Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Intymne myśli, chwile prywatności, spotkania...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-26, 10:54   #1
juritka_94
Raczkowanie

Islam

Słuchając tego wszystkiego co jest obecnie na językach reporterów telewizyjnych i radiowych oraz czytając gazety i strony internetowe zaczynam powoli tracić tolerancję dla tej religii. Mimo, że nie wszyscy są tacy sami to jednak większość(?) zaczyna pokazywać tą religię w bardzo złych barwach.

Zapraszam do dyskusji o tej religii - może na forum są jakieś wyznawczynie tej religii, albo ktoś kto w racjonalny sposób obroni tą religię.

Może chrześcijaństwo kiedyś takie było, ale na Boga mamy XXI wiek.....to że religia chrześcijańska miala kiedyś taką historię nie oznacza, że islam ma być taki głupi i iść tym samym śladem.
juritka_94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:10   #2
Carmela_
Raczkowanie

Dot.: Islam

Cytat:
Napisane przez juritka_94 Pokaż wiadomość
Słuchając tego wszystkiego co jest obecnie na językach reporterów telewizyjnych i radiowych oraz czytając gazety i strony internetowe zaczynam powoli tracić tolerancję dla tej religii. Mimo, że nie wszyscy są tacy sami to jednak większość(?) zaczyna pokazywać tą religię w bardzo złych barwach.

Zapraszam do dyskusji o tej religii - może na forum są jakieś wyznawczynie tej religii, albo ktoś kto w racjonalny sposób obroni tą religię.

Może chrześcijaństwo kiedyś takie było, ale na Boga mamy XXI wiek.....to że religia chrześcijańska miala kiedyś taką historię nie oznacza, że islam ma być taki głupi i iść tym samym śladem.
Nie dziwię się że jest coraz mniejsza tolerancja dla tej religii.Właściwie dobrze,że tak się dzieje,ponieważ widzimy do czego prowadzi nadmierna tolerancja i polityczna poprawność-przykładem tutaj może być chociażby ostatnie morderstwo żołnierza w Londynie.I te przykłady można mnożyć.

Sama nie lubię oceniania całej grupy społecznej po zachowaniu części jej członków,ale tutaj niestety,normalni muzułmanie mam wrażenie, że stanowią mniejszość

Jednak nie zgadzam się z tym poglądem,że powinniśmy wszyscy być chrześcijanami,by wypędzić muzułmanów z Europy.Bardzo prymitywne myślenie,rodem z czasów wypraw krzyżowych.Moim zdaniem wybieranie jednego reżimu zamiast drugiego nie jest dobrym pomysłem.A nie ukrywajmy,że gdyby Europa na powrót zaczęła być tak kompletnie podległa Watykanowi,to byłby reżim,trochę tylko lepszy od panowania muzułmanów.

Generalnie myślę,że religia powinna być ograniczona tylko i wyłącznie do świątyń.Nie mam nic przeciwko meczetom czy kościołom,mimo ze sama jestem poganką,ale według mnie religia w szkole,wpływ religii na prawo,zawieszanie handlu na czas jakichś świąt,klauzula sumienia to rzeczy niedopuszczalne w światłym,nowoczesnym społeczeństwie.

Nie mam tolerancji dla żadnej religii,która wpływa na życie społeczne od strony organizacyjnej i prawnej.
Carmela_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:12   #3
ARAKSJEL
Zakorzenienie

Cytat:

W koranie nie ma nawoływania do zabijania niewiernych , problemem są ekstremiści którzy wypaczyli ją do własnych celów . Więc nie religia jako taka jest problemem ,tylko jej wyznawcy .
ARAKSJEL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:17   #4
juritka_94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
W koranie nie ma nawoływania do zabijania niewiernych , problemem są ekstremiści którzy wypaczyli ją do własnych celów . Więc nie religia jako taka jest problemem ,tylko jej wyznawcy .
Cytat:
2:161 Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
2:216 Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!
To jak to wytłumaczysz ?
Z strony: http://www.poznajkoran.pl/koran/niewierni/
Stary 2013-05-26, 11:29   #5
Mileva_
Zakorzenienie

Tematów tego typu było już n, zresztą za każdym razem taka sama dyskusja pojawia się, gdy tylko kolejna wizażanka zamieszcza wątek o nowym habibi, który zaprasza ją do Arabii Saudyjskiej, by poznała jego rodzinę

Co tu dużo mówić - religia, której clou stanowi wojna z innowiercami, nakazuje wręcz traktowanie ich jako podludzi, uprzedmiotawia kobiety*, nigdy nie przyniesie niczego dobrego.

-----
* temat ostatnio aktualny z powodu posłanki Pawłowicz, wałkowany w dwóch wątkach o "marszu szmat" - w Arabii Saudyjskiej zgwałcona kobieta, również niemuzułmanka, może zostać wpakowana do więzienia za uprawianie seksu pozamałżeńskiego (!), podczas gdy facetowi przeważnie... wszystko uchodzi na sucho, ba - inny news - ośmioletnia dziewczynka została ostatnio zamordowana przez 50-letniego mułłę w czasie "nocy poślubnej"; powód? Mułła tak się zdenerwował niemożnością skonsumowania małżeństwa, że aż zaszlachtował pannę młodą nożem. I islam na takie małżeństwa zezwala.

JA nie mam pytań...
Stary 2013-05-26, 11:33   #6
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
To jak to wytłumaczysz ?
Wasza Bozia też potrafiła odwalić niezłą manianę. Daleka jestem od oceniania religii, o której mam pojęcie jedynie z jakichś urywków internetowych. Ekstremiści to tacy samo terroryści jak i inni wojujący dla idei. Problem jest w człowieku, który zawsze znajdzie powód do zabijania.
mpt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:38   #7
ARAKSJEL
Zakorzenienie

Cytat:
To jak to wytłumaczysz ?
To jest właśnie to o czym pisałem .Przeczytaj dokładnie fragment ,który zacytowałaś .
Stary 2013-05-26, 11:41   #8
chwast
Zakorzenienie

Nie akceptuję tzn o ile np ktoś wyznający islam mieszka sobie w europie od X lat i nie traktuje Koranu dokładnie to spoko, ale jak islamiści wjeżdżają do każdego kraju, robią bunty, żądają meczetów tam gdzie ich nawet nie ma, protestują przeciwko bożemu narodzeniu, mikołaj nie może przyjść do dzieci do szkoły bo oni nie chcą i gwałcą kobiety/dziewczynki bo "oni nie wiedzieli, że to złe" no to ja się pytam o co chodzi.
A spróbujcie postawić u nich kościoł katolicki, jezu zabiliby chyba każdego.

Nie dla islamizacji Europy i tyle, albo akceptuje się prawa kraju, w którym się przebywa albo się do niego nie przyjeżdża. Bo wiadomo, że oni chcą by ich religia stała się jedyną na świecie. I dlatego tak się rozprzestrzeniają przepraszam za wyrażenie - jak robale.
Szwecja, Norwegia, Anglia już się buntują, nie chcą ich wpuszczać, oni robią zamieszki, zmuszają do swoich praw. Tak samo niemcy, większość z nich wg sondaży uważa, że nie jest to ani tolerancyjna religia ani nic. Tzn jest tolerancyjna - ale tylko dla samych swoich

15876

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2013-05-26 o 11:43
chwast jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:42   #9
juritka_94
Raczkowanie

Tylko w przeciwieństwie do chrześcijaństwa, islam niestety nie zna pojęcia takiego jak zasady gościnności w kraju o innych poglądach i kulturze. Skoro jedziesz do kogoś na odwiedziny to jesteś jego gościem i podlegasz zasadom panującym w domu. Tak samo jak wynajmujesz mieszkanie/pokój to musisz dostosować się do panujących zasad. Muzułamnie jak wejdą do jakiegoś kraju to nie liczą się z zasadami panującymi. Przykład? Mam znajomego, który mieszka w Holandii i widzi jak muzułmanie mają nieprzychylny stosunek do osób innej religii. Potwornie niegościnni, oceniający z góry przez pryzmat swojej religii.

Chrześcijaństwo takie nie jest. Owszem zdarzają się wypadki, które sama uważam za bezsensowne, które dotyczą ewangelizacji w krajach trzeciego świata, gdzie kultura jest odmienna niż w Europie. Nawet jeśli - to porównajcie sposób nawracania chrześcijan a muzułamnów. Jedni nawracają słowem i dialogiem a drudzy zamachami i terrorem.

I porównywanie chrześcijaństwa do islamu przez pryzmat tego jakie chrześcijaństwo było kiedyś uważam za bezsensowne.
Stary 2013-05-26, 11:43   #10
Shinn
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nie akceptuję tzn o ile np ktoś wyznający islam mieszka sobie w europie od X lat i nie traktuje Koranu dokładnie to spoko, ale jak islamiści wjeżdżają do każdego kraju, robią bunty, żądają meczetów tam gdzie ich nawet nie ma, protestują przeciwko bożemu narodzeniu, mikołaj nie może przyjść do dzieci do szkoły bo oni nie chcą i gwałcą kobiety/dziewczynki bo "oni nie wiedzieli, że to złe" no to ja się pytam o co chodzi.
A spróbujcie postawić u nich kościoł katolicki, jezu zabiliby chyba każdego.

Nie dla islamizacji Europy i tyle, albo akceptuje się prawa kraju, w którym się przebywa albo się do niego nie przyjeżdża.
No i się zgadzam

Wiki Królikowska: Ładne nogi, płaski brzuch czy fajne cycki?
Jakub Żulczyk: Przede wszystkim jędrny mózg.

Shinn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:45   #11
chwast
Zakorzenienie

A z resztą pomyślcie skoro w porównaniu chrześcijaństwo i islam, chrześcijaństwo wypada bardziej delikatnie, że tak powiem - a jego historia splamiona jest licznymi zbrodniami oraz krwią - to co dopiero jak islam będzie chciał władać....

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Aha no i cóż u nas w mediach nie podaje się zamieszek związanych z muzułmanami bo byłaby to chyba mowa nienawiści czy jakoś tak...
ale jeśli obrona własnej kultury (bo juz nie tylko o religię tu chodzi) nazywana jest rasizmem - to ok, jestem rasistką.

15876
Stary 2013-05-26, 11:50   #12
ARAKSJEL
Zakorzenienie

Cytat:
Muzułamnie jak wejdą do jakiegoś kraju to nie liczą się z zasadami panującymi. Przykład? Mam znajomego, który mieszka w Holandii i widzi jak muzułmanie mają nieprzychylny stosunek do osób innej religii. Potwornie niegościnni, oceniający z góry przez pryzmat swojej religii.
To prawda ,dlatego należy nie popełniać błędów "zachodu " i trzymać ich krótko za mordę .Mamy swoich Tatarów i problemów żadnych nie ma z nimi więc się da żyć w zgodzie .

Na szczęście u nas wbrew pozorom służby w tym zakresie działają dość sprawnie >mam na myśli tzw.opiekę nad osobami odwiedzającymi nasz kraj .
Stary 2013-05-26, 11:52   #13
chwast
Zakorzenienie

Dodatkowo muzułmanie nie chcą się przyjaźnić ani nic, w niemczech w jakiejś szkole czytam szkołach już nie wiem jak jest przerwa to się dzielą w grupki i w ogóle nie chcą mieć kontaktu z innymi dziećmi, dodatkowo często ich wyśmiewają, że kujony itd... no nie wiem ja tego nie rozumiem :d

15876
Stary 2013-05-26, 11:54   #14
cava
Zakorzenienie

IMO, największym problemem (naszym- Europejczykó i Amerykanów) jest nie czyjaś wiara, tylko źle pojęta idei tolerancji i równości społecznej.
W imię żle rozumianych w.w. pojęć, djemy sobie włazić na głowę i wycierać tam kalosze , byle nie zostać oskarzonymi o nietolerancję.

Bark równowagi pomiędzy okazywaniem szacunku z wymaganiem go dla siebie.

Powinna być prosta zasada- mieszkasz w danym kraju- obowiazują cię jego prawa, a nie na odwrót.
Mnie dobija jak słyszę, ze wiele krai tuszuje rytualne morderstwa kobiet. Że zezwala sie na rytualny ubój zwierząt.

To jest cofanie się w rozwoju. Sami sobie robimu kuku.

bieganie po 40-tce

cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 11:59   #15
klempaa
bunny boiler

Cytat:
Przykład? Mam znajomego, który mieszka w Holandii i widzi jak muzułmanie mają nieprzychylny stosunek do osób innej religii. Potwornie niegościnni, oceniający z góry przez pryzmat swojej religii.

Och, no tak, przecież wszyscy chrześcijanie są tacy tolerancyjni dla innych religii...

Ani chrześcijaństwo, ani islam, z założenia nie sa złymi religiami. To ludzie je tworzący robią z nich szopkę - bo ani islam, ani chrześcijaństwo do nienawiści nie namawiają (autorko, Koran to ja proponuję przeczytać cały, a nie wyrwane z kontekstu zdania; chcesz - rzucę Ci kilka takich z Biblii np. <<Nie ma Boga>> Ps. 14.1 - czy po tym wnioskujesz, że Biblia uczy, że Bóg nie istnieje?). I tak jak znam dobrych muzułmanów (tak tak, wierzących i praktykujących, ale nie chorych psychicznie), tak znam obrzydliwie zachowujacych się chrześcijan. Nie zmienia to faktu, ze istnieją źli muzułmanie i dobrzy chrześcijanie.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Dodatkowo muzułmanie nie chcą się przyjaźnić ani nic, w niemczech w jakiejś szkole czytam szkołach już nie wiem jak jest przerwa to się dzielą w grupki i w ogóle nie chcą mieć kontaktu z innymi dziećmi, dodatkowo często ich wyśmiewają, że kujony itd... no nie wiem ja tego nie rozumiem :d

No tak, a spójrz na to z drugiej strony - muzułmanie dla odmiany mają przypiętą łatkę terrorystów, brudasów i dziwaków - serio dziwi Cię, że trzymają sie w swoim środowisku? Jak dziecko wyśmiewają w szkole dlatego ze jest rude, to co - z uśmiechem próbuje się zaprzyjaźnić ze swymi "prześladowcami"?

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
IMO, największym problemem (naszym- Europejczykó i Amerykanów) jest nie czyjaś wiara, tylko źle pojęta idei tolerancji i równości społecznej.
W imię żle rozumianych w.w. pojęć, djemy sobie włazić na głowę i wycierać tam kalosze , byle nie zostać oskarzonymi o nietolerancję.

Bark równowagi pomiędzy okazywaniem szacunku z wymaganiem go dla siebie.

Powinna być prosta zasada- mieszkasz w danym kraju- obowiazują cię jego prawa, a nie na odwrót.
Mnie dobija jak słyszę, ze wiele krai tuszuje rytualne morderstwa kobiet. Że zezwala sie na rytualny ubój zwierząt.

To jest cofanie się w rozwoju. Sami sobie robimu kuku.
Zgadzam się.

mikroREKLAMA
Domowa hodowla psów rasy berneński pies pasterski Śledzikujący Bern FCI
10.03.2014 - przywitaliśmy na świecie miot D w składzie: 9 chłopaczków i 3 panienki :-) Rodzice to MAERE Galijska Osada i HERMES van de Brabie Hoeve :-)

Ta reklama pokazywana jest pod 16 912 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
klempaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:02   #16
Powstaniec
BAN stały

Gdyby udało mi się wyjechać do USA albo Australii, znalazłbym pracę i nauczyłbym języka, byłbym wdzięczny tym krajom za to, że mogę godnie żyć. Starałbym się tak żyć, żeby nie drażnić gospodarzy, bo raczej dopiero moje dzieci poczułyby się gospodarzami.

A co robią muzułmanie? Mają niesamowitą postawę roszczeniową. Żądają meczetów, żądają wprowadzenia swoich praw z Koranu. I naturalnie robią po X dzieci i często żyją z zasiłków.

I naturalnie nie wolno o nich nic źle powiedzieć, bo przecież jest polityczna poprawność, ewentualnie wygrażają (i zdarzały się mordy).
Powstaniec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:05   #17
mary_poppins
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość
Gdyby udało mi się wyjechać do USA albo Australii, znalazłbym pracę i nauczyłbym języka, byłbym wdzięczny tym krajom za to, że mogę godnie żyć. Starałbym się tak żyć, żeby nie drażnić gospodarzy, bo raczej dopiero moje dzieci poczułyby się gospodarzami.

A co robią muzułmanie? Mają niesamowitą postawę roszczeniową. Żądają meczetów, żądają wprowadzenia swoich praw z Koranu. I naturalnie robią po X dzieci i często żyją z zasiłków.

I naturalnie nie wolno o nich nic źle powiedzieć, bo przecież jest polityczna poprawność, ewentualnie wygrażają (i zdarzały się mordy).
Niestety się zgadzam. I zgadzam się również z poglądem, że ich emigracja do bogatych europejskich krajów i nastawienie tam na produkowanie dzieci ma swój cel, który zobaczymy wyraźnie za kilkadziesiąt lat.
Czasem płaczę krojąc marchewki, żeby cebule nie myślały, że są brzydkie czy coś.
mary_poppins jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:05   #18
Mileva_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Powstaniec Pokaż wiadomość

Zgadzam się.
Stary 2013-05-26, 12:07   #19
juritka_94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

(autorko, Koran to ja proponuję przeczytać cały, a nie wyrwane z kontekstu zdania; chcesz - rzucę Ci kilka takich z Biblii np. <<Nie ma Boga>> Ps. 14.1 - czy po tym wnioskujesz, że Biblia uczy, że Bóg nie istnieje?).
Akurat przykład nie z gruchy nie z pietruchy bo dotyczy Psalmu. Jak chcesz to masz większą część Krowy z Koranu:

Cytat:
2:98 Otóż ten, kto jest wrogiem Boga, Jego aniołów i Jego posłańców, i Gabriela, i Michała... - ponieważ Bóg jest wrogiem dla niewiernych!
2:99 Zesłaliśmy tobie znaki jasne i nie wierzą w nie tylko ludzie bezbożni.
2:104 O wy, którzy wierzycie! Nie mówcie: "Obserwuj nas!", lecz mówcie: "Patrz na nas!" - i słuchajcie! A niewiernych czeka kara bolesna!
2:121 Ci, którym daliśmy Księgę, recytują ją należną jej recytacją; oto ci, którzy w nią wierzą. A ci, którzy w nią nie wierzą, poniosą stratę.
2:159 Zaprawdę, tych, którzy ukrywają to, co zesłaliśmy z dowodów jasnych i drogi prostej, kiedy już wyjaśniliśmy to ludziom w Księdze - tych przeklnie Bóg i przeklną ich ci, którzy przeklinają;
2:161 Zaprawdę, nad tymi, którzy nie uwierzyli i umarli, będąc niewiernymi - nad nimi przekleństwo Boga, aniołów i ludzi, wszystkich razem!
2:162 Będzie im ono towarzyszyć na wieki. I kara ich nie będzie zmniejszona, i nie uzyskają żadnej zwłoki.
2:171 Ci, którzy nie wierzą, są podobni do tego, na co się krzyczy, a co niczego nie słyszy oprócz krzyku i wezwania: głusi, niemi, ślepi, oni nie rozumieją!
2:191 I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!
2:216 Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!
2:217 Będą ciebie pytać o miesiąc święty i walkę w tym miesiącu. Powiedz: "Walka w tym miesiącu jest sprawą poważną, lecz odsunięcie się od drogi Boga, niewiara w Niego i w święty Meczet, wypędzenie z niego jego ludu jest rzeczą jeszcze poważniejszą przed Bogiem; przecież prześladowanie jest gorsze od zabicia." Oni nie przestaną was zwalczać, dopóki nie odwrócą was od waszej religii, jeśli to potrafią. A jeśli ktoś z was wyrzeknie się swej religii i umrze jako niewierny - to dla takich daremne są ich uczynki na tym świecie i w życiu ostatecznym. Tacy będą mieszkańcami ognia; oni tam będą przebywać na wieki.
2:221 I nie żeńcie się z kobietami, które czczą bożków, dopóki one nie uwierzą. Z pewnością wierząca niewolnica jest lepsza od kobiety czczącej bożków, choćbyście ją podziwiali. Oto ci, którzy wzywają do ognia. A Bóg wzywa do Ogrodu i do przebaczenia, za Jego zezwoleniem! On wyjaśnia Swoje znaki ludziom. Być może, oni się opamiętają!
2:264 O wy, którzy wierzycie! Nie czyńcie daremną waszej jałmużny przez wyrzuty i obrazę, tak jak ten, który rozdaje swój majątek przez wzgląd na ludzi, a nie wierzy w Boga i w Dzień Ostatni. On jest podobny do skały pokrytej ziemią: dosięga ją burza deszczowa i pozostawia ją nagą i twardą. Oni nie mają żadnej władzy nad niczym, co zyskali. A Bóg nie prowadzi drogą prostą ludzi niewiernych!
2:286 Bóg nie nakłada na duszę niczego więcej nad jej możliwości. Dla niej będzie to, co dla siebie zyskała; i przeciwko niej będzie to, co ona zyskała! Panie nasz! Nie bierz nam za złe, jeśli zapomnieliśmy lub jeśli zgrzeszyliśmy! Panie nasz! Nie nakładaj na nas ciężaru, jak nałożyłeś na tych, którzy byli przed nami! Panie nasz! Nie nakładaj na nas tego, czego my nie jesteśmy w stanie unieść! Odpuść nam, przebacz nam i zmiłuj się nad nami! Ty jesteś naszym Panem! Dopomóż nam przeciw ludowi niewiernych!
Jeśli w tym rozdziale nie dopatrujesz się AGRESJI i NIECHĘCI do innowierców to należysz do mniejszości osób czytających koran.

Edytowane przez juritka_94
Czas edycji: 2013-05-26 o 12:12
Stary 2013-05-26, 12:09   #20
klempaa
bunny boiler

Autorko, ja nie bedę wyrywków czytała - czytałam cały Koran.
A przykład jest jak najbardziej adekwatny - nie rozumiem, czemu uważasz ze nie

Ps. znajdź sobie cały cytat z którego fragment wzięłam - moze wtedy zrozumiesz, co mam na mysli.

mikroREKLAMA
Domowa hodowla psów rasy berneński pies pasterski Śledzikujący Bern FCI
10.03.2014 - przywitaliśmy na świecie miot D w składzie: 9 chłopaczków i 3 panienki :-) Rodzice to MAERE Galijska Osada i HERMES van de Brabie Hoeve :-)

Ta reklama pokazywana jest pod 16 912 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
klempaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:12   #21
roxyroxy
Zadomowienie

Cytat:

Jaka znowu wiekszosc? To co slyszysz w telewizji czy czytasz w gazetach to sa zdecydowanie reprezentacje mniejszosci. Przeciez wiadomo,ze telewizja nie bedzie w newsach pokazywac porzadnych muzulmanow bo to zadna atrakcja. To tak jakbys powiedziala ze wiekszosc ksiezy to pedofile bo tylko o podofilach mowi sie w telewizji.

Znam porzadnych, fajnych , przyjaznych mulzumanow. Zaden z nich nie chce byc kojarzony z teroryzmem. Grupy muzulmanskie w UK non wydaja oswiadczenia ,ze nie popieraja takich zachowan i nie chca byc z nimi kojarzeni.

Problemem jest z tymi ktorzy uzywaja religi do swoich wlasnych celow i robia wode z mozgu, czesto mlodym ludziom, w okresie gdy sa podatni na takie wplywy. Nie zgadzam sie z zasadami czy parwem ortodoksyjnych mulzumanskich krajow. Wiem tez ,ze wielu z nich przyjezdza do np. UK i domaga sie swoich praw niezgodnych z UK. Ale to nie jest wiekszosc muzulmanow.

Chrescijanom rowniez brakuje tolarancji i tez maja swoje na sumieniu.
roxyroxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:16   #22
Powstaniec
BAN stały

Lepiej poczytajcie, co muzułmanie wyprawiają z chrześcijanami na Bliskim Wschodzie. W Syrii czy Egipcie (kolebki naszej religii!) chrześcijanie stanowią około 10% mieszkańców i modne jest tam gwałcenie chrześcijanek czy palenie Kościołów. A Arabska Wiosna przyniosła chrześcijan tylko cierpienie, bo reżimy dyktatorów dbały o porządek. Na przykład w Syrii po stronie dyktatora są specjalne oddziały chrześcijan.

A u nas można dostać wyrok (naturalnie poza Polską, bo u nas jeszcze można mówić co się chce), bo wszelka krytyka wobec muzułmanów nie bierze się z faktów, tylko z nienawiści! We Francji nawet spokojnie krzyżyka na szyji nie można nosić, żeby nie urazić innych.

Naturalnie muzułmanie są różni, bo w Niemczech są Turcy, którzy są bardziej europejscy, ale tych z Algierii czy Pakistanu bym się obawiał.

Edytowane przez Powstaniec
Czas edycji: 2013-05-26 o 12:19
Stary 2013-05-26, 12:19   #23
Kansjella
Raczkowanie

Islam to nie religia. To chora, wypaczona ideologia, która gloryfikuje seks (nawet z dziećmi) i zabijanie wszystkich, którzy sprzeciwiaja się Koranowi.

Byłam kiedyś tolerancyjna, ale patrząc na to co sie dzieje. Jak muzłumanie zabijają Anglika, Francuza i gwałcą kobiety na nie swoich ziemiach zmieniłam swoje zdanie o 180 stopni! Kto w ogóle dopuścil Islam jako religię w Europie?? Czy Bóg, który każe poniżać kobiety i daje im mniejsze prawa od mężczyzn, pozwala na ślub z NIEMOWLAKIEM, każe zabijać innowierców jest jeszcze Bogiem? Wystarczy przeczytać Koran żeby zobaczyć ile nienawiści i krwi w nim jest i wyrobić sobie samemu zdanie na jego temat.
Kansjella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:23   #24
Metamfetaminax
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Przyjechali w rejon naszej Europy i się rozpanoszyli. A przyjedź do nich to zachowuj się aż nad wyraz taktownie,bo oni sobie nie życzą. Ale,co trzeba mieć w głowie,żeby mordować człowieka? To w imię religii?
Nie wrzucam ludzi do jednego worka,bo faktycznie,może nie wszyscy islamiści są tacy sami,ale władze powinni jakieś zaostrzenia dać w stosunku do nich,bo jakim cudem prawo ich nie dotyczy?
Jeszcze to dotknie nasz kraj tak mi się wydaję a wtedy wszyscy będziemy w czarnej d...
Jak mają takie obyczaje,niech praktykują u siebie. Przeraża mnie to co czasem się dzieje w UK.
Taka wdzięczność za wpuszczenie ich do nas.Jest filmik na YT,że wyzywają Brytyjkę,ale powiedz coś o nich..
Strasznie mnie to bulwersuję,takie bezprawie,ale my chyba nic nie zdziałamy,bo to dopiero początek tego co się dzieje...
Ci ortodoksyjni,to na prawdę mają mózgi wyprane przez religię... A takich mordów podejrzewam,że będzie wiele. I jak ich tolerować skoro zachowują się jak Pany na nieswoim rejonie.

Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie...

Edytowane przez Metamfetaminax
Czas edycji: 2013-05-26 o 12:25
Metamfetaminax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:23   #25
Mileva_
Zakorzenienie

Czytałam cały Koran, i jeśli ktoś twierdzi, że religia, która daje ludziom różne prawa, w tym także do dziedziczenia (cała instrukcja dzielenia spadku podana jak na tacy) jest fair, to, będąc kobietą, sam strzela sobie w stopę.

Ewentualnie jest kompletnie krótkowzroczny i pozbawiony wyobraźni.
Stary 2013-05-26, 12:24   #26
Powstaniec
BAN stały

Najbardziej rozbawili mnie żołnierze francuscy. Napastnik podszedł, ranił nożem i uciekł patrolowi trzech francuskich żołnierzy, którzy byli uzbrojeni w karabiny. Żaden żołnierz nie otworzył ognia! Czyżby polityczna poprawność czy brak umiejętności?
Stary 2013-05-26, 12:25   #27
mary_poppins
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Metamfetaminax Pokaż wiadomość
Jeszcze to dotknie nasz kraj tak mi się wydaję a wtedy wszyscy będziemy w czarnej d...
Nie dotknie, bo mamy za słaby socjal. Nie bez powodu najwięcej ich (z tego co mi przychodzi na myśl) w UK, Niemczech i Francji.
Czasem płaczę krojąc marchewki, żeby cebule nie myślały, że są brzydkie czy coś.
mary_poppins jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:25   #28
juritka_94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Ps. znajdź sobie cały cytat z którego fragment wzięłam - moze wtedy zrozumiesz, co mam na mysli.
Proszę (Biblia Tysiąclecia):
Cytat:
1 Kierownikowi chóru. Dawidowy.
Mówi głupi2 w swoim sercu:
«Nie ma Boga».
Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają,
nikt nie czyni dobrze.
2 3 Pan spogląda z nieba
na synów ludzkich,
badając, czy jest wśród nich rozumny,
który szukałby Boga.
3 Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni:
nie ma takiego, co dobrze czyni,
nie ma ani jednego.
4 Czyż się nie opamiętają wszyscy, którzy czynią nieprawość,
którzy lud mój pożerają, jak gdyby chleb jedli,
którzy nie wzywają Pana?
5 Tam zadrżeli ze strachu,
gdyż Bóg jest z pokoleniem sprawiedliwym.
6 Chcecie udaremnić zamiar biedaka:
lecz Pan jest jego ucieczką.
7 Kto przyniesie z Syjonu zbawienie Izraela?
Gdy Pan odmieni los swego narodu,
Jakub się rozraduje, Izrael się ucieszy4.
Teraz przemyśl w jakich okolicznościach Psalm był pisany (historycznie) i czy wyrażenia "Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają" dotyczy innowierców czy osób, które niosą zepsucie moralne krzywdzące bliźniego. (polecam czytać również przypisy).
Stary 2013-05-26, 12:33   #29
Powstaniec
BAN stały

Czy obecnie chrześcijanie tak dosłownie interpretują Stary Testament? Główną księgą chrześcijan jest Nowy Testament, a tam nie można znaleźć nic przeciwko innym religiom. Wręcz są słowa, które mnie też drażnią - "o nadstawianiu policzka".
Stary 2013-05-26, 12:33   #30
esfira
Zakorzenienie

Oglądałam program na National Geographic o Koranie i tam pokazywali gigantyczną drukarnię Koranu, gdzie drukują Koran z objaśnieniami (pół strony tekstu, strona objaśnień) i w tych objaśnieniach było o walce z niewiernymi i o zamachach samobójczych, a w samym tekście nic takiego nie było bezpośrednio powiedziane.
Terroryści i al Kaida to jest jakiś skrajny odłam islamu, tylko niestety mają bardzo dużo kasy, więc stać ich na te wszystkie bomby, na werbowanie nowych członków itd
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości