Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Edukacja

Notka

Edukacja Wszystko o szkołach, szkoleniach, uczelniach i sprawach uczennic i studentek :-)
Na tym forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-26, 14:34   #1
GuelderRose
Raczkowanie

WSB czy MWSLIT-opłaty

Mam pytanie do dziewczyn,które studiują albo studiowały na jednej z tych uczelni.Chodzi mi o logistykę(zaocznie)Wiem,ż e teoretycznie w wsb jest taniej,bo za miesiąc się płaci 300 z czymś a w MWSLIT 500 z czymś.Ale czy na WSB nie ma jakiś innych opłat?w której z tych szkół wychodzi taniej?nie pytam o poziom,bo wiadomo-to prywatne szkoły,więc dużych różnic nie ma.Chodzi mi przede wszystkim o opłaty,bo nie mam wiele kasy,a muszę sama za studia płacić
GuelderRose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 10:42   #2
MartaKo90_
Przyczajenie

Dot.: WSB czy MWSLIT-opłaty

Cytat:
Napisane przez GuelderRose Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn,które studiują albo studiowały na jednej z tych uczelni.Chodzi mi o logistykę(zaocznie)Wiem,ż e teoretycznie w wsb jest taniej,bo za miesiąc się płaci 300 z czymś a w MWSLIT 500 z czymś.Ale czy na WSB nie ma jakiś innych opłat?w której z tych szkół wychodzi taniej?nie pytam o poziom,bo wiadomo-to prywatne szkoły,więc dużych różnic nie ma.Chodzi mi przede wszystkim o opłaty,bo nie mam wiele kasy,a muszę sama za studia płacić
Ja studiowałam w MWSLiT, w sumie też koleżanka mi poleciła i muszę Ci powiedzieć, że poziom jest wysoki, uczelnia ewidentnie stawia na jakość. Fajna kadra, choć wymagająca Jeśli myślisz nad studiami, które dobrze przygotują Cię do zawodu – szczerze polecam, nie ma co patrzeć na kasę!!!
MartaKo90_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 08:03   #3
Tenesi1
Przyczajenie

Jak chcesz oszczędzać to po co ci w ogóle studia? Kup sobie pączka i idź do parku - będzie prawie za darmo. Wiedzę i wykształcenie zostaw innym. Ty zawsze działaj taniej, chodź piechotą, pij tylko wodę, a męża znajdź sobie w przytułku (będzie taniej) ))
Tenesi1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 23:34   #4
GuelderRose
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Tenesi1 Pokaż wiadomość
Jak chcesz oszczędzać to po co ci w ogóle studia? Kup sobie pączka i idź do parku - będzie prawie za darmo. Wiedzę i wykształcenie zostaw innym. Ty zawsze działaj taniej, chodź piechotą, pij tylko wodę, a męża znajdź sobie w przytułku (będzie taniej) ))
Uważasz,że jeśli ktoś nie może płacić ponad 500 zł co miesiąc to wynika to z tego,że chce oszczędzić?wyobraź sobie,że nie mam ani grosza przy d*pie,nie mam na siebie ani grosza i od ładnych paru miesięcy nie mogę znalęźć żadnej roboty w takiej dziurze mieszkam. I nie mam tego szczęścia,że mogę liczyć na wsparcie od kogoś z rodziny i ci życzę żebyś się nie znalazł/a nigdy w takiej sytuacji.I jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej się wgl nie wypowiadaj.Pozdro
Stary 2013-07-09, 19:35   #5
meg1702
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Tenesi1 Pokaż wiadomość

Jeśli się nie ma pieniędzy albo jeśli się ich ma mało, to liczy się każdy grosz.
Nie każdy urodził się z milionami w kieszeni.
A jeżeli ktoś chce studiować to tylko trzymać kciuki żeby się wszystko udało

Pisałam ostatnio mejla do dziekanatu MWSLIT i oto odpowiedź:
czesne płatne w 10 ratach
studia I stopnia
600zł - stacjonarne
480zł niestacjonarne
przy opłacie za rok 10% upustu
przy opłacie za semestr 5% upustu
wpisowe 300zł do 10 lipca 50zł - promocja
meg1702 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 20:25   #6
MICHA92
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez GuelderRose Pokaż wiadomość
Uważasz,że jeśli ktoś nie może płacić ponad 500 zł co miesiąc to wynika to z tego,że chce oszczędzić?wyobraź sobie,że nie mam ani grosza przy d*pie,nie mam na siebie ani grosza i od ładnych paru miesięcy nie mogę znalęźć żadnej roboty w takiej dziurze mieszkam. I nie mam tego szczęścia,że mogę liczyć na wsparcie od kogoś z rodziny i ci życzę żebyś się nie znalazł/a nigdy w takiej sytuacji.I jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej się wgl nie wypowiadaj.Pozdro
tak se po sesji surfowałem i znalazłem ten wątek. coś ci powiem, studiowałem na WSB przez niecały rok i się przeniosłem. WSB jest podobne do innych sieciówek np. McDonalds, dostajesz chłam i szajs za małe pieniądze. Tak na margnesie czy słyszałaś by Oxford miał swoje oddziały w całej Anglii i się jeszcze tym chwalił? Przeniosłem się bo ta uczelnia nie uczy nic, marni wykładowcy, marny program, marny poziom i niskie czesne. Dają co roku te same pytania egzaminacyjne byś zdał i płacił nadal. Ale pracodawcy się poznali na WSB, nikt nie chce zatrudniać ludzi po tej pseudo uczelni; nawet na praktyki cię nie chcą. Marketing i kolorowa strona tego nie zmieni. Rozumiem cię że nie masz pieniędzy ale idąc na WSB tak na prawdę oszukujesz siebie bo tracisz a studia kończy się tylko raz...niewarto ich kończyć w pseudo uczelni...
MICHA92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 11:03   #7
Aga_12aa
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: WSB czy MWSLIT-opłaty

słyszałam, że sporo ludzi uważa, że uczelnie niepubliczne są złe i nieefektowne w nauczaniu, jednak ja całkowicie się nie zgadzam - studiuję logistykę na III roku we Wrocławiu, uczelnia super, studia dzienne, bez zadnych problemów mozna dogadac się z wykładowcami, dodatkowo bardzo ciekawe zajęcia, przydatne praktyki, mnostwo dodatkowych zajęć i co najważniejsze dla mnie: nauka na wysokim poziomie
Aga_12aa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 00:34   #8
GuelderRose
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MartaKo90_ Pokaż wiadomość
Ja studiowałam w MWSLiT, w sumie też koleżanka mi poleciła i muszę Ci powiedzieć, że poziom jest wysoki, uczelnia ewidentnie stawia na jakość. Fajna kadra, choć wymagająca Jeśli myślisz nad studiami, które dobrze przygotują Cię do zawodu – szczerze polecam, nie ma co patrzeć na kasę!!!
Dzięki.Już studiuję w MWSLIT
Stary 2014-01-09, 11:18   #9
Monia A1988
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Aga_12aa Pokaż wiadomość
słyszałam, że sporo ludzi uważa, że uczelnie niepubliczne są złe i nieefektowne w nauczaniu, jednak ja całkowicie się nie zgadzam - studiuję logistykę na III roku we Wrocławiu, uczelnia super, studia dzienne, bez zadnych problemów mozna dogadac się z wykładowcami, dodatkowo bardzo ciekawe zajęcia, przydatne praktyki, mnostwo dodatkowych zajęć i co najważniejsze dla mnie: nauka na wysokim poziomie
Jestem studentką II roku logistyki - moim zdaniem uczelnie prywatne mają jeden bardzo ważny plus, bo często oferują swoim studentom odbywanie różnych praktyk czy staży, o których na państwówce można tylko pomarzyć.
Monia A1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 12:43   #10
Kamila____
Przyczajenie

ja mam wyraźne porównanie między państwówką a szkołą prywatną. Mieszkam w małym mieście i dojeżdzam do Wrocławia, skonczyłam licencjackie na uczelni panstwowej, zaczęłam studia teraz na kierunku logistyka na niepublicznej, widzę więcej plusów zdecydowanie przy tej drugiej uczelni
Kamila____ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 23:12   #11
haru_haru
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kamila____ Pokaż wiadomość
ja mam wyraźne porównanie między państwówką a szkołą prywatną. Mieszkam w małym mieście i dojeżdzam do Wrocławia, skonczyłam licencjackie na uczelni panstwowej, zaczęłam studia teraz na kierunku logistyka na niepublicznej, widzę więcej plusów zdecydowanie przy tej drugiej uczelni
Ja też...
I z czystym sumieniem mogę polecić WSB, wykładowcy tacy sami jak na Uniwersytetach i Politechnikach (dorabiają sobie ) poziom może nie jest super wysoki, ale za to można bezstresowo podejść do sesji
Wykładowcy są mili, masz wszystkie materiały do zajęć, w razie problemu od razu udzielają porad w dziekanacie czy w Biurze Karier.
Czesne około 300 zł/miesiąc, ale można wybrać odpowiednią dla siebie opcję Nie ma dodatkowych ukrytych opłat ( no wiadomo, że za warunek - ale tak jest wszędzie, nawet na państwowych).

Porównując WSB do uczelni państwowej jest DUŻA różnica w tym jak się traktuje studenta - a chyba chodzi o to, żeby studia były przyjemnością, a nie powodem do stresu.
haru_haru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 13:22   #12
Sylwek18998
Przyczajenie

Pytanie kto czego oczekuje, ja np. nie wyobrażam sobie przejść przez wszystkie egzaminy w sesji a potem nic z tego nie wyciągnąć, raczej nie takie jest tego idea. Pewnie można mało płacić, ale co z tego jak nie ma jakości nauczania. Dzisiaj jest mnóstwo uczelni, kierunków, ale co ci po samym papierku??? To raczej nie te czasy stary i nie ta rzeczywistość
Sylwek18998 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 08:54   #13
Amalfffi
Przyczajenie

Dot.: MWSLIT

Ja jestem zadowolony ze swoich studiów, kierunek który wybrałem bardzo mi odpowiadał, teraz jako świeżutki logistyk poznaję, co to praca z fajnymi ludźmi - mimo, że klasyczne zasady i podstawy logistyki pozostają niezmienne, to trudno mówić nudzie w pracy logistyka. Nawet, na pierwszy rzut oka zbliżone do siebie zadania, wymagają często nowego spojrzenia.
Amalfffi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Edukacja

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości