Pielęgnacja i makijaż cery młodej, dylematy, pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-25, 18:37   #1
daizz_
Przyczajenie

Pielęgnacja i makijaż cery młodej, dylematy, pomóżcie!

Witajcie
Otóż mam 17 lat i moja cera jest hmm.. no właśnie jaka ona jest? Z pewnością ma w sobie cechy skóry mieszanej, bo na nosie mam dużo ciemnych kropek i świecę się (ale nie jakoś mocno, jakby gruczoły w strefie T produkowały sebum jak szalone). Ale oprócz tego skóra twarzy jest sucha na policzkach i ogólnie wrażliwa na dzialanie mocnych kosmetyków. Pryszcze, przebarwienia etc - nie ma u mnie tego wcale, pryszcz (jeden malutki) pojawi się dosłownie raz na ruski rok.
Moją zmorą są właśnie kropki na nosie i cienie pod oczami, które nie chcą zniknąć za żadne skarby, muszę je wciąż zakrywać korektorem. Jeśli chodzi o obecną pielęgnację to rano i wieczorem stosuję krem dla cery mieszanej (ten sam), robię peeling 1-2 razy w tyg i używam wody micelarnej z Bourjois, bo to jedyny kosmetyk, który nie podrażnia mojej skóry wokół oczu.
Więc jeśli chodzi o opis mojej cery to chyba wszystko.

Chodzi mi głównie o to, że chciałabym zacząć malować się bardziej profesjonalnie, tzn tj jak na różnych tutorialach np Ale nie wiem jakich kosmetyków używać, ponieważ nie chcę zniszczyć sobie cery. Mam wrażenie, że wszystkie kosmetyki dla nastolatek wysuszą ją okropnie, bo mają właściwości typowo antytrądzikowe i dość silne działanie, a po co mi coś takiego... kiedyś kupiłam sobie taki kosmetyk typowo dla cery mieszanej z under 20 i to było coś strasznego, bardziej suchej i podrażnionej skóry na twarzy to nigdy nie miałam.

I właśnie, może powinnam zmienić coś w pielęgnacji?
Naprawdę poradźcie mi, bo idąc do drogerii zmagam sie z ciągłymi dylematami, a zależy mi na podkreśleniu mojej delikatnej, słowiańskiej urody, nie niszcząc swojej cery.
Aha no i chciałabym propozycje ogólnodostępne na rynku, niekoniecznie bardzo drogie. Wiem, że dobre kosmetyki kosztują, ale wierzę, że uda się coś znaleźć w naszych polskich drogeriach

Dziękuję Wam z góry!

Edytowane przez daizz_
Czas edycji: 2013-05-25 o 18:40
daizz_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 20:02   #2
hope1989
Raczkowanie

Dot.: Pielęgnacja i makijaż cery młodej, dylematy, pomóżcie!

Witaj

Pielęgnacja
Przede wszystkim nie widzę, żebyś myła buzię żelem czy pianką. A jest to ważny krok nie tylko w pielęgnacji cery mieszanej. Jeśli masz wrażliwą skórę wokół oczu, to wypróbuj kosmetyku, który nie zawiera składników drażniących, choćby SLS. Na forum jest wątek poświęcony temu.
Brak też kremu z filtrami. Dobrze, abyś w taki zainwestowała.
Jeśli na noc używasz kremiku do cery mieszanej, który np złuszcza, to na dzień powinnaś wklepać inny, o właściwościach nawilżających.
Twoje zmory
Na cienie pod oczami pomoże żel ze świetlikiem, który kupisz w aptece. Osobiście polecam żele w tubce Flos lek. Sprawdzą się także plasterki zielonego ogórka.
"Kropki" jeśli bardzo Ci dokuczają/są mocno widoczne, to niestety, ale kremiki, które Ci pomogą kosztują. Najlepiej nie nakładaj ich na całą buzię, tylko na dokuczliwą strefę T. Do stosowania na noc, np:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...dzialaniu.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...wa-wersja.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...nd-peel-5.html
Makijaż
Masz jeszcze czas na szaleństwa makijażowe Teraz wystarczy tylko delikatne podkreślenie. Zrezygnowałabym z podkładów na rzecz kremów BB. Do tego tylko puder, róż, tusz do rzęs, ładnie wyregulowane i podkreślone brwi. Naprawdę nic więcej Tobie nie trzeba
Z Ogólnodostępnych, niedrogich kosmetyków do makijażu polecam:
puder antybakteryjny Synegren (kupisz w każdej drogerii Rossmann)
róż do policzków Bell 2Skin Pocket (tzw osiedlowe drogerie)

Dobry krem BB (spójrz KWC) powinien zatuszować niedoskonałości, a jeśli przypudrujesz jeszcze strefę T, korektor okaże się ufff zbędny

Tak jak piszesz wszelkie kosmetyki dla nastolatek typu under 20 często okazują się zgubne. Niestety, ale przeważnie mają wysoko w składzie alkohol, przez co wysuszają. Osobiście zawsze wystrzegałam się takowych.

Z mojej strony to tyle. Może inne wizazanki polecą Ci jeszcze coś fajnego

Edytowane przez hope1989
Czas edycji: 2013-05-25 o 20:04
hope1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 22:00   #3
Wampierz
Zakorzenienie

Hm, pewnie w ogóle nie masz cery tłustej ani mieszanej, podejrzewam że raczej w kierunku suchej lub mieszana z przewagą suchej. Zaskórniki i lekkie błyszczenie to jeszcze nie jest oznaka problemów z przetłuszczaniem. Do tego pewnie masz wrażliwą skórę - trzymaj się z daleka od produktów dla nastolatek, które nie są ci zresztą do niczego potrzebne. 17 lat to młody wiek, ale nie aż tak, żebyś nie mogła używać zwykłych kosmetyków dla dorosłych, które są w obecnych czasach całkiem niezłe. W ogóle te "granice wiekowe" kosmetyków to wskazówka, nie reguła i nie trzeba się trzymać... jeśli jakiś kosmetyk ci służy to nie ma znaczenia czy jest "40+" czy dla niemowląt.

Myjesz twarz wodą? Bo wciąż pokutuje mit, że to jest szkodliwe i tylko dla cery trądzikowej... Tymczasem warto znaleźć właściwy produkt do mycia i myć sobie twarz wodą. Niektórym wystarczy nawet kostka Dove, inni muszą poszukać - może jakaś pianka lub żel, super jest też olejek myjący z Biochemii Urody. Na zaskórniki dobrze też myć strefę T miękką szczoteczką lub ściereczką z mikrofibry. Jeśli nie masz łojotoku lub trądziku to zacznij właśnie od najłagodniejszych, "zwykłych" środków do walki z zaskórnikami. Oprócz starannego mycia łagodne peelingi (btw jakiego peelingu używasz?) - żadne gruboziarniste albo "żele peelingujące" w których jest kilka granulek na krzyż, one nic nie robią co najwyżej drapią i wysuszają skórę. Maseczka z glinki lub plasterki wyciągające zaskórniki z nosa i czoła często się świetnie sprawdzają na skórze normalnej i suchej. Byle ostrożnie, nie przesuszać skóry.

Zastanów się tez, czy krem, którego używasz na pewno dobrze ci służy, a może np. działa zapychająco na strefę T?

Świetne kosmetyki można kupić na Biochemii Urody, ceny nie powalają może taniością, ale i tak są tańsze niż odpowiedniki sklepowe,a do tego zwykle są to spore ilości które starczają na długo. Być może jakiś olejek lub serum sprawdzi się u ciebie lepiej niż krem, który może ci właśnie cichcem zapycha pory.

I zgadzam się z przedmówczynią, że warto pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych, szczególnie przy wrażliwej skórze... Może to być krem z filtrem a może być podkład lub krem BB z filtrem.

W ogóle kremy BB sa bardzo dobre, ale te azjatyckie, nie ten pic z polskich sklepów, tyle że trzeba wysyłkowo kupować i może być trudno dobrać odcień. Zamiast europejskiego BB lepiej chyba kupić zwykły podkład, wiele zawiera filtry i substancje pielęgnujące. Dobry makijaż nie szkodzi, wręcz przeciwnie pomaga chronić i pielęgnować skórę.
Stary 2013-05-27, 20:16   #4
ania122339
Przyczajenie

Ja jestem tylko o 3 lata starsza od ciebie i też się kiedyś zastanawiałam jaki puder używać, tylko u mnie był ten problem że miałam dużo pryszczy i chciałam żeby skóra pod pudrem oddychała i nie powstawały nowe niedoskonałości. Moja mama sprzedaje kosmetyki na targowisku i doradziła mi krem z Mincera, jest on dosyć tani i naprawdę świetny i bardzo wydajny- cena to ok 15zl, i puder sasi cena tez ok 10zl. Pudru daje się trochę, bardzo dobrze zakrywa i skóra pod nim oddycha, dzięki czemu nie powstają nowe pryszcze. No i oczywiście trochę różu i jakiś tusz do rzęs, żeby podkreślić urodę ale nie przesadzić z makijażem
ania122339 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 19:17   #5
daizz_
Przyczajenie

Dziękuję Wam bardzo Uzbroiłam się w krem BB od Maybelline, na razie jestem zadowolona, bo nie wysusza mojej skóry, jest ona promienna i dobrze kryje kropki na nosie, a nawet i trochę cienie pod oczami Teraz tylko wybrac odpowiedni żel-peeling do oczyszczania twarzy i wszystko.
Byłyście bardzo pomocne, dziękuję
daizz_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera młoda, makijaż, mieszana cera, wrażliwa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości