterystyczne "trzaski" wydobywające się z okolic kręgosłupa,zwłaszcza przy skrętach bocznych.Kiedyś u masażysty podczas zabiegu aż "zachrupotało" w kręgosłupie . Czy to jest niebezpieczne? Co powoduje ten "trzask"?
haran12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 20:54   #2
ainoh7
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: "Strzelanie" w kręgosłupie

"up " uje bo tez chcialabym wiedziec... przy masazu pleców trzaska, mi tac lub strzela nie wiem jak to nazwac. jak obróce sie na bok gdy siedze to tez trzaska co to jest????
i ksiązki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186983

: D
ainoh7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 01:36   #3
massagethai
BAN stały

GG do massagethai
problemy w kręgosłupie warszawa

wszystkie stawy strzelaja, nawet w kregoslupie, gdy je silnie i raptownie przestawic w niezwykle dla ich normalnego polozenia miejsce - plyn stawowy raptownie przemieszcza sie w torebce (a dokladniej przechodzi w stan gazowy - stad ten trzask). Nie jest to niebezpieczne, niektorzy nawet uwazaja ze jest zdrowo robic to od czasu do czasu dla rozluznienia stawu i dla poprawienia jakosci tego plynu.

taki sam dzwiek powstaje, gdy sciegno lub wewnetrzna blizna/zrost raptownie przesuwa sie po wystajacej kosci (w biodrze, kolanie, w szyi) - w tym wypadku moze swiadczyc o urazie/deformacji i ruch moze byc bolesny.

niektorzy trzeszcza wszedzie i 'od zawsze', inni gdzie niegdzie i od czasu do czasu.
massagethai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 23:03   #4
oranzadkawproszku
Wtajemniczenie

no własnie od czasu do czasu...
mi tak stzrela juz długo...i nawet jak wygne się do tyłu czy cos to mi strzela...lub jak przekręce szyja ;| niestety to też boli...boli dopóki mi nie strzeli :/
mam tak chyba od chdozenia o kulach...(chodzilam przez jakies 5 ms)
bardzo często to robie ... czy to moze byc jakies powanziejsze od tego jak niektorzy robią to od czau do czasu?

chłopcze na jedną noc.
: mrał :
oranzadkawproszku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 09:33   #5
kuradomowa
Przyczajenie

Ja mam takie strzykanie często. Raz do roku chodzę na nastawianie kręgosłupa do masażysty. Ale masaże przydałyby mi się częściej nawet raz na tydzień.
Kura Domowa
kuradomowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 08:47   #6
gemius86
Przyczajenie

Exclamation Dot.: "Strzelanie" w kręgosłupie

Boli mnie kręgosłup, czasem nie moge siedzieś albo stać, a najgorzej jest jak sie pochylam po coś cięższego. Ból ustępuje od razu albo po chwili jak wykonam mocne skręty na boki i w kręgosłupie coś "strzeli", "trzaśnie" kilka razy. Czy to coś powaznego?? czy te trzaski są zdrowe?? czy powinienem sie leczyć?? do jakiego specjalisty sie udać??
gemius86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 19:51   #7
69agnieszka69
Przyczajenie

czesc ja tez mam taki problem z kregosłupem, ostatnio coraz bardziej mi strzela... heh jezeli jestem przez jakis dluzszy czas w jednej pozycji np stoje, siedze cokolwiek to te stawy musze rozruszac albo cos ..porobic kilka sklonow etc.... nie wiem co robic chyba trzeba bedzie isc do specjalisty,
a jak wy radzicie sobie na problemy z kregosłupem ??
69agnieszka69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 08:49   #8
_dany_
Przyczajenie

Może dołożę z dwa grosze do tematu. Proponowałbym zaopatrzyć się w glukozaminę (z siarczanem chondroityny, który ułatwia wchłanianie się glukozaminy) - jest to suplement diety, który można kupić w aptece lub sklepach sportowych. Mimo różnych zdań na ten temat, warto zaopatrzyć się w coś takiego. Stosować profilaktycznie, jedna lub dwie kapsułki dziennie (w zależności od zawartości przypadającej na jedną tabletkę, kapsułkę).

Pozdrawiam,
_dany_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
masaz warszawa, szkolenie masazu

Nowe wątki na forum Masaż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości