co robić, co robić ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-03, 15:17   #1
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

co robić, co robić ?!

Ja to zawsze ma jakiegoś problema... Uzywam podkładu L'Oreal Visible Lift, no i po kilku godzinkach całkiem on mi z pyska znika, zostają tylko takie jakieś kropki w porach mi pozostają, cos obrzydliwego. No i ryjek mi wysycha, szczególnie (?!) w strefie T. Dziwne, tam to raczej powinien się tłuszczyć. Ja na prawdę jestem abnegat, jeśli chodzi o makijaż , ale bardzo się staram. Doradźcie mi kochane, co z tym fantem zrobić ? Pysio mam raczej suche, może inny podkład ? Proooooszę
kasiulekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 14:09   #2
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk
Re: co robić, co robić ?!

no i co robić ?
Stary 2004-03-05, 10:12   #3
kasiulka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Hej Kasiu, moja imienniczko i (prawie) rówieśniczko .
A nie za wcześnie na podklad liftingujący? Wydawało m się ze to dla trochę starszych babeczek, ale może się mylę, wizażystką nie jestem Ten Visible Lift ma właściwości matujące, więc jest chyba bardziej wskazany dla cery mieszanej? Nie za bardzo też wiem czego oczekujesz od podkladu - ma coś maskować, matować, nawilżać, kryć???

Ja też mam suchą buźkę i używam wyłącznie nawilżających podkładzików (ale tych górnopółkowych nie kupuję). Dobrze mi robi Translucide Loreala - ładnie rozświetla i nawilża, choć chyba niezbyt dobrze kryje (ale na tym akurat mi na razie nie zależy). Godny polecenia jest tez moim zdaniem Water Sensation Astora, miałam też kiedyś nawilżajacy Isadory (nie pamiętam dokładnej nazwy) i był świetny - buzia wyglądała po nim b. świeżo.
Ostatnio, dzięki wymianie wizażowej, odkryłam podkład rozświetlający Oceanica - baaardzo pozytywne zaskoczenie, nie wiedziałam że polskie firmy robią tak dobre podkłady
Przejrzyj KW, na pewno wypatrzysz coś dla siebie

Oliwka
kasiulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 10:41   #4
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

Kasiu kochana, może i za wcześnie, ale ja nie zauważam raczej w tym podkładziku właściwości liftingujących, a za to całkiem nieźle kryje - a ja tego bardzo potrzebuję, bo mam jakieś wstrętne , czerwone plamiska na pysiu ( k. nosa i na czółku ) Próbowałam Revlona, ale wysusza mi ryjek ( bardzo ).
ANo ale kryje triszkę za mało. A boję się całą twarz pacykować mocno kryjącym ustrojstwem, bo od razu robi mi się maska.
Ja wogóle nie znam się na makijażu i liczę na waszą życzliwość... Najbardziej bym chciała znaleźć coś, czego chyba jeszcze nie wyprodukowali - mocno nawilża i kryje...
Stary 2004-03-05, 11:28   #5
kasiulka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Kasiu ja myślę że coś takiego jednak istnieje - tylko my nic o tym nie wiemy. Ale moze inne wizazanki podpowiedzą, sama jestem ciekawa. Na razie co prawda nie potrzebuję kryjącego podkladu, jak coś drobnego wyskoczy to maskuję korektorem, ale za rok, dwa, kto wie?
No właśnie, a może jakiś dobry korektor by pomógł na te plamki? I może jakas kuracja mocno nawilżającymi kremami? - mnie się też kiedys robiły takie liszajowate łuszczące się plamy na twarzy, ale przestałam zmywać twarz wodą (tylko mleczko, śmietanka kosmetyczna), potem koniecznie tonik bezalkoholowy i dobry krem nawilzający. Buźka wróciła do normy

Oliwka
kasiulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-05, 11:41   #6
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

>przestałam zmywać twarz wodą (tylko mleczko, śmietanka kosmetyczna), potem koniecznie tonik bezalkoholowy i dobry krem nawilzający. Buźka wróciła do normy

I to popieram Bardzo często się spotykam z niedowilżonymi twarzami, na których kremy i podkłady wariują
Do mycia twarzy odradzam mydło - jeśli już to specjalne mydło do twarzy, lepiej użyć zestawu oczyszczająco nawilżającego (kremik lub żel oczyszczający, tonik i krem nawilżający).
Polecam też dobrą maseczkę intensywnie nawilżającą.
Mam nadzieję, że przykry efekt plam po podkładzie ustąpi
A i tak najlepiej byłoby, gdyby ktoś ocenił cerę twarzy i dobrał: zestaw do pielęgnacji i podkład odpowiedni dla cery
Tylko nie wszyscy udzielają takic porad
Pozdrawiam
Stary 2004-03-05, 12:41   #7
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

Ja w zasadzie mam całkiem przyzwoitą cerę, tylko te plamy mnie denerwują. No i szybciutko się wysusza od wszystkiego. Nie myję buzi mydłem już od dawna, a te plamy wylazły ok. rok temu i nie chcą zniknąć. Wiem, że powinnam iść do dermatologa, ale jako zupełny laik nie wiem jak znaleźć dobrego fachowca. A już wiele moich koleżanek miało doczynienia z konowałami no i potem musiały leczyć sobie ryjki.
Dlatego na razie staram się kamuflować, ale...ech... szkoda gadać.
Stary 2004-03-06, 10:41   #8
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

Wygląda więc na to, że cera jest Baaardzo przesuszona
Albo kosmetyki nieodpowiednie
Więc póki co, polecam dowilżanie od zewnątrz - maseczki i kremy nawilżające i od wewnątrz - 2 litry wody mineralnej, niegazowanej dziennie
Przyszła mi jeszcze jedna myśl - może pomogą coś kwasy owocowe? rozjaśnią cerę i zlikwidują plamy? najlepiej w połączeniu z nawilżaniem...
Mogą to być również jakieś plamy chorobowe - ale to powinien stwierdzić lekarza... (tylko gdzie znaleźć takiego???)
Życzę sukcesów!
Stary 2004-03-06, 18:27   #9
JUSTII
Raczkowanie

świetnie do tuszowania nadaje się podkład w sztyfcie max factora PAN STIC-jest on lekko kremowy i na pewno nie wysuszy ci buzki,odkryłam go zupełnie przez przypadek i jest naprawdę super!kosztuje niecałe 30 złotych i jest b.wydajny.
JUSTII jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 09:44   #10
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

Bardzo dziękuję Wam za rady, napiszcie mi jeszcze proszę, jakie polecacie kremiki z kwasami owocowymi ? I jak je stosować.
Buziaki
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości