Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 5 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-03-24, 15:45   #121
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie

słabe paznokcie, wyginajace sie

Czesc

3 dni temu kupulam polerke (bloczek) do paznokci, a ze moje paznokcie byly w zlym stanie tzn plytka byla nierownomierna, mialam na nich jakies zolte cos :/ wiec wzielam polerke i mocno i dlugo polerowalam kazdy paznokiec i tu klops... zolte "naloty" na paznokciach zniknely, plytka jest rowna i czysta ale chyba starlam sobie pierwsza wartwe paznokcia, bo odrazu zauwazylam ze paznokcie mam bardzo miekkie i mi sie wyginaja gdy je dotkne mocno na koncach! Mam odzywke eveline i stosowalam ja przez ostatnie pol roku zeby odbudowac paznokcie i mialam je mocne, a tu jeden blad i po paznokciach...

co mam robic? W jakim czasie plytka odrosnie? I czy mam malowac paznokcie odzywka z eveline czy najlepiej zostawic je w spokiju?
niebieskieswiatelko888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 23:10   #122
201606220925
Konto usunięte

Dot.: słabe paznokcie, wyginajace sie

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Czesc

3 dni temu kupulam polerke (bloczek) do paznokci, a ze moje paznokcie byly w zlym stanie tzn plytka byla nierownomierna, mialam na nich jakies zolte cos :/ wiec wzielam polerke i mocno i dlugo polerowalam kazdy paznokiec i tu klops... zolte "naloty" na paznokciach zniknely, plytka jest rowna i czysta ale chyba starlam sobie pierwsza wartwe paznokcia, bo odrazu zauwazylam ze paznokcie mam bardzo miekkie i mi sie wyginaja gdy je dotkne mocno na koncach! Mam odzywke eveline i stosowalam ja przez ostatnie pol roku zeby odbudowac paznokcie i mialam je mocne, a tu jeden blad i po paznokciach...

co mam robic? W jakim czasie plytka odrosnie? I czy mam malowac paznokcie odzywka z eveline czy najlepiej zostawic je w spokiju?
możesz masz grzybicę!!! nie ma żartów jak zauważyłaś jakiś nalot i w ogóle. jeszcze masz je słabe, zniszczone. nie ma sensu używać Eveline, nie czytałaś ostrzeżeń? możesz się nabawić onycholizy, a po za tym tej odżywki nie używa się na pościerane zniszczone paznokcie, ma ona bardzo ciężki i szkodliwy rakotwórczy składnik - formaldehyd. najlepiej to udaj się do dobrego dermatologa i z nim coś zdziałaj.

a jak paznokcie są mega słabe to trzeba zrobić badania krwi na brak różnych witamin, zmienić dietę, a nie ratować je tak chemicznymi odżywkami, a one i tak potem słabną. naprawdę idź do dobrego dermatologa. nie maluj je niczym, i zakup olejek z drzewa herbacianego (w aptekach są) i wkraplaj przez 3-4 tygodnie 3 razy dziennie, on hamuje rozwój bakterii i grzybów, ale jeśli już masz grzybicę to ci jej to nie wyleczy. naprawdę, udaj się do lekarza, nie ma co bagatelizować. dużo ludzi ma grzybicę a nawet o tym nie wie!!

a na przyszłość to żeby utrzymać paznokcie w dobrej formie to - odpowiednie jedzenie, suplementy z biotyną, krzemem, wapniem + wit D, np Biotebal, Merz Spezial, moze olej z wiesiołka w kapsułkach albo jakis inny olej. ale suplementy tylko do dobrej diety. pełnej warzyw, owoców, zbóż, pestek dyni, zielonych warzyw szpinak, jarmuż, sałata, orzechy, ryby, dużo ryb. drób, wątróbka, jaja. sprzątanie tylko w rękawiczkach, bo chemia w środkach czystości też uszkadza paznokcie i dłonie. pilniczek zamienić na szklany (polecam Ewa Schmitt z Rossmana). zawsze mieć pomalowane paznokcie, bo to je chroni, łagodnymi odżywkami / lakierami, fajna jest keratynowa Sensique dostępna w Naturze. kupić olejek rycynowy (w aptece za 2 zł) i wcierać przez miesiąc/dwa/trzy, bardzo wzmacnia. nie przeszkadza to że masz pomalowane paznokcie. używać kremów po myciu rąk, na noc fajna jest maść z wit. A, z apteki. wcierać w paznokcie (i wkraplać pod nie) i na skórki olejki naturalne (nierafinowane, jojoba, avocado, dyniowy itd) , zapraszam na wątek o olejowaniu paznokci http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679 aktualnie jest już trzecia część wątku http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=826622
nie obgryzać, nie dłubać, nie ścierać polerkami ani pilnikami z wierzchu

to taki mega długi poradnik, ale w skrócie to mało - dobre odżywianie, szklany pilnik, kremy + olejki, łagodne odżywki bez formaldehydu, sprzątanie w rękawiczkach

ale zrób to badanie na grzybicę u dermatologa, i badanie krwi, bo wtedy nic nie pomoze jak cos jest nie tak
201606220925 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 21:31   #123
Zuza892
Przyczajenie

Rozdwojone paznokcie

Znacie jakieś skuteczne nieszkodliwe odzywki przeciw rozdwajaniu się paznokci ?
Mam z tym problem...
Albo odżywki które przyspieszają wzrost paznokcia ?
Zuza892 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 08:56   #124
lopilili
Raczkowanie

Dot.: Rozdwojone paznokcie

Cytat:
Napisane przez Zuza892 Pokaż wiadomość
Mam z tym problem...
Mi na rozdwajanie pomogła odzywka laura conti strong
lopilili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 20:29   #125
natalka280
Przyczajenie

Dot.: Rozdwojone paznokcie

Cytat:
Napisane przez Zuza892 Pokaż wiadomość
Mam z tym problem...
Ja używam odżywkę z Bielendy 10 w 1
natalka280 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 07:40   #126
AnkaNowicka
Przyczajenie

Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Ja ostatnio gryząc paznokcie chyba zgryzłam też płytkę. Przed weselem poszłam na założenie tipsów. Kosmetyczka piłuje od góry te moje ociupinki i.. tak, płakałam na środku galerii. Nawet nie wiedziałam, że mam połączenie oczy - kanaliki łzowe. Bolało niemiłosiernie. A nic mi nie pomaga na to obgryzanie, do gorzkich lakierów idzie się przyzwyczaić... Chyba już zostanę przy tych sztucznych, ale powiedzcie mi - jak pojde na uzupelnienie to znow bedzie tyle pilowania?
AnkaNowicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 22:20   #127
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez AnkaNowicka Pokaż wiadomość
Ja ostatnio gryząc paznokcie chyba zgryzłam też płytkę. Przed weselem poszłam na założenie tipsów. Kosmetyczka piłuje od góry te moje ociupinki i.. tak, płakałam na środku galerii. Nawet nie wiedziałam, że mam połączenie oczy - kanaliki łzowe. Bolało niemiłosiernie. A nic mi nie pomaga na to obgryzanie, do gorzkich lakierów idzie się przyzwyczaić... Chyba już zostanę przy tych sztucznych, ale powiedzcie mi - jak pojde na uzupelnienie to znow bedzie tyle pilowania?
sztuczne tipsy nic ci nie dadzą, nie będziesz przecież całe życie ich nosić, a po za tym jeszcze gorzej sobie zniszczysz paznokcie. nie lepiej miec swoje piękne naturalne? idź na ściągnięcie tipsow i zacznij działać kompleksowo - coś na to żeby przestać obgryzać paznokcie + coś na to żeby zadbać o nie.

co do przestania ogryzania to wczytaj się w jakieś porady tutaj na wizażu albo na blogspotach, a od siebie to hmm moze smaruj je czyms innym niz gorzki lakier? czyms obrzydliwszym co cie zniecheci do obryzienia? moze wcieraj ocet, albo czosnek jak jestes w domu albo cos co cie po prostu odrzuca / smierdzi , a tak wsrod ludzi to czyms mniej intensywnym ale rownie odrzucajacym? sproboj moze gryzc olowki zamiast paznokci? albo kup sobie olejek z drzewa herbacianego i nim zakraplaj paznokcie, zareczam ci ze nie dasz rady ich wtedy 'zjesc' ;p zanim ugryziesz to je poliż, wtedy ci sie odechce po tym zapachu napisz do osob na wizazu ktore wyszly z obgryzania, na pewno sie chwala na jakims watku, wszukaj sie w wizaz

a co do wyprowadzenia pazurkow z tragedii i zadbania o nie to polecam sie wczytac w ten watek w wolnyc chwilach, ja przeczytalam juz 20 stron i to naprawde cudowny wątek... http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=68893

a tu masz osobę, której profil może cię zainspiruje do walki o piękne paznokcie i jej metoda - olejowanie. http://wizaz.pl/forum/member.php?u=488090
są oczywiście wątki o olejowaniu stare i obecne, ale to ci się przyda jakbyś już zapuścila paznokcie i chciała walczyć o dłuższą różową część - przyrośnięcie jej

Edytowane przez 201606220925
Czas edycji: 2016-04-13 o 22:27
Stary 2016-04-14, 07:17   #128
AnkaNowicka
Przyczajenie

lavender08
Baaardzo Ci dziękuję
a nakladanie hybrydy niszczy paznokcie? Jak mam takie mocno twarde i są ładne jak tips, to nie gryzę. Stara baba, a nadal nie umiem się oduczyć, wstyd mi.
Dziękuję za podsunięcie wątku o olejowaniu, nie wiedziałam, że da się coś zrobić, żeby ta różowa część trochę urosła, a to byłoby coś, bo nawet jak zapuszczę, to brzydko...
Stary 2016-04-14, 20:43   #129
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
lavender08
Baaardzo Ci dziękuję
a nakladanie hybrydy niszczy paznokcie? Jak mam takie mocno twarde i są ładne jak tips, to nie gryzę. Stara baba, a nadal nie umiem się oduczyć, wstyd mi.
Dziękuję za podsunięcie wątku o olejowaniu, nie wiedziałam, że da się coś zrobić, żeby ta różowa część trochę urosła, a to byłoby coś, bo nawet jak zapuszczę, to brzydko...
niszczy jeśli pójdzie się do złej kosmetyczki, wiele ludzi miało po ściągnięciu cienkie, poszarpane, jak po tipsach właśnie. jeśli się pójdzie do jakiejś porządnej i wykwalifikowanej to nie na wątku o hybrydach są dziewczyny które same sobie robią, umiejętnie i nie zauważyły żadnych negatywnych zmian
Stary 2016-04-15, 09:35   #130
lopilili
Raczkowanie

Ja obgryzałam całe życie i wyszłam z tego. Od 266 dni nie obgryzam. Uważam to za cud. Obgryzałam tak ze nie miałam paznokci tylko mięso.
Stary 2016-04-18, 10:09   #131
AnkaNowicka
Przyczajenie

Wow! Co poskutkowało?
A powiedzcie mi jeszcze - dam rade zmyć tylko hybryde a zostawić tipsa? Mam sam aceton, mam zmywacz z acetonem, ale boje się, że tips też mi odejdzie, a moje jeszcze nie urosły na tyle...
Stary 2016-04-18, 11:49   #132
xxee
Rozeznanie

Dziewczyny pomóżcie
Moje paznokcie zawsze były zdrowe i ładne. Ogólnie rzadko je malowałam, nie dbałam też o nie jakoś szczególnie. Ostatnio jednak zaczęłam je olejować, po czym ich stan się poprawił i wtedy też zaczęłam malować. Przez około 2 tygodnie malowałam je co 2-3dni. Niestety po tym czasie moje paznokcie stały się strasznie zniszczone. Rozwarstwiają się na całej długości (łamie się tak jakby wierzchnia warstwa), końcówki strasznie postrzępione Nigdy jeszcze moje paznokcie nie były w tak złym stanie. Teraz już ponad tydzień niczym ich nie maluję (zresztą nawet nie da się, bo lakier zaraz odpryskuje) i olejuję na noc, obcięłam końcówki i widzę, że gorzej się nie robi... Więc mam nadzieję, że jak odrosną to będzie już ok, ale będę się bała je pomalować, żeby sytuacja znów się nie powtórzyła
Stary 2016-04-18, 20:25   #133
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
Moje paznokcie zawsze były zdrowe i ładne. Ogólnie rzadko je malowałam, nie dbałam też o nie jakoś szczególnie. Ostatnio jednak zaczęłam je olejować, po czym ich stan się poprawił i wtedy też zaczęłam malować. Przez około 2 tygodnie malowałam je co 2-3dni. Niestety po tym czasie moje paznokcie stały się strasznie zniszczone. Rozwarstwiają się na całej długości (łamie się tak jakby wierzchnia warstwa), końcówki strasznie postrzępione Nigdy jeszcze moje paznokcie nie były w tak złym stanie. Teraz już ponad tydzień niczym ich nie maluję (zresztą nawet nie da się, bo lakier zaraz odpryskuje) i olejuję na noc, obcięłam końcówki i widzę, że gorzej się nie robi... Więc mam nadzieję, że jak odrosną to będzie już ok, ale będę się bała je pomalować, żeby sytuacja znów się nie powtórzyła
a co to za lakiery? i dajesz jakąś bazę pod spód?

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Wow! Co poskutkowało?
A powiedzcie mi jeszcze - dam rade zmyć tylko hybryde a zostawić tipsa? Mam sam aceton, mam zmywacz z acetonem, ale boje się, że tips też mi odejdzie, a moje jeszcze nie urosły na tyle...
niestety nie znam się na tym, pytaj na wątku hybrydowym lub na wątku o tipsach akrylach żelach
Stary 2016-04-18, 22:21   #134
xxee
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lavender08 Pokaż wiadomość
a co to za lakiery? i dajesz jakąś bazę pod spód?
W tym czasie malowałam lakierami: Golden Rose 60 sec express dry, Debby (Gel i Color Play) i Essence. Nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić, który zawinił, ale jak już to obstawiałabym pierwszy, bo Debby i Essence już wcześniej malowałam i było ok, a GS to nowy nabytek... Ewentualnie zmywacz z Isany?
Jako baze i topa nakładałam Wibo Iron Hard - może to on jest winowajcą
Stary 2016-04-19, 09:42   #135
lopilili
Raczkowanie

Cytat:
Wow! Co poskutkowało?
Wiesz ja nie obgryzałam po dwóch paznokciach. Obgryzałam 8 bo nie mogłam się tego oduczyc. Jak dwa urosły i były ładne to chciałam więcej i głupio wyglądały dwa długie reszta nie i tak po dwa do wszystkich.
Stary 2016-04-23, 17:11   #136
onn92
Raczkowanie

kruchy, złamany paznokieć

Witam. Jestem facetem. Mam 23 lata. Moje dwa największe paznokcie u stóp są bardzo kruche i lamliwe. Wczoraj po kąpieli ulamal mi się kawałek paznokcie w prawym narozniku. Co może być tego przyczyną? Ostatnio będąc.u podologa Pani szlifowala mi płytkę paznokcia być może to jest tego powodem i oprócz tego walczę też z odcisnietymi mechanicznie paznokciami przez obuwie robicze. Codziennie zakrapiam pod płytkę 1,2 kropel Arkada's Serum TC16. Co może być powodem tego ze on mi ie złamał, wykruszyl?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160423_180137.jpg (52,1 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160423_184855.jpg (59,4 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez onn92
Czas edycji: 2016-04-23 o 18:20
onn92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 20:20   #137
Kleotka
Zadomowienie

Słabe paznokcie po żelach

Witam cieplutko
Przychodzę z problemem, który może ktoś będzie pomógł mi rozwiązać. W listopadzie zeszłego roku zrobiłam sobie przedłużanie płytki żelem. Właściwie nie wiem po co, bo płytka była ładna i zadbana. Paznokcie rosną mi stosunkowo powoli, więc dopiero na początku grudnia odrost miał około 3-4mm. Paznokcie były wtedy już bardzo długie, a ja wygrałam wejściówkę na kręgle i musiałam pójść. Był to zły pomysł, gdyż ta część żelu, która odstawała od naturalnej płytki odłamała się, a pod resztę weszło powietrze. Różnicę wypiłowałam, ale najwyraźniej szczeliny były na tyle spore, że podczas kąpieli następnego dnia dostała się pod nie woda. Pozahaczały się o ręcznik i jak jeden mąż wszystkie odpadły, zdzierając ze sobą po 4, a czasem i 5 warstw płytki. Byłam załamana, musiałam paznokcie jeszcze zeszlifować (widoczne warstwy) i czekać aż odrosną. Ich grubość była... no nie wiem, mam wrażenie że kartki papieru. Mamy maj, myślałam że pytka w końcu przerośnie. Nie przerosła. Kupiłam zestaw do robienia hybryd (żaden markowy), próbowałam na te biedne pazurki zakładać. Niestety, brzeg paznokcia ugina się jak szalony i każda hybryd się odkleja.
Co mam zrobić teraz, żeby paznokcie jednak były pokryte jakąś hybrydą, żeby spokojnie rosły, ale żeby się trzymała? Jest na to jakiś specjalny rodzaj manicure, może kosmetykami lepszej jakości? Czy nie jestem w stanie nic zrobić żeby hybryda się trzymała i muszę swoje odczekać, aż urośnie?
Kleotka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 18:39   #138
dosia0581
Raczkowanie

Dot.: Słabe paznokcie po żelach

Ja bym wolała odczekac, az paznokcie urosna mocniejsze no i jakas odzywke kup
dosia0581 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 06:18   #139
czuszka82
Moderator z pazurem

Kleotka- na słabej płytce nic Ci się nie będzie trzymać a już zdecydowanie nie hybryda.
Musisz poczekać aż płytka zrośnie. W międzyczasie polecam olejowanie (http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=826622) a jak już płytka trochę się wzmocni to japoński: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=837237.

Wątek odlewkowy: odlewamy hybrydy
czuszka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 22:11   #140
Patyczek91
Przyczajenie

W młodości długo obgryzałam paznokcie - efekt był taki, że gdy przestałam i je zapuściłam, łamały się, były mega słabe, zniszczone i się rozdwajały. Z racji tego, że choruję na hashimoto ciężko mi było znalezć jakikolwiek kosmetyk, który by je odżywił i wzmocnił. Zaczęłam od odżywki Eveline 8in1, ale po przeczytaniu ostrzeżeń na formaldehyd przestałam. Kupiłam za to odżywkę Sally Hansen i szok... jestem mega zadowolona z efektów. Rosną normalnie, nie łamią się ani nie rozdwajają, a wcale nie używam pilniczka, bo go po prostu nie potrzebuję Teraz jedyny mój problem to skórki - zaryzykowałam i kupiłam odżywkę do skórek, też z Sally Hansen - zobaczymy jak zadziała. Jak na razie użyłam ją raz, zapach cudowny, zobaczymy co zrobi ze skórkami
Patyczek91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 10:33   #141
onn92
Raczkowanie

Paznokcie u nóg

Witam. Mam 24 lata. Moje dwa najwieksze najwieksze paznockie u nóg sa w nie najlepszym stanie. Oprócz tego że zostały one odcisniete mechenicznie przez obuwie robocze, to po ostatniej wizycie u Pani podolog po zeszlifowaniu płytki paznokcia stały sie one kruche, łamliwe , strasznie suche, nie wyglada to zbyt estetycznie. Myslałem z z czasem one same wróca do normalnego stanu lecz nic z tego. Proszę o pomoc. Jak mogę przywrócic im dawny wyglad, głownie chodzi o ta łamliwosc, kruchość, suchosc. Pozdrawiam
Adrian
onn92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 15:10   #142
LindaB33333
Raczkowanie

Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny
Znacie może odżywkę Ados odżywka 10 w 1 ?
Nie maluję paznokci, mam krótkie. Zawsze się rozdwajają, pękają. Jak delikatnie zapuszczę (kilka mm) to się wyginają
Odżywka jest dość tania, ale czy skuteczna?
Nadmienię, że włosy mam świetne- grube, długie, naturalne...a paznokcie do kitu :/
LindaB33333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 15:46   #143
czuszka82
Moderator z pazurem

Zapytaj w wątku o odzywkach. Podforum paznokcie naturalne.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Wątek odlewkowy: odlewamy hybrydy
czuszka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 09:57   #144
beatka425
Raczkowanie

Przeźroczysta końcówka - co to ?

Cześć Dziewczyny,

Od pewnego czasu ( jakieś 2-3 tyg) zauważyłam, ze końcówka u palca wskazującego robi sie coraz bardziej przezroczysta. I reszta paznokci zaczyna rownież sie robić taka Nie używam odzywki Eveline, jedynie sally hansen i odzywki z avonu.
Wrzucam zdjęcie. Bardzo prosze o pomoc co to moze być. Przejrzałam wiele wątków i nic nie znalazłam.
Moze Wy wiecie co to moze być i jak temu zaradzić
ImageUploadedByWizaz Forum1466585813.266736.jpgImageUploadedByWizaz Forum1466586442.904842.jpg

Podaje link do zdjecia bo nie moge tutaj załadować

https://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/a5c87229061e7.jpg.html

Edytowane przez beatka425
Czas edycji: 2016-06-22 o 10:09
beatka425 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 13:54   #145
mydreamss
Przyczajenie

Witajcie! Od kilku lat borykam się z obgryzaniem paznokci,skórek. Postanowiłam coś podziałać w tym temacie Aktualnie stan jest fatalny obgryzione razem ze skórkami w niektórych miejscach.

Polecicie coś tańszego na szybsze zagojenie skórek oraz jakichś specyfików na ogarnięcie paznokci? Tutaj głównie problem jest taki,że jeśli nawet te paznockie troszkę urosną to są "białe" a nie różowe tak jak reszta płytki, a na tym mi zależy bo w chwili obecnej są one małe.
mydreamss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 06:46   #146
beatka425
Raczkowanie

Nikt nie pomoże? zaczyna mi sie to robić na pozostałych paznokciach:/ koncówki od części różowej zamiast białego zaczyna wychodzić przezroczyste :/

beatka425 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 18:43   #147
KarolinaLon
Przyczajenie

U mnie paznokcie robią się przezroczyste kiedy są np. mokre. Wtedy stają się też bardziej miękkie. Jak wyschną z powrotem stają się białe. Ale za to się rozdwajają i póki co, przegrywam walkę o ich naprawę Czy komuś pomogła jakaś odżywka na rozdwajające się paznokcie?
KarolinaLon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 19:29   #148
Merry2014
Raczkowanie

Co to jest na moich paznokciach?

Rzadko chodzę w sandałkach, (prawie zawsze mam zakrytą stopę, nawet jak upał to chodzę w balerinach) ale ostatnio przerzuciłam się na nie (stopa mnie bolała od chodzenia na płaskim). Sandałki są odkryte, dzisiaj siedzę i patrzę. A tu na paluchach u stóp jakieś kreski białe, jakby ktoś je porysował.
To są bruzdy czy co?
Od czego to? Co zrobić żeby znikło?
Ja rzadko kiedy interesuję paznokciami u stóp, tyle, żeby je obciąć, nawet ich nie maluję (bo nie umiem).
Może brakuję mi jakiś witamin? Ale ja się odżywiam jak zazwyczaj.
Nigdy takiego czegoś nie miałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0443.jpg (51,8 KB, 22 załadowań)
Merry2014 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 11:23   #149
mysia_marysia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Witam cieplutko
Przychodzę z problemem, który może ktoś będzie pomógł mi rozwiązać. W listopadzie zeszłego roku zrobiłam sobie przedłużanie płytki żelem. Właściwie nie wiem po co, bo płytka była ładna i zadbana. Paznokcie rosną mi stosunkowo powoli, więc dopiero na początku grudnia odrost miał około 3-4mm. Paznokcie były wtedy już bardzo długie, a ja wygrałam wejściówkę na kręgle i musiałam pójść. Był to zły pomysł, gdyż ta część żelu, która odstawała od naturalnej płytki odłamała się, a pod resztę weszło powietrze. Różnicę wypiłowałam, ale najwyraźniej szczeliny były na tyle spore, że podczas kąpieli następnego dnia dostała się pod nie woda. Pozahaczały się o ręcznik i jak jeden mąż wszystkie odpadły, zdzierając ze sobą po 4, a czasem i 5 warstw płytki. Byłam załamana, musiałam paznokcie jeszcze zeszlifować (widoczne warstwy) i czekać aż odrosną. Ich grubość była... no nie wiem, mam wrażenie że kartki papieru. Mamy maj, myślałam że pytka w końcu przerośnie. Nie przerosła. Kupiłam zestaw do robienia hybryd (żaden markowy), próbowałam na te biedne pazurki zakładać. Niestety, brzeg paznokcia ugina się jak szalony i każda hybryd się odkleja.
Co mam zrobić teraz, żeby paznokcie jednak były pokryte jakąś hybrydą, żeby spokojnie rosły, ale żeby się trzymała? Jest na to jakiś specjalny rodzaj manicure, może kosmetykami lepszej jakości? Czy nie jestem w stanie nic zrobić żeby hybryda się trzymała i muszę swoje odczekać, aż urośnie?
Jeśli chcesz mieć na pazurach hybrydy, to pod hybrydę polecam Removable Protein Base od Indigo. Baza jest świetna, nie dość, że odżywia to jeszcze wzmacnia paznokcie, polecam nakładanie 2 warstw - przy nakładaniu drugiej można nawet nadbudować paznokcia. Co ciekawe bazą można delikatnie przedłużyć pazura. Stosuje zaledwie od miesiąca, a w życiu nie miałam tak długich własnych paznokci.
Zapisz
mysia_marysia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 19:27   #150
nemcionh
Przyczajenie

zniszczone paznokcie co teraz/

po sciagnieciu zeli i hybryd moje paznokcie to dramat sa nadpekane wzdluz co zrobic z nimi teraz??
nemcionh jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
obgryzanie, odżywki do paznokci, paznokcie, pęcherz, płytka paznokcia, rozdwojone paznokcie

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości