co zamiast Unifiance ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-03-07, 13:47   #1
ciri
Raczkowanie

co zamiast Unifiance ???

Witam Mam pytanie o podkład - do tej pory uzywalam przez kilka miesiecy podkladu La roche posay - korygujacego Unifiance. Jestem z niego zadowolona bo kryje to co ma ukryc, ale chcialabym zastapic go czyms innym. Skonczy sie za ok. miesiac, wiec jeszcze troche czasu jest , ale ja zupelnie sie na tym nie znam . Chodzi mi o cos kryjacego, ale lzejszego , bardziej "wiosennego" , bo pod tym skora troche sie dusi, na cieplejsze dni mysle ze nie bardzo sie nadaje. Glownie chcialabym zeby kryl zaczerwienienia (czerwony nos i policzki - ale nie jestem pewna czy to naczynka - takie po prostu potrądzikowe czerwonsci ). No i zeby byl dosc trwaly najlepiej. Cena tak do 70 złotych - hmmmm.... Mam nadzieje ze cos takiego istnieje :P Aha - mam 17 lat, cere mieszaną. Prosze pomozcie - w gre wchodzi facet, naprawde bardzo mi na tym zalezy . Licze na was...
ciri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 13:52   #2
Justy
Zakorzenienie

Re: co zamiast Unifiance ???

wypróbuj revlon colorstay
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 14:05   #3
Fronka
Raczkowanie

Zgadzam się z Justy, myślę, że ten podkład będzie dla ciebie dobry. Dobrze kryje, niestety nie używałam unifiance więc nie mogę ich porównać. Jest naprawdę trwały i trochę matuje. Dla mieszanej cery w sam raz. Jest też wersja bardziej naturalna - Colorstay Natural. Kryje nieco mniej i też słabiej matuje, ale za to duuuużo łatwiej się rozprowadza i jest lżejszy. Na wiosnę na pewno lepszy niż zwykły colorstay.
Stary 2004-03-07, 15:33   #4
AnnHolland
Gość

Witam Ja bym nie polecala Revlonu bo jest on ciezszy niz Unifiance (obu uzywalam). Za to polecalabym bardziej Air Wear L`oreala, ktory kryje dobrze a jest leciutki. Albo Velvet Touch Isa Dory.
  Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 15:45   #5
koko
Zakorzenienie

GG do koko

a może unifiance wersja optycznie wygładzająca cerę do skóry miesznej i tłustej?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5202
ps. uważam, że air wear nie jest w tym przypadku najlepszym pomysłem, bo chociaż to naprawdę lekki i dobry podkład, to chyba nie za bardzo spełni wymagania , które stawia Cri.on nie jest moim zdaniem zbytnio kryjący.ale fakt,ze nie dusi skóry.dla porówniania:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=196
i jeszcze colorstay:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...tails&itemid=3
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 16:04   #6
AnnHolland
Gość

Wszystko wlasnie zalezy od cery Ciri jak duzego krycia ona wymaga Przegladnelam katalog z podkladami i dopisuje te, ktore mialam i ktore moge polecic
- Bourjois, Le Nu Vous Va si Bien, bardzo leciutki, ale kryje raczej średnio
- IsaDora, Sheer to Cover - mialam i osobiscie bylam zadowolona, zreszta podklady Isa Dory sa niedrogie, a jakoscia nie ustepuja tym z 'wyzszej polki'
- L'Oreal, Ideal Balance - kryje mocniej od Air Wear
- L'Oreal, Visible Lift Make-Up - wbrew pozorom wcale nie jest to podklad liftingujacy, a jak dla mnie najlepszy jakie wypuscil L`oreal.
(Aczkolwiek i tak najlepiej by bylo, gdyby Ciri wybrala sie do perfumerii i popytala o probki Bo my pomimo szczerych checi niekoniecznie mozemy dobrze doradzic
  Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 16:59   #7
ciri
Raczkowanie

Bardzo dziekuje za tak szybkie odpowiedzi
Myslalam o Revelonie, ale po przeczytaniu opini na wizazu stwierdzilam ze to chyba nie to - podobno bardzo wysusza i niszczy cere, a mi chodzi wlasnie o cos bardziej delikatnego. Inne ktore podalyscie... hm.... mysle ze ktorys z nich moglby pasowac, ale przeciez nie kupie wszystkich zeby sprobowac Czy jesli poprosze , dostane próbki ? Moze to glupie pytanie, ale nigdy sie z tym nie spotkalam. I jeszcze jedno - gdzie wlasniwie kupuje sie te podklady ? Apteka, drogeria ?
Nie jestem pewna czy moja cera potrzebuje az tak duzego krycia - nie mam krostek, cera jest dosc gladka, a tylko zaczerwieniona , no i troche przebarwien. Ale nie wymagam zeby podklad kryl zupelnie wszystko. Zalezy mi na trwalosci - nie mam ochoty co godzine sprawdzac i poprawiac makijaz Jesli macie jeszcze jakies sugestie - bede wdzieczna Zwlaszcza porownania do unifiance - bo oprocz niego nie uzywalam narazie innych podkladow, wiec nie wiem czego oczekiwac. Pozdrawiam cieplutko
ciri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 17:57   #8
AnnHolland
Gość

Witaj Ciri Postaram sie odpowiedziec na wszystkie Twoje pytania i watpliwosci

1) Revlon nie wysusza skory, sama go stosuje od kilku lat (teraz juz 4 opakowanie) i cos o tym wiem On po prostu jest ciezkim podkladem, dla naprawde problematycznych cer. Ja go uzywam w sytuacjach awaryjnych kiedy juz zupelnie nie moge poradzic sobie z buzia. Przez te jego 'ciezkosc' i silne wlasciwosci kryjace skora nie wyglada wg mnie tak naturalnie, na dodatek odcienie sa jakby przygaszone i nie do konca takie jakie powinny byc. Stad traktuje go jako podklad inwazyjny, a nie do stosowania na codzien

2) Probek panie w drogeriach nie chca dawac. Chyba, ze naprawde zdecydowanie sie je o to poprosi. Wtedy ma sie szanse uzyskac gotowe probki, ale glownie producentow takich jak Maybelline czy L`oreal. Inni, albo nie ich nie robia, albo te probeczki same znikaja w dziwny sposob (bo nawet przy zakupach za wysokie kwoty nie mozna sie ich doprosic :P Za to mozna poprosic o zrobienie probki. Ja tak robilam szukajac odpowiedniego podkladu z wyzszej polki. Wiem, ze w Sephorze nie ma z tym najmniejszego problemu - pani bierze malutki bialy pojemniczek i wlewa tam kilka kropel interesujacego Cie podkladu (w Twoim kolorze) - mozesz w ten sposob na spokojnie go w domu przetestowac. Kiedys na forum plotkowym bodajze, byl watek probek - dziewczeta polecaly rozne miejsca w ktorych sie je latwiej, lub ciezej zdobywa. Poszukaj, mozne znajdziesz namiary na jaka fajna drogerie w Twoim miescie

3) Ja kupuje podklady w wielkich sieciach, takie jak Douglas, Sephora czy w Galerii Centrum. Wiaze sie to z tym, ze kiedys kupilam w malej drogerii ufnie nie zwracajac uwagi na date waznosci i sie przejechalam Apteki z tego co sie orientuje prowadza sprzedaz kosmetykow kolorowych tylko Vichy, czy La Roche Posay.

4) Co zas do samego Unifiance... ja mialam wersje korygujaca i musze przyznac, ze dlugo po niej nie moglam znalezc innego, tak dobrego, podkladu. Unifiance ma to do siebie, ze cera po nim jest idealna, porcelanowa - przy innych podkladach ciezko mi bylo az taki efekt uzyskac. Dopiero udalo sie to z Double Wear Estee Lauder, ktory goraco polecam, ale jego cena jest zdecydowanie wyzsza od wspominanych przez Ciebie 70 zlotych. Tak jak wczesniej wspomnialam polecam podklady Isa Dory gdyz sa naprawde fantastyczne, swietnie sie stapiaja ze skora, maja bardzo naturalne odcienie i sa wytrzymale.

Mam nadzieje, ze choc troszke pomoglam Zycze owocnych zakupow Pozdrawiam
  Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości