Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-14, 17:40   #1
paati924
Raczkowanie

Unhappy

Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Hej... Mam do Was pytanie...

Miałam strasznie zniszczone paznokcie cale życie obgryzałam je i były naprawdę malutkie. Od 7 miesięcy robię żele. Na początku były tipsy po 2-3 miesiącach kosmetyczka dawała mi żel tylko na naturalna płytkę paznokcia. Chciałabym zrezygnować już z żeli i dbać o swoje naturalne paznokcie jednakże obawiam się czy one to wytrzymają... Mam paznokcie bardzo słabe kruche przed chwila złamał mi się żel wraz z moim paznokciem ból niesamowity. Rozważam właśnie rezygnacje z żeli ale mam obawy. Czy któraś z Was też miała zniszczone paznokcie i ratowałyście je żelem? Po jakim czasie można zrezygnować z żeli żeby mieć swoje paznokcie w dobrym stanie? Jakie odzywki proponujecie po ściągnięciu? Jak już mówiłam mam bardzo słabe Marzą mi się swoje naturalne paznokcie ale bardzo się boje rezygnacji z zeli... Szukałam w tematach ale nigdzie nie było mojego problemu ;/
Jak można doprowadzić je do porządku? Macie jakieś pomysły sugestie? będę bardzo wdzięczna
Stary 2013-05-15, 18:14   #2
paati924
Raczkowanie

Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione

up up
Stary 2013-05-20, 16:18   #3
madziaaa1817
Raczkowanie

Ja polecam Eveline 8w1. Mi po żelach ta odżywka bardzo pomogła. Teraz pazurki rosną mi szybko, jeśli długo nie moczę pazurków i nie narażam na mechaniczne urazy, manicure domowy wytrzymuje mi tydzień. Paznokcie są twarde i gdybym ich nie piłowała, to by rosły i rosły
Czytałam o negatywnych opiniach, ale ja osobiście używam tej odżywki od września i nic mi się nie dzieje. Mojej mamie maluję nią pazurki od grudnia i też wszystko ok. Przez pierwsze ~4 miesiące miałam ją na paznokciach prawie cały czas, najpierw jako kuracja a potem jako baza pod kolor przeplatana kuracjami, a teraz czasem dla odpoczynki maluję zwykłą bezbarwną bazą pod kolor. W każdym razie nic mi się nie dzieje i jestem w połowie 2 buteleczki

Robię biżuterię na zamówienie.

madziaaa1817 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 16:31   #4
beforeyou
Zakorzenienie

jak zdejmiesz żel to od razu polecam jakieś odżywki wzmacniające , jako sam lakier albo jako podkład efekt będzie identyczny teraz płytka rosła i miała wzmocnienie więc się nieco osłabiła ale później ( po ściągnięciu żelu ) powinno być coraz lepiej . Wiadomo , że na początku nie będzie rewelacji ale z czasem czemu nie .

Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 08:24   #5
charlotta178
Przyczajenie

hej. ja tez zawsze obgryzłam paznokcie i tez od jakiegos czasu kladę zel zeby płtyka nie była taka okropna. Dobtym sposobem jest wcieranie w plytkę paznokcia olejku rycynowego, kupisz w aptece , koszt do 10 zł. niby jest na włosy ale jego składniki stymulują rowniez wzrost pazurków
charlotta178 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 19:11   #6
Cally05
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paati924 Pokaż wiadomość
Hej... Mam do Was pytanie...

Miałam strasznie zniszczone paznokcie cale życie obgryzałam je i były naprawdę malutkie. Od 7 miesięcy robię żele. Na początku były tipsy po 2-3 miesiącach kosmetyczka dawała mi żel tylko na naturalna płytkę paznokcia. Chciałabym zrezygnować już z żeli i dbać o swoje naturalne paznokcie jednakże obawiam się czy one to wytrzymają... Mam paznokcie bardzo słabe kruche przed chwila złamał mi się żel wraz z moim paznokciem ból niesamowity. Rozważam właśnie rezygnacje z żeli ale mam obawy. Czy któraś z Was też miała zniszczone paznokcie i ratowałyście je żelem? Po jakim czasie można zrezygnować z żeli żeby mieć swoje paznokcie w dobrym stanie? Jakie odzywki proponujecie po ściągnięciu? Jak już mówiłam mam bardzo słabe Marzą mi się swoje naturalne paznokcie ale bardzo się boje rezygnacji z zeli... Szukałam w tematach ale nigdzie nie było mojego problemu ;/
Jak można doprowadzić je do porządku? Macie jakieś pomysły sugestie? będę bardzo wdzięczna
Ja tez mam paznokcie w bardzo złym stanie . Nie dosc ze płytka jest krótka to jeszcze sie strasznie łamią Nie wiem co mam robić Nie bede robiła co
kilka tyg żeli bo mnie poprostu na to nie stać bo chodze do LO i nie pracuje a od rodziców nie chce rac pieniedzy na kazdą zachciankę

Próbowałam zapuszzac ale jak juz sie uda to tylko do końca palca a później sie łamia i tak w kółko

Cytat:
Napisane przez charlotta178 Pokaż wiadomość
hej. ja tez zawsze obgryzłam paznokcie i tez od jakiegos czasu kladę zel zeby płtyka nie była taka okropna. Dobtym sposobem jest wcieranie w plytkę paznokcia olejku rycynowego, kupisz w aptece , koszt do 10 zł. niby jest na włosy ale jego składniki stymulują rowniez wzrost pazurków
Ty przedłużasz paznokcie czy nakładasz sam zel ?

Biegam
Ćwiczę
Zdrowo sie odżywiam .

-2 kg
Cally05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 13:19   #7
paati924
Raczkowanie

ja nakładam sam żel bo paznokcie już mi ładnie rosną. Na początku miałam tipsy ale już mi ładnie rosną także mam tylko żel
Stary 2013-06-20, 16:14   #8
lavenderfay
Rozeznanie

Zobacz może jeszcze TEN wątek, może Ci się przyda

Mam co robić w wolnym czasie, więc nie wdaję się w bezsensowne dyskusje z osobami, które poniżając na Wizażu innych starają się w ten sposób leczyć swoje kompleksy.
lavenderfay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 21:27   #9
xmeggiex
Przyczajenie

Mam pytanie. Od dzisiaj zaczęłam używać odżywki Eveline 8 in 1 i moje pytanie jest następujące: czy można używać jednocześnie tej odżywki i lakieru do paznokci? No bo trzeba ją nakładać codziennie, czyli jak załóżmy nałożę ją, potem pomaluję, to jak w następne dni będę malować po pomalowanej płytce tą odżywką, to będzie w porządku?
xmeggiex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 07:19   #10
annblas
Przyczajenie

w jaki sposób oduczyłyście się obgryzac paznokcie, próbuję walczyć z tym u mojego faceta
annblas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 10:32   #11
diamondy
Wtajemniczenie

ja nie używałam paznokci żelowych ani żadnych innych sztucznych nigdy więc w tej kwestii nie mam zbyt wiele do powiedzenia

ALE wypowiem się co do słynnej "cudownej" odżywki 8w1 eveline.
przyjaciółka używała jej przez miesiąc by mieć piękne paznokcie na wesele, no i miała, były twarde długie równe i bardzo widok był bardzo efektowny.
czytałam troszkę o tej odżywce w internecie, jej składzie itd, dziewczyny wspominają grzybicę paznokcia po odstawieniu odżywki. przekazałam to przyjaciółce, ale ona mówiła że jej nic się nie dzieje po odstawieniu - używała jej miesiąc.
jednak po jakimś tygodniu dwóch, paznokcie wyglądają koszmarnie, obcieła je i spiłowała na zero, nie chcą rosnąć i wstydzi się je nosić.
więc nie wiem czy ta odżywka jest taka super, głównie przez zawartość formaldehydu...

mi też się coś paznokcie popsuły ostatnio i Pani w aptece poleciła mi regenerum, używam od 2 dni, zobaczymy ale na KWC ma świetne opinie

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI

mów mi .
diamondy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 09:27   #12
rainbow_1
Przyczajenie

Jesli chodzi o odzywkę do paznokci to zdecydowanie polecam odżywki NaiTek nie sa może najtańsze (duopack ok. 55 zł) ale działają cuda. Ja mam dość grube paznokcie ale strasznie mi sie rozdwajały i nie mogłam sobie z nimi poradzić a próbowałam wszystkiego. Dopiero po kuracji NailTek udało się je zapuścić Spróbuj może Ci tez pomogą
rainbow_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 20:04   #13
annabella11
BAN stały

obgryzanie paznokci to potworny nawyk, ktory ciezko wykorzenic, sama robie to automatycznie w sytuacjach stresujacych ;/
annabella11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 23:18   #14
ilka90
Przyczajenie

Eveline 8 w 1, radical - swietnie utwardza, w aptece i 3x manicure japoński.. i w 1,5 miesiaca mialam ladniejsze paznokcie niz przed tipsami:P

jak robilam szkolenie ze stylizacji, to w przeciagu miesiaca 5 razy zakladalam tipsy, 4 razy zdejmowalam, pozniej 3 razy usupelnilam i jak zdjelam byla m-a-s-a-k-r-a.
ilka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 09:09   #15
apanas_
Przyczajenie

Ja osobiście sugeruję naprawdę rewelacyjną odżywkę, która występuje w różnych wersjach i chodzi mi o firmę holenderską TRIND, która jest też dostępna w Polsce (<reklama>) i tak to wygląda - odżywka Nail Repair Natural jest świetna i sprawdza się na każdych problemowych paznokciach a jeśli masz problem z obgryzaniem paznokci to ta sama odżywka ale w wersji Anti-Bite! Odżywki te stosowane są przez profesjonalistów i dają naprawdę świetne rezultaty, polecam gorąco
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1) Nail Repair Natural.jpg (10,2 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2014-10-08 o 10:17 Powód: reklama
apanas_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 08:07   #16
Saberity
Raczkowanie

Również polecam tę firmę. Dopiero wchodzi na polski rynek, ale spróbowałam ich odżywki i jest rewelacyjna. Efekty widoczne są już po dwóch tygodniach
Saberity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 06:54   #17
haneczka28
BAN stały

ja używam takiej odzywki na moje paznokcie <podajemy linki do kosmetyków z KWC Wizażu> póki co nie pękają

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2014-12-12 o 07:12 Powód: reklama sklepu
haneczka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 22:59   #18
chlopakprivate
Przyczajenie

Post OBGRYZIONE Paznokcie - jak naprawić? Chłopak.

Cześć. Zarejestrowałem się tutaj ponieważ obgryzam (łem) paznokcie przez prawie 10 lat. Teraz postanowiłem to zmienić (od dwóch dni nie obgryzam). Zamierzam wytrwać w tym, jednak moja dziewczyna uważa, że powinienem zadbać o swoje paznokcie inaczej. Od nadmiernego obgryzania, mam szeroką płytkę paznokci, do tego są krótkie i skóra ta otaczająca paznokieć jest taka szeroka (takie mini opuszki po bokach paznokci) właśnie tego chciałbym najbardziej się pozbyć. Ale też chciałbym żeby paznokcie były węższe po prostu. Nie wiem czy moje wymagania są realne. Nie chce żadnych akryli, żeli itp. A do kosmetyczki nie chcę iść bo po prostu nie stać mnie na regularne wizyty. Dołączam zdjęcia paznokci. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

chlopakprivate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 13:56   #19
Isfet
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: OBGRYZIONE Paznokcie - jak naprawić? Chłopak.

Ja osobiście mogę ci polecić używanie dobrego kremu do rąk (po każdym myciu), oraz nakładanie olejków na paznokcie (1-2 razy dziennie). Dobrze jest też zaopatrzyć się w maść z witaminą A.

Osobiście nie miałam nigdy problemu z obryzaniem ale jest sporo dziewczyn, którym właśnie olejowanie paznokci pomogło wydłużyć płytkę i pozbyć się "buł" na około paznokci. Tu masz cały temat:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=768465

Powodzenia w nieobgryzaniu

Edytowane przez Isfet
Czas edycji: 2014-12-15 o 13:58
Isfet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 20:19   #20
jasiek196
Przyczajenie

To trzeba zrobic mieszankę tych wszystkich olejków (pytanie odnośnie FAQ: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=3255 ), czy wybrać jeden ulubiony i nim cały czas działać ? Mam podobny problem, co autor tematu.
jasiek196 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 06:05   #21
Isfet
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 3

To czy będzie to jeden czy mieszanka to już tylko od preferencji zależy ja aktualnie używam mieszanki którą sama zrobić, ale był czas że olejki używałam pojedyńczo - bez mieszania, lub kupowałam gotowe mieszanki.
Z takich które osobiście wypróbowałam to mogę polecić:
  • olejek Alterra migdał i papaja - dla mnie był ok, ale niektóre dziewczyny piszą że bardzo wysusza, więc trzeba będzie obserwować jak działa
  • odżywka keratynowa GAL - niebieska - mają w swoim składzie olejek z drzewa herbacianego, który działa na przyrastanie paznokcia do opuszka (przez co płytka się powiększa).
  • olejek z pestek malin - bardzo fajnie nawilża i według mnie wchłania się lepiej niż inne oleje, można do niego dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego to też będzie działać na przyrost
Można też moczyć paznokcie w podgrzanej oliwie z oliwek, z dodatkiem olejku rycynowego. Osobiście tą metodę stosuje 1-2 razy w tygodniu, bo jednak jest nieco bardziej czasochłonna.

Jak masz czas to poczytaj trochę wypowiedzi dziewczyn w wątku o olejowaniu może to coś ci podsunie
Stary 2014-12-19, 15:34   #22
AmoreMundi
BAN stały

Zapuszczanie paznokci.

Mam problem z obgryzaniem paznokci. Od tygodnia już nie obgryzam, ale nie używam żadnych odżywek ani utwardzaczy. Myślicie że po paru latach obgryzania moje z moimi pazurkami nie będzie problemu? Czy może jednak zacząć używać odżywek?
AmoreMundi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 16:17   #23
Extries
Raczkowanie

Dot.: Zapuszczanie paznokci.

Pytanie jak bardzo zniszczyłaś już paznokcie. Obgryzanie np. deformuje płytkę (skrócenie jej). Odżywka na pewno nie zaszkodzi ale to co zniszczyłaś kilkoletnim obgryzaniem nie zmieni. Teraz twoim celem powinno być rzucenie brzydkiego nawyku i zadbanie o płytkę najlepiej ja potrafisz
Stary 2014-12-19, 21:56   #24
natalka280
Przyczajenie

Ja mam strasznie zniszczone paznokcie w dzieciństwie strasznie obgryzałam, zresztą teraz też mi się nie raz zdarza mieć palce w buzi, dodatkowo mam strasznie zdeformowany kciuk.Ich płytki są bardzo małe.Aż mi wsytd je pokazywać,zawsze chowam ręce jak tylko się da. Próbowałam już wielu odżywek,ale działają tylko na chwile.Paznokcie są miękkie,rozdwajają się.Chciałbym się dowiedzieć,czy jest jakaś szansa coś w ogóle z nimi zrobić? Czy kosmetyczka da radę je np przedłużyć, czy coś innego z nimi zrobić.Coś poradzicie? I zbędne mi są złośliwe komentarze,do jakiego stanu je doprowadziłam,bo wiem w jakim są stanie.Wstawiam zdjęcia.I proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN9313.jpg (71,0 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN9314.jpg (41,5 KB, 109 załadowań)
natalka280 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 22:55   #25
Wanda0903
Przyczajenie

Dobry krem plus odżywka do paznokci powinny pomóc
Wanda0903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 14:13   #26
natalka280
Przyczajenie

Czy da się coś zrobić z takimi paznokciami?

Mam strasznie zniszczone paznokcie w dzieciństwie strasznie obgryzałam, zresztą teraz też mi się nie raz zdarza mieć palce w buzi, dodatkowo mam strasznie zdeformowany kciuk. Płytki paznokci są bardzo małe.Aż mi wstyd je pokazywać,zawsze chowam ręce jak tylko się da. Próbowałam już wielu odżywek,ale działają tylko na chwile.Paznokcie są miękkie,rozdwajają się.Chciałbym się dowiedzieć,czy jest jakaś szansa coś w ogóle z nimi zrobić? Czy kosmetyczka da radę je np przedłużyć, czy coś innego z nimi zrobić.Coś poradzicie? I zbędne mi są złośliwe komentarze,do jakiego stanu je doprowadziłam,bo wiem w jakim są stanie.Dołączam zdjęcia. Bardzo proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN9313.jpg (73,0 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN9314.jpg (43,5 KB, 46 załadowań)
Stary 2014-12-22, 22:33   #27
NattiTt
Wtajemniczenie

Dot.: Czy da się coś zrobić z takimi paznokciami?

myślałaś o tipsach?

-7kg
NattiTt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 17:48   #28
natalka280
Przyczajenie

Nie wiem czy tipsy to dobry pomysł, czytałam o przedłużaniu paznokci żelem lub akrylem na szablon, ale czy w moim przypadku da się coś takiego zrobić? Chyba że coś innego? Boje się i wstyd mi z czymś takim iść do kosmetyczki.Doradźcie coś
Stary 2014-12-24, 07:04   #29
charlotta178
Przyczajenie

kochana da się zrobić i jeśli masz tylko możliwość to przedłużaj na szablonie. uwierz mi nawet z największych ogryzków mozna cos stworzyc jeśli zdecydujesz się na szablon to stylistka tak jakby doleje zelem lub akrylem pazurka, tak żeby można było podłożyć szablon a poźniej normalnie bedzie można zbudować pazurka wiadomo,że pierwsze pazurki nie będą super smukłe bo jak obgryzamy pazurki to nasza płytka jest bardzo krótka i szeroka, ale z czasem kolejnych stylizacji będzie coraz lepiej jak chcesz to mogę podesłać Ci kilka zdjęć na @ jak z niczego można zrobić coś
charlotta178 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 11:33   #30
natalka280
Przyczajenie

Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Poproszę o te fotki: natalia.waligora280@vp.pl
Odpowiedz

Tagi
obgryzanie, odżywki do paznokci, paznokcie, pęcherz, płytka paznokcia, rozdwojone paznokcie

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości