Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-11-22, 18:14   #91
fresia
Rozeznanie

Dot.: Przebarwione paznokcie, a może cos innego ?

Zainwestuj w bazę pod lakier i zawsze stosuj ją przed nałożeniem koloru, zapobiegnie to kolejnym przebarwieniom.
Doraźnie możesz spróbować domowych sposobów na wybielenie płytki: moczenie w sodzie oczyszczonej i wodzie utlenionej, albo soku z cytryny. Tutaj na forum temat był wyjaśniony jeszcze.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=136150&page=2
Stary 2015-11-23, 01:07   #92
miskina
Raczkowanie

Dot.: Przebarwione paznokcie, a może cos innego ?

Zdecydowanie baza pod lakier. Sprawdza się rewelacyjnie przy ciemnych lakierach, bo jeśli malujesz regularnie ciemnymi, później są właśnie takie efekty. Ja też nie będę tutaj się wymądrzać, bo jakiś czas temu bardzo mądrze, postanowiłam pozbierać orzechy włoskie na mojej działce. Były mokre... I od miesiąca nie mogę pozbyć się brązowych przebarwień z paznokci. Ale rosną, liczę, że do świąt będą ok
miskina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 23:55   #93
kooalla
Raczkowanie

Pielegnacja bardzo bardzo zniszczonych dłoni. Pomocy

Witam, moja mama pracuje ciężko dłońmi i są one bardzo zniszczone. Chciałabym jej sprawić jakiś dobry zestaw do pielęgnacji dłoni typu peeling plus krem lub serum. W KWC dużo czytałam o peelingu i kremach do dłoni z pat and rub. W samych superlatywach dużo z Was mówi również o kremie z masłem shea z locitan i pellingu. Znajoma znowu poleciła mi markę Bandi. Macie jakąś sprawdzana markę. Może to dziwnie zabrzmi, ale zależy mi żeby opakowanie było ładne, bo to dodatkowy prezent gwiazdkowy. Dysponuje kwota do 140 zł. Pozdrawiam

Edytowane przez kooalla
Czas edycji: 2015-12-21 o 06:29
kooalla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 00:33   #94
onn92
Raczkowanie

Zniszczone Paznokcie

Witam,

Wiem, wiem nie za często tu można spotkać faceta. Mój problem tak jak w tytule to zniszczone paznokcie. Nie wyglądają one zbyt ładnie, a jak dobrze wiemy dłonie to nasza wizytówka. Postanowiłem prosić Was o pomoc. Znajdują sie na nich białe przebarwienia. Ponadto chyba sa rozdwojone . W pracy mam codzienny kontakt z detergentami, staram sie uzywac rękawic ochronnych ale nie zawsze jest to możliwe. W jaki sposób mogę odbudować ich wygląd. W załączniku zamieszcze zdjęcie, nie przestraszcie sie, wyglądają okropnie. Proszę o poradę ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151229_001721.jpg (75,4 KB, 40 załadowań)
onn92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 12:09   #95
ola_michalowska
Przyczajenie

Dot.: Zniszczone Paznokcie

witamy w gronie wizazanek ) ja bym ci poleciala jakas bezbarwna odzywke do paznokci, ale po niej widac delikatny blysk i lykam od jakiegos czasu oeparol bo ma olej z wiesolka
ola_michalowska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 13:03   #96
onn92
Raczkowanie

Witam, witam miło mi zagościć w gronie wizazanek ;p Bardzo liczę na waszą pomoc, jak mogę przywrócić im ładny wygląd. Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź
Stary 2015-12-29, 18:36   #97
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez onn92 Pokaż wiadomość
Witam,

Wiem, wiem nie za często tu można spotkać faceta. Mój problem tak jak w tytule to zniszczone paznokcie. Nie wyglądają one zbyt ładnie, a jak dobrze wiemy dłonie to nasza wizytówka. Postanowiłem prosić Was o pomoc. Znajdują sie na nich białe przebarwienia. Ponadto chyba sa rozdwojone . W pracy mam codzienny kontakt z detergentami, staram sie uzywac rękawic ochronnych ale nie zawsze jest to możliwe. W jaki sposób mogę odbudować ich wygląd. W załączniku zamieszcze zdjęcie, nie przestraszcie sie, wyglądają okropnie. Proszę o poradę ...

wystarczy przeglądnąć forum, a znajdziesz odpowiedź na pytanie.. identyczny temat był tu
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=840057
201606220925 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 03:46   #98
onn92
Raczkowanie

Paznokcie

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy facet moze zastosować na paznokcie regenerum? I czy może to pomoc odbudować zniszczone paznokcie. Pozdrawiam
Stary 2016-01-16, 18:05   #99
kisielova
ReklaMO(D)żerca.

Dot.: Paznokcie

Cytat:
Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy facet moze zastosować na paznokcie regenerum? I czy może to pomoc odbudować zniszczone paznokcie. Pozdrawiam
na regenerum nie jest napisane, że służy wyłącznie kobietom.
Pomaga odbudować zniszczone, ale to zależy co się z nimi dzieje.
kisielova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 21:56   #100
onn92
Raczkowanie

co sie z nimi dzieje? Znajdują się na nich przebarwienia. Najlepiej będzie to widać na zdjęciach które zamieszczę tu .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160115_011006.jpg (60,9 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160115_011016.jpg (60,3 KB, 39 załadowań)
Stary 2016-01-18, 13:45   #101
pffe
BAN stały

Cytat:
co sie z nimi dzieje? Znajdują się na nich przebarwienia. Najlepiej będzie to widać na zdjęciach które zamieszczę tu .
są po zwyczajnie zaniedbane.
pffe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 15:08   #102
lopilili
Raczkowanie

Cytat:
Polecam masc ochronną z viramina a w aptece za 3 zł
lopilili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 16:23   #103
onn92
Raczkowanie

Moze do końca nie wiem jak o nie dbać, ale staram sie. Bardzo liczę na wasza pomoc, jak przywrócić im prawidlowy wyglad. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Dodam że w pracy mam częsty kontakt z detergentami(benzyna, konserwacja, oleje itp.) staram się uzywać rękawic ochronnych ale nie zawsze jest to możliwe. Być może to one doprowadziły do takiego stanu w jakim są moje paznokcie .
Stary 2016-01-18, 19:27   #104
pffe
BAN stały

Cytat:
Moze do końca nie wiem jak o nie dbać, ale staram sie. Bardzo liczę na wasza pomoc, jak przywrócić im prawidlowy wyglad. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Dodam że w pracy mam częsty kontakt z detergentami(benzyna, konserwacja, oleje itp.) staram się uzywać rękawic ochronnych ale nie zawsze jest to możliwe. Być może to one doprowadziły do takiego stanu w jakim są moje paznokcie .
Detergenty też ale same skórki świadczą o tym, że nie dbasz.
Stary 2016-01-19, 00:06   #105
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Detergenty też ale same skórki świadczą o tym, że nie dbasz.
bo to facet? a po za tym niech nie usuwa skórek, jak ma jeszcze kontakt z takimi detergentami i benzyną to nie radziłabym tego, gdyż skórki chronią przed wniknięciem chemikalii i bakterii. a ja nie widzę, żeby paznokcie były zaniedbane.
201606220925 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 09:57   #106
lopilili
Raczkowanie

Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Też nie widzę ze zaniedbane
Stary 2016-01-19, 09:57   #107
pffe
BAN stały

Cytat:
Napisane przez lavender08 Pokaż wiadomość
bo to facet? a po za tym niech nie usuwa skórek, jak ma jeszcze kontakt z takimi detergentami i benzyną to nie radziłabym tego, gdyż skórki chronią przed wniknięciem chemikalii i bakterii. a ja nie widzę, żeby paznokcie były zaniedbane.
nie trzeba usuwać, wystarczy odsuwać bo wyglądają paskudnie i są zaniedbane. to, że sobie zapuścił i wyglądają jak u 13-latki to nic nie znaczy.
Stary 2016-01-19, 22:56   #108
onn92
Raczkowanie

jak widać opinie są podzielone na temat mojego dbania o paznokcie, no ale cóż staram się dbać na tyle ile potrafię. Może nie do końca wiem jak to robić prawidłowo, dlatego też znalazłem się na tym forum. Liczę na waszą pomoc. Najbardziej martwią mnie te białe przebarwienia. Nie mam pojęcia skąd to sie pojawiło na moich paznokciach. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

dzięki za szczerą krytykę, ale myśle że nie o to tu chodzi żeby krytykować, a pomagać Pozdrawiam
Stary 2016-01-20, 13:38   #109
lopilili
Raczkowanie

A może powinien Pan wcierac olejek rycynowy u mnie zdziałał cuda

Kurcze źle mi działa forum w telefonie
Stary 2016-01-20, 21:06   #110
onn92
Raczkowanie

Jaki tam Pan ;p Adrian jestem może warto spróbować wcierać ten olejek rycynowy
Stary 2016-01-21, 17:01   #111
lopilili
Raczkowanie

Cytat:
Jaki tam Pan ;p Adrian jestem może warto spróbować wcierać ten olejek rycynowy
Miło mi Monika. Naprawdę pomoże
Stary 2016-01-22, 01:28   #112
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie trzeba usuwać, wystarczy odsuwać bo wyglądają paskudnie i są zaniedbane. to, że sobie zapuścił i wyglądają jak u 13-latki to nic nie znaczy.
ty zaniedbanych skórek nie widziałaś

Cytat:
jak widać opinie są podzielone na temat mojego dbania o paznokcie, no ale cóż staram się dbać na tyle ile potrafię. Może nie do końca wiem jak to robić prawidłowo, dlatego też znalazłem się na tym forum. Liczę na waszą pomoc. Najbardziej martwią mnie te białe przebarwienia. Nie mam pojęcia skąd to sie pojawiło na moich paznokciach. Pozdrawiam.

[/COLOR]dzięki za szczerą krytykę, ale myśle że nie o to tu chodzi żeby krytykować, a pomagać Pozdrawiam
co do skórek - uważam, że są ok nie wyglądają na zaniedbane, nie są ani przesuszone ani postrzępione po prostu są nieusunięte, a to że narastają na paznokieć jest całkowicie naturalne i jeśli ci to nie przeszkadza to nie musisz z nimi nic robić

co do białych plamek - przyczyn powstania takiego defektu może być wiele, raczej nie damy rady ci tutaj pomóc w tej kwestii, bo nie jesteśmy lekarzami jeśli jesteś zaniepokojony tym, że się pojawiły, lub jeśli zmiany się powiększają lub zmieniają to skonsultuj to z dermatologiem
Stary 2016-01-23, 13:32   #113
Gocha_nie
Przyczajenie

uszkodzenie płytki a hybryda

Witajcie
baaardzo proszę o pomoc, bo nie mogę się zdecydować czy robić hybrydę, czy nie.
Otóż: po zrobieniu pierwszej hybrydy wszystko było ok.Paznokcie gładkie i zdrowo wyglądające, więc zrobiłam drugą, ale zastosowałam przed primer bezkwasowy i potem w ogóle nie mogłam zdjąć tej hybrydy
W rezultacie paznokcie wyglądają tak jak na zdjęciu, a w zasadzie najgorzej wygląda jeden - ostatni i teraz mnie kusi, żeby zrobić kolejną, bo wtedy paznokcie odrosną bez łamania i rozdwajania... ??
Zrobiłam tydzień przerwy, w tym czasie nakładałam odżywkę z keratyną.
Co mi radzicie ? robić, czy poczekać ??

dzięki za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20160123_002 (2).jpg (52,7 KB, 73 załadowań)
Gocha_nie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 22:26   #114
onn92
Raczkowanie

skoro Tobie Monika pomógł, więc może i mi też pomoże. Warto spróbować nic mnie to nie kosztuje :P tylko 3 zł

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Chyba faktycznie będę musiał skonsultować się z dermatologiem i omówić ten problem, w końcu on jest fachowcem i powinien wiedzieć skąd pojawiły sie te białe plamki. Dziękuję bardzo za każdą opinie, pomoc w moim temacie. Pozdrawiam
Stary 2016-01-26, 22:31   #115
olaunia
Raczkowanie

Witajcie, moja mama po ściągnięciu żelu przed pseudostylistke ma takie paznokcie. Co mozna zrobic zeby poprawic ich stan? uploadfromtaptalk1453843844763.jpg

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
olaunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 07:20   #116
czuszka82
Moderator z pazurem

uuuuuuu boli od samego patrzenia.
Obcinać jak najkrócej, wcierac kremy, oliwki i kolagen. Zrezygnować z z hybryd/żeli dopóki płytka nie zrośnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolagen_opakowanie.jpg (10,9 KB, 36 załadowań)

Wątek odlewkowy: odlewamy hybrydy
czuszka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 22:12   #117
Ponponn
Przyczajenie

Męskie paznokcie - regeneracja po obgryzaniu

Witam.
Jestem facetem, który ma już dość swoich zniszczonych paznokci i zaniedbanych dłoni, postanowiłem więc się za nie wziąć i uznałem, że założenie tu tematu, gdzie jest dużo specjalistek w tych sprawach, może pomóc.
Moje paznokcie są w opłakanym stanie, przez lata miałem nawyk ich obgryzania, co odbiło się na ich wyglądzie. Chciałbym je doprowadzić do porządku na tyle na ile to będzie możliwe, jednak nie mam doświadczenia w stosowaniu olejków/odżywek a większość tematów kierowanych jest do dziewczyn.
Na początek zaopatrzyłem się w pilnik szklany oraz olejek o nazwie 'regenerum' do paznokci i stosuję go średnio raz dziennie. Myślę też nad zakupem dodatkowo olejku rycynowego.
Problem, że na efekty przyjdzie mi trochę poczekać a nie wiem na ile będą one zadowalające, ponieważ możliwe, że uszkodziłem przez te lata obgryzania macierz paznokcia. Są one mocno pofałdowane, nierówne u większości płytka paznokcia wygląda słabo.
Załączam zdjęcie jak to wygląda na jednym palcu, gdzie powstała brzydka bruzda i nie chce się zagoić od co najmniej kilku tygodni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokiec.jpg (46,3 KB, 26 załadowań)
Ponponn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 22:33   #118
aktototaki
Przyczajenie

Problem z paznokciem (zdjęcie)

Cześć
mój narzeczony ma od kilku miesięcy problem z paznokciem... nie bardzo wiem, gdzie mogę go wysłać ani jak mu pomóc, bo tutaj chyba klasyczna kosmetyczka i manicure niewiele zdziała...
z jego relacji wiem, że paznokieć nagle zaczął mu schodzić, ale nigdy jakby nie zszedł do końca. i taka sytuacja powtarzała się kilkukrotnie. na dodatek mądrala kilka razy siłą oderwał to co schodziło... :/ wygląda to tak jak na zdjęciu i już od kilku miesięcy (od kiedy to zauważyłam i obserwujemy stan tego paznokcia) ciągle wygląda to podobnie...
wiecie, co to może być i jak sobie z tym poradzić?
Z góry bardzo dziękujemy za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5532.jpg (211,8 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez aktototaki
Czas edycji: 2016-03-06 o 22:36
aktototaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 00:57   #119
oskar414
Przyczajenie

pęknięty paznokieć

mam pęknięty paznokieć dużego palca u nogi pęknięcie idzie przez cały obszar paznokcia w pionie nie ważne ile razy obcinam paznokcie problem pozostaje proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (106,0 KB, 14 załadowań)
oskar414 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 09:32   #120
lopilili
Raczkowanie

Dot.: Męskie paznokcie - regeneracja po obgryzaniu

Cytat:
Napisane przez Ponponn Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem facetem, który ma już dość swoich zniszczonych paznokci i zaniedbanych dłoni, postanowiłem więc się za nie wziąć i uznałem, że założenie tu tematu, gdzie jest dużo specjalistek w tych sprawach, może pomóc.
Moje paznokcie są w opłakanym stanie, przez lata miałem nawyk ich obgryzania, co odbiło się na ich wyglądzie. Chciałbym je doprowadzić do porządku na tyle na ile to będzie możliwe, jednak nie mam doświadczenia w stosowaniu olejków/odżywek a większość tematów kierowanych jest do dziewczyn.
Na początek zaopatrzyłem się w pilnik szklany oraz olejek o nazwie 'regenerum' do paznokci i stosuję go średnio raz dziennie. Myślę też nad zakupem dodatkowo olejku rycynowego.
Problem, że na efekty przyjdzie mi trochę poczekać a nie wiem na ile będą one zadowalające, ponieważ możliwe, że uszkodziłem przez te lata obgryzania macierz paznokcia. Są one mocno pofałdowane, nierówne u większości płytka paznokcia wygląda słabo.
Załączam zdjęcie jak to wygląda na jednym palcu, gdzie powstała brzydka bruzda i nie chce się zagoić od co najmniej kilku tygodni.
Olej rycynowy u mnie zdzialal cuda
Odpowiedz

Tagi
obgryzanie, odżywki do paznokci, paznokcie, pęcherz, płytka paznokcia, rozdwojone paznokcie

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości