nadmierne owłosienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-01, 20:52   #1
transkrypt
Przyczajenie

nadmierne owlosienie

witam!
mam dosc duzy problem z nadmiernym owlosieniem ciala.nie tylko nog,ale i brzucha,bikini,piersi.dod am ze nie mam nadmiaru meskich hormonow-badania to wykluczyly.mam po prostu nadmierna wrazliwosc mieszkow wlosowych na te hormony.nogi,bikini i ostatnio brzuch depiluje wiskiem u kosmetychki.ale nie wiem co ribic z biustem.mam wlosy naokolo brodawek,grube i czarne.a cale oiersi pokryte sa meszkiem ktory lubi sie rozrastac.boje sie wyrywac za czesto bo podobno moze sie zrobic rak.co mam robic?slyszalam o rozjasniaczu jakim do wlosow na ciele.jesli cos takiego istnieje to gdzie to mozna dostac?dodatkowa po depilacji bikini mam straszne zapalenie mieszkow i wlosy bardzo wrastaja.czekam na pomoc!!!
transkrypt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 08:41   #2
Nutka
Nutka nie gryzie!

Dot.: nadmierne owlosienie

..wydaje mi sie że jednak z hormonami masz coś nie tak....moze idź do innego lekarza, powtórz badania, bylas u endokrynologa??? Ja bym dalej na Twoim miejszcu, szukala pomocy u innych lekarzy..
mikroREKLAMA
Moje gotowanie
Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Ta reklama pokazywana jest pod 4 169 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Nutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 09:16   #3
Anett_
Wtajemniczenie

Zgadzam się z Nutką, tutaj przede wszystkim trzeba szukać pomocy u lekarza,zwłaszcza gdy zjawisku towarzyszą dodatkowe objawy np.zaburzenia miesiączkowania.
Nie Martw się -problem jest do opanowania, polecam artykuł:

http://www.mediweb.pl/symptoms/wyswietl_s.php?id=4

A co do włosków, najlepiej doradzi lekarz , po ich obejrzeniu, może poleci rozjaśnienie (w gabinecie kosmetycznym) lub sam wykona fotodepilację,albo usuwanie za pomocą elektrolizy?

(więcej :http://dermart.webpark.pl/kosmetol/techniki.htm#technik )

Pozdrawiam ciepło! Powodzenia!

Edytowane przez Anett_
Czas edycji: 2005-05-02 o 09:23
Anett_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 10:02   #4
Justy
Zakorzenienie

czasami mozna stosować leki ograniczające wrażliwość receptorów na hormony nawet przy prawidłowych hormonach- np. flutamid. ale to bardzo silne srodki i musi się wypowiedzieć dobry lekarz. z drugiej strony sama tez musisz ocenić, czy wolisz łykać leki i narażać się na działania niepożądane, czy skupić się na depilacji.
teoretycznie moglby dać efekt roślinne preparaty bez recepty zawierające palmę sabalową (saw palmetto), śliwę afrykańską itp- z tym, ze są stosowane u mężczyzn na prostatę (mechanizm ten sam: też nadwrażliwość na męskie hormony)- te środki nie szkodzą kobietom, lecz nie wiadomo, czy daja efekty.

póki co zdecuduj sie może na rozjaśnianie włosków (bedą mniej widoczne i nie takie "meskie") tam, gdzie raczej przypominają meszek i ciężko byłoby je wydepilować- Sally Hansen ma dobre preparaty do tego celu.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 10:12   #5
transkrypt
Przyczajenie

dzieki Justy za konkretne informacje dotyczace rozjasniaczy.a czy mozna je dostac w normalnych sklepach kosmetycznych?z tymi lekami to raczej sie nie uda,bo jezeli mam dobre wyniki hormonow to zaden rozsadny lekarz nie przepisze mi lekow na obnizenie ich poziomu.a badania robilam w najlepszej placowcw zajmojacej sie zaburzeniami hormonalnymi ukobiet,czyli w szpitalu na karowej.a czy moglabys napisac co ten flutamid zawiera?ja obecnie szukam preparatu ktory bylby w formie masci i zawieral sibstancje o dzielanie antyandrogennym.taka substancja to octan cyproteronu.bralam to juz kiedys w pigulkach.ale jesli mam dobre androgeny to po co sie szprycowac.wiem ze np. w niemczech octan cyproteronu mozna dostac w postaci lotionu na skore.
teraz moj glowny problem to wlsy wokol brodawek.bo naprawde mozna sie raka nabawic ciaglym wyrywaniem wloskow i draznieniem tej wrazliwej tkanki.a moja matka miala raka piersi!!!i chcialabym poznac jakas delikatna metode wlasnie na ten rejon.wydaje mi sie ze laser to zabojstwo-nie wiem jaki to mawplyw na komorki po jakims czasie.
transkrypt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 11:22   #6
Justy
Zakorzenienie

te leki nie są na obniżenie pozionu hormonów (w końcu masz prawidłowe wyniki), lecz na zmienijesznie wrażliwości receptorów w skórze na androgeny.

w Polsce nie ma antyandrogenów w kremie- taką postać octanu cyproterony moghłabyś sprowadzać z Niemiec np. w ramach importu docelowego.
natomiast mozna się czasem spotkać z zastosowaniem kremów z estrogenami (oficjalne przeznaczenie to hormonalna terapia zastępcza)- działaja antyandrogenowo, ale maja niebezpieczne działania niepożądane gdy są stosowane na piersi (możliwość nowotworów). nie ma idealnego rozwiązania.

Produkty Sally Hansen są dostępne w normalnych drogeriach, ale nie we wszystkich- jeśłi masz jakąś Galerię Centrum w okolicy, to tam dostaniesz je na pewno.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-05-02 o 11:25
Stary 2005-05-02, 11:39   #7
Justy
Zakorzenienie

wyglada na to, ze masz poważne przeciwwskazania do brania estrogenów (dianee i inne pigułki, estrogeny w kremie).
poczytaj te linki- w niektórych wypowada sie lekarz i większosć dotyczy hirsutyzmu przy hormonach w normie:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...395&a=21173448
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...040&a=11411335
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...880&a=19744556
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...639253&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...124810&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...060066&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...707730&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...489477&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...9324&a=9911830

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-05-02 o 11:42
Stary 2005-07-17, 14:33   #8
myszuniaw
Przyczajenie

Angry Nadmierne owłosienie

może ja jestem chora jakoś bo te włosko na udach ktore mam są ciemne i długie jak u faceta!!!może powinnam udać sie do lekarza?moze mam problemy z hormonami;(hmm...ma ktoś podobny problem lub sposób na nie(tylko nie depilacja), może rozjaśnianie!!!???;(
myszuniaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 14:59   #9
mayka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Smile Dot.: pomóżcie!!!

Prawdopodobnie masz zbyt wysoki poziom męskich hormonów. Powinnaś iśc do endokrynologa, który da Ci skierowanie na badania a potem pewnie Cię z tego wyleczy
mayka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 15:10   #10
AgnieszkaW.
Raczkowanie

Dot.: pomóżcie!!!

Nadmierne owłosienie nie zawsze jest spowodowane zbyt wysokim poziomem hormonów męskich. Poza tym włosy na udach nie są raczej nadmiernym owłosieniem. Zwłaszcza u brunetek sa mocniejsze i ciemne. Ale wizyta u endokrynologa nie zaszkodzi.
AgnieszkaW. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 15:30   #11
myszuniaw
Przyczajenie

no kurcze ja jestem blondynką i na jasnym ciele sa one widoczne i to nieładnie;(;(;(wygląda!co tu robić;(dzieki za rade
Stary 2005-07-17, 15:40   #12
Black Isabell
Raczkowanie

GG do Black Isabell

Również posiadam tenże problem. Stosuję depilację - krem bądź maszynkę - choć wiem, ze to nie najlepsze posunięcie...
Polecam Ci wizytę u specjalisty. Myślę, że on podsunie najlepsze rozwiązanie...
Black Isabell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 15:55   #13
myszuniaw
Przyczajenie

no ja nie chce ich golić powinny sie z czasem zetrzeć ze starosci, przez ocieranie przez spodnie czy co a jak nie to je sama zetre;( i dzieki
Stary 2005-07-19, 15:43   #14
Tilli
Raczkowanie

GG do Tilli

A nie lepiej byłoby depilować je woskiem bądź depilatorem elektrycznym? Wprawdzie boli,ale długo nie odrastają, a kiedy już odrosną są słabsze, cieńsze i mniej widoczne
Tilli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 23:03   #15
gosi@czek
Raczkowanie

GG do gosi@czek
Unhappy nadmierne owłosienie

Jestem nadmiernie owłosiona. Myślę, że jest to uwarunkowane genetycznie bo moja mama i bliska rodzina zawsze miała z tym problemy. To jest straszne bo z tego powodu wstydzę się wyjść na basen lub nosić krótkie lub odsłaniające ramiona bluzki... Cały mój brzuch i plecy są pokryte długimi, czarnymi (lecz dosyć cienkimi włoskami) próbowałam się depilować ale powoduje to tylko powstawanie bardzo wyraźnych czerwonych plamek, a włoski i tak odrastają już po paru dniach...Błagam dziewczyny pomóżcie!!!!!!!!! Nie chcę wyglądać jak orangutan ani siostra Tarzana!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! Z góry dziękuję.
gosi@czek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 02:38   #16
nacioszek
Raczkowanie

Dot.: Jestem małpą- Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!

Gosiu, możliwe, że masz zaburzenia hormonalne, ale z drugiej strony prawie całe ciało człowieka jest pokryte włoskami, np. brunetki mają te włoski ciemniejsze niż blondynki. Ja doradziłabym wizytę u lekarza jeśli naprawdę, a chyba tak jest, Cię to niepokoi.3maj się
nacioszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 03:13   #17
Magda.
Zadomowienie

Gosiu - tak jak radzi Nacioszek, moze pomysl o wybraniu sie do lekarza. Moze tez rozwazysz depilacje woskiem w profesjonalnym salonie? Ewentualnie laser? Moze o tym rowniez moglabys porozmawiac z lekarzem. Powodzenia!
Magda. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 10:41   #18
AguSsSia
Raczkowanie

GG do AguSsSia

Tak jak radzą dziewczyny-porozmawiaj z lekarzem.On powinien coś poradzić.
Stary 2005-09-02, 10:46   #19
Mia22
Zakorzenienie

hmm mozesz wybrac sie do lekarza i przemyslec ta depilacje woskiem, te zbaiegi nie sa az tak drogie jak alser ale tzreba je powtarzac. Mysle jednak ze warto sobie zafundowac zeby miec lepsze samopoczucie bo najwazniejsze zebys sie sobie samej podobala
Mia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 11:28   #20
kasiaczek21
Raczkowanie

jak juz wczesniej nacioszek wspomniała byc moze masz zaburzenia hormonalne, prawdopodobnie za duzo masz testosteronu czyli meskiego hormonu, radziałbym udac sie do lekarza..jezeli nie to zacisnąc zęby i wydepilowac je
kasiaczek21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 11:36   #21
maga.pol
Raczkowanie

GG do maga.pol

Gosiu, po pierwsze nie depiluj się za pomocą maszynki czy kremu!!! w ten sposób zrobisz sobie jeszczę większy problem- wloski staną się grubsze, mocniejsze...

tak jak piszą dziewczyny- wizyta u lekarza jest obowiązkowa, polecam albo dermatologa albo ginekologa.
maga.pol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 14:36   #22
Nierika
Zadomowienie

Idz do ginekologa, badz innego lekarza. Dostaniesz skierowanie na badania . Dopiero wtedy bedzie mozna myslec co robic dalej w tej sytuacji.

Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.

Edytowane przez Nierika
Czas edycji: 2005-09-02 o 18:49
Nierika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 16:36   #23
smerfeta3
Zakorzenienie

Ja bym ci radziła pójść do endokrynologa.On powinien ci zlecić jakieś badania a potem może jakieś leki
smerfeta3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 17:07   #24
agatka-a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez smerfeta3
Ja bym ci radziła pójść do endokrynologa.On powinien ci zlecić jakieś badania a potem może jakieś leki
potwierdzam
zrób sobie przed wizytą morfologie i TSH (badanie krwi) i idź z tym, naprawdopodobniej lekarz zleci ci zrobienie jeszcze badań innych, np. kortyzol, testosteron, prolaktyna. nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie trzeba było za nie płacić, ok. 24zł za jedno (morfologia i tsh darmowe)
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 17:20   #25
ann217
Raczkowanie

GG do ann217

Cytat:
Napisane przez smerfeta3

zgadza sie wybierz sie jak najszybciej do endokrynologa. mozliwe ze macie genetycznie zaburzenia w produkcji jakiegos hormoniku co nie znaczy ze nie da sie tego leczyc. fachowa obsluga i bedzie dobrze
ann217 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 17:24   #26
Płazik
Raczkowanie

COO?! A co ma do tego ginekolog? Hormonami sie zajmuje...?

Moja skromna galeria :

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:08   #27
Magda.
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Płazik
Wlasnie tak jak piszesz - moze przepsiac leki hormonalne jesli problem zalozycielki watku ma zrodlo wlasnie hormonalne.
Magda. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:09   #28
mayka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Cytat:
Napisane przez Płazik
Poniekąd się zajmuje. Gdyby ginekolog nie znał się na tym, to chyba nie zapisywałby pacjentkom pigułek antykoncepcyjnych Najlepiej iśćz tym problemem do endokrynologa, ale ginekolog też może pomóc. Ja kiedyś nie wiedziałam, że to można leczyć, ale mój ginekolog sam zwrócił na to uwagę i zaproponował leczenie.
mayka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 18:47   #29
Nierika
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Płazik
Owszem, tym takze

Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 19:10   #30
gosi@czek
Raczkowanie

GG do gosi@czek

Dziewczyny!! Jesteście kochane!! Pewnie wybiorę się do endokrynologa tak jak radzicie. Może rzeczywiście są to problemy hormonalne...wszystkie kobiety od strony mojej mamy zawsze były mocno owłosione...tyle, że one wszystkie są brunetkami a ja jestem blondyką...Na mojej skórze wygląda to tragicznie...ale czy możliwe jest by jakieś choroby hormonalne dawały o sobie znać już od urodzenia...Wiem, że już jako niemowle urodziłam się dosłownie z futerkiem na plecach, które potem się starło i zostało po nim to co mam teraz...Wizyta u lekarza jest pewna...Na 100% pójdę...heh...ale możecie mi powiedzieć co mnie będzie tam czekać...czy te badania są bolesne i czy będę musiała się rozbierać...troszkę się boje tej wizyty . Dziewczynki jeszcze raz dziękuję za pomoc, bo już się czuję tak jak bym naprawdę zaczęła działać a nie stoje w martwym punkcie ...
gosi@czek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
depilacja owlosienie, nadmierne owłosienie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości