mało wyrażne rysy twarzy, brak pomysłu na upięcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-26, 13:28   #1
201605090940
Konto usunięte

mało wyrażne rysy twarzy, brak pomysłu na upięcie

witam. jestem posiadaczką mało wyraźnych rysów twarzy i oczu, co można zauważyć na dołączonych zdjęciach bez makijażu. chciałabym wiedzieć, jak powinnam podkreślać oczy, bez przesadnego nakładania na nie kosmetyków (zazwyczaj używam brązowego cienia i tuszu). ponadto moim problemem są włosy, a właściwie brak pomysłu na ich ładne upięcie. problem tkwi w tym, iż jestem posiadaczką kwadratowego kształtu twarzy, przy czym związane włosy bez wypuszczonych pasemek wyglądają na mnie TRAGICZNIE. mam nawet wątpliwości, czy z wypuszczonymi pasmami wyglądam dobrze :/ a czasami rozpuszczone włosy są naprawdę niewygodne.nie wiem kompletnie, jak je upiąć, by było ładnie i wygodnie. odsłonięte uszy też nie wyglądają za ciekawie, mimo iż nie odstają. ponadto mam problem z zaakceptowaniem siebie bez umalowanych oczu za każdą poradę dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ABCD0002.jpg (105,0 KB, 604 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ABCD0003.jpg (108,7 KB, 578 załadowań)
201605090940 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 17:45   #2
Riiita
Raczkowanie

Dot.: mało wyrażne rysy twarzy, brak pomysłu na upięcie

Jesteś pewna ze masz kwadratowa twarz?
Masz ładny kształt oczu i ust Oczy idealnie beda podkreślone kreską na powiece + oczywiscie tusz
Riiita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:02   #3
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
witam. jestem posiadaczką mało wyraźnych rysów twarzy i oczu, co można zauważyć na dołączonych zdjęciach bez makijażu. chciałabym wiedzieć, jak powinnam podkreślać oczy, bez przesadnego nakładania na nie kosmetyków (zazwyczaj używam brązowego cienia i tuszu). ponadto moim problemem są włosy, a właściwie brak pomysłu na ich ładne upięcie. [...]
Wcale ie masz mało wyraźnych rysów! Masz wielkie, piękne oczy. Zrób sobie grzywkę na ukos, naucz się malować kreskę eyelinerem, kup róż dp policzków. Jesteś śliczna, z grzywką będzie Ci super.
mpt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:09   #4
malena678
Raczkowanie

Mam pytanie, czy to Twój naturalny kształt brwi? Pytam bo są węższe na wzniesieniu niż na samym końcu. Być może za bardzo je wydepilowałaś, jesli tak to poczekaj aż odrosną i zrób sobie henne brązową Może niekoniecznie jak ja dzisiaj bo sobie walnęłam czerń na 10 min i wyglądam niczym Frida Uważam, że bardzo ładnie wygladasz bez makijażu, chciałabym tak wyglądać Mam wrażenie, że zbyt surowo siebie oceniasz. W rozpuszczonych źle w spiętych źle...Jesteś bardzo ładną dziewczyną. Wytuszowane rzęsy i jakaś lekka kredka na górnej powiece wystarczy. Ja ostatnio kupiłam dla odmiany sobie granatową na wiosnę i turkusową Fajny efekt, może też spróbuj Życzę powodzenia i głowa do góry,myśl dobrze o sobie
malena678 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:55   #5
Holly85
Zadomowienie

kwadratową twarz to ma magda frąckowiak, a zobacz jaka jest piękna. Ty masz owalną, dodaj foty w innym oswietleniu im więcej tym lepiej. sprobujemy ocenić jakim typem kolorystycznym jesteś, może dobierzesz sobie ubrania w odpowiednich kolorach, to wtedy doda Ci blasku.
brwi wydepilowałaś za mocno, daj im odrosnąć, nie wszyskie laski potrzebują mocnej depilacji, co do wyrazistości, to wlasnie często brwi nadają charakteru twarzy, dlatego moim zdaniem są bardzo ważne i trzeba je mieć zrobione dobrze. jak dla mnie to możesz malować się jedynie tuszem i kredką i bedziesz wyglądać dobrze, nie ma reguły, ze wszyscy muszą być wyraziści zeby być pięknymi. nie da się tak. i nie ma sensu zebys farbowała się na jakieś ostre kolory, ciemne brązy rude, czarny bo Cię to zniszczy, masz lekką urodę i wlasnie to trzeba podkreślić.
masz cudny kształt oczu, wyglądają niesamowicie, więcej usmiechu dziewczyno !
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 06:56   #6
201605090940
Konto usunięte

dziękuję Wam wszystkim za porady eyeliner już wypróbowany. niestety, powieka wygląda w nim na niesamowicie ciężką. złudzenie kwadratowej twarzy tworzą u mnie zakola całe szczęście po rozpoczętej z nimi walce widzę pierwsze efekty, dopiero zauważyłm wyłaniający się owal twarzy niestety, to nie jest mój naturalny kształt brwii, moje naturalne były dość grube ale zapuszczę je w odpowiednich miejscach też myślę, że potrzeba mi więcej wiary w siebie, ale to ciężkie, kiedy dookoła widzi się tyle odpicowanych lasek

---------- Dopisano o 06:56 ---------- Poprzedni post napisano o 06:52 ----------

jeśli o garderobę chodzi:
gwoli ścisłości mam 161cm, 54kg, figurę klepsydry. przywdziewam różne kolory ubrań (najczęściej czerń, brąz, fiolet, zieleń, ale innymi nie pogardzę). zdecydowanie unikam błękitów (chyba że jako jeansy), czuję się w nich fatalnie. moje obuwie to najczęściej trampki, bo jako osoba dużo chodząca, nie mogę sobie pozwolić na inne, poza tym lubię je najbardziej
Stary 2013-05-27, 08:31   #7
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
dziękuję Wam wszystkim za porady eyeliner już wypróbowany. niestety, powieka wygląda w nim na niesamowicie ciężką. złudzenie kwadratowej twarzy tworzą u mnie zakola całe szczęście po rozpoczętej z nimi walce widzę pierwsze efekty, dopiero zauważyłm wyłaniający się owal twarzy niestety, to nie jest mój naturalny kształt brwii, moje naturalne były dość grube ale zapuszczę je w odpowiednich miejscach też myślę, że potrzeba mi więcej wiary w siebie, ale to ciężkie, kiedy dookoła widzi się tyle odpicowanych lasek [...]
Póki co kub sobie zestaw do brwi essence albo catrice, podmalujesz i będzie Ci się milej zapuszczało. Musiałaś źle tę kreskę malować, bo masz takie oczy, że nie ma prawa być ciężko. Ćwicz Roztarta kredka też będzie ok. Wydaje mi się, że kolory ziemi (zielenie, brązy itp. ) Cię przygaszają, ale nie znam się na tym, więc póki co polecam wycieczkę do natury po cienie do brwi i dobry róż z catrice. Jeśli czujesz, że nie potrafisz dobrać koloru - idź do inglota. Tam, nawet jeśli trafisz na nieporadne sprzedawczynie, to będziesz mogła sama wypróbować kolory przed lustrem, a ceny są całkiem znośne.
Stary 2013-05-27, 14:01   #8
karola_d
Raczkowanie

na pewno nie masz kwadratowej twarzy... broda idzie w szpic, więc gdzie tu kwardat włosy też mi się podobają i Ci pasują podkreśl tylko brwi i oczy i będzie pięknie
karola_d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 20:04   #9
201605090940
Konto usunięte

macie może jeszcze jakieś sugestie?
Stary 2013-06-02, 21:15   #10
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Ja bym oczy podkreśliła lekko brązową kredką plus dobry podkład
A włosy masz naprawde śliczne Sama bym takie chciała miec, ale rozjaśnianie swoje zrobiło.

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 02:03   #11
Abstraction
Przyczajenie

Tak jak dziewczyny wcześniej pisały- kreska zdecydowanie! Jeśli nie masz cierpliwości do eyelinera, to spróbuj czarną kredką, efekt też jest bardzo fajny. Poćwicz i koniecznie wrzuć zdjęcia Taki zabieg powinien ładnie podkreślić Twój kolor oczu. A co do wyrazistości rysów, nic tak ich nie wyostrza jak odpowiednio zrobione brwi- spróbuj je przyciemnić (w Sephorze są bardzo fajne zestawy cieni do brwi) i dać im możliwość odrośnięcia, aby móc nadać im ładny kształt, bo teraz są trochę zbyt cienkie. Troszkę korektora pod oczy ^ ^ Delikatny, naturalny odcień różu na policzkach. W rozpuszczonych włosach bardzo fajnie wyglądasz wiadomo, że nie zawsze jest to wygodne :P
Jesteś śliczną dziewczyną!! buziaki
Abstraction jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 06:20   #12
lowe_krowe
Raczkowanie

Wyrzuć te okulary!!! Idź po soczewki, kup sobie inne, cokolwiek! Takich się nie nosi dobrych parę lat Byłaś z wrogiem u okulisty?

Puder, podkład, róż (!!), tusz do rzęs, eyeliner i wsio. Nie musisz robić mocnej kreski

Śliczne włosy
lowe_krowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 12:18   #13
201605090940
Konto usunięte

ale ja nie patrzę na to, czy dany model okularów jest modny, czy nie po prostu to jedyny model, który pasuje do mojej twarzy i do włosów, nie wiem, co w nich złego bez okularów wyglądam smutno, żle się bez nich czuję. tylko 2 osoby z grona znajomych na kilkadziesiąt powiedziały, że bez nich lepiej

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

aale śliczne włosy, w sensie że kolor? bo nie wiem sama jestem zła, bo są jeszcze o kilka cm za krótkie, ale dam z tym radę
Stary 2013-06-08, 12:56   #14
khloe
Strzelaj lub emigruj!

jestes bardzo ładna!

Na pewno nie masz kwadratowej twarzy!

ja bym ci radziła jednak upinać włosy bo wtedy pokażesz światu tą ładną buźkę!

masz łądny kształt ust, oraz piękne oczy!

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
2 155 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 13:41   #15
201605090940
Konto usunięte

dziekuje ludzie jednak umieja podniesc na duchu

jezeli juz wiaze wlosy, to robie warkocz z wypuszczonymi kilkoma pasemkami przy twarzy, ewentualnie koczek, rowniez z pasmami i lekko zakrywajacy uszy
Stary 2013-06-09, 20:35   #16
201605090940
Konto usunięte

poćwiczyłam trochę kreskę, efekty możecie ocenić w dołączonych zdjęciach na pierwszym zdjęciu kreska nieco z bliska. na drugim fryzura, którą jeszcze zniosę, czyli warkocz (potargany, bo zrobiłam zdjęcie po intensywnej jeździe rowerem) i ostatnie, czyli coś, w czym moim zdaniem moja twarz wyglada okropnie, czyli koński ogon już nie wiem, jak wiązać te włosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04628.jpg (99,0 KB, 205 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04622.jpg (82,8 KB, 171 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04624.jpg (68,8 KB, 164 załadowań)
Stary 2013-06-09, 21:48   #17
Sanria
Raczkowanie

Ale jesteś śliczna...
Mi się osobiście o wiele bardziej podobasz bez kreski - takie oczy to ozdoba sama w sobie. Ja bym tu tylko starannie wytuszowała rzęsy i mocniejszego podkreślania nie trzeba.
Zaznaczam, że się nie znam, jestem laikiem w sprawach makijażu. To tylko subiektywna opinia
Sanria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:22   #18
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
[...]już nie wiem, jak wiązać te włosy
A dlaczego nie chcesz grzywki? Masz wysokie czoło, więc grzywka na bok bardzo by Ci pasowała. Z grzywką nawet ten koński ogon będzie wyglądał dobrze.
Stary 2013-06-10, 06:50   #19
201605090940
Konto usunięte

mam coś, co jest namiastką grzywki na bok (krótsze pasma sięgające do połowy policzka zaczesywane na bok), tylko jakoś się nie ujęły na zdjęciu nr 1
Stary 2013-06-10, 08:51   #20
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
mam coś, co jest namiastką grzywki na bok (krótsze pasma sięgające do połowy policzka zaczesywane na bok), tylko jakoś się nie ujęły na zdjęciu nr 1
To Ci nie pasuje, bo jeszcze bardziej wyszczupla twarz, która jest trójkątna (wcale nie kwadratowa). Grzywka powinna być zrobiona porządnie, to będzie ładnie się układać. Napiszę szczerze - na moje oko nie masz żadnej fryzury, włosy wiszą smętnie, nie ma cięcia, więc nie ma się co dziwić, że wyglądasz mało wyraźnie. Pewnie od lat nosisz włosy tak samo - podcinane końcówki i po domowemu podcinana "grzywka". Czas coś zmienić, jeśli coś ma się zmienić
Stary 2013-06-10, 14:57   #21
201605090940
Konto usunięte

Ale w takim razie wiekszosc osob wyglada nudno, idac takim tokiem myslenia
Stary 2013-06-10, 15:29   #22
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
Ale w takim razie wiekszosc osob wyglada nudno, idac takim tokiem myslenia
Ale Ty chcesz coś zmienić czy nie? Bo wydaje mi się, że jakby niekoniecznie.
Stary 2013-06-10, 18:52   #23
ladyinviolet
Przyczajenie

Hej,
ja co prawda żadnym ekspertem nie jestem, ale absolutnie popieram wszystko, co pisze mpt . Przy Twoim kształcie twarzy i wysokim czole, porządna grzywka wystarczy za cały makeup mam koleżankę, która jest do Ciebie baardzo podobna i ona kiedyś miała prostą gęstą półokrągłą grzywkę, a teraz ma taką na skos i w obu jej ładnie. Dodam, że ona lata zawsze w kucyku . Ważne tylko, żeby grzywka nie była zbyt rzadka, bo to da efekt przeciwny do zamierzonego.
Oczy masz śliczne i też podobają mi się bardziej bez kreski. Ewentualnie jakbyś chciała poszaleć z kolorami, to wydaje mi się że pasowałaby Ci kredka śliwkowa, brązowa albo turkusowa, na moje oko, czarna jest dla Ciebie za ciężka. No i oczywiście wytuszowane rzęsy
ladyinviolet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:16   #24
201605090940
Konto usunięte

mam obiekcje przed grzywką trochę z innej przyczyny po prostu miałam kiedyś takową i musiałam ją codziennie prostować, bo się wywijała tak, jak całe moje włosy. była uciążliwa. zawsze mogę zaryzykować, ale wtedy prawdopodobnie prostownica w ruch

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

zawsze możecie wstawić zdjęcie konkretnej grzywki takiej, jaką macie na myśli
Stary 2013-06-10, 20:09   #25
ladyinviolet
Przyczajenie

z racji kręconych włosów moja grzywka też się wywija na wszystkie strony, ale żeby ją ujarzmić w moim przypadku wystarczy ją zmoczyć i wysuszyć na dużej okrągłej szczotce. Na pewno o wiele mniej to niszczy włosy, niż prostownica i efekt tez bardziej naturalny, pewnie nie każde włosy się temu mogą chcieć poddać, ale może akurat ?
co do zdjęć - wrzucam linki do grzywek najbardziej podobnych do tych, które miała ta podobna do Ciebie koleżanka:
- grzywka półokrągła: http://republika.pl/blog_dj_517547/916068/tr/5z3.jpg
- grzywka na skos:
http://i.pinger.pl/pgr444/1e56542600...54/20q1gee.jpg
ogólnie, jak nie jesteś przekonana co do żadnej z nich, lub grzywki w ogóle, to polecam udanie się do dobrego fryzjera - stylisty
ladyinviolet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:13   #26
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
mam obiekcje przed grzywką trochę z innej przyczyny po prostu miałam kiedyś takową i musiałam ją codziennie prostować, bo się wywijała tak, jak całe moje włosy. była uciążliwa. zawsze mogę zaryzykować, ale wtedy prawdopodobnie prostownica w ruch [...]
Tu jest raka najzwyklejsza grzywka na ukos, zdjęcie nie jest jakieś szałowe, ale no grzywka jak grzywka. Nie takie cięte zachowawczo piórka, które nie przypominają grzywki, a strąki. I tak, trzeba to prostować, ale co to za problem poświęcić 30 sekund na ułożenie grzywki? Poza tym taką można podpiąć, wpleść w warkocz, dla mnie nie jest wcale kłopotliwa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ede8.jpg (109,0 KB, 74 załadowań)
Stary 2013-06-10, 20:18   #27
mpt
Zakorzenienie

Tu są ładniejsze fotki. No i owszem, czasem trzeba nawet psiknąć lakierem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img121168.fryzury-dlugie.1101334.jpg (42,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg reds1.jpg (21,8 KB, 18 załadowań)
Stary 2013-06-11, 17:57   #28
201605090940
Konto usunięte

podjęłam decyzję o zrobieniu grzywki coś w stylu tej http://www.uroda-wdziek.pl/files/ima...20na%20bok.jpg tylk moja się lekko wywija, ale w sumie to nic. po wczorajszym umyciu włosów ułożyła się tak tragicznie, że myślałam, iż popełniłam okropny błąd, ścinając ją ale później ułożyła się ładnie i widzę, że jednak miałyście rację nie żałuję, mimo iż wyszła trochę za krótko odrośnie

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

napisałam post, ale chyba się nie wysłał no cóż, podjęłam decyzję o zrobieniu grzywki w stylu tej http://www.uroda-wdziek.pl/files/ima...20na%20bok.jpg , tylko moja sie troche wywija, ale w sumie to nie szkodzi . na poczatku myslalam, ze popelnilam okropny blad, bo po myciu ukladala sie tragicznie ale potem ulozyla sie ladnie i widze, ze jest lepiej

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

kurde, jednak sie wyslalo problemy z netem
Stary 2013-06-11, 18:50   #29
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Pokazesz zdj ?

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 21:34   #30
201605090940
Konto usunięte

prosze bardzo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ABCD0006.jpg (146,4 KB, 158 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości