modelowanie na szczotce suszarką czy prostownica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-01, 18:48   #1
katiia
Raczkowanie

modelowanie na szczotce suszarką czy prostownica

Mam pytanko do Dziewczyn, które przetestowaly ww wymienione sposoby (modelowanie na szczotce suszarką czy prostowanie prostownica)-który z nich mniej niszczy włosy?
Jak dotychczas katuje swoje falowane kudełki suszarą i zastanawiam się czy używając prostownicy mniej by sie niszczyły? czy to w ogóle ma sens?
katiia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 20:23   #2
dorotka.20
Raczkowanie

Dot.: modelowanie na szczotce suszarką czy prostownica

Hej
Miałam podobny problem Mam falowane włosy z tendencjami do puszenia się, prze kilka lat katowałam włosy suszarka i szczotka, efekt był taki ze włosy były ładne przez 10 min po ułożeniu, poźniej i tak zaczynały życ własnym rytmem. Moje włoski najbardziej dostały w kosc gdy jeszcze do tego je farbowałam. Od roku wogole nie farbuje włosów, wróciłam do naturalnego koloru, włosy odzyły ale problem został - szopa!! Miałam dosc meczenia sie 30 min co rano zeby ułozyc włosy i wygladac jak człowiek a nie jak miotła. W końcu po długich namysłach kupiłam prostownice i mam spokoj a raczej swietne włosy! Po wyprostowaniu fryzura trzyma sie do nastepnego mycia, nie musze codziennie katowac włosow suszarka i szczotka Mnie sie wydaje ze wszystko zalezy od kondycji włosów, jezeli włos jest zdrowy to smiało mozesz stosowac prostownice i dac sobie spokoj ze szczotka. Wazne jest aby stosowac odpowiednie kosmetyki chroniace przed wysoka temperatura, ja zamierzam wyprobowac Pantene Serum Termo - ochronne, ale wiem ze super jest tez jedwab Biosilk (uzywałam i byłam zadowolona). Pozdrawiam
dorotka.20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:25   #3
iff
Rozeznanie

Ponad rok temu zafundowałam moim włosom trwałą a potem chemiczne prostowanie. Po tym prostowaniu zaczęłam używać suszarki i szczotki, żeby je układać. Prawie rok męczyłam sie tym sposobem codziennie. Włosy wyglądały coraz gorzej i gorzej... suche i zniszczone. Jakis czas temu kupiłam prostownice z full-ceramicznymi płytkami. Teraz prostuję włosy raz co 3-4 dni, czasem częściej. Odżyły! Przestały się niszczyć i ich kondycja mocno wzrosła!
Tak więc ja uważam że szczotka i suszarka będące codzienną torturą dla włosów, to koszmar i nie "ima się" do prostownicy.
iff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 21:45   #4
katiia
Raczkowanie

hmm,a wiec jednak prostownica jest mniej szkodliwa do włosów.....szczerze mowiac to bardzo dobra wiadomość,bo katowanie kudełków suszarką przez 30-40 min z całą pewnością do przyjemności nie należy...... moze jeszcze ktoś ma jakieś doświadczenia z suszenio-prostowaniem?
katiia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 22:48   #5
iff
Rozeznanie

No nie należy do przyjemności. Dla mnie to był horror. Tyle czasu z suszarką i szczotką... ręce bolały a efekt do pięt nie dorastał temu, co uzyskuję prostownicą. Poza tym codziennie to przeżywałam. Uff... Teraz kilka minut i po krzyku! I to co kilka dni! Poza tym fryzjerka mi mowiła ze nagrzany temperaturą suszarki włos szczogólnie mocno podatny jest na uszkodzenia "drucikami" tych okrągłych szczotek, których sie do tego używa. Ufff....
iff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 12:14   #6
didi_d
Raczkowanie

GG do didi_d

ja mam wlosy falowane,ktore w miare dobrze sie układają.nietstey po myciu momentalnie robi sie szopa,kiedys prostowalam ale jakoś mi sie odechcialo.
za to niedawno kupilam sobie Sunsilk efekt żelzka i słuchajcie na moich wlosach dziala,jest bardzo wydajny,a wlosy trzeba meczyć suszarką tylko jakies 10 minut.Na pewno nie niszczy to tak bardzo włosów jak prostownica.Niestety trzeba włosy modelować na szczotce,ale nawet mnie (robiłam to pierwszy raz tzn. układałam włosy za pomocą szczotki i suszarki) zajęlo to 15 minut a efekt był super.

taki Sunsilk kosztuje ok 11 zł.
didi_d jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości