Czerwone kropki po woskowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-25, 20:16   #1
rockella
Przyczajenie

Czerwone kropki po woskowaniu

Witam, kupiłam na internecie zestaw z podgrzewaczem do wosku. Działa super, bez zastrzeżeń do sprzętu. Obejrzałam wiele filmików instruktażowych, do których się zastosowałam. Ogoliłam ręce na całej długości - ok. Ogoliłam brzuch (ponieważ mam na nim widoczne włoski, które po stosowaniu Sally Hansen Creme Hair Bleach stały się jeszcze ciemniejsze) - oczywiście wcześniej wzięłam ciepłą kąpiel, aby otworzyć pory, depilowałam dokładnie tak jak trzeba i niestety pojawiły się czerwone kropki, które następnego dnia stały się czerwonymi niewielkimi krostkami (w każdym miejscu, w którym był włos), a niektóre nawet miały w sobie ropę. Nie wiem od czego to było uzależnione, wiem że skóra na brzuchu jest delikatniejsza, ale to chyba nie jest odpowiednia reakcja. Smaruję krostki już 2 dzień i połowa znikła, ale połowa została, włącznie z tymi ropnymi. Nie stać mnie na depilację laserową, golarek jednorazowych nawet nie biorę pod uwagę, a rozjaśnianie się u mnie nie sprawdza. Co zrobić aby następnym razem taka reakcja nie nastąpiła? Dodam, że dzisiaj wydepilowałam tym samym woskiem kawałek nogi i również pojawiły się czerwone kropki. Zobaczę co będzie z nimi jutro.
rockella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 21:10   #2
wypad
Wtajemniczenie

Dot.: Czerwone kropki po woskowaniu

A w filmikach instruktażowych nie było mowy o wykonaniu testu na małej powierzchni skóry, z którego można zaobserwować jak zareaguje skóra? Może to zapalenie mieszków włosowych albo podrażnienie? Jeśli to pierwsze to ja bym na Twoim miejscu nie czekała aż się rozwinie do rozległych krost ropnych.
Stary 2013-05-26, 20:34   #3
Fanta_91
Przyczajenie

Te czerwone krostki wypełnione treścią ropną to najprawdopodobniej zapalenie mieszków włosowych. Nie powinnaś brać kąpieli przed zabiegiem depilacji, gdyż jest to przeciwwskazane. Pozdrawiam.
Fanta_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:01   #4
rockella
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
A w filmikach instruktażowych nie było mowy o wykonaniu testu na małej powierzchni skóry, z którego można zaobserwować jak zareaguje skóra? Może to zapalenie mieszków włosowych albo podrażnienie? Jeśli to pierwsze to ja bym na Twoim miejscu nie czekała aż się rozwinie do rozległych krost ropnych.

Na skórze rąk nie było problemu.
rockella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 21:04   #5
aliki5
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

na brzuchu skóra jest delikatniejsza niż na rękach...spróbuj następnym razem skórę posypać pudrem/zasypką dla dzieci. W ten sposób wosk przyklei się tylko do włosów a nie do skóry. Może dzięki temu unikniesz podrażnienia i czerwonych kropek. Jeśli to natomiast zapalenie mieszków włosowych to radziłabym zaprzestać depilacji.

ja za pierwszym razem zdarłam sobie całą skórę, a włosa nie wyrwałam żadnego
aliki5 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
depilacja, depilasja woskiem, wosk

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości